Říjen 1957. „To" se probouzí a městečko Derry ve státě Maine už nikdy nebude jako dřív. Stephen King vdechl život ztělesnění veškerých dětských fóbií a obav a vystavil sedm dětí zlovolné síle, která na sebe bere nejrůznější podoby včetně klaunské tváře. Děsivý klaun (Tim Curry) žije v městské kanalizaci, odkud se vydává lovit a zabíjet. O mnoho let později se ti, kdo přežili, jako dospělí vrací skoncovat s další vlnou jeho bezuzdného vraždění – už jednou provždy. (Magic Box)

ecap

Svůj spíše negativní komentář bych ráda začala svým názorem na knihu, ke které můžu říct téměř jen jedno - úžasná! Není se čemu divit, když patří mezi mé opravdu nejoblíbenější. A teď film, ke kterému také můžu říct jen jedno, pokud chci přehánět - hrůza (a rozhodně to není kladný komentář atmosféry...). Jsem ráda, že jsem film měla možnost vidět rozdělený do dvou částí, protože se mi tak první část hodnotí mnohem lépe a můj názor na ni není tolik ovlivněn názorem na část druhou. Takže: "jednička" - té bych byla ochotná s klidem a z nostalgie dát čtyři hvězdičky - samozřejmě za děti, které, jak už tu bylo zmíněno, se opravdu překonaly. ZVlášť se mi líbil výkon malého Bena a Beverly. No a "dvojka"... snad není potřeba podrobností, pro mě téměř katastrofa. Celému filmu sebrala dvě hvězdy, takže jedna patří dětem a druhá Pennywisseovi. Z klaunů sice fobii nemám, ale když už nějakého vidím, vždycky si vzpomenu na tohohle panáčka a nějaké nepříjemné pocity se ve mně objeví. ()

forma

Dle mého názoru jedna z nejlepších knih (né-li nejlepší), která kdy byla napsána a takovéhle laciné zpracování si opravdu nezasloužil ani King (i když s ním přes mou veškerou nechápavost souhlasil), ani ta kniha. Doufám že si jednoho dne nějaký schopný režisér dá tu práci a udělá 'remake' jak se patří ... Je to takový můj malý sen. Dávám dvě lepší hvězdy za první polovinu filmu. ()

Regig

Viděl jsem to několikrát, ale k hororu bych to moc nepřirovnával, je to slabota. Místy mě ten děj zaujal, ale těch míst bylo málo. ()

JARDAHONDA

Jako malému klukovi mi "To" připadal, jako strašidelný horor... Později jsem usoudil, že je to slabota, jako hrom! Na 90 léta se to dá odpustit, dnes bych, takový film hodnotil odpadem.. ()

Vevy

Pokud opravdu chcete aby vás tento film aspoň trochu bavil,tak doporučuju následující - podívat se na něj jako dítě, pak být několik let k smrti vystrašený při každým pohledu na klauna nebo kanál, pak ještě pár let počkat ( mě to trvalo přes dvacet let) než seberete odvahu přečíst si knižní předlohu a potom se na to podívat znova. Díky čerstvému dojmu z knihy vás to snad trochu bavit bude. Jakoukoliv jinou kombinaci knihy a sledování filmu doporučit nemohu, protože hrozí, že film po půl hodině vypnete. Co musím ale poznamenat, že Tim Curry byl naprosto geniální. Tři hvězdy dávám jen kvůli tomu, že jsem nevyléčitelný fanoušek S. Kinga a hlavně díky velmi silným pocitům, které ve mě tento film zanechal po tak dlouhou dobu. ()

in flames

Na takéto filmy musí byť správny čas a nálada a ja som si naštastie našiel, hviezda dolu za niektoré, podľa mňa nezvládnuté triky a finálne monštrum, ktoré sa v roku 1990 dalo spraviť oveľa krajšie. Dejovo je to skvelé zamotané a ja som sa za tri hodiny ani chvíľu nenudil. Smola bola že som natrafil na katastrofálny český dabing (nabudúce určite originál) a ten kazil dojem z hereckých výkonov. Ako milovník Kingových kníh je mi jasné (aj keď túto som nečítal), že sa nedajú jeho opisy desu pretvoriť na plátno, je mi ľúto tých čo to vo filmových spracovaniach stále hľadajú. Pre milovníkov hlbinnej psychológie dethských strachov lahôdka. Skvelý komentár napísal Shadwell. ()

bakda

Stephen King by měl Tommyho Lee Wallace zažalovat a stáhnout z kůže za uplné posr*** jeho knihy. To jsem četl 2x a pokáždé mě bavilo ale tenhle film je umělej a herecký výkony falešný jako mince sto koruny. Jediný dobrý výkon podal Timm Curry za výkon klauna Pennywise ale když jsem slyšel v češtině překlad a to že vůbec přeložili jméno Pennywise sem si sprominutím uchcal... ()

dancingclown

Tomu, kdo není opravdový fanoušek Stephena Kinga, nemá tenhle film co říct. Četl jsem hodně jeho knih a IT(neboli TO) není vyjímkou. Myslím, že každý, kdo jí četl , bude dost zklamaný jejím převodem na filmové plátno. Mě mile překvapila atmosféra těch úseků, které byly z minulosti( a musím říct, že jsou o dost strašidelnější, než ta koncová vyvrcholovací scéna-tedy zabití TOHO). Kladný byl i výkon Tima Curryho v podání Pennywise. Ale co mě nejvíc šokovalo, byla "loutka" toho pavouka, kterého na konci přemohli naši "hrdinové". Dávám to do uvozovek, protože to bylo až směšné; strachy se klepající lidi, bojící se něčeho, čemu by se rozumně uvažující děti, z plna hrdla zasmáli... Škoda je, že tam nebyly ukázané mrtvoly těch zabitých dětí, což by teprve dalo snímku hororovou příchuť s nádechem mysteriózna. ()

goodridge

velmi lacny horor ktory mohol byt strasidelny tak akurat pred 20timi rokmi. dnes je to uz len slaby odvar. o nicom. 2hviezdy davam len kvoli Stephenovi Kingovi ()

