See

• USA See
USA, (2019–2022), 21 h 23 min (Minutáž: 42–62 min)

Tvůrci:

Steven Knight

Hudba:

Bear McCreary

Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo, Christian Sloan, Mojean Aria, Kenneth Mitchell, Sharon Taylor, Nesta Cooper, Archie Madekwe (více)

Série(3) / Epizody(24)

Postapokalyptické sci-fi predstavuje budúcnosť vzdialenú 600 rokov, kde sa ľudia kvôli globálnej epidémii slepoty a s ňou spojeným vojnám a vymieraniu vrátilo späť do jaskýň. V jednom zo samostatne žijúcich kmeňov sa narodia dve deti, ktoré vidia, čo sa naposledy stalo veľmi dávno. O "mýtické deti" sa onedlho začnú viesť rozsiahle boje. (dixx)

tuctovychlap

skvelý počin, fajn námet, výborné efekty sekačiek hlavne na konci seriálu..logické prešľapy si nevšímam..pretože Baba Voss bol k "sežrání".. :) prvá séria 90 %, druhá 80 % a tretia opäť 90 %. Dal by som štyri *, ale za odvahu j "BV" M skoncovať s úlohou, ktorá prakticky nemala ďalší priestor na vývin a rozvoj, pridávam aj piatu..či vznikne ďalšia séria, je pre mňa nepodstatné, TOTO bolo pre mňa uzavretím príbehu.. ()

Chaospunx

Nuda, nuda, nuda krát dvě nudy na třetí plus šest nud na nudnou a navíc plná nelogičnosti. Například nechápu, jak se ta dvě děcka mohla naučit číst sama od sebe. Vždyť ani ten slabikář, kterým se tam mávalo (aby tu náhle nabyvší schopnost jakože vysvětlili) by jim byl totálně k exkrementu, když by netušili, jak se která hláska vyslovuje. Sám od sebe se číst prostě nenaučí nikdo, i kdyby tančil na hlavě a odrážel se ušima. A pokud by tam měli teoreticky uzlový návod, tak by museli mít druhou bednu plnou provázků jak Rikitanova Zelená příšera. ()

w.w.

Škoda tohto seriálu, úplne nevyužitý potenciál a celková myšlienka 2 vidiace deti v svete slepých nevyšla - aká výhoda, ak slepí vodia viac ako vidiaci. Logika seriálu mi často pripomínala chovanie postáv vo Walking dead... keby tam nebol Momoa tak asi za 2 hviezdy ale to že to končí v 3. sérii je známka samo  o sebe. ()

babuška

první série mně chytla, rozjezd v mezích normy, žádný natahování scén a podobný kraviny, klasická filmová kamera bez debilních záběrů, myšleno vzhůru nohama nebo rozklepání při běhu, to vše zatím ujde, no jdem na druhou, no ta i třetí paráda ()

nagual2

Prvé 3 epizódy v pohode. Skvelá výprava, dejové zvraty. No všetko končí 4 epizódov až po záverečnú 8 epizódu sa stáva s tejto série sentimentálna inscenácia. Plno zbytočne patetických scén. Rozpočet na výpravu pravdepodobne došiel. ()

Stanislav.Ba

Ma to dej...scenar....pribeh....hudbu....brutalitu.Ja osobne viac nepotrebujem.Jason a jeho uloha mu sadla jak rit na hajzel.Meče a sekače taktiez.Prva seria ma dostala. ()

AlesNitram odpad!

Po 10 minutách jsem to musel vypnout, jak mi to hrozně lezlo na nervy.. všichni slepí jo? Hm.. To nedám.. tak moc velký scifi asi nezvládnu.. co oni předvádí, to mi hlava nebrala.. ()

stadoblec

Jako dá se to. Blbí amíci se z toho asi udělají do svého politicky korektního recyklovatelného spodního prádla, zbytek si řekne že je to solidní krávovina na kterou se dá vcelku koukat. Jo a ten frajer který hrál i v trůnech je fakt frajer. Jakože fakt. Dává si to fakt dobře. Bavil mně ()

pethla

Viděl jsem a nutilo mne to k zamyšlení.Líbilo se mi to a těším se na další řadu.Chápu,že někomu to nemusí sedět,ale beru to.Dobrý seriál. ()

JerryPilsen

Originální postapo,prošpikované filozofickými myšlenkami o lidstvu,ale zároveň drsné a surové.Jakkoli jsem se dlouho vpravoval do světa nevidoucích,nakonec naprostá pecka.I v pointě. ()

