VonavyDech

no tedy že bych to považoval za nejlepší válečný film to tedy asi ne, délku snímku považuji za neúsnosně dlouhou, pláž Omaha pro mě skončila zase moc brzy, toulky zelení v Normandii a hlavní leitmotiv zachraňte vojína Rayana sladce brnká na lyrickou duši proamerického diváka uprostřed vřavy nesnesitelných střetnutí. Oceňuji výbornou dokumentární kameru, hudbu a Toma Hankse i výborné dialogy a propracované bojové scény. ()

romulus777

Bez preháňania Absolútny Top medzi vojnovými filmami.Aj dnes,s odstupom času ma mrazí pri spomienke na "vyloďovaciu"scénu z úvodu filmu.Myslím,že toto by muselo posadiť do sedadla aj priameho účastníka bojov.Ja som si v tej chvíli uvedomil,aké strašné to tam muselo byť a bezvýhradne som uveril,že presne tak sa to tam muselo odohrať.Spojenci ako splašené prepelice pod nemeckými guľometmi.No sila.Nie nadarmo sa generálovi Erwinovi Rommelovi,ktorý naplánoval obranu pláži v Normandii vravelo Púštna líška. Jasné,že americkému pátosu a hrdinstvu sa len ťažko dalo v snímke vyhnút,ale co už?Tí padlí si trochu úcty určite zaslúžia. Škoda len ,že sa Mr.Steven nepozrel aj do nemeckých zákopov,resp.bunkrov.Vidieť tú paniku,keď im tie "prepelice" prerástli cez hlavu by bolo určite jedinečné divadlo.Každopádne na hodnote filmu to neubralo,takže hodnotenie je jasné - plný zásah:-)Kiežby sa takýchto diel točilo viacej ()

HectorHagman

když sem šel na tento film do kina vložil sem si do huby bonbon když film skončil a já mohl konečně zavřít pusu zjistil sem ze tam futr je. ()

Portman01

-"Seržant Horváth! Odveďte mužov z pláže...Dobre chlapci držte sa môjho zadku" - "Vaša matka by bola určite hrdá, keby vás teraz videla..myslel som, že VY ste moja matka" - "Tak čo budeme robiť? ..Pošleme ťa domov zabaleného vo vlajke s kúskom syra v riti, Caparzo..To máš rád TY a nemyslel som syr" - "Tvojho fotra obrezával ešte môj rabín ty c*uj" - "Viete niečo o kapitánovi? Čo robil? Kde sa narodil? ..Kapitán sa nenarodil. Poskladali ho na veliteľstve z mŕtvych tiel vojakov" - "Náš obľúbenec! Aj vyzerá ako hajzel" -"Ryanova matka bude iste šťastná, že život jej Jimmiho je cennejší než životy dvoch našich mužov, a to sme ho ešte ani nenašli" - "Použijeme prísavné bomby..To ste si teraz vymyslel? ..Nie, je to v poľnej príručke..Skvele, teraz ešte prídeme aj o ponožky" - "Pán je moje svetlo a moja spása, moja strážna veža a môj osloboditeľ...Ó Pane, nedopusť, aby som sa musel hanbiť" - "Ja by som tam nechodil chlapci! Ten sniper má talent." ()

BlackHoleSun

Nejlepší válečný film co jsem viděl. Při scénách vylodění napětím zapomenete i své jméno. Závěrečná scéna, kdy starý Ryan salutuje kapitánu Millerovi na hrobě, mluví za vše. ()

Blind307

po Spelbergovom kultovom filme Schindlerov zoznam, jednoznačne najlepší film. Ide o dojímavý skutočný príbeh na pozadí najväčšej vyloďovacej akcie v histórii 2. svetovej vojny. Príbeh skutočných hrdinov (prvá 20minutovka) v ktorm dominujú surové a pravdivé zobrazenie hrôzy vylodenia. Je to určite jeden z najlepších vojnových filmov (iba Nepriateľ pred bránami mu kontruje, ale isto ju nepredčí). Hlavne spomalené a utlmené zábery nenechajú diváka chladným. Spielberg to skvele zvládol. Možno je film v niektorých častiach "hluchý" a možno trochu zbytočne dlhý a jemne patetický (pištol vs. tank), alebo plusy prevalcujú mínusy. Skvelá réžia a skvelá hudba od Edit Piaf. Môj film No.1. ()

