Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál)

• Japonsko

Cowboy Bebop

• Japonsko

カウボーイビバップ

Cowboy Bebop

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 1998 - 1999, 10 h 24 min (Minutáž: 26x24 min)

Musím změnit své původní hodnocení ze 4* na 5*, protože jedno zhlédnutí mi nestačilo k ocenění všech aspektů tohoto jedinečného anime. Cowboy Bebop se může na první pohled zdát jako obyčejné anime, ale když vezmete v úvahu propracovanost historie každé postavy, které se nám ve flashbacích pomalu objasňuje, doplněnou o unikátní jazzovou a bluesovou hudbu, které nemůžu vytknout sebemenší chybičku, pak nevidím jediný důvod nedat 5*. Hlavní hrdina Spike je navíc jedna z mých nejoblíbenějších postav a to jak díky jeho povaze, tak díky jeho pohnutému osudu. Toto anime bych zařadila do sekce Top 10 anime, které by každý fanoušek tohoto žánru měl vidět, a to z jednoho prostého důvodu - mnoho lidí dnes sleduje spíše novější anime (hlavně kvůli propracovanějšímu vzhledu) a ty starší tak trochu opomíjí, což je podle mě škoda, protože Cowboy Bebop kvalitativně převyšuje, podle mého názoru, většinu tvorbu poslední doby. SEE YOU SPACE COWBOY...(22.12.2015)

No, co více napsat k jednomu nej animé? Opět se tu slaďuje vše dokonalé dohromady děj, postavy, humor a bombastický soundtrack od Kanno Yoko. Zvlášte song Space Lion je nezapomenutelná skladba a jedna z mých nejvíce oblíbených z animé soundtracků. Díly Jupiter Jazz 1 a 2 sou dechberoucí, kdy Space Lion tam hrají na saxofon v baru a Faye sedí a opíjí se na baru. Ehm a když už jsme u toho, tak Fay a její japonský dabing=dokonalost sama a nejvíce rajcovní animé char:D(29.12.2010)

Zatiaľ také 4+ alebo 5- (stupňuje sa to, takže predpokladám 5*)... Som na 9. časti :) ("Hej, Jet, vieš, že existujú 3 veci, ktoré neznášam? Spratkov, potvory a divošky." :) ) Hm, dopozerané... ale zostávam na 4*. Dobrý seriál, ale v porovnaní s Trigunom menej zábavný a aj menej vážny... Až tak som sa nenasmiala a ani som to s nimi až tak neprežívala.(26.4.2009)

Směsíce těch nejrůznějších filmových žánrů a hudebních stylů namíchaná tím nejlepším možným poměrem ingrediencí. Posádka lodi Bebop je sorta unikáních jedinců, se zajímavými životními příběhy, jejichž společné soužití je nesmírně zábavné sledovat, no a Spikeovo frajerismus sahá až za hranice vesmíru :-)(19.5.2013)

"Rozumnět si beze slov" je část jednoho mého oblíbeného přísloví, které na tohle anime dost sedí. Díky němu je také tak neobyčejné. Nesmím však zapomenout ani na jeho originalitu hudební kulisy, kde často zaslechnete prvky různých žánrů jazzu, ale také sem tam zazní i tóny harmoniky na připomenutí, že je to opravdu westernové sci-fi. Epizodický děj se ve většině anime brzy omrzí, ale K.B. se neunavil ani po deseti dílech, kde sršil neustále novými a novějšími nápady. Střídá vážné, až úvahové díly, někdy plné nostalgie, s nevyřízenými účty, ale i s amnesií ovlivňující jednu z postav... se střeštěnými epizodami, které jsou plné vtipných dvojsmyslů, narážek, gest a nezapomenutelných hlášek. - Přibližují vám tak postavy netypickým způsobem, kdy rozlišují jednotlivé charaktery výraznou osobitostí. Když jsou však spolu, nehádají se tak často, jak byste si mohli myslet. Dokáží být totiž empatičtí i tolerantní vůči sobě navzájem. Díky jeho jedinečnosti mu dávám 5, bohužel slabších kvůli konkrétní chvíli, která mě velice zklamala, víc vám ale už nechci spoilerovat.. :)(2.4.2014)

• - 24. epizoda nekončí heslem: "See you cowboy" či: "To be continued", ale: "See you cowgirl". To proto, že tento díl byl věnován právě ženám. (P. J. D.)

• - Souboj mezi Spikem a Abdulem Hakimem ve druhé epizodě na mostě se shoduje se soubojem mezi Billym (Bruce Lee) a Hakimem (Kareem Abdul-Jabbar) ze snímku Hra smrti (1978). Spike používá i stejný bojový styl a to Jeet Kune Do. (Jigvell)

• - V úvodním snímku osmého dílu je možné spatřit, že se diváci v kině dívají na honičku myši a kočky. Scéna byla inspirována populárními kreslenými příběhy Toma a Jerryho ze seriálů Tom a Jerry (od r. 1940) a Tom a Jerry (od r. 1990). (P. J. D.)