Reklama

Reklama

Zdeněk Řehoř

nar. 30.08.1920
Jičín, Československo

zem. 08.11.1994 (74 let)
Praha, Česko

Biografie (2)

30. srpna roku 1920 přišel na svět skvělý herec Zdeněk Řehoř. Narodil se v Jičíně, ve městě pohádek. Původním povoláním byl učitelem, ale již v mládí se věnoval také divadlu. Za druhé světové války začal hrát v Dětském divadle Míly Mellanové, později přesedlal do divadla Větrník a nakonec roku 1950 skončil v Divadle na Vinohradech. Hrál charakterní a milovnické role. Divadelní představení mu nabídly dramata typu Strakonický dudák (J.K.Tyl), Rudolf III. (Shakespeare… (více)

Zajímavosti (16)

Pomalé šípy (1993)

  • Pátého člena skupiny Šípů, Josefa Houšku, hrál Zdeněk Řehoř. Vzhledem k tomu, že jeho postava je však v seriálu již po smrti, se objevuje v jednom díle pouze jeho hlas z magnetofonu. (cundak)

Sanitka - Epizoda 7 (1984)

  • Keď doktor Bohoušek (Zdeňek Řehoř) na svojom poslednom výjazde u pohotovosti zachraňuje švédskeho turistu, ten v sanitke opakuje: "Tack så mycket" ktorý mu neskôr doktor Skalka (Jiří Bartoška) preloží, že mu povedal: "Ďakujem," čím sa mu splní jeho životné prianie, že mu niekto poďakuje za pomoc. Doslovný preklad znie: "Ďakujem veľmi pekne." (Raccoon.city)

Galerie (224)

Reklama

Herec

Filmy
1994

Misie (TV film)

1993

Svatba upírů

1991

Král a zloděj (TV film)

 

Nález (TV film)

 

Talisman (TV film)

1990

Hra pro tři (TV film)

 

Popel a hvězdy (TV film)

1989

Jak překročit Rubikon (TV film)

 

Jízda králů (TV film)

Reklama

Reklama

 

Reverend (TV film)

 

Vážení přátelé, ano

 

Zpráva o jednom souboji (TV film)

1988

Dobří holubi se vracejí

 

Inspekce (TV film)

 

Milionová láska (TV film)

 

Mistr Kornelius (TV film)

 

Pouťová pohádka (TV film)

 

Čert a dráha (TV film)

1987

Boty (TV film)

 

Mág

 

Paví pírko (TV film)

1986

Grófinka (TV film)

 

Kámen a růže (TV film)

 

Pohádka z Kampy (TV film)

 

Prstýnek bez kamínku (TV film)

 

Švec z konce světa (TV film)

1985

Chalupa na spadnutí (TV film)

 

Když hraje klarinet (TV film)

 

Křídlovka pro Majoránka (TV film)

 

Marné cesty holubů (TV film)

 

O Rozárce a zakletém králi (TV film)

 

Pohlaď kočce uši

 

Pohádka o Malíčkovi

 

Políčko (TV film)

1984

Dovolená na úrovni (TV film)

1983

Brakýři (TV film)

 

Hodina před ránem (TV film)

 

O závojích bez nevěst (TV film)

 

Velká kočičí pohádka (TV film)

1982

Bhudžangásána znamená Kobra (TV film)

 

Děkuju, pane profesore (TV film)

 

Hlavní výhra (TV film)

 

Když rozvod, tak rozvod

 

Kouzelné dobrodružství

 

O neopětované lásce (TV film)

 

Plášť Marie Terezie (TV film)

 

Pohádka o putování

 

Potrhlá Andula (TV film)

 

Velký případ malého detektiva a policejního psa Kykýna (TV film)

 

Čas strachu a statečnosti (TV film)

1981

A na konci je začátek (TV film)

 

Divoký koník Ryn

 

Důkaz (TV film)

 

Klíč k domovu (TV film)

 

