Retro Puppet Master

Dobrodružný / Romantický / Fantasy / Horor

USA, 1999, 80 min

• Wacoslav1

Nápad z retro loutkami není úplně nejhorší, nicméně jejich praktické využití už nevypadá nic moc. Co se příběhu týče, tak už se evidentně vaří z vody a tak se divím, že jsme se třeba taky nevrátili v některém díle do doby ledové, kde by byli loutky pravěké. I zábavnost se vytratila z bídou 2* a 25%(11.12.2015)

• Campbell

Asi nejhorší díl ze všech. Všechno mi tu vadilo i ty retro loutky které mi přišly strašně špatné a dokonce i jejich pohyby působily o dost hůř než v předchozích filmech. Z Toulona se stal strašnej kretén a nejraději bych mu vrazil. Ostatně všichni herci působily strašně okatě. A příběh je strašně okatej a moc se mi nelíbilo dát takovejhle příběh do tý doby kdy se film odehrává. Slabota.(18.3.2012)

Puppet master pokračoval dalším dílem a tentokrát jsme si klasických loutek moc neužil. Pár vteřin na začátku a pár na konci je docela málo. Zbytek filmu vyplnily jakoby retro verze našich starých známých a pár nových, například doktor Smrt. Vracíme se zpět na začátek, jak vše začalo a možná se mi to zdálo, ale celkem dost věcí mi nějak nesedělo. Ale jak tu už bylo řečeno, v téhle sérii už ani nikdo neví, jak by to mělo být. CO nám přinese další díl?(15.1.2012)

V podstate nadväzuje na tretí diel (Puppet Master III: Toulon's Revenge), pričom opisuje udalosti, ktoré sa odohrali v začiatkoch Toulonovej kariéry bábkového herca vo Francúzsku. Konečne sa teda dozvedáme, ako sa majster dostal k tajomstvu, ktoré malo zostať navždy ukryté niekde v Egypte... Príbeh moc nenadchne, traja služobníci démona Sutekha sú rovnako nemožní a smiešni ako škaredé príšerky z Puppet Master 4, okrem toho absentuje skvelá hudba Richarda Banda. Nedostatky, resp. negatíva aspoň čiastočne vynahradzujú oživené bábky a ich atypický výzor.(30.12.2009)

• eraserhead666

Ne, že by pár posledních dílů Puppet Mastera zrovna za něco stálo, ale až toto je skutečný výsměch celé sérii. Nápad skočit na úplný začátek by byl fajn a v rámci rychle upadajících zápletek i závanem svěžího vzduchu, ale doslova to všechno zesrat ultralevností (což by ještě tak nevadilo), scénářem, který musel psát mentálně retardovaný po celovíkendovém alkoholo-drogovém flámu, trapnými dialogy a ještě trapnější mluvou, neherci (jediný, kdo hrál, je Elsa), praktickou absencí všech oblíbených loutek a jejich nahrazením dětskými hračičkami z mateřské školy a obsazením mladého Toulona ve všech směrech nesympatickým "hercem" (toho určitě vybral DeCoteau, tím jsem si jistý), to je prostě na pěst.(21.2.2015)

