Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

Martrix

Hvězdné obsazení, atraktivní kulisy zapadlého městečka v Georgii, atmosféru hutnící hudba a kamera...řemeslně opravdu solidní počin. Jen detektivka to moc dobrá není. Ale výše uvedené kvality, na nadprůměrné hodnocení stačí. ()

mortak

Jde o klasický thrillerový syžet, kdy osamělá křehká žena s dětmi čelí zlu, které je skryto pod povrchem amerického maloměsta. Annie je amaterská přirozená psychoterapeutka, nemá školy a vzdělání, ale něco "více" - vhled do spirituálna, do toho, co nás přesahuje, což je z hlediska zákona trochu neuchopitelné (viz výslech u soudu). Kladem filmu je vystižení patologičnosti amerického venkova, kde žijou "red necks" (jak Annie pojmenuje Donnieho), kde se sexuálně zneužívá (viz Buddy), či kde hloupoučké zbohatlice utíkají z nudy k sériovému sexu. Záporem nudná stereotypnost příběhu, který je uměle oživován lekačkami. ()

Carrie_3

Skvělý thriller s Cate Blanchett, který nás svou tajemnou atmosférou dokáže pohltit až do konce v očekávání, kdo je vlastně tím neznámým vrahem. Přestože se zde objevují tradiční klišé, které v thrillerech obvykle bývají, a to: jasnovědkyně, záhadný vrah, který ve skutečnosti až tak tajemný není, ohraná závěrečná scéna, kdy hlavní hrdince jde skutečně o život, ale přesto nakonec "překvapivě" vyvázne živa a další. Tomuto filmu rozhodně na kvalitě přidávají skvělé herecké výkony a to především Giovanniho Ribiseho alias Buddyho ale i dalších. Také zde můžeme poznat Keanu Reevese v jiné poloze, než jako kladného hrdinu, jak jsme u něj obvykle zvyklí. ()

Iwus.ka

Už není žádný Dawson, kterým se nechala ta tmavovlasá zádumčivá pizda uhánět. Holka se nám odvázala, začala klátit s kdekým a to se jí vůbec nevyplatilo. Chudák Cate Blanchett si proto musí zavěštit s koulí, co, jak a proč se podělalo. Navíc má za zády Giovanniho Ribisi, který je víc než chabrus na nervy a tak strašně nemá rád klenot svého otce nebo Keanu Reevese coby násilnického hajzla, jenž nejde pro ránu daleko či občas rád upraví ženě fasádu... ()

dr.fish

Je krásné vidět, jak slavná Cate musela taky projít tuctovými thrillero-komediálníma detektivkama, tím "eintopfem pro davy". A už tady ukazuje jak dobře své role zvládá, jen díky ní je to mírný nadprůměr. 70% ()

forsythia

Skvělá atmosférická lahůdka, po které se doma bojím víc než po lecjakém hororu. Nebudu tady opisovat všechny komentáře a psát o tom, jak to Kačenka Blanchettů pěkně zahrála, ale zmíním třeba to, že Keanu Reeves v roli cholerického hajzla mě notně pobavil, ačkoli to nejspíš nebylo záměrem. A ten závěr, ten šíleně sentimentální závěr mě normálně čistokrevně dojal! P.S. Na karty už nešáhnu. ()

AGO

Krásna a charizmatická Cate Blanchett v hlavnej úlohe, vynikajúca hudba Christophera Younga a na prvý pohľad nie moc zaujímavý námet. To všetko by bez dobrej réžie moc neznamenalo, ale na štastie sa na režisérsku stoličku posadil geniálny Sam Raimi. Ten natočil horový thriller, ktorý ma chytil tak pevne, že som nemohol poriadne dýchať až do záverečných titulkov. Po dlhšej dobe som sa opäť príjemne bál a to pri filme, od ktorého som to vôbec nečakal. ()

Flyer

Trochu jsem se bál, že tento film sklouzne k lacinému hororu, což se naštěstí nevyplnilo. Snímek si celou dobu drží úroveň solidního psychologického thrilleru s decentními hororovými prvky. K hereckému obsazení nemám výhrad, kromě Blanchett bych také rád pochválil Reevese, Ribisiho a další vedlejší postavy. Snad jedinou větší výhradu bych měl k jisté předvídavosti děje. ()

otík

Hodně kvalitní bubu film od mistra podobných lekaček Sama Raimiho s výtečným obsazením, jedna dnešní hvězda vedle druhé. Opravdu hustá atmosféra nás provází při pátrání po utopené dívce, jejíž mrtvolu a mnohé další okolnosti vidí hlavní hrdinka nejen ve snech, ale třeba i ve vlastní vaně. Slušná dávka lekacích i nechutných scén kontrastuje s perfektní režií i hereckými výkony. ()

daEmoNickY odpad!

Návod jak správně zacházet s ženami, předvádí Keanu Reeves. ________ Tremi slovy - je to nuda. ________ SURREALISTY ZBYTEK KOMENTARE ________ Tři králové jsou podezřelí z vraždy neviňátka - Kašpar (pokladník), Melichar (vousáč) a Baltazar ("ochránce královny"). Baltazar byl mouřenín a ti jsou ozkoušení otroci, také třetí postava je otrok - své demence. Jídáš dělal do peněz, nejenom v tomhle filmu. ()

URBAN

Měl jsem pocit že se dívám na úplně jiný film protože pod tímto názvem by se mi to co se pod ním doopravdy skrývá nevybavilo . A to co se zaním skrývá není zrovna nic neobyčejného prostě obyčejné nudné drama a nezachránilo to ani obsazení . Nudaaa . ( 27.2.14/MAC ) ()

Radiq

Jak kdyby to byla epizoda z Věřte nevěřte. Keanu Reeves byl teda ukázkovej hajzl a to se mi líbilo... a to bylo asi tak jediny povedeny. Od určité chvíle bylo dost jasny, kdo to udělal... Bohužel už sem vyrost z toho, že sem věřil v jasnovidectví, komunikaci s mrtvejma, duchy, sny s předzvěstma a vykládání karet. Ale moje podvědomí tomu stejně pořádně nikdy nevěřilo, až sem se rozhodl přestat... i když by to bylo fajn... Ale Sam Raimi tomu asi věří furt. Mě ale dost zklamal - jeho filmy mě už tak nějak netáhnou a tohle je pro mě ukázkovej NEtahák. ()

Decker

Nevim jestli jsem byl ospaly ja pri sledovani tohoto filmu anebo byl ospaly film sam o sobe. Kazdopadne film rozhodne neni spatny a urcite svoje kouzlo zajiste ma, ale predpokladal jsem neco vice napinavejsiho a napaditejsiho. ()

hans500

Výborný horrorový thriller, obsazení skvělé (Cate Blanchett, výborný Giovanni Ribisi, skvělý Keanu Reeves a Hilary Swank), nepětí slušné, scénář kvalitní. ()

Doudis19

Mrazivý thriller, kterým Raimi dokazuje svou kvalitu a zároveň flexibilitu. I bez své oblíbené "červené", jen díky práci s naprosto infarktovou atmosférou, vytvořil snímek, kde ačkoli je hledání vraha v pozadí hlavní pozornosti, stejně od něho nebudete moci odtrhnout zrak. ()

snared

Docela škoda, že Raimi už pak netočil podobný "normální" filmy a ztrácel čas u těch spider-vepřovin. Takový mrhání talentem! ()