Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

Marsello

Skvelá Blanchett. Jedna z mojich obľúbených filmových postáv je v podaní Blanchettky v tomto diele. Zahrali to všetci dobre. Pán režisér spravil veľmi dobre to, čo spravil. ()

amarth

Mysteriózní propojení duchařiny s detektivní zápletkou a napínavým thrillerem. Máme zde jak rychlý spád, tak i zdlouhavější pasáže, avšak pouze tehdy, kdy to snímek nezbytně vyžaduje. Výsledkem je celistvý obrazec, který nikterak nenudí. V záležitosti originálního znění se názorově ztotožňuji s Golfistou. Vřelé doporučení. ()

solid

Solidne vybudovane drama, hlavne atmosfericky a obrazove. Presto se, stejne jako maloktery americky film posledni doby, nevyhne ''klisovitosti''. Nevim jak to vidi jini divaci, ale americke thrillery posledni doby jsou predvidatelne od chvile, kdy se seznamime s posledni dulezitou postavou deje. Od te chvile jen cekam, jakymi krucky se tam scenarista, potazmo reziser dostane. U tohoto snimku me prekvapila hlavne jmena vsech ucinkujich a to nejen pred, ale i za kamerou. Mam namysli hlavne scenaristu Billiho Boba Thortona a rezisera Sama Raimiho. A nebyt druheho zmineneho, asi bych hodnotil mene kladne. Pro me tedy 70%, zasluhou vsech hercu a pana rezisera. ()

roxy_ellen

Na první pohled se scénář může zdát okoukaný a laciný. A přitom jde o film plný napětí, občas nechybí ani horrorové scény v čele s úžasnou Blanchett. Jediné, co bych vytkla je že konec je trochu předvídatelný. Jinak jsem se ani chvíli nenudila. ()

F.Sucre

Typický Sam Raimi. Mrtvoly na dně rybníků a imaginární duchové v hlavách hlavních postav. Strašidelné, ale hlavně výborné obsazení. **** ()

mala_kea

Téměř dokonalý zločin je téměř dokonalý film, kterému k dokonalosti chybí opravdu málo..Ribisi je dobré psycho, Reeves solidní "vrahoun" žen a Cate totálně válí. Její obličejové výrazy vám jasně nadhodí strhující atmosféru. Raimi je prostě borec. Servíruje a přidává a přidává a stále má co. Většina mysterioznin ve své půlce upadá do zatracení a jen se nudně vleče. Tady je s každou přibývající minutou přibývající dokonalost. ()

vojo

Miestami možno zdĺhavé na thrillerový žáner, no aj to pomalé tempo má svoj význam a pomáha "ľakačkám" aby naozaj fungovali. Dobre vykreslený je aj život na "zakomplexovanom" malomeste, kde sa každý do každého stará a zároveň jeden na druhého kašle. Záver našťastie nič až tak nepokazí, aj keď nie je vôbec prekvapivý. ()

Hapretor

Dokonalý zločin neexistuje. Dokonalý film v mých očích ano. Sam Raimi ho ale tímto nenatočil. Nijak záživný thriller, který se ještě pokouší o nějaké to mystično, a tím víc strádá. ()

Iwiiik

Téměř dokonalé hororové drama! Všudevýborná Cate má rozvinutou paranoidní schizofrenii, všude vidí minulost, budoucnost či přítomnost (po vzoru cimrmanovského herce Oty Plka má problém opustit roli a tak svými schopnostmi nápadně připomínala elfku Galadriel) a jak už to u pomatených vědem bývá zvykem, vždycky jen tu nejhorší. Pak stačí jen malé městečko, mrtvá coura a zbytek scénáře se napíše sám. Když se k tomu přidá pár klasicky otřepaných lekavých scén, ponurá klišé atmosféra a vcelku kvalitní herecké obsazení, je z toho snímek balancující na hraně béčkového thrilleru a poměrně hezky dívatelného mysteriózního dramatu. Pro mě hollywoodský mainstream bez jakéhokoliv překvapení či nápadu! 60% ()

matkoulko

Výborný thriller s mystickými prvkami. To je parketa, ktorú Raimi zvláda výborne. Dostali ma nádhrené zábery vodných plôch a nad nimi rastúcich stromov. Vyrovaný mix napätia, mystiky, krimi, psychológie, súdnej siene, strašidelných snov... Zápletka ako má byť, príjemne komplikovaná, postavy ako zo života. Neverím, že karty dokážu všetko predpovedať, ale v "Gifte" to bolo podané podľa mojho gusta. To všetko podané z úžasnom balení, vizuálnom, hudobnom a najmä s excelentným hereckým obsadením... Hlavne si to zapnúť v noci :-) ()

Rathalos

Krasne natoceny mysteriozny thriller so skvelou mrazivou atmosferou,hudbou,hereckymi vykonmi i zapletkou a je citit,ze to reziroval Sam Raimi,tie jemne prvky hororu to prezradzaju,urcite odporucam kazdemu tento film...:-) ()

strikeman

Téměř dokonalý old-school thriller + malý gift v podobě Keanu Reevese a Hilary Swank, jak jste je jinde neviděli... 80% ()

Besyn

Až na ten konec,který vypadá jako od Lynche,dost dobrý thriller.A bylo od začátku jasné,že vrahem není Keanu Reeves. ()

brrumlaa

U Téměř dokonalého zločinu byly chvilky, kdy jsem se doopravdy bála. Měla jsem z něho příjemné mrazení. Cate Blanchett (jako jasnovidka) byla skvělá. Zkrátka a jednoduše, film, který vás vtáhne do děje..Film, kterým vám nedá spát, ale na to, abych ohodnotila plným počtem, ještě něco chybí - téměř dokonalý film :). ()