Naked_Snake

Malé děti ironicky hrají lépe než dospělí. Na film mám 2 názory. Před přečtením knihy a po přečtení knihy. Po přečtení knihy se mi film zdál o trochu lepší. Došlo mi mnoho souvislostí které mi před tím nedocházely. Pokud jste ovšem nečetli knihu, řekl že to pro vás bude průměrný starší horor. ()

bratr_jezek

Naprosot promarněný potenciál skvělé předlohy. Přesto je tu pár zapamatovatelných momentů (než film ztratí šťávu) a věřte, že po shlédnutí si už nikdy neužijete klauny s tím bezelstným smíchem jako předtím a nikdy, opravdu NIKDY si od nich nevezmete balonek. ()

missteeque

Další oblíbená Kingovka. Film jsem poprvé viděla v TV asi jako desetiletá a byla jsem podělaná strachy a od té doby mám fobii z klaunů a do cirkusu bych nešla ani za zlaté tele! Film v TV byl rozdělen jako prodloužená verze do dvou dílů a neměl chybu, zkrácená verze byla ochuzená o dost dobrých scén, ale i tak plný počet !! ()

Drakie

Můžu napsat jedině tohle: UŽ NIKDY VÍC A JEDNOU TO STAČILO!!! Šíleně jsem se bála a to mně jen tak nějaký horor nerozhodí. Viděla jsem To jen jednou a stačí mi to na zbytek života. Nevím jak vy, ale od té doby, co jsem to viděla, se bojím klaunů. Moje recenze na tenhle film je taková: Kdo miluje horory, ať se na to podívá, ale pro slabší povahy raději nedoporučuji. ()

Reinmar13

Jedná se o jeden z nejlepších Kingových románů, ale bohužel z něj tvůrci filmu nedokázali vytěžit potenciál knihy. I když je vidět snaha o věrný přepis, tak z nějakých důvodů právě ty nejdůležitější části ve filmu vysvětleny nebyly (zejména flashbacky do dětství, v knize tak skvěle popsané či původ To-ho), navíc mi hodně chybí hustá atmosféra knihy a neskutečný závěr knižní předlohy, který v tomto podání vypadá bohužel velmi špatně a bez napětí. Nicméně je třeba ocenit skvělý výběr dětských herců, velmi dobře vyvedeného Klauna a oceňuji i pokus o věrný přepis knihy (byť se to projeví i na době trvání filmu)... Závěrem tedy - knižní předloha 5/5, ta filmová 3/5. ()

Kosir

Jsem velkým fandou Stephena Kinga. Nejen v tomto případě jde o příklad přenosu na plátno, který přes veškerou snahu zdaleka nedosahuje kvality románového díla. Ačkoli i samotný román je poměrně lacině ukončen, tak dějová linka, která nás k banálnímu a málo uvěřitelnému závěru dovede, je mistrně vyšperkováná bravůrním popisem charakterů a vztahů mezi aktéry do jejichž životů zasahuje emisar předvěkého zla - klaun Pennywise. Při čemž při četbě mrazí, to ve filmovém zpracování často vyznívá nepřesvědčivě, samoúčelně. Až směšně pak působí setkání s hlavním viníkem zla, obrovským pavoukem, ukytým v podzemí. Dal jsem sice čtyři hvězdičky, ale spíš za snahu a především z obdivu k autorovi předlohy. ()

Dexies

Předlohu jsem sice nečetl, ale film je střední rázu ... začíná pomalu, občas se člověk i bojí :) charaktery jsou celkem dobře prokresleny, jen se to asi mohlo využít víc a dotáhnout to ještě na větší drama ... závěr je trochu nerealistický a i mi celkem vadil, ale film se podívám, když ho vysílají v TV a zrovna nic nikde nejde ... každopádně se těším na "remake" třeba to bude nářez ... ()

Va33ek

Nemám slov na vyjádření k této břečce. Film natočený podle (mého nejlepší) knihy S.Kinga a vzejde z toho taková patlanice. Jedna hvězda, že se film aspoň trochu držel atribut knihy a nedopadlo to jak u Running mana! ()

SKINHEAD79

Tohle je mistrovské tří hodinové dílo podle knihy Stephena Kinga,ten film mě uplně pohltil krásným příběhem z dětství hrdinů a jejich bojem proti zlé bytosti jménem PennyWise,příběh který se rozvíjel od dětství a pokračoval v jejich dospělosti,sympatické postavy,dobrá atmosféra,napětí i troška humoru a romantiky,prostě ten film je krásný. ()

Kingův horor To konečně míří do kin

Kingův horor To konečně míří do kin

04.07.2016

Hororový román To už se dočkal tříhodinové televizní adaptace, studio Warner Bros. se jej ale od roku 2009 snaží poslat přímo do kin. O režii se chvíli zajímal Guillermo del Toro (Hellboy) a v červnu… (více)