Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop (více)
Japonsko, (1998–1999), 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Jóiči Ógami

Hudba:

Jóko Kanno

Kóiči Jamadera, Unšó Išizuka, Megumi Hajašibara, Norio Wakamoto, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Iššin Čiba, Maaja Sakamoto, Mika Doi, Šigeru Čiba, Šin'ičiró Miki (více)

Epizody(26)

Bývalý nájemný vrah, bývalý polda, podvodnice, hacker a datový pes tvoří nesourodou partu lovců odměn, která pročesává vesmír a má věčně hluboko do kapsy. (Netflix)

Maou

Kultové anime, ktoré si svoj status rozhodne zaslúži. Skvelo kombinuje prvky sci-fi, westernu a filmu noir (samozrejme ani o komédiu nie je núdza). Silnými stránkami sú skvelá atmosféra s temnejším nádychom (celý seriál pôsobí veľmi dospelo) a uveriteľný svet budúcnosti, v ktorom ľudstvo kolonizovalo slnečnú sústavu, no od utópie má veľmi ďaleko. Kvôli epizodickosti väčšiny epizód sa medzi nimi zákonite vyskytujú aj slabšie časti, no hlavnej dejovej línii nie je čo vytknúť. Skvelý jazzový soundtrack je kapitolou sám o sebe a pozdvihuje kvalitu seriálu ešte o stupeň vyššie. Cowboy Bebop je jedno z mála anime kde je anglický dabing všeobecne považovaný za lepší ako originál a aj ja ho môžem len odporučiť. Na Bebopa sa naozaj hodia iba samé superlatívy, a aj keď nie je bez chýb, jednoznačne patrí medzi najlepšie anime vôbec. ()

kinetic

Skvělá vesmírná sága o dvou (pěti) lovcích odměn, vydáte se na divokej západ trochu jinak. neuvěŕitelně působivá dobrodružství spika a jeta si jistě zamilujete stejně jako já. ()

Mates992

Jedno z nejlepších anime všech dob. Postavy, hudba, příběh, všechno úžasné. Zamiloval jsem se do posledního endingu - Blue. Arigatou Seatbelts & Mai Yamane. ()

DannyBurino

Opravdu stylový a drsný anime. Vyvíjí se skvěle, sice příběh v některých dílech je trochu hloupý a divný, ale rozhodně tohle bude mé nejoblíbenější anime. ()

PlaCzech

Jednoznačně nejlepší anime co jsem kdy viděl. Ať už jsou to komediální interakce mezi posádkou vesmírné lodi Bebop, nebo dramatické odhalování historie jednotlivých postav. Tahle směsice noiru, scifi, kovbojek a hlavně spousty libové hudby se mi nejvíc zapsala do paměti díky skvělé pětici hlavních postav. Tohle bych doporučil každému kdo by chtěl nějaké anime vidět, ale co ho odrazuje je infantilnost některých seriálů (Bohužel se mi nepodařilo donutit vlastního otce aby se na to podíval, i když jsem mu to popisoval jako Čtyři ve vesmírné lodi a pes). I přes viditelnou dospělost si to uchovává jakéhosi abstraktního ducha typického pro díla vycházející z Japonska. Nakonec mi bylo jen líto že toho nebylo víc. No nic, na viděnou vesmírný kovboji, na viděnou.... ()

vladi3

Vau! Nikdy som nebola na japonske animaky, ale toto je nieco neskutocne... Po prvych osmich epizodach som velmi prijemne prekvapena... Neskutocne nadcasove (spracovanie ale aj temy)... Kazdy diel trva priblizne 25 minut, co je dost na vyrozpravanie kratkeho pribehu a zaroven sa clovek nestihne ani na chvilku nudit... Za mna zatial 90%... Plus absolutne uzasny jazz! ()

Andy.222

Poprvé jsem několik dílů viděl před mnoha lety ještě jako náctiletý na Anime+ a nezaujal mě. Nyní v dospělosti (vlivem všeobecného chválení zleva zprava) jsem se rozhodl mu dát další šanci, že mi ukáže něco co jsem jako mladý neviděl/neocenil. Nebudu vás napínat, nenašel jsem. Jistý vliv má určitě epizodnost na kterou už jsme v současné době dík Netflixu apod. odvykli, protože jejich kvalita je proměnlivá, vzhledem k absenci návaznosti jsem necítil tu touhu seriál hltat a ze závěru jsem měl pocit že vyšuměl do prázdna a vlastně mi ani nic neřekl. Přesto má seriál několik kladů, kvůli kterým jej lze doporučit: Neobsahuje většinu nešvarů, které lidé v Anime nemají rádi jako například uřvaný hlavní hrdina či různý sexuální humor a jako celek působí velice dospěle. Pořád se jedná o poměrně kvalitní sci-fi, kterých je v Anime pomálu. A jako poslední příklad bych uvedl dostatečně různorodé hlavní postavy (přestože příběh předpokládaného hlavního hrdiny Spike mi přišel vlastně jako ten nejméně zajímavý). Můj konečný verdikt tedy zní - jsem rád že jsem to viděl podruhé, znovu už se na to nepodívám. ()