Andy_Warhold

Jak pravil Václav Klaus: "Je to takové prázdné a falešné". Jednu * navíc přidávám za choreografii soubojů a výpravu. Jo a vzkaz pro hromadu místních fandů kteří si myslí že mít svaly a tvářit se zarputile je dobré herectví. Děcka, puste si zapomenutou osmdesátkovou perlu: Komando (1985) s Arníkem a to teprva uvidíte ten (bicepsový) herecký koncert!! :) ()

Coody

Jako myšlenka zajímavá, ale je to vykrádačka minimálně z planety opic, akorát místo opic tu máme slepé lidi. Navíc seriál je hodně vleklý a pokud nevydržíte dokoukat aspoň pátý díl, což je skoro konec série, nic zase tak zajímavého se tam neděje. Navíc jasný tahák pro tento kus má být herec Momoa, kterému role za mne hodně sedí, ale jeho potenciál, díky handikepu absence zraku, není až tak velký a upřímně kdyby tam nehrál, asi se na první sérii nedokoukám. Věřím, že si to své diváky najde a možná se druhá série více rozjede a bude mít toho více co nabídnout, ale za mne zatím 60%. ()

Lucky Eda

Seriál mě naprosto překvapil svou brutalitou což je něco pro mě : ) druhá serie je zatím slabši ,snad brzy dojde na pořádnou akci ()

jethrotull odpad!

Totalna kravina. Slepy lovci idu stovky kilometere absolutne neznamo krajinou na konoch,i ked nemaju sajnu kam a akou cestou mozu ist,ved su predsa slepy. Dononca aj utocia,i ked nevedia kde su.Domorodci si kuria v pohode ohnom,i ked je to kravina.Rovnako ako kralovna ma dokonca ohna viac v starej elektarrni ako keby tazila plyn.A este vela,vela ansolutne nerealnych a protilogiskych kravin.Nechapem tie vysoke hodnotenia,ludia uz prestavaju pouzivat rozum. Vydrzal som prvu cast s velkym sebazaprenim a tym u mna tato blbost definitivne skoncila. Jasny odpad a tupost. ()

godal

Váhal jsem váhal,zda zarazit do hodnocení i čtvrtou hvězdu,protože se typickým způsobem prolínají celým seriálem díly,které by zasloužily plnou páru,ale pak zase přijde úpadek dílu,který patří do horoucích pekel.Námět je skvělý,zpracování-dejme tomu ujde a vše korunuje Momoň,zřejmě v životní roli,kterou si výsostně užívá.Pořád lepší,než když se v šusťákovce prohání oceány,aby lízal škeble.Je bezesporu pilířem tohoto dílka.Horší je to už s ostatním osazenstvem,kterému se slepota moc věřit nedá,mávání hůlkou před sebou to moc nezachrání.Že je po celou dobu v záběru tma,jak na rumunské pláži,by mi až tolik nevadilo-zřejmě úmysl tvůrců ukázat,že slepci světlo nepotřebují.Ale když se mi autoři snaží namluvit,že si slepci oblékají barevné šaty,budí to u mě úsměv.Každopádně-kdo má rád temnou vizi budoucnosti,se syrovým nádechem pravěku v kulisách zašlého průmyslu-může se pobavit. ()

JanniV

No, ty dva jsou pěkně otravný a nevděčný smradi. Být jejich tatík Momoa, tak je snad zabiju sám. Ale jinak dobrý, když se smíříte s tou všudypřítomnou blek lajfs a mí tů a eldžíbítý propagandou, které jsou na Apple ještě horší než na Netflixu. Když už se o ní nemluví, tak je tam aspoň nějak vizuálně. Proto dávám o * hvězdu míň. Fakt vopruz. Nejlepší postava: Tamacti Jun. Ten je za 5*, královna je tak nesympatická pizda, že je taky za 5*. Jasoň holt pro mne jen za štyrku. Howg! ()

CreepyJoe odpad!

Luxusní parodie na survival a apokaliptické filmy, bohužel to autoři myslí vážně a však první díl vřele doporučuji, abyste viděli jak debilně vypadá, když se mezi sebou válčí dvě slepé party idiotů, málem jsem se počůral smíchy :D Jak přesně vždycky věděli kde je nepřítel a že tam měli nulové "střelbu do vlastních" když všichni zúčastnění byli slepí... :DDDDD Prostě tohle nevymyslíš..odpad! ()

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (více)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (více)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (více)

Co nabízí služba Apple TV+?

Co nabízí služba Apple TV+?

04.11.2019

Společnost Apple učinila minulý týden význam krok, když spustila svoji zbrusu novou streamovací službu Apple TV+. Ta je dostupná i u nás, a tak by nebylo na škodu si ji trochu lépe představit. Cenově… (více)