Děj filmu se odehrává za druhé světové války v Anglii. Nebeskými jezdci jsou nazýváni letci britské RAF. Proti německým fašistům v této jednotce bojují bok po boku Angličané, Kanaďané, Poláci a Čechoslováci. Film líčí dramatické příhody posádky anglického bombardovacího letounu typu Wellington, kterou tvoří Kanaďan, dva Angličané a tři Čechoslováci. Střízlivým způsobem, nesporně poznamenaným britským civilismem, vypráví o hrdinství řadových bojovníků, nečinících si nárok ani na slávu, ani na vděčnost národa. Podle slov režiséra J. Poláka měl být snímek „alespoň částečným splacením dluhu těmto lidem“. (Bontonfilm)

Brejlil

Všichni se snaží srovnávat Nebeské jezdce s Tmavomodrým světem, jde ale o nesrovnatelné filmy. Polák měl v roce 1968 minimální prostředky finanční i technické, ale měl silný, autenticky působící scénář, který popisuje běžný život u bombardovací perutě v Anglii. Ta podle složení není československá, spíše jde o několik Čechů a jednoho Slováka u nějaké britské perutě. Kolotoč náletů, brífinků, čekání na vzlet, zábavy a schůzek s britskými děvčaty je zobrazen civilně bez patosu a přepjatého důrazu na hrdinství. Polák se mohl opřít o umírněné civilní herectví mezinárodního obsazení a nedostatky nahrazoval vynalézavostí. Pro natáčení byla použita snad jen dvě letadla (jedna Dakota byla přestavěna tak, aby vypadala jako Wellington a výsledek byl i letuschopný, s druhou Dakotou se markíroval provoz na letišti), a objevují se ty nejznámější "anglické" lokace v Čechách. Výsledkem je uvěřitelný příběh, který dodnes zaujme. ()

Noddy

Film o hrdinoch, ktorí sa vôbec necítia byť hrdinami. Istým spôsobom boli hrdinami aj tí, čo ho nakrútili. Neviem a ani ho nemienim porovnávať s Tmavomodrým světom. Obidva vznikli v iných dobách, za iných podmienok. Ja to beriem tak, že sa navzájom dopĺňajú a snažia sa vyrovnať dlh tým skutočným hrdinom - našim vojnovým letcom. Napriek tomu im stále ešte dlhujeme... ()

Pawlisman

Ano, jak se dá udělat silně emotivně prokreslený film (závěr) i bez přesládlých kýčů. A jak se dá udělat napětí a iluze akce i bez miliónů, výbuchů a stovky počítačových efektů. A navíc - skutečně ještě, že tu černobílou historii kinematografii máme. Především za vysoké filmařské a umělecké hodnoty - 9/10. ()

RomanHyde

Zcela jistě nejlepší český film s válečnou tématikou. Nebudu zde srovnávat Svěrákův Tmavomodrý svět s tímto malým velkofilmem, protože "jezdci" vítězí na plné čáře. Oslovili mne především svou upřímností, lidskostí, přirozeností, absencí patosu a jedinečným příběhem o odvaze, který vrcholí podobenstvím na záchranném člunu. Tento film ve mne zůstane dlouho, stejně jako životní výkony hlavní protagonistů v čele s Jiřím Hrzánem. Jindřich Polák chtěl natočit film který by byl pomníkem českých letců. To se mu podařilo, ale není to jen pomník českých letců, nýbrž i vynikajících českých herců kteří charakterní role dále bohužel nedostávali.. ()

El Loco

PRAVDEPODOBNE NAJLEPŠÍ ČESKOSLOVENSKÝ VOJNOVÝ FILM (so far)...Vynikajúci film z roku 1968, so skvelým, neokukaným a (prekvapivo) medzinárodným hereckým obsadením (Jiří Hrzán, Jiří Bednář, Charles Cameron, či Elsie Randolph), ktorý bol v dobe ťažkej normalizácie na desiatky rokov odložený do trezora, no napriek tejto tvrdej rane dokázal nadobudnúť takmer kultový status. Film je príbehom medzinárodnej posádky lietadla britského kráľovského letectva (RAF) z dôb 2 sv. vojny (rovnako ako Svěrákov „Tmavomodrý svět“, ktorého aj napriek menšej ambicióznosti hravo strčí do vačku), ktorú tvoria Česi, Angličania, Slovák a Kanaďan, pričom sa nevenuje len bojovým scénam (použité boli archívne scény zo starých československých aj zahraničných filmov), ale aj medziľudským vzťahom vo vnútri posádky ako i voči domácim Angličanom (teda, predovšetkým Angličankám...:-)). Netreba zabudnúť ani na skvelú prácu maskérov (po zhliadnutí pochopíte)...btw. v malej roličke sa mihne aj legendárny „Repeťák“ Ivan Krajíček... ()

kubyno

Ve filmu sice není moc akce - ale on to taky není akční film. Na svoji dobu parádně zvládnutý, a hlavně nesmírně reálný, syrový a sympatický snímek. A ke konci nádherná smutná atmosféra. Jako byste lítali s nimi... ()

