Série(5) / Epizody(49)

Šestice dospívajících táborníků je první, kdo má zažít nejneuvěřitelnější dobrodružné kempování na světě: Druhohorní tábor! Ale když INDOMINUS REX, geneticky vytvořený vrcholný predátor, uteče a způsobí poruchu všech systémů v Jurském světě, což způsobí řádění dinosaurů v parku, táborníci zjistí, že se musí spolehnout jen na sebe navzájem, pokud se vůbec chtějí dostat z ostrova Nublar a najít cestu domů. (TV Minimax)

Bozvav

Pokud bych byla dítě, asi bych se nadšením zbláznila. Rozjezd první řady úžasý, skvělý vizuál - dinosauři jsou naanimovaní naprosto dokonale, působivá hudba, akce, napětí. Naši hrdinové jsou sice poněkud zaškatulkování, co se povah a sociálního postavení týče, přesně dle kýčovitých klišé šablon v meritu těcto seriálů, ale to vem čert, nebo dinosaurus. Postupně s dalšími díly sice přichází jistá jednotvárnost, kterou nezachrání ani krimi zápletka s nehodným vědcem, či roztomilý dinosauřík. Ale i tak si první řada udržela poměrně vysokou kvalitu. nevím, jestli jim ten náboj vystačí na další dvě řady, ale první hodnotím 70%. ()

Chundys

Jako taková výplňovka před filmy a mezi filmy super. Navíc je zde dost druhů dinosaurů a ty já mám fakt rád :-) a ano je to pro děti, ale i tak to funguje. Jen bych se vůbec nezlobil, kdyby v 5. sérii byla sežraná nějakym mým oblíbeným dinosaurem, třeba Raptorem nebo T-Rexem totálně nesympatická postava Sammy :-D a pak klidně hvězdu přihodím. A docela dobrý, že jsem u seriálu vydržel, když jsem ho původně pouštěl neteři :-D ()

GilanCZ

První Jurský svět mě moc nenadchnul a ten druhý spíš zklamal, ale tohle je moc hezký koncept. Jako dítě bych tohle asi neskutečně hltal a sledoval pořád dokola. Spousta akce doplněná o taková témata, jako je překonání vlastního strachu a síla přátelství. Příběh není bůh ví co, je to jednoduché, pohádkové, ale prostě to funguje. ()

JBMAVERICK

Tyvole kdyby tohle někdo zrealizoval jako hranej seriál. Moje úchylný já na dinosaury, draky, ještěry, a podobný monstra by bylo v sedmym nebi. Takhle to jenom vypadá, že jsem magor co kouká na seriály pro malý děti. Mimochodem animace dinousaurů - dechberoucí! ()

chrispe

Možná půjdu do rodičovského pekla, když si to pouštíme o dost dřív, než je doporučený věk dítěte. Ale musím říct, že to baví jak dceru, tak mě. Druhá řada o něco víc. Třetí na Netflixu bohužel není. ()

Kritik.

Prekvapivo výborné. Napriek tomu, že ide o animovaný seriál a hlavnými hrdinami sú deti / teenegeri, scény aj atmosféra sú naozaj podobné originálnym filmom. Smrť (bez krvi) je tu tiež bežná. Postupne sa stretávame s obľúbenými dino-postavami, takže fanúšikovia budú spokojní. ()

Martell47

Z kriedového parku mám úprimne zmiešané pocity. Na jednej strane som nadšený z toho, že sa do takého projektu Netflix pustil. Že sa tu urobila nová vetva príbehu, krásna grafika, dýcha to dobrodružstvom no na strane druhej je to cielené na deti, je to častokrát stupídne a na záver tie moderné prvky typu teenage lesbická láska atď...nič proti ale príde mi to zbytočné v takomto produkte. Série sa od seba zároveň značne líšia a výkonnostne kolíšu. Tretia séria vyzerala sľubne s tým, že som mal pocit odklonu od detského diváka a bolo to celkovo dobrodružnejšie a temnejšie. V ďalších dvoch sériách však prišlo tvrdé vytriezvenie. Odhliadnúc od stupidity dialógov a prihliadnúc na prvé 3 série a fakt, že som extrémny fanda témy (pestrá zbierka vzácnych a dosť drahých skamenelín, obrovské množstvo literatúry atď) dávam 65%. ()

