Osud planéty závisí na dvoch hašteriacich sa bossoch atómovej ponorky a jednom námorníkovi letujúcom drôtiky na vysielačke. To predsa nemohli myslieť vážne. Ale ak sa divák nezaoberá takýmito detailami, môže si film s dobrými hercami a heroickou hudbou vychutnať. Aj keď mu bude pripadať čudné, že na palube atómovej ponorky jeden z tých dobrých hercov dáva po hube druhému dobrému hercovi. Asi to má navodiť dojem, že Američania sa správajú ako kovboji od ponoriek až po kozmos.(10.9.2009)

Já na akčňáky už moc nejsem, ale tenhle vypadal dobře, hlavně díky kolonce tvůrců, jak herců (Hackman, Washington,..) tak režiséra (znám pověst Tonnyho Scotta - prý jeden z největších odborníků na tento žánr), proto jsem si řekl, že film můžu zkusit zhlédnout. Bohužel ale není výsledný dojem nikterak kladný. První hodinka mně přišla dost nudná, říkal jsem si, že sleduji prachobyčejný snímek plný amerického patosu na téma dozvuku Studené války, upřímně, dokonce jsem měl chuť vypnout (což se mi často nestává) a zkusit ho dokoukat později nebo možná vůbec. Ale neudělal jsem tak a to se vyplatilo, druhá hodina totiž jede v zajímavějším duchu - film se mění na psychologické drama o tom, zda mají či nemají zmáčknout čudlík (nečekaně povedená zápletka). Takže 3* dávám především za tu gradací napětí v druhé půlce filmu. 60%(27.9.2012)

Pre vojnove filmy s ponorkami mam slabost, ale tento medzi spicku nepatri. Prakticky cela prva polovica v ktorej sa mame zoznamit s posadkou a fungovanim ponorky je dost vlazna. Reziserovi sa nepodarilo dostatocne navodit klaustrofobicku atmosferu a preto kym sa naplno nerozbehne ustredny konflikt medzi Washingtonom a Hackmanom, film dost nudi. Potom je to sice o triedu lepsi film, ale z konfliktu tak skvelych hercov v tak napinavej situacii sa dalo vydolovat ovela viac. Asi najviac ma bavil suboj medzi americkou a ruskou ponorkou. Bohuzial tvori len kratku vedlajsu liniu. Vysledkom je solidny nadpriemer, ktory pre fanusikov ponorkovych filmov rozhodne stoji aspon za jedno pozretie. 6/10.(29.5.2012)

Tak nejdřív plusy - výborní herci v hlavních rolích, propracovaná psychologie postav, napínavá dějová linie a v neposlední řadě vynikající hudba od mistra mistrů, pana Zimmera. Bohužel na protipól se staví mnohdy zbytečně kýčovitý a ukrutně vlastenecky pojatý scénář či vcelku předvídatelný konec snímku. Nicméně doporučuji vidět, ponorková hra na honěnou je nervy pnoucí.(19.6.2012)

Hvězdné herecké duo musí zákonitě potěšit, zpracování také neurazí a připočteme-li k němu skvělou Zimmerovu hudbu, jež v některých pasážích nápadně připomíná hudební motiv z filmu Das Boot, tak se rozhodně nemusíme nudit. Co mi však vadilo a snížilo tak celkové hodnocení? Tak první důvod - Rusové jsou ti špatní, Američané ti dobří, co zachraňují celý svět. Celý film je tak nakonec čekáním na závěrečnou scénu typu "všichni si zatleskejme". Druhý důvod - řada dílčích zápletek nápadně připomínala jiné ponorkové či námořní filmy. Mluvím zejména o odvolání kapitána z funkce či klesání ponorky ke dnu po zásahu torpédem a čekání, modlení, doufání a zoufání posádky. Tudíž hodnotím Krvavý příliv 3* jako podívanou, která nenadchne, ale ani neurazí.(22.4.2012)

• - Existuje ještě jedna válečná ponorka USS Alabama z období druhé světové války. Ta je však natrvalo zakotvena v docích Mobile Bay a slouží jako muzeum. (becki_tu)

• - Kulisa, použitá pro můstek ponorky USS Alabama, byla také použita jako můstek ponorky USS Georgia ve filmu Den nezávislosti (1996). (becki_tu)

• - K podobné situaci, jako představuje film, v minulosti podle odtajněných dokumentů na sovětské straně opravdu došlo. Během tzv. "Karibské krize" na konci října 1962 vrhala americká flotila Alpha hlubinné pumy poblíž sovětské ponorky B-59 doprovázející na Kubu lodě s balistickými raketami. Pumy měly být signálem k vynoření, což ale velení ponorky netušilo, protože ponorka byla kvůli utajení bez spojení s Moskvou a Američané zase nevěděli, že je vyzbrojená jadernými střelami. K odpálení byl podle předem daných instrukcí nutný souhlas všech tří velicích důstojníků ponorky. Navzdory naléhání kolegů však 3. důstojník, kapitán Vasilij Archipov, k palbě nekývl, čímž svět zachránil od jaderné války. (džanik)