Pedro Morales

Dokonalé! Bezesporu nejlepší film o československých letcích, který sem kdy viděl. Velmi silný a skvěle natočený příběh, který mě chytil a ani na chvíli nepustil. Během, leteckých soubojů jsem trnul hrůzou aby to naši zvládli a radoval sem se, když se jim povedla nepřátelské letadlo sestřelit. ()

Pavelos

Paráda, ale jedna věc mě tam vadila, pokaždé když šli do akce, tak byl najednou střih a už byli zpátky na základně:-( Trošku více bojový scén by z toho udělalo jeden z nejlepších válečných filmů z té doby.. ()

petikacka

Pearl Harbor se může jít zahrabat, před tímto českým černobílým filmem...Strhující a naprosto uvěřitelný příběh českých pilotů v Anglii za 2. světové války...Za mě 100% ()

Vesecký

Nejsem fanouškem vojenského letectví a technickým detailům bojů naprosto nerozumím. Ale jinak byl tento film velice dobrým a snad i přitažlivým filmem a zároveň vzpomínkou na naše letce RAF, kteří to neměli lehké ani za našeho režimu. Jiří Bednář je jako herec méně známý, této titulní role se zhostil na výbornou stejně jako Jirka Hrzán. Nevím, proč Svatopluk Matyáš hrál Slováka. ()

Chudobka

Tento film jsem viděla poprvé před mnoha lety (četla jsem i knihu Filipa Jánského) a později ještě asi dvakrát. Po včerejším zhlédnutí musím konstatovat, že je to stále pro mě silný zážitek. Zatímco Svěrákův Tmavomodrý svět mě příliš neoslovil, tenhle film je pro mě nejlepším československým válečným filmem. Jindřich Polák a Zdeněk Mahler si zaslouží velký obdiv za tento skvost. Výborné herecké výkony a životní role Jiřího Hrzána. Nezapomenutelný Prcek. Nádherný film. ()

Milwa

Skvělý film, vynikající hrzán, jen trochu filmového neumětelství a proto jen 4 hvězdičky. Pro mě přesně popsaná opravdovost každodennosti války v cizí zemi...milostné drama bez zbytečného protahování a přitom tak skutečné a bolestné....jsem ráda, že jsem tento film viděla a mohu jej porovnat s tmavomodrým světem.Ten se mi taky líbil, ale nebezští jezdci budou aspoň pro mě tím opravdovějším zážitkem... ()

ypres.bass

Mít Polák ty možnosti jako Svěrák, tak Tmavomodrý svět zbledne závistí. Nebeští jezdci jsou oslavou hrdinství a vnitřní síly které prokázali obyčejní lidé v dobách težších než těžkých --- 90% ()

RadimFišer

Při prvním shlédnutí firmu mi nepřišel film nijak vyjímečný, ale po doznění zážitků a nastudování si okolností, které jsem popsal v zajímavostech mě téměř dostal a citově zachvátil. Je to velice nádherná příroda a když si představím s jakými potížemi museli lidé ze štábu pokračovat ještě více to zvyšuje jeho hodnotu. Je to krásný pomník našim letcům, kteří zachránili a vybojovali si naši vlast. Někteří za to stejně pak díky hlupákům museli pykat. Hanba...Těším se na další shlédnutí. Tento film mi poskytuje odlišné emoce a rád ho znova shlédnu. Je to velice distingovaný film. Doporučuji všem. ()

Caesar1993

Velmi podařeně zpracované téma i přes nedostatek vizuálních efektů (byly tam téměř výhradně audioefekty) si film těch 5* zaslouží. Neškodily ani skutečné záběry. Kam se hrabe Tmavomodrý svět. ()

Jeremiah

Film, který bez hlubšího politického podtextu ukázal obrovské hrdinství našich občanů, kteří bojovali v cizině, a přesto bojovali za svoji vlast. O to horší pro ně muselo být absolutní nepochopení ze stran vládnoucích pol. špiček po jejich návratu, kde na ně čekalo vše, jen né poděkování a úcta. Nádherný, lidský film, který si zaslouží plné ohodnocení. ()

Honny2

Knize se film těžko vyrovnává, ale i tak je to jeden z nejlepších snímků o našich letcích bojujících za 2. světové války. ()

J R C Pecuchet

Vynikajícím způsobem ztvárněný film o Československých pilotech v Anglii za 2. svělové války. Velmi silný příběh a skvělé herecké výkony, především "PRCKA" v podání Jiřího Hrzána ! Jindřich Polák i v relativně mladém věku dokázal, že v sobě skrývá velmi silný potenciál. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011