Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop (více)
Japonsko, (1998–1999), 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Jóiči Ógami

Hudba:

Jóko Kanno

Kóiči Jamadera, Unšó Išizuka, Megumi Hajašibara, Norio Wakamoto, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Iššin Čiba, Maaja Sakamoto, Mika Doi, Šigeru Čiba, Šin'ičiró Miki (více)

Epizody(26)

Bývalý nájemný vrah, bývalý polda, podvodnice, hacker a datový pes tvoří nesourodou partu lovců odměn, která pročesává vesmír a má věčně hluboko do kapsy. (Netflix)

Tomihiro

2071. Spike, Jet, Faye, Ed, Ein. Nejsympatičtější posádka kosmické lodě v historii anime a její příběh o přátelství, zradě, morální povinnosti a stínech minulosti. A prázdné ledničce. "I think it's time to blow this thing. Get everybody and the stuff together. OK - three, two, one… let's jam!" ()

gumbo

Skvělá zábava, která chytne a nepustí. Hlavní devizou tohoto anime jsou uvěřitelné postavy, jejichž chování je veskrze civilní a odlišují se tam od spousty rádobyhrdinů jiných seriálů, kteří jen trousí hlášky nebo kosí nepřátele až se vzdálí od reality tak delako, že už se na to nedá koukat. Každý díl přináší něco nového, prakticky každý příběh je zajívamavý a když se nám během lovu nejrůznějších padouchů otvírají dvířka do minulosti hlavních hrdinů je to prostě špica. Nelze opominout skvělý hudební doprovod, který nás provede od jazzu, přes trance až k heavy metalu. Remasterovaná verze navíc přináší obstojný grafický kabát a tak není nad čím váhat a je to jasných 5*. Jediné co mě trošku zklamalo, je trochu moc rychlý konec, ale i tak je to slušných 90% ()

Radek.SCH

Po první půlce jsem se na to na půl roku vybodl, a pak se k tomu vrátil. Pravděpodobně se to o moc nezlepšilo, to nejspíš jenom já mám mnohem víc nakoukáno, takže jsem si tu science-fiction oldschoolovku, plnou zbytečných flashbacků s blondýnkou a výborných s Faye, užíval. - 80% ()

a4am

Ano, je to jedno z nejlepších anime ze všech. Seriál se rozkládá do stand-alone epizod, kde každá si většinou pohrává s různými žánry (od westernu, noir, dokonce i cyberpunk tam je) a kdy tato hra nepůsobí jako mišmaš, ale všechny epizody působí uvěřitelně v rámci vytvořeného světa. Hlavní dějové linii je pak věnováno jen pár epizod, kdy minulost hrdiny je naznačena vždy jen v náznacích. Divák pak má chuť vidět a znát víc a víc a nezbývá mu jen doufat, že tohoto vesmírného cowboye přece jen někdy ještě uvidí (i když raději ho nechat spát tak jak je, na vrcholu). ()

Vakomlok

Spike Spiegel je flegmatický dlouhán, který se svým parťákem Jetem putuje galaxií, chytají zločince na útěku a inkasují odměny. Bohužel mají trochu smůlu a minimálně polovina odměny jde na opravy lodi nebo škody vzniklé při samotném "lovu". To zní trochu tuctově, že? Není. Cowboy Bebop se ubírá pomalý tempem a má velmi, velmi zvláštní atmosféru. Mix divokého západu a retro sci-fi udělátek, vesmírných lodí, noir detektivky, jemného humoru a jazzu v pozadí je naprosto ojedinělý a funguje perfektně. Každá Spikeova oběť je navíc jedinečně napsaná a zapamatovatelná a dokáže vyvolat silné emoce, nehledě na samotný závěr, kdy jsem skoro dvě hodiny nemohl mluvit a měl jsem na kahánku. Mně osobně sednul Cowboy jak ulitý a jak tak píšu tyhle řádky, asi se na něj v blízké době zase podívám. ()

John8

Velice solidní anime, Není to třeskuté, není to samá akce a přesto to není nudné. Právě naopak všechno co chcete od anime tu prostě je, a přitom je to vše tak vyvážené. A ti kdo oplývají dostatečnou trpělivostí budou odměněni jednoduchým, ale silným příběhem na jehož konci i mě ukápla slza. ()

