90% Velkolepý herecký koncert opravdových mistrů této profese Denzela Washingtona a Gena Hackmana jejichž charizma naplňuje ponorku doslova až po poklop. S jinými hreci by to asi těžko byla taková bomba, scénář je trošku slabší, ale na to, že se celý film odehrává na jednom místě (na palubě ponorky) je to zatraceně napínávé a dramatické.(17.5.2006)

totální průměrář tony scot,zvádnul celkem slušné drama.nemám rád washingtona,nesnášim hackmana a přičej se mi filmy o ponorkách....takže naprosto nechápu jak scot dokázal všechny tyhle 3 mínusy ukočírovat do 3 hvězdiček :-D(5.1.2011)

Studená válka už byla minulostí a bubák terorismu teprve budoucností, takže v 90. letech si scénáristi museli vymejšlet různý blbosti o tom, jak se nějaký vzbouřenci v Rusku dostanou k jadernejm zbraním a chystaj se rozpoutat termonukleární jatka. Ale tohle ve filmu neni zase tak moc důležitý. Je to takový drama, kde se spolu Denzel Washington a Gene Hackman dohadujou o tom, kdo má většího pinďoura. Je teda fakt, že zahraný je to celkem dobře (i když postavy jsou tak trochu plochý) a zejména ke konci je film docela napínavej, takže jsem to bez problémů dokoukal. Celkově film považuju pouze za průměr.(15.1.2012)

Když jsem v polovině 90. let viděl Krvavý příliv v kině,udělal na mě velmi slušný dojem a z něj vychází dnešní čtyři hvězdičky. Nejsem si ale jistý,jestli bych byl stejně spokojený při opětovném shlédnutí, koneckonců "ponorkových" filmů jsem od té doby viděl několik a v jejich konkurenci představuje tahle záležitost jen mírný nadprůměr. Hon na ponorku je, obávám se, lepší víc než jen rozdílem jedné třídy.Slušně natočený thriller se značně nepravděpodobnou zápletkou staví na hereckém umění D.Washingtona a zejména G. Hackmana.Celkový dojem 70%.(29.4.2007)

Spíše ponorkový průměr. Nebýt hereckého dua Washington Hackman, tak by to dopadlo asi ještě hůř. Scott sice umí udělat strhující situaci, kterou diváka připoutá k obrazovce, ale scénář filmu je bohužel dosti plochý a střídání velitelů celkem otravné. Celou dobu je tempo neslané nemastné a snad jen ke konci se trochu přitvrdí, ale to na nadprůměrný výsledek nestačí. Silná Amerika a dva bravurní herci.(20.7.2004)

• - Podle jednoho rozhovoru s producentem Donem Simpsonem byli zvažováni do role, do které byl později obsazen Denzel Washington, mimojiné i Brad Pitt nebo Tom Cruise. Mezi prvními oslovenými herci pro tuto roli byl i Andy Garcia. (becki_tu)

• - Říká se, že Tony Scott používal při některých scénách až čtyři kamery najednou. (becki_tu)

• - Existuje ještě jedna válečná ponorka USS Alabama z období druhé světové války. Ta je však natrvalo zakotvena v docích Mobile Bay a slouží jako muzeum. (becki_tu)