HERGImanCZ

Mišmaš s hodně specifickou cílovky. Křídový kemp je velmi unikátní záležitost (myšleno v negativním i pozitivním smyslu). Po zkouknutí všech řad totiž nedokážu s jistotou říct, jaká byla primární zamýšlená věková skupina diváků. Odhadoval bych, že tvůrci chtěli vytvořit seriál pro děti, který ale má co nabídnout i rodičům. Jenomže se při tom trochu utrhli ze řetězu. Výsledný seriál je totiž plný extrémních kontrastů. Na jedné straně máme v mnoha epizodách banální a hodně odlehčené zápletky, na druhé straně je tu mnoho odkazů na staré filmy, a dokonce i na původní knihu od Michaela Crichtona. Navíc je tu nutnost vidět minimálně první Jurský svět, aby divák chápal, co se vlastně děje v první řadě seriálu. Film není vyloženě krvák, i tak ho ale určitě nepustíte 6letému dítěti, pro které je zároveň děj některých epizod seriálu jak dělaný. A to teprve začínáme. Dále tu na jedné straně máme (místy dost cringe) dětský humor, na druhé straně tu dinosauři nonstop někoho žerou. Není samozřejmě vidět žádná krev a střih přijde vždy těsně před zavřením dinosauří tlamy. Křiku umírajících lidí je tu však dostatek a vždy je zkrátka jasné, že je prostě po nich. A můžeme pokračovat. Na jedná straně tu máme hroty, jestli je YouTubeřina stejná dřina jako atletika (to jsem si fakt nevymyslel), na druhé straně tu máme myšlenku enviromentalismu a dost reálně vyobrazený coming out jedné z postav. No a tahle rozpolcenost se pak týká třeba i animace. Tady máte pro změnu pocit, že tvůrci skloubili tři animační styly. Dinosauři působí velmi realisticky, postavy naopak jak z typického levnějšího animáku. No a dohromady se potkávají v prostředí, které působí jak z nějaké videohry na PlayStation 3. Na základě toho všeho mám pocit, že si seriál mohou pořádně užít dvě skupiny lidí. První z nich jsou dostatečně vyspělé a otrlé děti, které už tato off screen jatka jen tak nerozhodí a složitější témata je zaujmou (možná takové dítě někde existuje). No a druhou skupinou jsou takoví dospělí, kteří jsou ochotní opavdu hodně odhodit nedůvěru a přistoupit na tu hru tvůrců i v moment, kdy vám budou tvrdit, že děti neschopné rozmrazit si pizuu dokáží off screen postavit bejvák na stromě. No a pokud se na tuhle vlnu naladíte, nabídne vám většina sérií řadu objektivně dobrých momentů. Jenom se k nim musíte dostat, případě přetrpět pár filler epizod, které uměle nastavují jejich celkový počet. Hlavní odměnou je pak příjmené rozšíření Jurského světa, které dbá na lore, vyplňuje dobu mezi prvním a druhým filmem, a dokonce připravuje půdu pro ten třetí. Takže pokud spadáte do jedné ze zmíněných kategorií lidí a jste fanoušky tohoto universa, mohu Křídový kemp doporučit. V opačném případě zkuste sjet první sérii (prvních několik epizod je bolestivých) a uvidíte sami. ()

Gardis

Krásná jednohubka na doplnění čekání na 10. červen 2022. Jednoduchý příběh a porce skvělého obsazení. Animace je skalně realistická a působí opravdově. ()

Blazkowicz

Není to špatné, ale na férovku říkám, že to byla ztráta času (stejně jako DLCčka do JWE). Animace pěkné a detailní, příběh nic moc. Viz jednotlivé série. Víc pro děcka no. 3-* ()

CZRohlik

I když seriál omezuje rating (hlavně tam nevidíme ani nikoho pořádně umřít) a animace postav, musím říct, že to hezky prohlubuje lore Jurskýho světa/parku. A na to, že postavy lidí vypadají... tak jak vypadají, tak dinosauři jsou zvládnuti na jedničku. Upřímně mě u první série iritoval carnotaurus, ze kterýho se rozhodli udělat neschopnýho dementa, kterej jen padá. ()

blondboss

Prvý seriál z Jurského univerza, ktorý je síce cielený primárne pre menšie publikum, ale zároveň poskytuje iný pohľad na dinosaurí svet ako taký. Niektoré epizódy ozaj nemali chybu a aj keď sa séria pomaly rozbiehala, postupne sa z toho vykľul celkom slušný seriálový počin, ktorý určite prekvapil. Posledné dve série už trošku pritiahnuté za vlasy, ale napriek tomu to bavilo a hlavných hrdinov si človek napokon obľúbi. 70 % ()

Lijem

Partička nesympatických animovaných postaviček (v čele s hyper napřesdržkovou Brooklyn) se snaží dostat do mého milovaného dinoversa a dopadlo to mnohem hůř než jsem čekal! Tady je jeden zásadní problém.. Je to až moc cílený na děti. První tři epizody jsou špatné a nezajímavé. Pak se to převrhne do koukatelného survival dino-akčního průměru, který funguje, když přijmete ony nelogičnosti, dětskost a otravné postavy. Animace je průměrná. Lidi vypadají jako kdyby vypadli z low budget Disney dětského animovaného seriálu, ale dinosaurům ta animace docela sluší. Když přimhouřím oči a vybavím si moji lásku k tomuto světu, zvládnu dát průměr. VERDIKT: Dětem to určitě pusťte, těm se to líbit bude. A pokud jste fanoušci látky... Na vlastní nebezpečí.. 5/10 ()

kolly13

Nečekaně dobrý seriál, který těží především se skvělého scénáře a režie. Animace kulhá fest, ale stejně to rodinu baví a o to přece jde. ()

malycauner

-30% za druhou polovinu 5 serie, kdy se z tohoto super serial stridave stalo lesbian porno nasilu presvedcujici, ze kdyz si dve holky rozumi, znamena to, ze si chteji vzajemne lizat pipiny... ()

Fiffty

Myslím, že pre úplne najmenších to nie je, keďže je to trochu drsnejšie, ale starších to určite pobaví. Niektoré postavy sú však dosť nesympatické a otravné, čo kazí trochu dojem. Osobne mi prekážal aj druh animácie, hlavne u ľudských postáv, dinosaury boli spracovaní oveľa lepšie, čo je zvláštne. Ale inak, ako také rozšírenie jurského sveta to funguje a určite si pozriem aj druhú sériu. ()

ohneta

Pohodový a překvapivě sledovatelný, celou naší rodinou. Líbilo se to hodně a už se těšíme na druhou serii . ()