RedDuck

Povedené anime, které těžko nějak charakterizovat, je svým způsobem jedinečné. Asi nejvíc bych to přirovnal k předvidatelnému Noir říznuté komedií. Ano po většinu dílů jsem věděl jak zápletka každého dílu dopadne, na druhou stranu mě to nepřestávalo bavit sledovat. Držel mě skvělý soundtrack, cynické dialogy a povedené postavy (i ty vedlejší). ()

HDeer

Jazda s posádkou Cowboy Bebop sa môže zdať miestami pomerne netradičnou. Nevyrovnaný švihák Spike miestami pôsobí až príliš flegmaticky nato, koľko si toho prežil, bývalý detektív Jet zas naopak vyrovnáva narušenú zodpovednosť, ktorú tak zúfalo postráda zvyšok jeho spolucestujúcich, prefíkaná Faye vymýšľa neustále nové triky ako zbohatnúť a zároveň sa spoznať svoju minulosť, geniálny Ed sa často nabúrava do prísne strážených databáz, čím sa zároveň snaží nájsť niekoho spriazneného, kým chudák Ein proti svojej vôli opäť prichádza o svoju večeru. Takým je spoločný let s členmi tejto neobyčajnej partie. Ako mínus by sa dal zrejme považovať fakt, že príbeh zo dňa na diel dôsledne nenadväzuje, lenže pri pohľade na kvalitu jednotlivých dielov (sessions) je nezmyselným narážať na celkovú konzistentnosť tohto seriálu. Prekvapilo ma však istým spôsobom jeho náhle ukončenie - vedel by som si totiž predstaviť ešte niekoľko skvelých dobrodružstiev. Sprevádzajúci hudobný podtón rovnako dosahuje veľmi vysokú úroveň, netrúfam si ju zaradiť ako najlepšiu, ale určite patrí k lepší kúskom, ktoré v anime veľmi ľahko prehliadnuť. ()

strikeman

Super anime seriál s trochu roztříštěným epizodickým dějem, ale opravdu originální a zábavný, navíc se skvělým soundtrackem. Jednotlivé "bebopoviny" jsem viděl souhrou okolností v netypickém pořadí: 1. Anime film (kdysi) 2. Hraný "remake" (nedávno) 3. Anime seriál (dokoukáno dnes) - snad i proto si troufnu říci, že mám k jednotlivým počinům nezaujatý postoj a výsledkem je kladné hodnocení všech... 75% ()

K.a.r.i.n

Anime, ve kterém najdete snad úplně všechno :) Tahle záležitost mě naprosto pohltila. V první řadě mě dostala dokonalá hudba – člověk se až diví, jak moc se jazz a swing hodí do přestřelek vesmírných lodí. Ale nezůstalo jenom u jazzu, mísí se tady snad všechny myslitelné hudební styly - jeden díl je dokonce laděný do metalu. A tenhle mix rozhodně neplatí jenom o hudbě, ale i o příběhu a postavách. Věčně znuděný Spike, infantilní Ed, gamblerka Fay, Jet se železnou rukou a pes Ein tvoří značně nesourodou partičku, která po většinu času honí zločince nebo se vrtá ve vlastní minulosti – ale stihne i bojovat proti neznámé vraždící hmotě z ledničky, podniknout rozsáhlé pátrání, co je to videokazeta a co jako s tím, bojovat proti dokonalému vrahovi uprostřed lunaparku plus jeden menší houbičkový výlet... A ten konec byl naprosto bezchybnej. Nejlepší momenty: Epizoda, kdy loď napadne neznámá vraždící hmota, proti které se nikdo nedokáže bránit (ten konec neměl chybu!), poslední dva díly, naprosto šílená honička tuším ze 17. epizody, kdy se Ed žene za týpkem s houbičkama, miniepizodka se Spikem, žábou a schody do nebe a pak všechny upoutávky na další díl :) See you space cowboy... ()

Utero

Jsem opravdu rád, že jsem konečně shlédl tuhle klasiku. Už tak v půlce seriálu jsem věděl, že tohle je nový přírustek do mojí Top 10. Už pilotní epizoda mě totálně dostala svou stylovostí a Spike se ihned stal mým novým hrdinou posledních dnů. Jako naprostý vrchol seriálu beru depresivní dvojdíl Jupiter Jazz. Určitě nesmím zapomenout zmínit jedenáctou Toys in the Attic s totálně vetřeleckou atmosférou! Taková sedmnáctá Mushroom Samba o houbičkách z budoucnosti s podobnými účinky jako naše lisohlávky, byla jasně nejvtipnější epizoda seriálu :D. Samozřejmě velké finále stálo opravdu za to a to i přesto, že vás závěr asi vůbec nepřekvapí....Spike, Jeto, Faye, Edo a nejcoolovější pes jakého jsem kdy v anime viděl Eine mi v poslední době nádherně zpříjemnili dny na které jen tak nezapomenu a už teď se těším až si to dám zase znova! ()

