Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

misstake

Film mě musí úplně dostat a vtáhnout do děje tak, abych nerozlišil, co je realita obývacího pokoje a co film, nebo okouzlit svou atmosférou. Filmy Sama Raimiho mívají to druhé (i když jsem zatím viděl jen dva díly jeho kanonické trilogie:-). Začátek filmu má perfektní až "burtonovskytwinpeaksovskou" atmosféru. Ta se pak trochu ztrácí v soudním dramatu, nakonec se to mění v téměř klasický thriller, který naštěstí vytahují z normálu mrkající mrtvoly na stromech a taky třeba podtrhnout, jak všichni účinkující excelují. Od Cate Blanchettové, neobvyklé polohy Keanu Reevese až po samotného pana režiséra. Dokonce i Katie Holmesová v závěru napravila reputaci svého pověstného úculu. I když spíš by bylo namístě pochválit matku přírodu... Každopádně vydařený film. ()

Bobek15

Výborný film s množstvom hereckých hviezd (z ktorých si každý do jedného splnil svoju úlohu na výbornú) a brilantnou réžiu Sama Raimiho, pri ktorom som sa neustále, dalo by sa povedať, príjemne bál a takisto som bol celý čas v neustálom napätí, ako to vlastne dopadne! Super! ()

honzii

3 a 1/2 * Řekl bych, že kdyby to točil Shyamalan, byla by to neskutečná pecka. Sam Raimiho režie mě nějak moc nezaujala. Nelíbila se mi ani hudba, scénář byl místy trochu klišé.. zaujali mě ovšem hreci a původní myšlenka. Shyamalana do toho a věřím, že by z toho udělal film na plný počet. ()

jondoe

Tak za prve som bol absolutne spokojny z obsadenym a z vykonmy vsetkych zucastenenych na tomto filme. Za druhe vynorna hudba tomuto filmu zdvihuje uroven. A nakoniec za tretie treba napisat ze keby S. Raimi dokazal z maleho fimu vytvorit strhujuci thriller pri k torom som ku koncu ani nedychal. ()

bari68

Hneď na začiatok povedať,že všetky žánrové prvky, ktoré Raimi spojil do jedného celku nevytvárajú žiadny mišmaš,ale ,,takmer dokonalú súhru,,. Horor,dráma aj detektívka bola vďaka skvelým hercom(najmä Giovannim Ribisim)a atmosfére, ktorá sa dala miestami krájať napínavým pozeraním od prvej do poslednej minúty....Tento film si ale cením hlavne preto, že Sam Raimi dokázal spraviť ako sa hovorí, za málo peňazí veľa muziky.Tým mám na mysli to,že tvorca Evil Dead alebo Spidermana s minimálnymi prostriedkami preukázal na tieto žánrové typy filmov svoj talent, ktorý v ňom driemal.Ku príkladu spomínaný ,,Pavúči muž,, bol bezpochyby dobre odvedenou prácou,ale zasa len tým povrchným dielom, ktoré si veľká časť publika žiada. ()

Jane18CZ

Hilary se tam nehodí, nedostala dostatečný prostor ukázat co v ní je, možná si mohli odpustit i Reevese, nějak na mě nezapůsobil v tomto snímku. Celkově je to takové místy nudné, nemastné neslané.. ()

Wally

Řek bych průměrný americký film, který si bere snad od každého žánru něco (s výjimkou komedie) a přijemně tuhle kombinaci předkládá divákovi, kterému se to musí líbit. ()

DonQ

Téměř dokonalá, tajemná krimi s výborným hereckým obsazením a snad prvně vidím Reevese v roli záporáka (a jde mu to). Byť nejsem znalec, hodně se mi líbila kamera, hudba a vůbec...pěkně to šlapalo a vše krásně zapadalo do příjemně nepříjemné ponuré atmosféry městečka a neustále i malými drobnostmi udržovalo diváka v napětí. K dokonalé krimi mi však chybělo trochu překvapivější finále. Hodnotím tedy bohužel jen čtyřmi hvězdami, vyjma finální zápletky nelze nic vytknout. ()

