Within the Woods

Krátkometrážní / Horor / Thriller
USA, 1978, 31 min

Jeden z prvých krátkometrážnych filmov dnešného režisérskeho velikána Sama Raimiho bol natočený ako prequel ku kultovému The Evil Dead. Natočený za predĺžený trojdňový víkend v Michigane, s minimálnym rozpočtom a príbehom. Partia tínedžerov si spraví výlet a ubytujú sa v chate, hlboko v lese. Prebudia sily zla, ktorý sa ich jedného po druhom snažia zabiť. (genetique)

domirovec

Within the Woods je pěkný a povedený krátký snímek, který by se měl považovat (a také se považuje) za předchůdce Evil Dead. Hektolitry krve, násilí, brutalita a solidně trefená kamera. Dle mého názoru pěkná jednohubka, hlavně pokud se teprve chystáte podívat se na prvního Lesního Ducha. Za mě super. 4/5 ()

hribisko

Ještě než otevřete knihu mrtvých, pozorně si přečtěte varování na přebalu - můžete se tak vyhnout spousty nepříjemností...... Ale proč byste to ksakru měli dělat?! ()

Stíba

Jen potvrzení mého mínění o lesním duchovi. Každopádně nebýt toho příšerného obrazu, díky kterému je vidět jen zhruba třetina z toho, co by bylo zapotřebí, možná by i tenhle prequel stál za víc než první díl téhle crazy série. ()

AnanAss

Víkend, který měl být proložen pikniky u jezera, hraním deskových her a případným sexem, se pro čtveřici přátel změní v pravé peklo, poté co naleznou starou indiánskou dýku a znesvětí hrobku. Postupně se začínají měnit v démony a teror v chatce může být šikovně rozehrán a masakr začíná. Je fakt, že dostupná kvalita je příšerná a poznat, co se před kamerou děje, je někdy velký problém. Hudební složka je ale opět působivá a kamera nápaditá… na to, že si to kámoši natočili jako takovou blbinu přes víkend, klobouk dolů. A hlavně, díky této Raimiho hororové prvotině, si poté mohl natočit dvakrát to samé v celovečerní stopáži (poprvé v ryze hororovém pojetí a podruhé s pořádnou dávkou humoru, převažující nad tou strašidelnou složkou). Sakra, Same nebo Bruci, vytáhněte už tento kraťas ze svých šuplíků a dopřejte ho nám konečně v ucházející kvalitě. ()

vincchuppo

Jedna z Raimiových prvotinek. Nice... Bruce jako nemrtvý zabiják? Cool! Kamera je naprosto šílená a zároveň stylová a specifická i pro pozdější Samovi filmy. Na tak krátký projek je extrémně povedená atmosféra. Zvukové efekty asi dělají brutální většinu. Soundtrack je prostě nervy-drásající a koule-drající směť zvuků a ruchů, která udělá za každou cenu své. No, jako takový nástup na pozdější, plnohodnotnější The Evil Dead je to fajn. Within the Woods, no more to say. A myslím, že campbellovi namaskovanému na "Join us!" zombie to fakt celkem sekne. ;) ()

Likan7

Za hodně může mizerná kvalita, ve které jsem to viděl, takže tu jednu berte hodně s rezervou. Nikde není k sehnání lepší obraz bohužel. ()

Hellknight12

S. Raimi ešte pred prvým filmom sa rozhodol natočiť krátkomontážny prequel, ktorý trvá 31 min. Ja som ho našiel na YTB ale v hroznej kvalite, takže čo k tomu viem povedať je, že hudba a zvukové efekty sú slušné, tiež kostýmy. Príbeh je jednoduchý. V hlavnej úlohe sú B. Campbell, E. Sandweiss a S. Spiegel. Herecké výkony sú celkom slušné. Film môžem odporučiť, každému fanúšikovi série ale skúste si nájsť lepšiu kvalitu. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

SunWuKung

Myslim ze k tomuto snad nieje co dodat. Sam Raimi a vynikajuci Bruce Campbell v tejto nultej casti len potvrdili preco je cela trilogia EVIL DEAD moj najoblubenejsi 'horor' ()

Scraffy

Kraťas zo začiatkov Sama Raimiho ako predchodcu The Evil Dead je viac než parádny! Krv, zvukové ruchy, výborný herci a oveľa viac zmáknuté za trojdňový víkend s minimálnym rozpočtom!! Lepšie ako dnešné horory s oveľa lepšími podmienkami! ()

Knor

Zárodek hororovýho kultu. Už jsou tu náznaky co charakterizujou Raimiho tvorbu. Brutální, děsivý a hlavně zábavný. ()

Pauliee

Na mojom hodnotení sa značne podpísala kvalitu ripu, ktorý som mal možnosť vidieť. Bol dosť problém rozoznať telefón od Bruca. Inak vidno, že je to ešte amatérske a hlavne béčko jak sviňa. Nemusí vás trápiť extrémna stupidita hlavných postáv ani lacné efekty, treba si to proste vychutnať. Skvleý predkrm pred triógiu Evil Dead. Dávam silné 3 hviezdičky kvôli kvalite ripu. ()

Stejšn

Viděl jsem to před chvilkou a to v kvalitě tak katastrofální, že vlastně ani nevím, jestli můžu napsat, že jsem to doopravdy viděl. Nejlepší výraz by asi byl "tušil". Asi jako 35. VHS kopie. Mám pocit, že kdybych měl možnost to shlédnout v koukatelné formě, asi by se mi to líbilo. Zvuky (teda co jsem měl možnost z toho huhlání odposlechnout) velice zajímavé. Vzhledem k popsaným okolnostem bohužel nemůžu hodnotit. ()

MaxForValue

Hoci Raimiho 1,600 dolárový počin obdivujem, sklamanie zakryť nedokážem. Blair Witch kamera mi nesedela a celé sa mi to zdalo byť zvláštne neučesané. Ale tá hudba, tá je magická! ()

ac1976

Šialená zahrievačka na absolútny VHS kult, ale viac hviezd nedám, lebo kvalita v ktorej som si to pozrel mi skoro vypálila oči. (aj keď som čítal, že tá kvalita obrazu vraj bola úmyselná) ()

djbarrel

Předchůdce slavného Evil Dead se nezapře. Zajímavé ruchy, zajímavá atmosféra, hodně napětí. Evil Dead ve zkrácené verzi. Jen je škoda, že jsem viděl kvalitativně dost otřesnou verzi, ale možná to není tolik na škodu protože jsem byl opět v době děsivých VHS. 76 % ()

blondboss

Krátkometrážne v podstate amatérske video, ktoré by malo slúžiť ako jednohubka k tomu, čo príde. Mňa to akosi neoslovilo, ale to bude tým, že som si to pozrel pred tým skutočným Evil Dead. Každopádne na dobu točenia to bolo spravené vcelku realisticky. 50 % ()