Fionor

Většinu důležitého napsali v komentářích již jiní, já ale vyzdvihnu něco, co není až tak obvyklé - Autoři se nebáli skončit v nejlepším. Z příběhů hlavních postav řekli vše co bylo potřeba a dál už je nechali jejich osudu. O to silněji pak závěr seriálu působí a klidně se přiznám, že poslední díl mi dokáže opakovaně vehnat slzy do očí - nemalý podíl má i hudba - závěrečná skladba Blue je geniální kousek báječně dokreslující právě skončený děj. BANG! ()

P. J. D.

Co k tomu říci… wow… tohle se mi těžko píše, protože tuším – a zřejmě i správně – že po seriálu asi žádné pokračování nepřijde a slíbený snímek na jeho motivy se pravděpodobně nedostaví. No nechal jsem si dost času na to, abych si své hodnocení promyslel, protože jsem si zpočátku myslel, že bych k němu nepřistupoval nezaujatě a tím pádem i zodpovědně. Musím ale říci, že jsem dnes tímto hodnocením zklamal na plné čáře. Seriál si mě dokázal získat a omotat kolem prstu. Jednotlivé příběhy totiž mají jednak hlavu a patu a taktéž nesou odkaz jakési stěžejní myšlenky – ponaučení. Ať už se tváří na první pohled lehkovážně, či jakkoliv trhlé – myšlenka tam je. Jenom člověk musí hledat. A hlavně chtít. Proč to ale píšu? Protože si mne seriál získal svými příběhy? Možná. Nebo to možná bude tím, jak skvělý byl jeho soundtrack. Pokud budu hledat jakýkoliv jiný animovaný seriál a pokusím se ho srovnat po hudební stránce s tímto, musím konstatotovat, že tento ho na plné čáře převálcuje a ještě mu ufrčí o několik pěkných kilometrů dál. Fontána hudebnosti – tak bych to nazval. Dobrý příběh, výborné postavy a famózní hudba, plus celá řada dalších věcí, na něž by bylo škoda plýtvat slovy. Kdo neviděl, nepochopí. Za mě 5 z 5. Na tenhle seriál ještě budu dlouho pozitivně vzpomínat. ()

Teleri

bezva animovanej seriál. Kovbojové a kovbojky:) loví zločince napříč vesmírem. Hezká animace obydleného vesmíru a dobrý charaktery hlavních i epizodových postav. Těžce se mi s ním loučí, už mam před sebou poslední dva díly... ach jo, nemůžu se na nic koukat. ()

Liathfaol

Z celého seriálu jsem si odnesl dobrý pocit. Příjemné lavírování mezi vážnou a odlehčenou notou, nádherná hudba od Yoko Kano a několik scén, které si budu pamatovat i v důchodu (jestli se ho dožiju). Spike je cool sympaťák a i se svými kumpány si říká o zfilmování ... ono se také chystá. Holywood nelení a chce ze stárnoucího Keanu Reavese ještě vymáčknout nějakou akční šťávu. Uvidíme, ale bojím se toho víc, než klauna, co žije pod mou postelí. ()

Nyan

Tato westernová space opera mě nechává celkem chladným, přestože jsem si zamiloval její západní hranou obdobu Firefly. Uvidíme, třeba brzy navážu na těch pár dílů, co jsem viděl, a zalíbí se mi jako všem ostatním okolo. ;) ()

MEW2

tak me csfd opet jednou nemile prekvapila. pomerne tuctovy serial epizodniho charakteru, ktery nad svou konkurenci vycniva snad jen SKVELYM soundtrackem. hodnoceno po 4 epizodach. ()

Kovboj Bebop míří na Netflix

Kovboj Bebop míří na Netflix

29.11.2018

Streamovací gigant Netflix oznámil novou desetidílnou hranou sérii slavné japonské anime ságy Kovboj Bebop. Kultovní vesmírný western bude Netflix produkovat společně s Tomorrow Studios a kreativně… (více)