Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

demovka

Hlavní postava nemá vzdělání ani profesi, ale má tři děti, je bez manžela a zdědila zvláštní dar. Připlete se do cesty lidem, kteří jsou bohatí, zhýčkaní a schopni vraždy. Navenek vypadají slušně, proto jejich čin vypadá téměř dokonale. Nelze předpokládat, že tady kousek bydlí senzibilka, která mívá pravdivé vidiny. Ke konci filmu půjde tedy hlavní hrdince i o život. Je to napínavé, nepředvídatelné a dobře zahrané. Vedlejší postavy a jejich příběhy do celkového vyprávění velmi dobře zapadají. Velmi dobrý je Keanu Reves jako násilník a cholerik a Giovanni Ribisi jako psychicky narušený a zoufalý ochránce. Kdo ví, co bychom ve skutečnosti byli schopni dělat a vidět, kdybychom využívali celou kapacitu svého mozku! ()

jakup57

Psychoš Giovanni, odporný redneck Keanu, veštica Cate. Výborná kombinácia. Každý sa výborne zhostil svojej role. Navzdory trochu čitateľnému scenáru slušne napínavý thriller. 75% ()

julie_mie

Dokonalý thriller. Atmosféra vyšroubovaná do maxima, kamera, režie vycizelované, vynikající herecké výkony. Není, co vytknout. ()

Dumaru

Cate Blanchett si zahrala hlavnú úlohu vo filme Takmer dokonalý zločin. Jasnovidka Annie sa po manželovej smrti stará o svoje tri deti a privyrába si vykladaním kariet. Po tom ako presviedča týranú Valerie aby opustila svojho manžela, zmizne v malom mestečku Jessika, budúca manželka učiteľa jej detí. Annie je privolaná k prípadu zúfalým otcom Jessiky a napriek šerifovej nepriazni sa snaží vďaka svojim víziám napomôcť k vyšetreniu prípadu. Vo filme si zahrali zvučné mená ako napríklad Keanu Reeves, Hilary Swank alebo Giovanni Ribisi. Tentokrát sa nenechám stiahnuť davom, napriek dobrému hereckému obsadneniu by som filmu doprial viac napätia a prepracovanejšie vízie Annie, u mňa hodnotenie 6/10,,, ()

tribican

Film sám o sobě není zas tak špatný, když vezmu v potaz, že je starý 18 let. Scény občas zmatené a zastaralé (chlap, co mlátí svoji ženu, je paralela tak pro 80. léta), někdy přehrávané (když je třeba Donnie u soudu až příliš klidný, je to velmi nápadné). Nejvíc mě ale zklamalo to nadšení pro psychické schopnosti hlavní hrdinky, za to by si film vysloužil zlatou cenu od Českého klubu skeptiků Sisyfos. 60 % ()

Damnsinead

Skvělý film, a kdyby si udržel tempo až do konce, bylo by to na pět hvězdiček. Nápad s ženou, která doopravdy umí vykládat karty, je sice ujetý, ale dobře napsaný scénář to hravě vyváží. Herci bez výjimek skvělí, i když je jasné, že tenhle film táhne hlavně Cate Blanchett. A za některé scény by se nestyděl ani horor. Docela dlouho se daří mást diváka, kdo je vrah? Bohužel poslední půlhodina to dost kazí, tady už filmu došly baterky. 80% ()

Bragi66

Dobře odvedený thriler říznutý nadrealitou, která není nijak urputná nebo hysterická, ale naopak docela uměřená a hladce tam pásne. Dobře zahráno a dobře zrežírováno. Kdo tomu vymyslel ten český název, tak ten by zasloužil alespoň podmíněný trest. ()

Feacher

Jediné, co moc nechápu, je, proč někdo přeložil "The gift" jako "Téměř dokonalý zločin". Jinak zajímavý příběh, domyšlený do detailů s koncem "vysvětli si sám". Skvělí herci, délka filmu akorát, některé části by se dokonce možná daly zkrátit. Průměrných 5*! ()

BONOBON

Nebýt zbytečně protaženého a podivného konce připomínajícího průměrnou epizodu TV seriálu Věřte-nevěřte, patrně by tenhle Raimiho snímeček v mém žebříčku popularity přeskočil i Šestý smysl. Režie je naprosto fascinující (scéna s tužkou padající ze stolu nebo všechny brilantně natočené snové vize hlavní hrdinky patří k tomu absolutně nejlepšímu, co jsem kdy v žánru viděl), další lahůdkou jsou úžasné herecké výkony (Cate Blanchett, Greg Kinnear nebo Giovanni Ribisi excelují ale třeba i takový Keanu Reeves předvádí, že když chce, dokáže mnohem víc, než jen skákat a střílet v Matrixu). Sečteno a podtrženo: Vynikající snímek s velmi působivou atmosférou a všemi výše uvedenými pozitivy, kterému chybí snad jen lepší konec, ale v tomto případě se dá i ta menší minela v závěru lehce přehlédnout... ()

-ETIENNE-

Len ťažko hádať kto je v tomto thrilleri vskutku vyšinutý. Scenár ako z druhotriedneho béčkového hororu - niet sa čo diviť, Billy Bob Thornton predsa nie je scenárista.. Film zachraňuje "hviezdne obsadenie" aj keď mám taký pocit, že jediný, kto naozaj drží tento film nad vodou je do morku kosti skazený smilník Keanu Reeves. Je pravda, že celé to bosoráctvo nejak nechápem, ale zato vcelku chápem prečo si Tom Cruise zobral za ženu Katie Holmes :) ()