pqj1971

Nemůži si pomoct, ale tohle napsal už Karel Čapek... Dojemný příběh, skvěle natočený se skvělým obsazením a skvělým Tomem Hanksem, ale i Mattem Damonem, Edwardem Burnusem nebo Adamem Goldbergem. Hezký film, ale ve srovnání s psychologicky daleko lépe vydařeným Nepřítelem před branami, mne nenadchl, ale ani neurazil.... ()

knedliiicek

Válečný film dle mého gusta, ne že obsahuje skoro všechno co by měl obsahovat, Ale je to natočené zpusobem zážitků. Člověk se vcíti a ikdyž nikdy my prostí lidé nepochopíme "válečnou nemoc" či bolest. Tak si ji aspoň trošinku vybavíme tím že vidíme snímky jako je tohle, nebo třeba černý jestřáb sestřelen opět z jiného soudku. Ale každá válečná hraná scéna je jen malinký kousíček pro zamyšlení než když by to měl zažít doopravdy. Když dokáže ukápnout slza i u filmu, co to udělá s kluky v opravdové válce?... perfektní představivost ;) ()

Korny12

Film, kterému bych jistě v roce 98, kdy jsem ho viděl poprvé, dal plný počet. Byl a dodnes je také jediným, na kterém jsem byl v kině vícekrát. Legendární úvodní scéna vylodění předčí v naturalistickém ztvárnění vše, co bylo ve válečných snímcích do té doby ukázáno. Kulomet MG42 se svou kadencí 1200 ran za minutu, nedává vyloďujícím se Amíkům šanci. Atmosféra neopadá a závěrečná bitva je opět strhující. Ovšem po posledním pokoukání na tento opus již nemohu jinak, než hodnocení snížit. S postupem let mi začal vadit americký vše prostupující patos a dlouhé záběry na vlajku s hvězdami a pruhy třepotající se ve větru moc nemusím. Také ona deux ex machina na závěr je hodně přitažená za vlasy. Jsem na pochybách, že zkušení SSáci by se nachali takto zmasakrovat v podstatě zelenáči, ale budiž. I tak ale jeden z milníků žánru, který bohužel u mě ztratil časem na účinnosti. ()

cRocco9

FIlm na dlouhou dobu nastavil pravidla točení válečných filmů, to je fakt. Technická stránka filmu je fantastická, hudební jakbysmet (i když z hrdinských žesťů a při tom vlající vlajky se nejde cynicky zašklebit). Možná je to jen můj problém, že plně nechápu filmy tohoto žánru, ale chybí mi tam nějaké hlubší sdělení než „válka je pes“ a plejáda způsobů, jakým jde usmrtit člověka. ()

hynky12

Na tento film jsem narazil náhodou,když jsem hledal nějaký válečný film a tak jsem se jako vždy podíval na čsfd a šel si film půjčit.Čekal jsem něco co skoro točí každý americký režisér(jelikož jsem v tu chvíli nevěděl že tento dilm točil Spielberg) takže takovou americkou hrdinskou válku kde američani prorazí všechno ať je to co je to.Jakmile jsem ale film zapnul už jsem si tím zas tak jistý nebyl ,protože na Omaha beach padlo až příliš vojaků na to ,aby to byl již takový ten hrdinský film.A po zastřelení vzdávajícího se Čecha jsem vše pochopil.Tento film si nehraje na přikrášlenou válku.Lidské vlastnosi jsou v tomto filmu podány opravdu uchvátně a o nikom se nedá říct že by byl špatný.Skvěle podané realistické bitvy kdy si opravdu myslíte ,že jste s vojáky na bojišti, dělají z tohoto filmu jeden z nejlepších válečných filmů ,které zatím máme k dispozici vidět., ()

PORTER44

Naprostý klenot mezi válečnými filmy jak bojovými scénami tak vynikajícími hereckými výkony,výbornými efekty.Naprosto skvělé herecké obsazení v čele s T.Hanksem co víc si přát.Hned na začátku válečná scéna která se nedá zapomenout naprostá špička. ()

shakeXL

Vylodění v Normandii je filmový majstrštyk a i další dějová linka je tak přesně vedená, že lze věřit že tak nějak ti hoši v roce 44 osvobozovali. ()

lordlisak2

super válečný film. Akorát bych vytknul nereálnost. Trochu mně "lámalo srdce" , že mněl Vin Diesel takovou malou roli, ale to už je jen muj osobní pocit a nic to nemění na 5-ti hvězdičkách. Lordlisak2 ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018