Kusko.t2

Tradičný sci-fi horor, trochu ale aj netradičný – hlavne čo sa týka všelijakej hávede, ktorá sa vo filme ukáže od malinkého červíčka až po gigantickú obludu (avšak postupnú detailnú premenu nečakajte). Je to len tak rýchlo zbúchané, bez nejakého hlbšieho a prepracovaného scenára, s tradičnými charakterovými teenage postavami. Snáď od filmu nečakáte viac. Je to len príjemná, oddychová, hororová, lacná zábava s partou školákov, ktorí zápasia na svojej škole s mimozemským parazitom. Film hlavne pre mladšiu skupinu divákov (zhruba 15 rokov). Celkom ale moja spokojnosť, aspoň som si oddýchol a pobavil sa. ()

Pilda17

Nenápadný horor fakulta o mimozemšťanech a v celku zábavný. Nejde o nic extra, ale na zabití hodinky a půl ideální.. 7/10 = 74% ()

Allien.9

Robert Rodriguez natočil dokonale přiblblý horror z prostředí americké střední školy. Do hlavních rolí vybral známé tváře a vyvraždil půlku učitelského sboru. Co víc si může studentka přát.;-) ()

misterz

Kedysi dávno som to videl, no už som si z toho moc nepamätal. Po rokoch som sa do fakulty vrátil a som prekvapený, že to na mňa urobilo lepší dojem ako vtedy pred rokmi. Celkom príjemné hororové scifi a dokonca aj s veľa zábavnými scénami, niektoré z nich sa vážne vydarili. Na nedeľný večer ako stvorené. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

pornogrind

V roce 1998 jsem se u tohoto filmu parádně bavil.Rozhodně to není horor u kterého se budete bát spíše je to taková sci-fárna z místy hororovou atmosférou.Pravda,že dřív bych tomu dal 5 hvězd.Ale roky letí a lidé se mění.Stále je to zábavné,ale už to jsou slabší 4 hvězdy. ()

DJ Obelix

Vše je zde tak, jak se na teen horor sluší a patří. Rodriguez natočil parádní odreagovávačku s výbornou hudbou, sympatickým obsazením a vším, co mé srdce potěší... Možná někoho překvapí, že se Fakulta umístila na druhém místě mého osobního žebříčku, ale vysvětlení je prosté. U jiného filmu se mi nestalo, abych si ho pustil 4x za sebou a myslím, že už ani nestane. Můj osobní kultík. (OBELIX TOP FILM - #2) ()

kingik

Tohle by splácal i horší režisér než je Rodriguez. Netvrdím, že je to špatný námět, ale ten film je prostě suše natočen. Bez napětí, žádné pořádné gore a jen několik známých hereckých tváří to zrovna z nudy nevytrhne. Prostě nuda. Tohle ani mezi horory zařadit nejde a o scifi se to jen tak ledabyle otře. Slabota. 40% ()

HoneyBunny

Milé béčko, které vykrádá Invazi zlodějů těl, Vládce loutek a podobná dílka, ale nestydí se vám to otevřeně říct. Rodriguez tehdy ještě uměl točit s nadsázkou, mladé herecké osazenstvo se snaží a závěrečná příšera je patřičně slizká. "Co když jsou Spielberg, Lucas, Sonnenfeld mimozemšťani a svýma filmama se nás snaží jen ukolébat ke klidu, odvést naši pozornost. Invaze mimozemšťanů - ale neříkejte, to je jako ze sci-fi od Spielberga!" ()

Anderton

Prehliadka nastupujúcich mladých hereckých hviezd s "pupíkmi" na ksichtoch. Čisto teenagerská záležitosť, ktorá sa našťastie nedostala do širšej distribúcie okrem USA, pretože tam nemá čo hľadať a poteší iba v tv, niekedy neskoro večer. Rodriguez sa snaží aj o nejakú myšlienku v rámci toho, čo môže takýmto béčkom ponúknuť. Śkoda, že sa Robert Patrick nedokázal viac presadiť. ()

Frajer42 odpad!

Nekoukatelná hovadina. Jednu střední školu napadnou emzáci, kteří postupně přebírají kontrolu nad učiteli i studenty. Zbyde poslední nesourodá skupinka přeživších, kteří vše prokouknou a budou vzdorovat. Děj je absolutně o hovně. Vše je šíleně zahrané. Nezachránil to ani mladý Frodo. Příšerka se ve filmu objeví asi na 30 sekund. Prostě hrozná nuda, kterou mohou docenit snad pouze malé děti z minulého století. Za sebe dávám jednoznačně odpad! ()

stilgar1

Námět tohoto filmu má poměrně vysoký potenciál, kterého mohlo být mnohem lépe využito. Děj však začal zklouzávat k běžným teenagerovským komediím, a to jeho kvalitám bohužel dosti uškodilo. 6/10 ()

Kothy

Zajímavý Rodriguezův horor se spoustou známých jmen. Film vychází z Invaze zlodějů těl a vůbec se tím netají. Všichni obyvatelé tohoto malého města jsou totiž postupně ovládnuti mimozemskými parazity. Jen malé skupině studentů se daří odolávat a bojovat proti nim. Chvíli jim trvá, než přijdou na to, jak je porazit. Na svou dobu má film dost dobré vizuální efekty. Dobře působí i atmosféra, jen děj je dost ohraný. "Nažer se tohohle!" ()

Arsenal83

To najlepšie z môjho pohľadu prišlo hneď na začiatku a to je pesnička od The Offspring - The Kids Aren't Alright, lebo to je proste pecka. A potom sa to už tak viezlo, postupom času sa film v hororových prvkoch aj vylepšoval, ale Fakulta stále nebol taký horor, aký vychádza z našich fakúlt každý rok. ()

klerik

Jeden z najlepších teen hororov novej vlny. Dobré ako VRESKOT a školské prostredie je vystihnuté veľmi dobre... ()

korbitch22

můj velice oblíbený horor,se začinajícími herci,ze kterých se postupem času vyklubala hvězdná plejáda.rodriguez dokázal smísit výborně akci,strach i černý humor.když sem to viděl tak mě bylo asi dvanáct a ještě sem ani nevěděl kdo je robert rodriguez:-) ()

Ghoulman

Skutečně netuším jak to Rodriquez dělá, ale pokaždé mě dostane. Skutečně velmi pohodovej a dobře udělanej film s velmi pohodovým a dobře vybraným obsazením... ()

Oktavianus

Skvělá hudba, cool Harnett a krásná Jordana Brewsterová. Chudák Robert Patrick už v kolikátým filmu jde po někom, kdo se jmenuje Connor, a zase ho nedostane. Vůbec Wooda mohli víc zrasit, zvlášť v tom ostrým úvodu (opravdu na americkejch středních školách vypadá šikana takhle? Já to považoval zpočátku za parodii, jak jsou všichni na sebe zlí). Kombinace Williamson - Rodriguez zafungovala skvěle, Salmu Hayekovou i Famke Janssenovou zošklivili jak jen to šlo, hrátky s diváky (Jack Finney, Robert A. Heinlein a mnoho dalších) zábavné... Vlastně škoda jen lehce naivního "závěrečného souboje" a mizerného překladu názvu (rozdíl mezi českým slovem "fakulta" a anglickým "the Faculty" by nemusel být tak nepochopitelnej). Příjemná nadsázková zábava, která si na nic nehraje, naopak sama si hraje s diváky i se sebou. A tak to mám rád. ()