Reklama

Reklama

Godzilla tai Mechagodzilla

  • Japonsko ゴジラ×メカゴジラ (více)

Obsahy(1)

Uběhlo dlouhých 45 let od útoku Gojiry. Japonské obyvatelstvo se již vzpamatovalo z hrůzy, kterou tehdy toto monstrum rozpoutalo, ale nyní se z hlubin vynořila další Gojira. Armáda na ni použila nové technologie, jež se osvědčily v boji s jinými netvory, kteří rovněž zaútočili na Japonsko, ale bez viditelného úspěchu. Navíc při akci zemře několik vojáků. Obětním beránkem se stává poručík Akane, která je dočasně suspendována. Vědci přichází s šíleným nápadem, který jim má dopomoci zrealizovat Tokumitsu Yuhara. Hodlají vytvořit biomechanického robota Mekagojiru (kterou pojmenují Kiryu) z kostry a DNA původní Gojiry. Poté co je celý projekt zrealizován, vyzbrojí Kiryu novou zbraní „Absolute Zero“, která má zmrazit Gojiru a rozprášit ji na atomy. Hlavním pilotem, který bude ovládat Kiryu, se stává Akane, která prahne po pomstě. Brzy však nastanou první komplikace. (SOLOM.)

(více)

Recenze (19)

Lima 

všechny recenze uživatele

27) GODZILLA AGAINST MECHAGODZILLA (2002)___NEW GENERATION SERIES 2002-2004___Mohlo by se zdát, že se zde recyklují nápady z dílů let 1974 a 1993, ale není to tak. Tenhle díl je svým způsobem novátorský v pojímání celé série. O Godzille se zde poprvé mluví jako o „té další Godzille“, přičemž tou první je myšlena ještěrka, která byla zabita oxygen destroyerem v prvním filmu z roku 1954 a ta nynější je jejím následovníkem. Předchozí filmy jako by byly smazány, protože se zde jasně mluví o „druhém napadení Japonska Godzillou“ a ten bezpočet jiných ataků v předcházejících dílech se vůbec nebere v potaz. Vládní obranný projekt Mechagodzilla je zde nazývána jako ´Kiryu´, přičemž je tvořena robotickým skeletem a biologickým materiálem, jenž sestává z počítačů poháněných godzillí DNA (přičemž tato skutečnost hraje zásadní roli, když Kiryu kvůli biologickým komponentům vypoví poslušnost). Kiryu je vybavena mocnou zbraní, tzv. ´Absolute-Zero Gun´, která svým mrazícím paprskem zničí (zmrazí při teplotě –273 C) atomy protivníka :o) Jinak vše při starém. Emoce jsou zde nablble projektovány skrze dilemata vědcovy dcerušky a řídké napětí skrze pilotku Akane a její manuální ovládání mechagodzilly. Samotné souboje jsou zde trochu ošizeny, ale co už. Popojedeme dále :o) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Do režisérského křesla se opět vrátil Masaaki Tezuka, což jsem moc nepochopil. Vzhledem k tomu, že poslední díl Gojira, Mosura, Kingu Gidora: Daikaiju sokogeki (2001) nedopadl vůbec špatně a Shusuke Kaneko je rozhodně mnohem zkušenější režisér. Dle mého názoru, to byl zase krok zpátky. Marně jsem tedy doufal, že se Tezuka poučil ze svých předešlých chyb a konečně se jeho tvorba stane přínosem této série. Velmi záhy jsem však pochopil, že to bylo jen mé zbožné přání. Jediné pozitivum vidím v tom, že se tentokrát rozhodl pro kratší stopáž. Přiznám se, že jsem byl lehce zaskočený z názvu tohoto dílu, protože Gojira tai Mekagojira už tu byla dvakrát a já vážně nechtěl sledovat nějaký nepovedený remake. Naštěstí i tento díl se v duchu posledního trendu zcela vykašlal na to, co bylo „před ním“ a děj se opíral jen o původní film. A to takovým způsobem, že scénáristé nechali původní Gojiru odpočívat v pokoji (tedy jen do doby co byla z hlubin vytažena její kostra) a přišli s myšlenkou, že Gojira nebyla jediná svého druhu (no oni vlastně s touto teorií už přišli Američani ve své Godzille). V tuto chvíli si tvůrci získali mou přízeň a já jim vážně fandil, aby to zas celé neposlali do „kopru“, jenže to jsem ještě netušil, co bude následovat. Kromě zdlouhavého čekání, kdy se konečně Kiryu postaví Gojiře a rozpoutají další demolici všeho, co se jim přichomýtne do cesty, jsme zde nuceni přežvýkat spoustu nezáživných pasáží plných výčitek, rodinného dramatu a „ujetost“ vedlejších postav. I to bych jim však dokázal alespoň částečně odpustit, kdybych se dočkal pořádného závěrečného souboje. Leč ani ten se nekonal (tedy nic závratného).50% ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

6+/10 V rámci modernej ságy určite nadpriemer a to najmä oproti predošlému dielu. Digitálne efekty sú tu využívanie s mierou (tj. minimálne) a všetko to stojí na miniatúrach a Japoncoch v kostýmoch monštier. Tak ako to má byť. Nový príbeh okolo Mechagodzilly je skvelý, aj Godzilla prešla oproti minulému dielu fajn redisignom, i keď na verziu z Godzilla 2000 to nemá. Škoda len toho konca-nekonca; celkovo mám dojem, že po originálnom rozbehu film zbytočne upadol do rutiny a na konci akosi nevedeli ako skončiť, tak to proste utli. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Z moře se vynořila příšerka a Japoncům opět hoří koudel u zadku. Veškerá těžká palebná síla se na Godzillu nechytá, i paprsky nestačí, takže na řadu přijde další vládní projekt: Mechagodzilla, robotická obdoba Godzilly, vybavená drtivým palebným arzenálem a raketovým pohonem. A destruktivní battle začíná... Film je zpracován řemeslně velmi dobře, tedy až na samotné souboje monster. Ty dělají dojem, že si v trochu nepřesvědčivých kulisách města dávají na hubu Transformer s gumovým panákem. Avšak je to legrační a má to spád, tudíž ta umělost nevadí (triky jsou jinak na slušné úrovni). A tak budeme držet palce hlavní hrdince v kokpitu kovové obludy (opět motiv touhy po pomstě jako v Godzilla vs. Megaguirus) a budeme se při tom výborně bavit. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě, ve dvanácti letech bych na to koukal s otevřenou pusou - vždyť se atmosférickými výboji napájená Godzilla pere se svou mechanickou napodobeninou...no, dvanáct mi není, a proto nemůžu přehlédnout do očí bijící špatné městské kulisy(připadá mi, že aby tvůrci ušetřili, postavili všechno z Lega, Chevy či Merkuru), klišovitost příběhu anebo tedy tu Godzillu, která připomíná loutku šlehající modrý laser(?)...MechaGodzilla, až na několik vystřelených raket a rozbité Absolute Zero, nepředvede skoro nic...osobní souboje vypadají jako škádlení medvíďat...celý film je plný výrazných logických chyb, nicméně je to pořád součástí kultovní série. ()

Zajímavosti (11)

  • Pro retrospektivní scény byla speciálně zkonstruována replika původního kostýmu Godzilly z roku 1954. (Israha)
  • V cameo roli se filmem mihne baseballový hráč Hideki Matsui, který vystupuje pod pseudonymem „Godzilla“. (Israha)

Reklama

Reklama