Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

aneta105

Zajímavý film, dobrý děj, ale ke konci slábne a mrzí mě, že Keanu Reeves se svou rolí se kapku víc neukázal, 65%. ()

Jirkacek

Snímek Téměř dokonalý zločin mne oslovil zejména kvůli zařazení do škatulky Mysteriózní / Thriller / Fantasy s přívlastkem kriminální zápletky a po uběhnutí 107 minut myslím, že sem bylo umístěno naprosto oprávněně. Po povinném seznámení se se s hlavní hrdinkou Annie Wilson v podání Cate Blanchett, která zde hrála skoro čerstvě ovdovělou ženu samoživitelku se třemi malými dětmi, se celý děj pěkně rozjel. Nebyl to však žádný pád do propasti, ale pěkně pozvolně rozběhnutý běh na dlouhé kriminální trati s mysteriozními prvky a houstnoucí atmosférou. Vždycky, když jsem měl pocit, že se začínám nudit, dostal jsem od režiséra Sama Raimiho pořádný šťouchanec, který mne znovu uvrhl do vyšetřování vraždy Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou našli uškrcenou u rybníka. Nebyla nalezena díky žádné náhodě, ale právě Annie ji viděla ve svých představách mrtvou, jak její tělo plavalo v rybníce u nějaké farmy. Přes nedůvěru policie se orgány opravdu daly do pohybu a nebohou Jessiku našli na pozemku známého násilníka Donnieho, jehož si zahrál můj oblíbený Keanu Reeves. Ten měl problémy s Annie již předtím a to mohlo otřást důvěrou soudu, který měl rozhodnout, jestli Donnie dívku zabil nebo ne. Nakonec byl násilník odsouzen, ale Annie se pořád něco nezdálo a myslela si, že nebyl polapen ten správný vrah. Začala se odvíjet poslední část filmu, který mne opravdu přišpendlil k TV obrazovce. Byl jsem zvědav, kdo je tím pravým zločincem a váhal jsem mezi třemi muži, přičemž jeden z nich to opravdu udělal - já pochopitelně neprozradím kdo to byl, každopádně bylo to celé napínavé jako malé gatě. Film tedy mohu rozhodně všem doporučit, pokud toužíte po napínavém thrilleru s mysteriozní zápletkou a výbornými hereckými výkony. Jen nechápu název filmu, který není úplně přesný a navíc vůbec nekoresponduje s originálním pojmenováním. tato drobná vada na kráse však neubere žádnou cípatou z mého hodnocení, které činí čtyři dokonalé hvězdy ****. ()

Sejkorka

Vynikající film s vynikajícími herci, kterým vévodí Cate Blanchet. Thriller jak z praku a Cate No 1 v mých TOP 10. PODRUHÉ 30-5-23 Herecký koncert mé nejoblíbenější herečky Cate Blanchett. A dále Giovanni Ribisi, Keanu Reeves, Katie Holmes, Greg Kinnear, Hilary Swank samé hvězdy. Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty.  ()

Maskati

Nejlepší film ve své kategorii,plejáda kvalitních herců, smysl pro gradaci napětí, slušný scénář a režie super. ()

andy60

Vadilo mně to mysteriozní ladění filmu (jelikož mně vadí mysteriozní žánr jako takový), ale o napětí nebylo nouze, herecké výkony dobré a režie S. Raimiho kvalitní. ()

peproch

Ovdovělá Annie má dar vidění, potýká se z nouzí, kterou ve filmu zpodobňuje bažinatý jih USA. Fajn horor a Cate B v nejlepší kondici. ()