Reklama

Reklama

Mládí královny Viktorie

  • Česko Královna Viktorie (více)
Trailer

Obsahy(1)

Anglie devatenáctého století. Mladá Viktorie je právě korunována panovnicí celé Anglie a jejím hlavním úmyslem je taková vláda, jenž zajistí zemi blahobyt a prosperitu. Její rodina a hlavní rádce Lord Melbourne pro ní již také chystají sňatek. Chtějí, aby si Viktorie vzala německého prince Alberta. Viktorie však vidí svou budoucnost jinak a odjíždí na pár dní do Francie. V Doveru, kde se pohybuje incognito, potkává muže, do kterého se ihned bláznivě zamiluje. Později se však za velmi podivných okolností dozvídá, že onen muž je sám princ Albert... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

Agatha 

všechny recenze uživatele

Celkem obstojné, ale podle mě dost přikrášlené pojetí začátků slavné Viktorie. Je docela těžké se v myšlenkách přenést na anglický dvůr, když jsme se s Romy Schneider měli možnost 3x setkat v legendární trilogii o Sissi. Avšak tento snímek byl natočen ještě před Sissi. Divák si nemůže nepovšimnout, že celý děj se ve skutečnosti odehrává na rakouské půdě, interiérové záběry jsou samozřejmě z Hofburgu a Schönbrunnu. Ale i tak se nám naskýtá celkem solidní pohled na tehdejší dvorní ceremoniál, trošku i politiku a vztahy na dvoře. Na rok 1954 je velmi kvalitní kamera a záběry většinou s pohledem na krásnou Romy lahodí oku i srdci. Kostýmy byly vybrány tak, aby byl divák uchvácen, ale na dobovou věrohodnost se zřejmě moc nepoukazovalo. Kostýmy jsou témeř stejné jako ve filmech o Sissi, ale ve skutečnosti asi královna Viktorie nenosila v rozervené a deštivé Anglii šaty na ramínkách s hlubokým dekoltem. Ale s trochou nadsázky jde o milý romantický příběh, místy s vtipnými dialogy, slušnou hudbou a povedeným dabingem. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Je přece tolik německých kladů na anglickém královském dvoře :) Ať žije první remake dobré kariéry Romy Schneiderové 50. let. Původní verzi Mädchenjahre einer Königin natočila Jenny Jugo už v roce 1936. Nemůžu si pomoct, ale tohle je ten film, na rozdíl od Casablancy, který mě nutí se neustále usmívat. Scéna se zatápěním krbu je bezkonkurenční. "Dal jste tam moc dřeva." "A teď vy zase moc papíru." :)) A všem, kteří srovnávají Viktorii se Sissi vzkazuji - vážení, tohle byl první film, který dělala Romy s Ernstem Marischkou, pak přišla Hudba pro císaře a trilogie o Sissi byla až vyústěním jejich úspěšné spolupráce. Čili aha? Čili toto není odvar. Takže příště lépe čteme ve filmografiích. ()

Reklama

vesper001 

všechny recenze uživatele

Cukrkandl, samozřejmě, ale překvapivě vtipný. Victorie je v podání Romy prakticky dvojče Sissi, mladinká, kudrnatá, roztomilá, svéhlavá a korzetem i protokolem těsně sešněrovaná. A stejně jako Sissi, není to žádné veledílo, ale stejně jako uživatel(ka) Roman Albach jsem se přistihla, že se debilně usmívám. ()

Sammya 

všechny recenze uživatele

Tak samo o sobě to asi nebylo tak špatné, průměrný snímek tohohle typu, ale mě u toho vadilo spoustu věcí. Já se sice pořád holedbám, jak dokážu odlišit herce od postavy, ale tady jsem prostě nemohla v Romy nevidět Sissi. To nešlo, ještě ty stejné šaty, stejná doba. Tu Viktorii jsem jí prostě nevěřila, navíc k tomu ta němčina...Druhá věc byla to, že jsem tuhle verzi neustále musela srovnávat s britskou verzí Královny Viktorie z roku 2009, která je jedním z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, a tahle verze z toho nevyšla vůbec dobře. Bylo to takové naivní a těžko uvěřitelné, vyznání lásky přišlo po dvou dnech od prvního setkání a vůbec, Albert se mi nelíbil. Nicméně dávám 3*, občas to bylo docela roztomilé. ()

stration 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelná romantika, která s realitou, natož s historickou výpovědní hodnotou nemá absolutně nic společného. Všechno je stylizováno jako pohádka, nebo naprosto kýčovitá kravina, která ale dokonale funguje, protože si na nic jiného nehraje a ve své naivitě okouzlí nejednu paničku u nedělního žehlení. A k tomu kouzelná Romy. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • První film z celé řady remaků, kterým se věnovala Romy Schneider po celá 50. léta. Věnovala se nejčastěji látkám, které postupně zmapovaly éru od počátku 19. století až po počátek 20. století. (NinadeL)

Reklama

Reklama