Maratonský běh (TV film)

 

Medailónek (TV film)

 

Otýliina záhada (TV film)

1980

Anna proletářka (TV film)

 

Předjaří (TV film)

 

Rozednění (TV film)

 

Světlo z temnot (TV film)

 

Ten svetr si nesvlíkej

 

Trhák

 

Černé světlo (TV film)

1979

Historie začíná pod kaštany (TV film)

 

Historky z Ražické bašty (TV film)

 

Na dvoře vévodském (TV film)

 

Nebožtíci na bále (TV film)

 

Nejhezčí příbeh z našeho JZD (TV film)

 

Pan Vok odchází

 

Poslední koncert (TV film)

 

Požehnaný věk (TV film)

 

Překupníkem proti své vůli (TV film)

 

Rovnice o jedné krásné neznámé (TV film)

 

Sonáta v Mariánských Lázních (TV film)

 

Ve věci J. R. Oppenheimera (TV film)

 

Velká policejní pohádka (TV film)

1978

Brácha za všechny peníze

 

Filatelistická historie (TV film)

 

Hejkal (TV film)

 

Kontrola nemocného (TV film)

 

Medaile za všední dny (TV film)

 

Přitažlivost země (TV film)

 

Silnější než strach

 

Skandál v Gri - Gri baru

 

Znamení doby (TV film)

 

Zítřek bez záruky (TV film)

 

Čekání na déšť

1977

Historie jedné lásky (TV film)

 

Jablíčko se dokoulelo (TV film)

 

Já zůstanu věrný (TV film)

 

Podezřelé okolnosti (TV film)

 

Příběh posvátného jezera (TV film)

 

Sázka na třináctku

 

Vojáci svobody

1976

Agentura Pepa (TV film)

 

Podzemí svobody (TV film)

 

Posel dobrých zpráv (TV film)

 

Případ Adam a Eva (TV film)

 

Rozdelení

 

Taková divná ženská (TV film)

 

Typicky ženská reakce (TV film)

 

Vánoce u Matěnů (TV film)

 

Vítek (TV film)

 

Člověk odjinud (TV film)

1975

Falstaff (TV film)

 

Fata morgana (TV film)

 

Když Praha povstala (TV film)

 

Můj brácha má prima bráchu

 

Na konci světa

 

První žena království (TV film)

 

Smrt krásných srnců (studentský film)

 

Titul pro hrdinu (TV film)

 

Tři muži se žralokem (TV film)

 

Vánice (TV film)

1974

Břetislav a Jitka (TV film)

 

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

 

Lidé z metra

 

Mé ironické štěstí (TV film)

 

Ohnivý máj (TV film)

 

Půlpenny (TV film)

 

Televize v Bublicích aneb Bublice v televizi

 

Velký oblouk (TV film)

 

Vražda v ulici Lourcine (TV film)

1973

Až jednou v Barceloně (TV film)

 

Bratranec Pons (TV film)

 

Děti stínu (TV film)

 

Obhájce (TV film)

 

Poklad krále Davida (TV film)

 

Pokus o vraždu

 

Rafan (TV film)

 

Vítr (studentský film)

1972

Hotel Miramare (TV film)

 

Jak to bylo v Únoru? (TV film)

 

Kronika žhavého léta

 

Oáza

 

Porážka (TV film)

 

Příběh se starou lenoškou (TV film)

 

Svatý Michal (TV film)

 

Záhada obrazu sv. Šebestiána (TV film)

1971

Exekuce (TV film)

 

Inzertka (TV film)

 

Padesáté narozeniny (TV film)

 

Panter čeká v 17.30

 

Vražda v hotelu Excelsior

 

Zajatec šílenství (TV film)

1970

Drama na lovu

 

Honba za filmovým námětem (TV film)

 

Julián odpadlík (TV film)

 

Konečná (studentský film)

 

Manon Lescaut (TV film)

 

Pan Gaston (TV film)

 

Svatá hříšnice

 

Za ranních červánků (TV film)

 

Ďábelské líbánky

 

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

1969

Flirt se slečnou Stříbrnou

 

Obžalovaná (TV film)

 

Stenotypisté (TV film)

 

Velká orgie (TV film)

 

Šest černých dívek aneb Proč zmizel Zajíc?

