Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

pupidup

Přesně můj žánr, nenápadně se tvářící triller, který mě překvapil rychlým spádem. Bála jsem se téměř nepřetržitě. Kate je skvělá herečka a Hilary měla výjimečně dlouhé vlasy, aby ji mohl za ně domácí tyran Keanu tahat! ()

Bum

Není to moc originální, ale režisér z toho dokázal vytřískat všechno co šlo. Nudit se nestihnete, pár solidních lekaček, pořád solidně hutná atmosféra (zásluha hlavě kulervoucí muziky) a skvělá Cate. Jediné co mě zamrzelo, byla absence zahradníka.... ()

bocy

Podľa mňa to bol priemerný film, ktorý by mohol byť kľudne pilotom k nejakému úspešnému mystérioznému seriálu...:D ()

paranoid82

Mysteriózní thriller v režii Sama Raimiho se slušnou dávkou napětí. Co se týče hereckých výkonů, nejvíc mě zaujala Cate Blanchett jako hlavní hrdinka a Giovanni Ribisi v jedné z vedlejších rolí. Přiznám se, že do poslední chvíle jsem nevěděl kdo bude vrahem, můj tip byl někdo jiný, o to víc překvapující byla závěrečná pointa. Příjemná byla narůstající atmosféra a prostředí maloměsta, kde se příběh odehrává, jednotlivé charaktery byly také věrohodné. Určitě se nejedná o žádnou bombu, co se týče originality, ale v rámci žánru jde o nadprůměrné zpracování a dobře odvedenou práci. Tři hvězdičky ()

Petko92

Senzačný Sam Raimi, dokonalá Cate Blanchett s Keanu Reevesom ....dačo si tam zahrala aj Katie Holmes a z napohľad obyčajného thrilleru vzniklo toto. Klobúk dole 4* ()

Agora

Mmysteriózní thriller Téměř dokonalý zločin, mě téměř dokonale zklamal. Když jsem četla nadšené komentáře na csfd, přemýšlela jsem, jestli jsme viděli na stejný film? Já thrillery a horory prožívám a bojím se u nich, takže jsem váhala, zda se vůbec koukat, když se většina tak lekala. Ale popravdě řečeno, byla to nuda. Nevyděsilo mě nic, to jsem se víckrát lekla u Hercula Poirota, než u tohoto filmu. Cate Blanchett se mi zdála taková ukuňkaná a nijaká, trochu napětí ve mně vzbudila jen dějová linka s automechanikem Buddym. A hezky strašidelné byly noční močály. ()

Bila_pani

Výborné prostředí, hudba, napětí a herecké výkony. Cate byla úžasná a z Keanu... (jak se do prkna skloňuje jeho jméno? :D) ...z Reevese šel strach. Dala bych 5*, jenže bylo od začátku jasný, že vrahem je snoubenec Jessicy. Teda aspoň mně to jasný bylo. A záchrana Annie už mrtvým Buddym mi přišla taky trochu přehnaná... jinak je to ale velmi kvalitní snímek a Danny Elfman v roli houslisty mě fakt pobavil! ()

Marketus8

Myslím si, že thriller je silné slovo, i když psycho to trošku je :-D Dle mého výborné obsazení, vážně jsou tu vynikající herci. ()

Puchyr

Miluju pocit tajemna a záhad což mi seriál Akta x svýmy stupidnímy díly nemohl nabídnout. Ten děj je naprtosto dokonalý a já si užíval každou minuti filmu. Nejen scénář je vydařený ale i herci Cate, Keanu, Glovanni a dokonce i Hilary. Ke všem postávám mám určitý vztah, jako Cate matka dětí která se stala součástí zločinu když ve vidinách spatří obět vraždy, nikdo ji nevěří, je to blázen každý,, ovšem obě strany chápu. Jedna že je to výmysl a druhá je zoufalá Cate co má pravdu, ale nemůže ji zoufale dokázat. Také dnes odporný jinek příjemný Keanu si dnes zahrál roli násilníka a ve filmu je až slizký. To ce se mi líbí nejvýce, závěr v tmavém lese, skvélé, prostě skvélé...85% ()

phoenix9

Cate Blanchett tu podáva famozný výkon , a zatieňuje ostatných , ale aj zvyšok znamých hercov (a je ich dosť) podáva dobré výkony. Celá atmosféra , a dej je lakavý , a drží v napätí. 75 % ()

swn

Logická chyba hlavnej hrdinky pri identifikácii skutočného vraha. Scenárista to v danej pasáži proste odflákol. ()

Eviel

Úplne presne neviem v čom je pre popredných užívateľov tejto stránky tento film taký ,,výborný,, Musím uznať , že atmosféru si to držalo , bola naozaj ponurá jak sa patrí. Ale chýbalo mi tam napätie to čo ma drží priklincovaného k sedačke som si tam ja akosi nenašiel. Nebol to zlý film to ani z ďaleka , ale do nebies by som ho nevychvaľoval. Taktiež koniec ma absolútne sklamal, či už odhalenie vraha ktoré dali najavo už skôr, alebo to ako ju zachránil Buddy (zomrel)...tam som sa nenašiel. Dobrý priemer stačí vidieť raz. ()

IndominusRex

Velice citlivě a lidsky vykreslený příběh o jedné silné ženě, která přes všechnu hrůzu, kterou sama prožívá, pomáhá všem okolo sebe, aby nakonec nejen ona došla zaslouženého klidu. The Gift skvěle pracuje s obrazem křehké matky samoživitelky, která je obklopena cynickým a materialistickým světem, který jejímu věšteckému daru nerozumí. Videosekvence zobrazující vize jsou dokonalé, stejně dobře je propracovaný i zbytek filmu, který nás neustále drží v napětí, přesto to není na plné hodnocení, protože chvílemi je tempo až příliš pomalé a některé věci jsou poněkud předvídatelné, film tak nakonec ani příliš nešokuje, což je škoda, protože kdyby tvůrci víc přitlačili na pilu, nemusel to být jen uhlazený dobře vystavěný thriller, ale něco více zapamatovatelného, co by nás šokovalo. I tak je to ale skvělý film, který v ledasčem ukazuje, jak se to má dělat. ()

abanek

Totalni slatanina... Ani horor,ani krimi,dokonce ani atmosfera meho milovaneho americkeho jihu nepomuze...Jedina zajimava vec jsou cecky Katie Holmes... P.S. za cesky nazev filmu navrhuji trest smrti !!! ()

poppy75

velmi zly nazov filmu v nasej distribuciii,navyse nechapem na co je dobre k popisu filmu pridat skutocnosti ako tu,ze bol buddy sexualne zneuzivany-jeho spravanie tym-ak pozname skutocnost od zaciatku-straca napatie.....hodnotim s ohladom na to,ze je to filmik stary 16 rokov..keanu a g. ribisi boli skveli,cate nadherna ako vzdy...nie ze by som sa vyslovene nudila,ale prislo mi to trochu zdlhave,bez nejakej gradacie,momentov prekvapenia...len taka oddychovka na nedelny podvecer...tolko ospevovana hudba k filmu mi prisla ako riadne vykradnute stare melodie... ()