RoyBatty444

Dospelé s nádychom vesmírneho kovboja a smutnej lásky. Jedná sa o jedno z mojich NAJ_anime. Vynikajúco spája dobrý pocit so zaujímavým príbehom a sympatickými postavami. ()

Rikoz99

Vskutku zajímavý seriál, který mi sedl jako prdel na hrnec, jelikož jsem totiž fanouškem sci-fi. Neřekl bych sice, že to je až tak na sci-fi orientované jako například Star Wars, ale stejně jsem si v tom našel zalíbení. Postavy a svět okolo nich je docela dobře napsaný a některé postavy jsem si zcela jistě oblíbil. Čekal bych sice, že dají Ed trochu více screen-time a alespoň pár epizod zaměřených na ni, ale co už, je to přeci příběh Spika. Také jsem čekal, že to bude spíš jeden souvislý příběh místo několika jednotlivých a jeden větší, jenž se odehrává v pozadí, ale nakonec to nebyl až takový problém, jak bych čekal. Příběhy odehrávající se v tomto vesmíru jsou zajímavé a určitě se u nich nebudete nudit. Hudba je skvělá, nemám si na co stěžovat a vizuál je naprosto úžasný, miluju styl starých anime. Tedy, podtrženo, sečteno, je to skvělý seriál a docela nečekaně se stal jedním z mých nejoblíbenějších. "See you, space cowboy..." 100% ()

sdf1

Už prvních pár epizod mě velice zaujalo, tedy spíše ta první. Ty následující byly sice horší, ale stále to byla zábavná vesmírná přestřelka a příběh se stále točil hlavně kolem dvou za mĕ opravdu sympatických postav, Spikea a Jeta. V deváté epizodě však přibyl v týmu nový člen, Ed - nejvíc otravná postava. Naštěstí jsem si na ni dokázal zvyknout a v pozdějších epizodách ani tolik nevystupovala, ale moc nechápu k čemu tam vůbec byla, když vlastně nakonec nesehrála žádnou nějak důležitou roli. Dokonce díl před dvěmi posledními epizodami opustila scénu a ve finále se vůbec neobjevila. Seriál je epizodický, což vysvětluje, proč se střídají docela nudné epizody bez zajímavého nápadu (většinou to bývají ty, které se snaží být komediální, i když se najdou i takové, kterým se to podařilo - jako např. epizoda 22, která mě i docela pobavila) a opravdu zajímavé a napínavé epizody (mezi ně patří třeba epizoda 20, která je za mě asi nejlepší epizoda Cowboye Bebopa), kterých se ale najde méně. Finální epizody byly nakonec opravdu solidní, ale nedokázaly zachránit ten zbytek. Za mě by seriál udělal lépe, kdyby se více soustředil na vážnější témata a možná kdyby nebyl epizodický, ale což. Nakonec bych chtěl ocenit ještě opening, animaci a hudbu. ()

Tionois

Kam na to ti Japonci chodí? Další ze seriálů, které mě na 100% dostaly, ale když přijde na to o nich něco napsat, nic mě nenapadá. Snad až rozdýchám ten závěr. ()

BigBen87CZ

Nijak extrémně zajímavé ... dobré, ale nijak vybočující ... co je velká škoda je nedotažené pozadí Spikovy minulosti ... ()

ZirookO

Moc povedená záležitost, nenudil jsem se ani u jediného dílu. Edward se mi ve filmu Cowboy Bebop s českým dabingem vubec nelíbila, avšak v seriálu a v anglickém znění to byla nejlepší postava :)) Doufám že, pokud se někdy v budoucnu natočí film, budou v něm všechny postavy jak mají být. 10/10 ()

Sandai

Seriál má výraznou atmosféru a zajímavé postavy. Některé díly mi až tak nesedly a jiné jsem byly zase perfektní. Škoda že víc prostoru nedostal-a nejlepší postava Ed. ()

RUJA

Opravdu úžasná animace a lahůdkový soundtrack. Lidsky to nebylo tak silné jako Samurai Champloo, kde se divák zamiluje do všech tří hlavních postav tak, že je těžké se s nimi rozloučit, ale tou propracovaností a skvělým scénářem si CB zaslouží plnou palbu. ()

lex85

Dokonalá atmosféra a každý díl je lepší než ten před tím. Blues, noir a na první pohled nesourodé postavy které ale dohromady vytvářejí úžasně skvělou podívanou.  Jasné poselství které provází každou z postav a jejích unikátní příběhy a minulost se snad ani nedají popsat, musí se zažít. ()

Kovboj Bebop míří na Netflix

Kovboj Bebop míří na Netflix

29.11.2018

Streamovací gigant Netflix oznámil novou desetidílnou hranou sérii slavné japonské anime ságy Kovboj Bebop. Kultovní vesmírný western bude Netflix produkovat společně s Tomorrow Studios a kreativně… (více)