wosho

Raimi se po pár průměrných filmech a před Spaider manem vrátil k žánru,který mu nejvíc sedí(nic proti ),ale nečekejte nic ve stylu Evil deadu.Toto je malé komorní drama s prvky krimi a to hororové se odehrává mezi řádky scénáře a v jemnosti režie.Raimi si dobře uvědomil co příběh potřebuje a tak netlačí na pilu a ani si nevychutnává hraní si sní.Pouze se podřídil ku prospěchu věci a vede své diváky do bažin a močálů bez náznaku nebezpečí aby potom udeřil v pravou chvíly.Škoda jen,že on a prvotřídně obsazení herci nemají také tak dobrý scénář-ten není špatný,mohl by být jen lepší.Zkrátka díky Bohu za tento malý dar. ()

eagle-eye

S duchařskými filmy se po Šestém smyslu vysypal popel. Ne všechny jsou však hodny srovnání s Shaymalanovým eposem. The Gift je výjimkou. Temná atmosféra a skvělé herecké výkony Blanchettove, Ribbisiho i Reevese v jeho snad jediné záporné roli jsou ozdobami toho velmi zajímavého filmu. ()

bila.tecka

Docela rozumím Peteru Jacksonovi, proč obsadil Cate Blanchett do své slavné trilogie. Tak éterickou bytost jako je ona, prostě musel využít. V tomto snímku je navenek všechno jak má být, ale soukolí soudržné prostě není. Výborný scénář zasazený do prostoduchého maloměsta, dobře rozhozené a zahrané postavy. Nejspíš je vina na panu režisérovi a střihači, kteří mohli zvolit rychlejší tempo... ()

Corpsegrinder

Geniální mystery thriller na kterej se vždycky rád podívám, bohužel trpí klasickým syndromem kdy po první projekci už víte kdo je zmrd a tak už to nezapůsobí stejně nikdy. ()

kery-

"Říkala, že jsem jediný chlap co dělá dobrý šťouchy" "Jste nechutný, víte to?"... Jinak co se týče výkonu hlavních "hrdinů", smekám.. ()

bloodline

Nad takouto striedačkou účinkujúcich by zaplakal nejeden kúzelník nad režisérskym klobúkom. Stávka na útulne malé mestečko, hrdinsky veštiacu Cate Blanchett v harmonickom hudobnom područí harmoniky, zasadila vkusu omamné chvíle. S postupným rozplietaním osudov a zauzlovaním zápletok, stúpali hodnotiace preferencie ako počty Omarov a Esmeráld v rómskych chatárskych oblastiach. Kosa narazila na náhrobný kameň počas chvíľ v súdnej sieni a nezastavila otupenie až do záverečných tituliek. Trestuhodne zahodiť vynikajúco rozbehnutý víťazný zápas, upadnutím do sakramentsky rutinných dejových postupov v tak honosnej atmosfére, chce veľkú odvahu medzi nohami. Vyzvŕtať psychiku (nielen) postáv s prikovaním zadku o pol hodinu dlhšie v kresle, by posunulo The Gift do žánrových Best of. Takto triumvirátu mestečko, Blanchett, harmonika dotvára nezabudnuteľný piedestál už len Giovanni Ribisi. 3 a 1/2* ()

pjotr76

Všechno by bylo dobrý, thriller jak má být, překvapivý vrah, odpudivý násilník Keanu (mimochodem, dle mého názoru v nejlepší hereckém výkonu své kariéry včetně Matrixu), super strašidelný exteriéry atd., až na jeden element a totiž až na "nedávno ovdovělou" Annie Wilson v podání Cate Blanchett, ta ženská resp. ta postava mě od první do poslední minuty iritovala, ty nesmyslný vzorce chování, ty neuvěřitelně přemoudřelý kecy, ten patent na rozum skrytý pod neuvěřitelnou kupou skromnosti atd. ta postava měla být tak moooooc divákovi sympatická, až se stala nejprotivnější postavou z celého filmu a ani jsem se (a teď cynicky) nedivil vrahovi, že na ní vzal tu baterku. Jinak OK. ()