Je ukrutně nezáviděníhodnou prací zfilmovat „ponorkový“ thriller, kdy veškerá akce pramení z nervózního čekání na neviditelná torpéda blížící se mílovými kroky ke zdánlivě nedotknutelnému kolosu. Tony Scott nicméně převedl um vymáčknout adrenalin i ze záběru na růst mechorostu a tudíž si hravě poradil i s "ponorkou". Samozřejmě by nebylo tak dobrého filmu bez nepřetržitě hrajícího superakčního Zimmerova soundtracku, Tarantinových dialogů (-„Vy jste byl první na seznamu“, -„To jsem rád pane“, -„Nebyl moc dlouhej“), plného hereckého nasazení Hackmana, Washingtona i Mortensena a Gandolfiniho a množství proslovů o válce a politice. Není to film hluboký svou myšlenkou, ale spíš ponorem. Vyznačuje se výbornou gradací od pošťuchujících dialogů k přímé konfrontaci hlavní v hlaveň. Nedoporučil bych jej akčním maniakům, jedná se spíš o takový „akční film pro odrostlejší“, což tentokrát překvapivě znamená pravý opak slov „nuda k zbláznění“. Apendix: Film, po jehož zhlédnutí jsem o Scottovi definitivně přestal přemýšlet jako o režisérovi neinvenčních akčních béček. 80%(9.4.2006)

Tuto filmovou vzpruhu jsem přesně potřeboval. Jak již tradičně hlásám - ZLATÝ 90KY, tak Krvavý příliv právě tuto tradici stoprocentně potvrzuje! Geniální obsazení filmu, Gene Hackman předvedl snad svůj nejlepší výkon všech dob, ovšem Denzel zdatně vzdoruje. A nejen tito dva excelují. Montersen, Gandolfini a mnozí další z paluby jim šlapou slušně na paty. Vzpoura střídá vzpouru, napětí se dá krájet a je otázka času, kdy se něco opravdu posere. Famózní hudba i režie Tonyho Scotta. Tento film nemá chybu! 85%(7.3.2016)

Dobrý film, ale pro mě o hodně slabší než je Hon na ponorku. Výborní herci, ale nedostatek možností dokázat kvalitu jejich i scénáře. Tony Scott před svým začátkem svého vizuálního šílenství točil vcelku obyčejné snímky, ale měl štěstí na vojenská tématiku, která mu nejen sedla, ale dokázal do ní sehnat i adekvátní herecké osobnosti.(25.6.2004)

Film si po celou dobu drží až neuvěřitelné tempo a v žádném okamžiku nepoleví. Herecké duo Hackman, Washington přímo exceluje na plné čáře a tak charismatickou rivalitu dlouho nepamatuji. Ani trošičku béčkovější směřování závěrem neubírá na kvalitě a celý snímek drží diváka v napětí. Hudba na epičnosti jen přikuřuje. Nejlepší film s ponorkou.......9/10(29.3.2017)

• Sabrewulf

Militantní sranec. Mně už se nějak začínají příčit ve filmech uniformy a všechno kolem armády. Když jde o skutečný konflikt např. druhá světová válka - s tím problém nemám, ale jakmile se něco vymýšlí, nejlépe ve stylu: Koho dáme proti nám? Moment, mrknu do brožury... á jasně, dáme tam Rusáky - tak to fakt ne. Už začátek mě vytáčel, když Denzel místo, aby šel natáčet narozeniny své dcerky, tak čumí na telku, kde se zrovna hlásí, že Rusové ohrožují chudinku Ameriku. Samozřejmě u toho Denzelovi stojí. To není vidět, ale je to zřejmé. A pak když manželka pošle Viga, aby přitáhl Denzela zpátky na oslavu, tak zkysne u televize s ním, přičemž jim stojí oběma. Prostě vylízané militantní mozky. Tváří se jakoby v šoku, ale ve skutečnosti je to výraz vzrušení, že je konečně někdo zase ohrožuje a oni tak můžou ukázat světu, že oni jsou ti mistři zeměkoule, přičemž si v duchu mnou ruce (a péro), jak skvěle zase vyšlo strkání čumáku kam neměli a nějaké ty pletky, aby ty Rusáky vyprovokovali. No a když se ozve pípátko, tak samozřejmě div nevystříknou, že zase můžou jít dělat "pořádek". Hnus.(30.4.2016)

• - Jméno ponorky je „Alabama“. Jeden fotbalový tým na univerzitě v Alabamě se jmenoval „The Crimson Tide (Krvavý příliv)“. Tento tým vedl slavný trenér Paul „Bear“ Bryant. Ve filmu se takhle („Bear“) jmenuje kapitánův pes. (becki_tu)

• - Podle jednoho rozhovoru s producentem Donem Simpsonem byli zvažováni do role, do které byl později obsazen Denzel Washington, mimojiné i Brad Pitt nebo Tom Cruise. Mezi prvními oslovenými herci pro tuto roli byl i Andy Garcia. (becki_tu)

• - Kulisa, použitá pro můstek ponorky USS Alabama, byla také použita jako můstek ponorky USS Georgia ve filmu Den nezávislosti (1996). (becki_tu)