Hmmmm...Tak tomuhle filmu dala cinema jen 40%? No myslím že takových 80% by bylo tak nějak akorát.Denzel Washington a Gene Hackman podávají velice slušné výkony, dále potěší například Viggo Mortensen.K tomu výborná hudba Hanse Zimmera a režie Tonyho Scotta , napětí a dobré ponorkové souboje ( no...moc jich teda není to ne ) a jak sem napsal solidních 80%.A tady ,je to pro mně 4,5*.(7.2.2006)

Po prvním zhlédnutí jsem filmu dala 2 hvězdičky. Viděla jsem ho s dabingem. I když byl Brabec skvostný dabér, originál je o třídu výš. Mezi Hackmanem a Washingtonem to neskutečně jiskří. Škoda, že scénář je takový typicky hollywoodský produkt. A ještě větší škoda je, že spolu tihle dva pánové nenatočili nějaký skutečně dobrý film. Ve snímku Moc (1986) nemají ani společnou scénu, což je vzhledem ke kvalitě tohoto filmu vlastně zanedbatelné, a jinde se bohužel nepotkali. Pokud bych na Krvavém přílivu hodnotila pouze herecké výkony, tak je to bez uzardění za čistých 5.(17.1.2019)

Já na akčňáky už moc nejsem, ale tenhle vypadal dobře, hlavně díky kolonce tvůrců, jak herců (Hackman, Washington,..) tak režiséra (znám pověst Tonnyho Scotta - prý jeden z největších odborníků na tento žánr), proto jsem si řekl, že film můžu zkusit zhlédnout. Bohužel ale není výsledný dojem nikterak kladný. První hodinka mně přišla dost nudná, říkal jsem si, že sleduji prachobyčejný snímek plný amerického patosu na téma dozvuku Studené války, upřímně, dokonce jsem měl chuť vypnout (což se mi často nestává) a zkusit ho dokoukat později nebo možná vůbec. Ale neudělal jsem tak a to se vyplatilo, druhá hodina totiž jede v zajímavějším duchu - film se mění na psychologické drama o tom, zda mají či nemají zmáčknout čudlík (nečekaně povedená zápletka). Takže 3* dávám především za tu gradací napětí v druhé půlce filmu. 60%(27.9.2012)

Pre vojnove filmy s ponorkami mam slabost, ale tento medzi spicku nepatri. Prakticky cela prva polovica v ktorej sa mame zoznamit s posadkou a fungovanim ponorky je dost vlazna. Reziserovi sa nepodarilo dostatocne navodit klaustrofobicku atmosferu a preto kym sa naplno nerozbehne ustredny konflikt medzi Washingtonom a Hackmanom, film dost nudi. Potom je to sice o triedu lepsi film, ale z konfliktu tak skvelych hercov v tak napinavej situacii sa dalo vydolovat ovela viac. Asi najviac ma bavil suboj medzi americkou a ruskou ponorkou. Bohuzial tvori len kratku vedlajsu liniu. Vysledkom je solidny nadpriemer, ktory pre fanusikov ponorkovych filmov rozhodne stoji aspon za jedno pozretie. 6/10.(29.5.2012)

Dobrý film, ale pro mě o hodně slabší než je Hon na ponorku. Výborní herci, ale nedostatek možností dokázat kvalitu jejich i scénáře. Tony Scott před svým začátkem svého vizuálního šílenství točil vcelku obyčejné snímky, ale měl štěstí na vojenská tématiku, která mu nejen sedla, ale dokázal do ní sehnat i adekvátní herecké osobnosti.(25.6.2004)

• - Během scény, kdy je poručík Hunter zbaven služby, říká kapitán Ramsey : „Get Lt. Zimmer in here! (Přiveďte sem poručíka Zimmera!)“. Hans Zimmer totiž složil k filmu hudbu a jeho jméno bylo dopsáno do scénáře jako pocta za skvěle odvedenou práci. (becki_tu)

• - Jméno ponorky je „Alabama“. Jeden fotbalový tým na univerzitě v Alabamě se jmenoval „The Crimson Tide (Krvavý příliv)“. Tento tým vedl slavný trenér Paul „Bear“ Bryant. Ve filmu se takhle („Bear“) jmenuje kapitánův pes. (becki_tu)

• - Existuje ještě jedna válečná ponorka USS Alabama z období druhé světové války. Ta je však natrvalo zakotvena v docích Mobile Bay a slouží jako muzeum. (becki_tu)