Honza pracuje u sedláka, který má hodnou a pracovitou nevlastní dceru Markýtku a vlastní panovačnou a línou Doru. Ta se o Honzu uchází, ale on dává přednost Markýtce. Dora, aby se pomstila, podplatí verbíře a ti vezmou Honzu na vojnu. Markýtku vyžene z domu. Zatímco Honza verbířům uteče a spřátelí se s čerty, kteří mu darují kouzelný plášť neviditelnosti, plátýnko prostírající všemožné dobroty a brašnu, která ukrývá oddíl husarů, Markýtka odejde do města, ke kmotřičce sloužící v zámecké kuchyni. Stane se svědkem toho, jak zlý král Brambas, ucházející se o ruku princezny Eufrozíny, v hrůze prchne před drakem Bucifalem, který žije v podzemí zámku. Protože ují masa, což je v království zakázáno, je odsouzena k smrti na popravišti... (TV Nova)

dzules odpad!

nekoukatelný přeslazený blábol s mizerným hereckým ansámblem. Kuklová, Šimůnek, Laurinová a Morávková- nevím proč, ale po shlédnutí mám opravdu chuť jim fyzicky ublížit, alespoň praštit přes hlavu. V této pohádce mi rovněž velice, velice vadí to nářečí- je to takřka nesnesitelné (asi tak jako kvalita triků s drakem). Kdyby tu pohádku natočil někdo jiný, s normálním scénářem a normálníma hercema, dopadlo by to určitě lépe. Hůře už to dopadlo jen s dvojkou, kdy příšerné herecké výkony zaštítil a korunoval Hůlka. ()

heczot

Zdlouhavá pohádka, ale kvalitně natočená, ale hodně věcí zbytečných, žádný ucelený děj proto max 50%. ()

Alden_Larson

Taková klasická "Troškovina". Děj je fajn, ale má hrozné problémy s tempem, začátek uteče jako voda a pak se v půlce film zpomalí a už nezrychlí. Navíc mi přijde, že by děj mohl být mnohem kratší. Prezentace je fajn, některé akční scény byly ale otřesně setříhané, například první scéna má tak odporný střih, že jsem se musel dívat jinam. Počítačový drak dnes možná nevypadá skvěle, ale na rok 1999 rozhodně nevapadal špatně. Herci na tom ale byli mizerně, někteří svoje role horzně přehrávali a výsledky byly většinou trapné. 5/10 ()

T.S.Garp

Budu krutý - na tuhle pohádku bych nenechal koukat svoje děti, protože by to uráželo jejich inteligenci. Drda se musí obracet v hrobě a Šimůnek je vesnický antihrdina století. ()

Nebe007

Jedna z těch horších pohádek, která byla natočena. Nevím jestli je to způsobeno hereckým obsazením, režií v podání Trošky nebo tou dnešní dobou. Během vánoc, ale určitě neurazí. Jindy bych na to asi nekoukal. ()

Movie Maniak

Aby byla pohádka úspěšná, nemůže být jenom pro děti. Aby pohádka nebyla jenom pro děti musí se zapracovat nejen na scénáři. Troška evidentně sází na známé herce, ve filmu je jich spousta, neb tady mu to nevychází. Hlavní hrdina rozhodně není sympaťák, ze zloducha nejde strach, princezna není pěkná a Markýtku hraje Kuklová... Říkejte si co chcete, ale po rolích jako Playgirls a focení pro playboy není tou správnou herečkou do hlavní role pohádky. Příběh samotný je trochu zamotaný a vyprávění pokulhává, hraní se mění ve řvaní jeden přes druhého. Troška se evidentně snaží vrátit k jeho úspěšným uřvaným filmům s Růžičkovou v hlavní roli. To mu dneska nikdo nezbaští. PS a ten drak je opravdu trapný ()

TheMe

Mám ten dojem, že nemám méně oblíbenou pohádku. Dá se říct, že mi asi nesedlo ani herecké obsazení. Celé to na mě působí nevábně. Tohle se opravdu Zdeňku Troškovi nepovedlo. Vůbec ne!!! ()

Dino13 odpad!

Tohle je trochu šoumenská pohádka… Dan Hůlka, drak a především ta nesnesitelná uřvanost! Obsahuje to až moc moderních prvků, které dávají dohromady pouze jeden velký kýč. Jedno malé bezvýznamné plus mají možná tak kostýmy. Abych řekl pravdu, po tomhle utrpení nemám odvahu kouknout na jakoukoliv další pohádku Zdeňka Trošky. 5% ()

nolme

nóó zase tak katastrofální to není, viděla jsem mnohem horší, jenom je to takové trošku laciné...na to jaký kolem toho byl poprask, ale celkem pěkné:) u natáčení jsme byla a když si vzpomenu, jaká to byla fuška, dávám za 3 hvězdy... ()

vooddoo

V dětství jedna z mých oblíbených pohádek, teď to kouzlo už jaksi vyprchalo... Hodnotím jako slabší průměr, protože pohádka místy působí dost lacině. Ale dětem se myslím bude líbit pořád a to přeci jde ne? :-) ()

Desmi

Herci a zpěváci by se prostě neměli zaměňovat. Obzvlášť v posledních letech mám dojem, že kdo u nás hraje, ten taky zpívá. Jak se říká, devatero řemesel desátá bída.. Ale čert vem Hůlku. Příběh to má a pohádkovou atmosféru vlastně taky, takže jedinej důvod proč tomu nenarvat plnej počet je ten, že ta pohádka stojí za tu starou bačkoru. A Laurinová s Bucifálkem, to snad ani nekomentovat.. ()

meda2016

Troškou točené filmy se špatně hodnotí. Jsou zároveň za 1* a zároveň za 3*. Takže dávám dvě a uznávám jeho úspěch a jak bez zábran a bez tvůrčí nejistoty pro/dává divákovi svou vizi. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje