Mitch McDeere, mladý právník, vstupuje do firmy kde ho má čekat slibná kariéra. Jenže brzy jsou jeho dva společníci zavražděni. Případ začne vyšetřovat FBI a Mitchův dosavadní hladký život se rázem změní. Může si vybrat:  buď bude pracovat pro FBI, nebo zůstane ve firmě. Ať si však zvolí kteroukoli z těchto možností, jeho život už nikdy nebude takový, jaký býval – a on to ví. A také ví, že jediným řešením bude vymyslet si třetí možnost, vlastní plán… (TV Prima)

Spike86

Tom Cruise předvedl svůj trochu lepší standard, který obecně ovšem není zas až tak vysoko. Holly Hunter mě nijak extra nezaujala. Film je to vcelku zábavný i přes svou délku, kterou jsem ani nijak nepociťoval s docela dobrým hudebním podkresem a scénářem, který ale nikterak zvlášť v průběhu nepřekvapí. 79% ()

Yvettka

První půlka velmi věrná knižní předloze, dost povedená, slušnej rozjezd, ale druhá polovina mě dost zklamala, neboť je to dosti sprasený. Totálně to zazdili zejména tím koncem. Kdyby si tak jednou ty happyendy odpustili. ()

chlievik

Od začiatku sledovania filmu Základný Inštinkt som si želal, aby Douglas vyzliekal práve Tripplehornovú :) A zostalo mi to dodnes, chyba v programe, chápete :) Tom je klasika, dobrý chladný herec, ktorý hraje všetko tak ako má, možno aj preto, lebo nehrá milovníkov sladkého typu, čo nenaznačuje jeho vyspelú emocionálnu inteligenciu a jemnosť, ale aspoň to nie je tupý Hugh Grant, ale jeho presný opak, hoc Cruise fakt nie je top. Tu hraje právnika, a dobre som sa znechutil nad tým, že som začal kedysi študovať právo, ten sajrajt, ktorým právo je, ak by som vtedy ako osemnásťročné decko tušil, tak by som tú chybu nikdy druhýkrát neurobil.. Tu sa dá jasne vidieť, že mať klientov znamená klamať, podvádzať, zastupovať hajzlov a ešte väčších hajzlov, je to strašný humus. Žiadna spravodlivosť, ale len peniaze, horšie ako zubárska prax. Ale film je predsa len lepší než Diablov Advokát, lebo ten mal ten mystický podtón, ktorý osobne dosť neznášam. Ed Harris musel hrať samozrejme agenta FBI, a Gene Hackman potvoru z prostredia právnickej mafie, hodili sa do úloh. niektorí producenti vedia ako nájsť vhodných hercov do tých ktorých úloh. Hoci je film napätím, je od začiatku viditeľné, ako sa skončí, trošku možno naivne, lebo toto by sa mu nepodarilo, využiť FBI a ešte im nakoniec aj prejsť cez rozum, a presvedčiť mafiu tým, že nejaká právnická firma im účtovala pár šupov navyše. Ak by to boli niekoľkonásobné sumy, ako to je vo filme popísané, všimli by si to, ak by to bol jedenapolnásobok, srali by na to, je to rozprávka, ale celkom milá. A čo bude v Bostone? My. Ty a Ja. :) ()

Moraldo

Jeden z nejlepších filmů Toma Cruise kterému brilantně sekunduje Gene Hackman. Zajímavý děj, dobrá atmosféra i solidní herecké výkony, to vše doplněné chutí nastupujících devadesátek. Jeden z mála snímků, na který se dá dívat opakovaně, až do důchodu. Kvalitní podívaná, film na delší volné odpoledne. ()

Awer

Obskurní kombinace napínavého, intimního thrilleru se špionážní komedií. Začátek je solidní a základní paradigma též, knihu jsem nečetl, možná je skvělá, ale film si absolutně nerozumí a sráží se v něm dohromady dva tak diametrálně odlišné přístupy, že z něj nedokážu mít dobrý, ba ani jakýkoliv jednolitý dojem. Těžká schizofrenie ()

gizi

Pollackův roztahaný styl se k tomuto námětu příliš nehodí, ale i takto podané je to dobré, i když by mohlo být i lepší. 75%, 5.3.2016. ()

Belancik

V celku slušný a poutavý drama od začátku do konce. Jediné ,co mi chybělo byl nějaký větší moment překvapení jinak by byli 4* takhle zůstávám na třech ()

karlvonarbei

Cruise se do role velmi hodil, obsazení ostatních herců i scénář si také zaslouží uznání. Čestně ovšem řeknu, že číst knížku by jistě bylo lepší. Renomovaný režisér se ovšem snažil a tak se za dvě a půl hodiny divák vlastně nemá moc šancí nudit. ()

brkerez

Tenhle thriller nezestárnul. Naspeedovanej a trochu přehrávající Tom Cruise je vyloženě na přes držku, ale vlastně to skvěle sedí do role naivního právnickýho zelenáče, kterýmu stačí pomasírovat ego příslibem tučnýho příjmu, barákem a mercedesem, aby ho starý páky bez práce dostali kam potřebujou, zaprodal duši a začal na manželku chrlit nestárnoucí žvásty o tom, že to, že ho už doma neuvidí, dělá přece pro ní. Jakmile sem tohle přijal a vymazal si z hlavy, že Tom mě prostě sere, sem si tenhle film začal parádně užívat. Možná trochu překombinovanej, ale napínavej a dobře napsanej thriller (proč už se nepíšou takový dialogy ?), skvělý postavy v čele s nejednoznačnym rezignovanym zpustlíkem Genem Hackmanem, kterýmu zdatně sekunduje netuctově sexy Jeanne Tripplehorn, zákeřnej plešoun Ed Harris a trestuhodně rychle bouchačkou ukončenej Gary Busey. Kdysi sem čet knížku, už si to moc nepamatuju, ale film mě myslim bavil víc. Jediný, co bych jako skoro každýmu filmu z 80ek a 90ek vytknul, je místy děsně otravná neurotická hudba. ()

Feacher

Není to špatný film. Jsou ale filmy, kde se délka přes 2 hodiny hodí více... tady bych se nebál film zkrátit, protože chvílemi je to docela nuda. Nicméně nápad dobrý, herecky dobré, 70%! ()

BONOBON

Nerad srovnávám filmy a knihy, ale ještě než jsem Firmu viděl, tak jsem ji četl a vůbec nechápu, jak někdo, kdo tuhle fantastickou knížku nezná, může tuhle nudnou, nezáživnou a nekonečnou břečku pochopit!!! ()

Lynnet

Naprosto vrchol Grishamových adaptací a Cruise přestože není můj oblíbenec mi tady kupodivu vůbec nevadil. ()

marocco

Na knihu to mať nebude (ktorý film kedy mal ?) ale napriek tomu je to slušný thriller s dobrou atmosférou a prekvapivo uveriteľným Tomom Cruisom. Sydney Pollack odviedol nadpriemernú prácu. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino