Nejdřív jsem byl docela zklamán, protože první hodina je jen přehlídka dokonalé disciplíny amrických námořníků a úcty ke kapitánovi (vrcholí to opakováním v dešti), ale jak to začne mezi Hackmanem a Washingtonem čím dál tím víc vřít, tak film jde nahoru. V dost věcech - hlavně manévry s torpédy mi to připomínalo nedostižný Hon na ponorku. Celkově film není žádný extra zázrak, překvapení se taky moc nedočkáme, ale odsýpá rychle a dobře se u něj bavíte - a to je řekl bych u filmů tohoto typu hlavní, proto jsem byl spokojen.(21.6.2008)

90% Velkolepý herecký koncert opravdových mistrů této profese Denzela Washingtona a Gena Hackmana jejichž charizma naplňuje ponorku doslova až po poklop. S jinými hreci by to asi těžko byla taková bomba, scénář je trošku slabší, ale na to, že se celý film odehrává na jednom místě (na palubě ponorky) je to zatraceně napínávé a dramatické.(17.5.2006)

[Druhé zhlédnutí] Překvapivě není vidět tolik rukopis Tonyho Scotta jako spíše vkecávání Jerryho Bruckheimera. Chvílemi strhující děj (hlavně při spuštění interakce obou hereckých hvězd), často ale naplněno vatou a přebytečnou omáčkou. Za zmíňku určitě stojí hodně zajímavý soundtrack Hanse Zimmera, který v podstatě definoval jeho práci v následujících letech. 60 %(25.7.2010)

Nevím proč, ale Krvavému přílivu jsem ze začátku vůbec nevěřil, ani jsem se na něj nechtěl dívat..ale nakonec jsem byl moc mile překvapen. I když je to docela dějově docela tuctovka, tak je moc dobře zahraná a solidně napínavá. Washington s Hagmanem nezklamali a celkovou atmosféru skvěle doplnila hudba Honzy Zimmera. Lehce nadprůměrnej příjemnej thriller :)(27.2.2012)

Tony Scott a Denzel Washington je ako vždy lákavá ponuka a ja ako inak som nemohol odolať, ale prekvapivo som si k tomuto filmu našiel cestu dosť neskoro. Ale predsa. Už dosť kecania poďme k filmu. Čo sa týka filmu, tak mi úplne vyhovuje, pretože ja ponorkové story mám rád (Das Boot, Hunt for Red October, U-571, K-19) a toto je jedna z nich. Každý s predošlých filmov ma dobrých hercov, či réžiu a Crismon Tide je tiež okorenená dobrými hercami (Washington, Hackman, Mortensen), réžiou (T. Scott) a hudbou (Zimmer). Príbeh sa rozbieha trošku pomalšie a nieje nijak moc strhujúci čo je škoda, pretože by to mohlo byť ešte lepšie, ale koniec filmu je úplná špička v tomto žánri kde s hlbín sršia herecké talenty, réžia je skvelo napätá a adrenalínová a Zimmerová hudba už len podporuje svojimi tónmi skvelý záver. Škoda že si to najlepšie tvorcovia nechali na záver a zo začiatku nás nechali na suchu aj keď sme boli pekne hlboko pod vodou. Obľúbený soundtrack: Roll Tide. 85% - 4*(1.9.2011)