Within the Woods

Krátkometrážní / Horor / Thriller
USA, 1978, 31 min

Jeden z prvých krátkometrážnych filmov dnešného režisérskeho velikána Sama Raimiho bol natočený ako prequel ku kultovému The Evil Dead. Natočený za predĺžený trojdňový víkend v Michigane, s minimálnym rozpočtom a príbehom. Partia tínedžerov si spraví výlet a ubytujú sa v chate, hlboko v lese. Prebudia sily zla, ktorý sa ich jedného po druhom snažia zabiť. (genetique)

Šimpy

Sam Raimi už v jedné ze svých prvotin dokazuje, že umí stvořit atmosféru a hraje si s mnoha prvky, které posléze zúročí ve své serii Evil Dead. Nápadité, hudba připomínající motorovou pilu :-D a s pousta vychytávek pro milovníky Raimovi tvorby. ()

SoolenJV

I když jsem tento kraťas viděl jako rip tisíckrát ohrané VHSky, stále byla vidět ta nápaditost a nevázanost Sama Raimiho, která se naplno projevila v Evil Dead trilogii. ()

Nivenx

Velice pěkně natočený a ozvučený krat'as od mistra Raimiho, který předcházel úspěšnému Evil dead. 70% ()

Radiq odpad!

Fakt tam toho moc vidět není. Ani není poznat, že v tom hraje Bruce Campbell. Prej to takhle nekvalitně bylo natočeny schválně, proto já schválně dám odpad. Ale aspoň si tady Raimi vybudoval solidní základ pro scénář... a nájezdy kamerou. Ale slibované hektolitry krve tam nejsou, POMO kecá. ()

Cedr

Těžko hodnotit něco co není určené na sledování a když už dostupné, tak pouze v nekoukatelné a neposlouchatelné kvalitě. Nejde o prequel ale o... propagační (?) film sloužící k sehnání finančních prostředků na Evil Dead. To se zřejmě povedlo, což je jistě velmi dobře. ()

Doudis19

Kdo očekává opilecké víkendové šaškování, které se pohybuje v "červených" číslech jen díky tomu, co následovalo v tvorbě komunity kolem Raimiho s Campbellem bude mile překvapen. Obraz je sice příšerný a leckoho odradí, jenže typický Raimiho styl točení, Bruce Campbell jako démon a plno násilí nepostrádající krev dělá z téhle amatérské řezničiny opravdu úctyhodné dílo. Navíc při pohledu na úspěchy Raimiho:"Díky bohu za něj!". ()

lykan9

Já nejsem zrovna fanda krátkometrážních filmů a nijak je nevyhledávám. Díky Samu Raimimu a jeho Within the Woods však musím uznat, že budu muset své vzdělání doplnit a podobné filmy si vyhledat. Přesto nebo možná proto, že jsem viděl film v příšerné kvalitě (očividně se jednalo o nahrávku VHS záznamu, který byl již mockrát přehrán), tak jsem si film nesmírně užil a dokonce jsem si připadal jako kluk u videa v 80´ letech. Přesně takhle má vypadat začátek kultu. ()

TERRORDROME

Ultra mizerný obraz ( človek miestami ani nevie na čo sa to pozerá ), halucinačné zvukové efekty, brutalita a Bruce Campbell ako zombík. Nápady z tohoto kraťasu využíval Raimi ešte roky v sérii evil dead. Jednoduché, husté, nekompromisné, skrátka horor. JOIN US... JOIN US!!! ()

Schuldiner

Tak, viděl jsem to v kvalitě opravdu hrozivé :-) Možná, že to nebylo vyloženě na škodu, spíše naopak, ale každopádně je tenhle počin slabý, dějově nijaký, zkrátka mě to moc nechytlo. Jinak mam Evil Dead moc rád, zvláště ´´první´´ film z roku 1981. Tohle je ale přeci jen trochu zbytečnost. I když hororově temné a brutální, tak prostě jako celek víceméně o ničem. ()

Reverger

Na to, že tohle je vlastně takovej mini rozjezd, kterej se uskutečnil až v Evil Dead, tak musím říct, že...kloubok dolů. Sam Raimi nejspíš na tohle musel dostat patent od ďábla, protože to byl hustej nářez plnej krve, násilí, strachu a uříznutejch válejících se končetin dál od těl... ()

KOZEL84

S těma dvouma je na chatě uprostřed lesa vždycky sranda.Poznávací zanamení-splašená houpačka.Kvalita obrazu je horor,ale on to Raimi vynahrazuje výborným (pa)zvukem.Nácvik na Evil Dead.Jeden záběr připomene Rec nebo Zemanovskou Studnu a je to paráda napotřetí a bude i napočtvrté.Sem zvědavý na remake ()

Matli

Výbornej úvod k Evil Dead (samozřejmě to ale nenavazuje) a ještě lepší nesmrtelnej Bruce Campbell. Škoda ty příšerný kvality obrazu a zvuku, v HD by to byla mňamka:-) Krátká stopáž je ideální, jde se hned na věc a tak to má být. 70% ()

Mike.mk1

Takový malý předkrm před tím co přišlo o tři roky později, stejně morbidní a nechutné, stejně děsivé jako The Evil dead. ()