Paranormal Activity: Next of Kin

Trailer 1

Skupina tří prátel se vydává do komunity amišů natočit dokument o jejich životě, ale po čase zjišťují, že celá jejich návštěva možná nebyla až tak obyčejná a že se zde děje něco daleko horšího, než v co doufali. (Houbiczska)

Trailer 1

J*A*S*M

Kdyby to natočili normálně, a ne jako fucking Paranormal Activity, tak to mohl být povedenej bratříček Midsommaru a Hereditery, protože Eubank je na to podle mne dostatečně šikovnej. Což teda občas prosvítá i tady přes ten unavenej found footage formát, na kterej už dneska imho nikdo není zvědavej. Pojítka na původní sérii veškerá žádná, takže i z tohoto ohledu se PA rámování jeví jako zbytečné. Vlastně se divím producentům, že tuhle sérii chtěli vzkřísit, i Eubankovi, že si jako další projekt po skvělém Underwater vybral tohle. Mizerný to není, ale jestli někomu v roce 2021 přinese upřímou diváckou radost sledování něčeho, co jsme v posledních pěti letech viděli spoustakrát (a mnohdy lépe), ve formátu, který byl módní před lety deseti, to teda pochybuju. ()

Eliott

Paranormální aktivity ušli od svého vzniku cestu skoro k nepoznání. Nyní pojato stylem Blair Witch, přičemž se pozornost soustřeďuje k záhadné Amišské vesnici, ze které údajně pochází kořeny i naši hlavní postavy. Napětí je od začátku poměrně silné a s lehkým nádechem duchařiny zvolna graduje až po naprosto epickou závěrečnou explozi. Kdy se odehraje kulervoucí naháněčka stísněným prostorem s odpudivě vypadajícím démonem a následně velice nápaditá a chaotická vyvražďovačka. Pravděpodobně se nejedná o nejstrašidelnější dílo z PA dílny, ale s nejvyšší pravděpodobností jde o to nejlépe provedené. Překvapily i vysoce kvalitní kamerové záběry s občasným slow-mo. Čtyři hvězdy si film vysloužil poměrně snadno, ale na tu poslední tomu přeci jen ještě něco scházelo. Velká spokojenost. 81% ()

EvilPhoEniX

Paranormal Activity: Found Footage Revival! Nejsem fanoušek PA ani FF, ale s tímhle jsem teda velmi mile spokojen. Je jasné, že film bude rozdělovat na 3 tábory, kde dva budou nespokojené-TI, kteří očekávají další PA a ti kteří milují Found Footage, já však nový směr uvítal a 90 minutovou hororovou jízdu jsem zvládl na jeden nádech. Found Footage žánr měl Boom pár let zpět a poslední roky byl na ústupu, což je možná dobře, protože teď se ukazuje modernizovaný a v plné síle a funguje to výborně. Na hororové poměry má film atraktivní zápletku, kde máme možnost nahlédnout do komunity Amišů, tímhle je film neskutečně atraktivní, poutavý, znepokojivý a zajímavý už od samého začátku, kde někde na přelomu 45 minuty se začínají dít velmi nepříjemné věci, příjde silná kanonáda intenzivních jump scarů, temné hudby, překvapivě slušná porce hm 3 zvratů?? a skvělé půl hodinové finále s démonem, ze kterého se svírá zadek a zatajuje dech i hodinu po zhlédnutí. Líbila se mi strávitelná kamera a fakt, že byť se tvůrci inspirovali spíše Blair Witch, tak narozdíl od ní tvůrci mají koule i něco ukázat. Překvapily mě i cool Slow-mo efektivní záběry a pěkně chaotický masakr ve finále. V určitých scénách jsem uvažoval i o plné palbě. Eubank je rozhodně režisér, který do žánru ještě může přinést spousta nového a já už teď jsem zvědav s čím příjde příště. Chci okamžitě dvojku, Next Kin je společně s Deep House letošní největší strašící atrakcí. Příběh 4/5, Akce 3/5, Humor 1/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 5/5, Napětí 4/5, Emoce 2/5, Herci 3/5. 8/10. ()

POMO

Výpravou nejzajímavější ze série. Příběh holky, pátrající po svých kořenech v separované komunitě Amišů, je pro lekačkové skotačení s potenciální přítomností uber-ďábla dobrým podhoubím. V “midsommarském” námětu nás zve k intenzivnímu prozkoumání útrob povedeně zlověstného kostela uprostřed studeného lesa. Na druhou stranu ale taky pracuje s okoukanými Paranormal Activity POV lekačkami uvnitř baráku, které už spíše nudí a navíc jsou odfláknutě nedořečené. A ve finále je ve střihu POV záběrů tolik chaosu a chybějící návaznosti, že spíše než napětí vzbuzuje WTF rozpaky. Uzavření příběhu ale cool. ()

tron

Chcel som dať len 3*, ale už sa poznám a tak viem, že by ma to škrelo, zbytočne by som následne premýšľal, prečo som taký prísny a po druhej repríze by som tak či tak šiel na 4*. Ono to síce nie je megazázrak, ale zo všetkých dielov sa mi to páčilo asi najviac. Neviem, či za to môže atraktívne snežné prostredie, pôsobivá výprava odľahlej komunity alebo napojenie na môj obľúbený folk horror, ale fakt som si to užil. Určite tomu pomohol aj sympatický kasting, nepríjemná atmosféra a viacero hnusných scén. Paradoxne ide o najlepší diel série napriek tomu, že s predchádzajúcimi časťami má len málo spoločného; až mi to pripadalo tak, že v štúdiu mali k dispozícii fajn nevyužitý scenár, ale jeho komerčný výtlak/potenciál sa im zdal nízky, tak ho jemne upravili a dodatočne nalepili na slávnu sériu. ()

• I přesto, že název filmu spojuje snímek se sérií Paranormal Activity, nemá s předchozími filmy dějově nic společného. (NiWi)
  • Film měl být původně nasazen do kin, ovšem pandemie covid-19 způsobila, že byl snímek vypuštěn na streamovací platformě Paramount+. (NiWi)