Režisér David DeCoteau se rozhodl pokračovat v novém trendu, který přinesl v šestém díle Puppet Master a pro diváky přichystal další obrovské překvapení. Tentokrát se rozhodl udělat krok zpět a děj přenesl úplně na začátek. Takže svým způsobem je Retro Puppet Master po dějové linii úplně prvním dílem. Ovšem jen napůl, jelikož zároveň navazuje okamžiky i na Puppet master 3, kdy na konci loutkař odjíždí pryč z Berlína. Změn v tomto filmu je tolik, že se nedají pořádně ani spočítat. Některé z nich se jistě vyvedly, ale v celkovém výsledku si myslím, že tentokrát režisér šlápl trochu vedle. Nevyvaroval se chyb svého předchůdce Burra a opět zamotal hlavu nejednomu divákovi nelogickými scénami. První menší změnou je hudební doprovod. Opět ho má sice na svědomí Richard Band, ale tentokrát šlo o zbrusu nové melodie. Původní úvodní znělka, která zdobila všech šest předešlých dílů byla vynechána a nahrazena novou. A rozhodně se povedla i tentokrát stejně, jako několik doprovodných melodií, které se objevily během filmu. Konečně trocha oživení a experiment, který si mě rozhodně získal.Největší změnou ovšem byly samotné loutky. Naši klasičtí známí Pinhead, Jester, Blade, Leech Woman a Tunneler se objevili jen na okamžik a poté byli razantně odsunuti stranou. Moc jsme si jich tedy neužili. Hlavním důvodem byl retro styl, který se tentokrát rozhodli tvůrci využít a ukázali nám šest zbrusu nových dřevěných loutek, které ovšem moc velký dojem na mě neudělaly. Jejich ztvárnění se podle mě moc nepovedlo a těm původním nesahají ani po kotníky. Některé z nich byly pojmenované stejně a tak jsme měli možnost vidět zastárlou verzi Retro Tunnelera, Retro Six Shootera, Retro Pinheada a Retro Bladea, který měl ovšem zcela rozlišné zbraně. Místo háku měl Freddyho rukavici s ostrými břity. K této čtveřici přibily i dvě zcela odlišné loutky: jednooký Cyclops a Doctor Death ( kostlivec se slušivým doktorským hábitem a skalpelem v ruce). Tato loutka se mi líbila asi nejvíc. Tentokrát se ovšem všechny loutky zapojovaly do bitek rovnoměrně a některé útoky byly opravdu nápadité. Teď k těm chybám, kterým se tvůrci nevyvarovali: opět nám ukázali nový způsob oživování loutek a mně přijde, že si už ani sami nepamatují, že skoro v každém díle se to dělo úplně jinak. 50%(30.3.2015)

• K.I.N.G.

S theme songem od Richarda Banda, který zněl v každém z prvních pěti dílů jakoby se vytratilo všechno kouzlo Puppet Mastera. Předchozí díl jsem sice neviděl, ale toto byla už katastrofa. Nejen, že tu režisér vůbec nebere ohled na fakta z předcházejících dílů, ale navíc tu neuvidíme žádnou pořádnou hororovou akci, loutky tu neměly žádnou sílu a Greg Sestero podle mě vůbec nevypadá jako nějaký Mistr loutkářského řemesla, spíš jako model nebo něco takového. Těžko lze uvěřit, že tento blábol natočil stejný režisér jako třetí díl.(26.2.2011)

• TERRORDROME

Čo z hnijúcou sériou ktorá dospela na mŕtvy bod? Nakrúťiť prequel. Puppet Master síce už jeden má, ale toto je prequel prequelu kde je André Toulo ešte mladý, blonďatý švihák s francúzskym prízvukom. Treba povedať že po sračkovom predošlom dieli je toto predsa len o niečo kvalitnejší príspevok. To ako sa Toulon dostal k tajomstvu oživovania bábok je tu síce úplne inak než to poznáme z prvých dielov, ale nad tým už radšej nepolemizovať. Bábky ( niektoeé nové. iné ako pozmenené predlohy k tým známim ) sú fajn, ich protivníci - traja diabolský "mumáci" pôsobia skôr ako paródia na Humhrey Bogarta. Žiadne veldielo, ale tu sa aj nepatrný posun k lepšiemu ráta.(11.5.2011)

Díl určený především pro ty kteří chtěli vědět jak to všechno začalo. Sice o trochu slabší než díly předchozí, ale loutky vypadaj mrtě dobře hlavně doktor stojí za pozornost. Se vším všudy se opět jedná o zábavnou podívanou která si zaslouží naší pozornost. Fandové série by teda rozhodně neměli váhat.(19.12.2010)

• JardoLe

Tato seria je coraz horsia a horsia,keby bola moznost dat este nizsie hodnotenie ako je odpad,tak by som tomuto siedmemu filmu v poradi dal,nic ine si to ani nezasluzi...:-)(28.12.2018)