1968

Hořké pivo, sladký likér (TV film)

 

Jegor Bulyčov (TV film)

 

Maltézský sokol (TV film)

 

Nejlepší ženská mého života

 

Oxfordská tragédie (TV film)

 

Pan Jordán a Habada (TV film)

 

„Rakev ve snu viděti...“

1967

Den krabic (TV film)

 

Marketa Lazarová

 

Muž, který stoupl v ceně

 

Obrácení Ferdyše Pištory (TV film)

 

Pozdní doznání (TV film)

 

Rozmarýnkův zlatý klíček (TV film)

 

Stříbrná mošnička (TV film)

 

Údolí včel

1966

Dýmky

 

Kacafírek (TV film)

 

Nahá pastýřka

 

Poklad byzantského kupce

 

Slečny přijdou později

 

Vražda v divadle pantomimy (TV film)

1965

Bloudění

 

Bílá paní

 

Konečná stanice (TV film)

 

Muž, žena, Žoržík a klíč (TV film)

 

Neviditelný (TV film)

 

Zločin v dívčí škole

1964

Darounická poudačka (TV film)

 

Kouzelná noc (studentský film)

 

Marťanská kronika (TV film)

 

První den mého syna

 

Skok do tmy

 

Znamení ohně (TV film)

1963

Hlídač dynamitu

 

Král Králů

 

Světáci (TV film)

 

Závory (studentský film)

1962

Neomylní: Dezertér (TV film)

 

Zlý jelen (TV film)

1961

Bratři Jeršovové (TV film)

 

Hledá se táta!

 

Jarní povětří

 

Kde alibi nestačí

 

Kolik slov stačí lásce?

 

Labyrint srdce

 

Muž z prvního století

 

Můj přítel Gaj (TV film)

 

Rohovín Čtverrohý (TV film)

 

Spadla s měsíce

1960

Fučík (TV film)

 

Nenávist (studentský film)

 

Neprovdaná paní Rosita (TV film)

 

Přežil jsem svou smrt

 

Půlnoční host (TV film)

1959

Dům na Ořechovce

 

Pět z milionu

 

Sny a požáry (TV film)

 

Velká samota

 

Život pro Jana Kašpara

1958

Dnes naposled

 

Mezi nebem a zemí

 

Povodeň

 

Píseň o Čapajevu (TV film)

 

Tenkrát o Vánocích

 

Touha

 

Zimní pohádka (TV film)

1957

Bezejmenná hvězda (TV film)

 

Schůzka o půl čtvrté... (studentský film)

 

V proudech

 

Zářijové noci

1956

Fučík (TV film)

 

Zaostřit, prosím!

1955

Dobrá píseň (TV film)

1954

Botostroj

1953

Jestřáb kontra Hrdlička

1950

Posel úsvitu

1949

Chceme žít

 

Němá barikáda

1948

Návrat domů

1947

Parohy

1946

Hrdinové mlčí

1943

Šťastnou cestu

1941

Z českých mlýnů

TV seriály
1995

Radetzkymarsch

1993

Dobrodružství kriminalistiky

 

Neznámý (S04E05)

1990

U nás doma

 

Černá stavba (E07)

 

Nález (E06)

1989

Případ pro zvláštní skupinu

 

Zlaté víkendy (E02)

 

U nás doma

 

Na vlastní riziko (E05)

 

Ženich hraje na lesní roh (E04)

 

Kronikář (E03)

1988

U nás doma

 

Případ Gertrudy del Galderone (E02)

 

Výhra (E01)

1986

Bakaláři

 

Zeměměřič (S15E34)

 

