Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

Knor

Dalš výborná Raimiho hříčka, tentokrát na variaci kdo je vrah ? Vrah se dá uhodnout zhruba po polovině filmu, ale ta atmosféra filmu je dokonalá. Mysteriozní nádech je úžasnej a přispívá k celkový atmosféře tohodle skvělýho thrilleru. moc se mi líbila i hudba a Cate Blanchett je skvělá sympatická herečka. Je to na jedno podívání, ale určitě to stojí za to. ()

topi80

Velmi slušný standard. Příběh odehrávající se kdesi v americkém zapadákově, kde se to mimo jiných hemží docela podivnými týpky, dokáže zaujmout dějem, atmosférou a překvapivě dojde i o náznaky lekaček. Zpracování této detektivní historky je rovněž na dobré úrovni, takže i když nejde o film, který ve vás zanechá nezapomenutelné stopy, rozhodně jeho sledování nebude promarněným časem. ()

rezzzy

Tato známými herci nacpaná věc oproti o dvacet let mladším thrillerům dnes působí možná poněkud něžně, ale určitě né slabě. V případě The Gift dostáváme na výběr, z čeho si husinu a vrásky na čele dělat více. Kromě mysteriózního prvku u hlavní zápletky okolo odhalování vraha, jenž měl zafungovat jako osvědčený vyvolávač mravenčení v zádech, tady pracovalo i něco jiného. V divákovi, který umí vyplout z vln mysteriózna (prvoplánový spouštěč, funguje v daný moment), dokáže neklid vzbudit také i paralelní odkaz filmu - jak jednoduše zranitelné ženy skutečně jsou v reálném životě. A to bez rozdílu, jak film vypráví. Tj. bez ohledu na duševní či tělesnou výbavu, splečenské postavení či charakter osobnosti - ať jde o citově i názorově labilní týranou manželku (Hilary Swank), psychicky zkoušenou, ale odolnou matku samoživitelku stojící oběma nohama na zemi (Cate Blanchett) nebo bohatou ultimátní mrchu (Katie Holmes), film nás na několika místech znepokojuje demonstrací, že každé jde ublížit rychle, až velmi snadno, dokonce i opakovaně (druhotný spouštěč, ale efekt přetrvává i po závěrečných titulcích). ()

Duke90

Krásná ukázka kvalitního mysteriózního thrilleru s výborným hereckým obsazením podepřena pevnou režií Sama Raimiho a scénářem Billyho Boba Thorntona. Z herců doslova vládne přirozená Cate Blanchett a hned druhý v pořadí je talentovaný Giovanni Ribisi v roli nevyrovnaného mladíka s velkým srdcem. V podstatě každá postava zde má své místo (i otravná Katie Holmes) a všechno do sebe perfektně zapadá jako dvě ozubená kolečka. Oproti předchozímu Raimiho počinu mi celkový dojem lehce "nabourala" vyšší míra předvídatelnosti a od jisté chvíle už jsem jen čekal na finální zúčtování, ale to nic nemění na poctivě odvedeném řemesle, které bych chtěl ještě párkrát od stejného režiséra zažít... ()

celticek

Obrovské překvapení. Když si vezmu, že Raimi natočil Lesního ducha apod., tak je to těžce k uvěření. Vyborná Blanchettová, ale hlavně Ribisi. Do toho Swank, sexy Holmes a Reeves, který je lepší než v Matrixu. Opravdu dobrý thriller až dokonce. Dlouho mi to unikalo, konečně mám tento zářez za sebou. ()

Stillborn83

Zbožňujem túto „atmosféru 90. rokov“. Veľmi zaujímavý príbeh, skvelé herecké obsadenie s famóznou Cate Blanchett, vynikajúcim Giovannim Ribisim, keanu Reevesom, Hillary Swank a J.K. Simmons (samozrejme, hviezd tam bolo viac). Americký vidiek, kartárka, buran, ktorý bije svoju ženu, miestna kurv*čka, ktorú niekto zabije. Pekne rozhodené karty, výborná atmosféra, tempo v prvej polovici filmu je pomlšie, neváhal by som tomu dať 5 hviezdičiek (nevadili mi ani vidiny hlavnej predstaviteľky), neskôr to bolo za 4 a keď prišlo záverečné rozuzlenie a prílišné nadprirodzeno, začalo sa to v mojich očiach rozsýpať, škoda. Výsledok je napokon u mňa za 3 hviezdy. Každopádne, tento film mi vyčaril úsmev na tvári,  bol to veľmi príjemný návrat do kinematografie z prelomu tisícročí :) ()

Řízek

Tuten film mě nezaujal asi ničím, atmosféra nulová, napětí minimální... Na druhou stranu sem ani jednou nepocítil nutkání přepnout a to znamená ** ()

Fanak

Ačkoli horory moc nemusím, tentokrát jsem nelitoval času. Ačkoli zápletka není nijak strašlivě komplikovaná a nepředvídatelná, stejně ja to napínavé jako malé gatě, takže se člověk nemůže odtrhnout do samých titulků. ()

Jaromír

Hlavní hrdinka má vidiny, o tom, co se bude dít v budoucnu. Navíc žije v malém městě, takže to rozhodně nemá lehké. ()

Cortesz

Horor to snad ne, ale mysteriózní thriller s prvky hororu rozhodně ano. Mrazivá atmosféra, plná napětí a hororové momenty, při kterých mrazí v zádech, ale poskromnu. Ze začátku film strašně nudí a připadalo mi, že neví na co si má hrát, ale po vraždě se to začíná rozjíždět a grafuje to do uspěchaného finále. V hlavní roli jedna z nejlepších hereček holywoodu Cate Blanchett, která je skvělá a přesná ve své roli, dále už jen stojí za řeč Keanu Reeves, kterej není moc vidět, ale roli si užívá spolu s Hilary Swank no a Katie Holmes se zde naštěstí moc nevyskytuje, ukáže poprsí a umře. Rozhodně jde o zajimavý mysteriózní thriller z pera Sama Raimiho, kterej si před Spidermanem chtěl udělat asi radost a natočil sice slabší horor, kterej ale má hororové momenty, které dokáží vyděsit a mnoho rádoby hororů by mohlo jen závidět. ()

miki68cz

Strašidelný Reeves, krásná Blanchett, skvělý Ribisi a úžasná Swank. Co víc dodávat. Strašidelný film se zajímavým koncem, tajuplná atmosféra a pěkná kamera. ()

HarlanWade

Takhle neuvěřitelně jsem se hodně dlouho nebál a přiznám se, že doufám, že ani dlouho bát nebudu. I když mi už zhruba od poloviny filmu bylo jasné, kdo je vrah, žral jsem každý další záběr jakožto důkaz Raimiho geniality a nechal se dále překvapovat. Téměř dokonalý počin. ()

MaxForValue

A vrahem je vždy zahradník ... Prvá štvrtina brilantná, ale potom to ide dole vodou. Záver je už šablóna z béčkového thrilleru, kde Raimi evidentne vypustil mozog a schopnosť divácky vďačnejšieho uvažovania. Reeves, Ribisi a Blanchett však idú perfektne. ()