Ostrov jistoty

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

1985

My holky z městečka

 

Svatba (E09)

 

Rendin velký den (E07)

 

Holky na výletě (E04)

 

Bajo trio (E03)

 

Synové a dcery Jakuba skláře

 

Jaro (E08)

 

Skrýš (E07)

 

Stěhování (E06)

  více epizod (3)
 

Vlak dětství a naděje

 

Malý muž a velká žena (E02)

 

Sněhurčina smrt (E01)

 

Černá země

1984

Krkonošské pohádky

 

Jak se Trautenberk chtěl pomstít Krakonošovi (E19)

 

Jak Trautenberk odvedl horské prameny (E18)

 

Jak Trautenberk otrávil strakatou kozu (E17)

  více epizod (4)
 

Paragrafy na kolech

 

Sousedé (E01)

 

Sanitka

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 6 (E06)

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 3 (E03)

1983

Slané pohádky

 

O závojích bez nevěst (E01)

1982

Podivná přání telátka Kopejtka - vypravěč

1981

Bakaláři

 

Ponožky (S10E18)

 

Dveře (S10E02)

 

Okres na severu

 

Rozhovor (E09)

 

Nabídka (E08)

 

Šachy (E06)

  více epizod (4)
1980

Bakaláři

 

Kaktus (S09E24)

1979

Bakaláři

 

Lůžko (S08E21)

 

Plechová kavalérie

 

Svačina (E04)

1978

Bakaláři

 

Lázně (S07E31)

 

Ve znamení Merkura

 

Léto s Venuší (E02)

1977

Bakaláři

 

Lalůček (S06E41)

 

Krkonošské pohádky

 

Jak Trautenberk prodával vodu (E20)

 

Jak Trautenberk sušil Krakonošovu louku (E12)

 

Jak šel Trautenberk do hor pro poklad (E11)

  více epizod (3)
 

Žena za pultem

 

Vánoce Anny Holubové (E12)

 

Svatba lahůdkové Olinky (E11)

 

Příběh šéfova syna (E10)

  více epizod (9)
1976

30 případů majora Zemana

 

Třetí housle (S02E09)

 

Vojáci svobody

1975

Matka

 

Matka naděje (E09)

 

Neporažení (E08)

 

Zklamaná naděje (E05)

 

Zahrada

 

O té velké mlze (E02)

1974

Bakaláři

 

Úklid (S03E07)

 

Byl jednou jeden dům

 

Ďábelské ostrovy (E04)

 

Krkonošské pohádky

 

Jak Trautenberk chtěl Krakonošovo koření (E07)

 

Jak šel Kuba ke Krakonošovi pro poklad (E06)

 

Jak Trautenberk vystrojil hostinu pro štěpanického barona (E05)

  více epizod (4)
 

Příběhy telátka Kopejtka

1973

Bakaláři

 

Vajíčka (S02E06)

1971

F. L. Věk

 

Naděje (E13)

 

Slovař český (E10)

 

Hostinec „U koťátek“

 

Klec plná opic

 

Dvířka k velkému tajemství (E02)

 

Taková normální rodinka

 

Dáreček (E08)

 

Záletník (E07)

 

Škola manželů (E06)

  více epizod (5)
 

Úsměvy světa

 

Mark Twain (E03)

1970

Alexandr Dumas starší

 

Marnotratný otec (E02)

 

F. L. Věk

 

Student (E02)

1968

Hříšní lidé města pražského

 

Malý a velký vrah (E02)

 

Sňatky z rozumu

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 3 (E03)

Dokumentární
2010

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Slušňák mu sluší (S11E11)

1976

Komunisté (TV seriál)

1959

Kytlický film (amatérský film)

Divadelní záznam
1986

Cyrano z Bergeracu

1981

Pohádka mého života

1969

Alchymista

 

Brouk v hlavě

1968

Jindřich IV.

Host

Ovládací panel

Fanklub

(16)

Reklama

Reklama