Reklama

Reklama

Jaroslav Moučka

nar. 09.11.1923
Studená, Československo

zem. 26.12.2009 (86 let)
Praha, Česko

Biografie (2)

Jaroslav Moučka se narodil ve Studené u Telče do majetkově skromných poměrů. Otec byl obchodním cestujícím, matka švadlenou. Jaroslav se postupně učil kamnářem, pekařem a knihkupcem. Nakonec se úspěšně vyučil jako strojní zámečník a soustružník a tuto profesi během války také vykonával. Jeho politické postoje formovala jednak chudoba, kterou kolem sebe viděl, jednak dělnické prostředí, ve kterém se pohyboval. A v neposlední řadě také Mnichovská dohoda a okupace.… (více)

Zajímavosti (13)

Třetí skoba pro Kocoura (1983)

  • Ve scéně, kdy kapitán Hruška (Jaroslav Moučka) a strážmistr Lebeda (Lubomír Kostelka) odjíždějí od popadaných stromů k místu vraždy, se vystřídají v řízení auta a auto řídí Hruška údajně proto, že Lebeda je velmi pomalý řidič. Ve skutečnosti to bylo řešení toho, že Kostelka narozdíl od Moučky neumí řídit auto a ze záběru by neodjel. (cundak)

Galerie (110)

Reklama

Herec

Filmy
1999

Z pekla štěstí

1993

Svatba upírů

1989

Kdo probudí Pindruše ...? (TV film)

1988

Hrdina (TV film)

 

Kalhoty od krejčího ze Lhoty (TV film)

 

Kdo ví, kdy začne svítat (TV film)

1987

Bogan (TV film)

 

Sychravé království (TV film)

1986

Chobotnice z II. patra

Reklama

Reklama

 

Tichá domácnost (TV film)

 

Velká filmová loupež

 

Veselé Vánoce přejí chobotnice

 

Zázračné dítě (TV film)

1985

Lyžař v parném léte (TV film)

 

Malý vodní had (TV film)

 

O loupežníku Olbramovi (TV film)

 

Poslední šance (TV film)

 

Václava Kašpara den pátý (TV film)

1984

Bandité (TV film)

 

Nade mnou země (TV film)

 

Venkovan (TV film)

1983

Co poudala bába Futéř (TV film)

 

Třetí skoba pro Kocoura

1982

Děkuju, pane profesore (TV film)

 

Myslím, že vím (TV film)

 

Sny o Zambezi

 

Ze staré drogerie (TV film)

 

Šimona (TV film)

1981

Až já budu velká (TV film)

 

Jak se peče štěstí (TV film)

 

Příjemce platí v dolarech (TV film)

1980

Anna proletářka (TV film)

 

Pohádka o Honzíkovi a Mařence

 

Rváč (TV film)

 

Skapinova šibalství (TV film)

1979

Grandle (TV film)

 

Hastrmanská povídačka (TV film)

 

Muzika pro dva

 

Nebožtíci na bále (TV film)

 

Nositelé zeměkoule (TV film)

 

Poprask na silnici E 4

 

Skleněný vrch (TV film)

 

Velká policejní pohádka (TV film)

 

Zásnuby s podmínkou (TV film)

1978

A od zítřka už budu moudrá (TV film)

 

Cesta domů (TV film)

 

Nie

 

Otec nebo bratr (TV film)

 

Smrt císaře a krále Karla IV. (TV film)

 

Černá ovce (TV film)

1977

Děd, otec a syn (TV film)

 

Dům bez oken (TV film)

 

Tichá voda (TV film)

 

Čarodějův učeň

1976

Bouřlivé víno

 

Bílá růže (TV film)

 

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (TV film)

 

Dobrý den, město

 

Hodně štěstí! (studentský film)

 

O Terezce a paní Madam (TV film)

 

Odysseus a hvězdy

 

Parta hic

 

Případ mrtvých spolužáků

 

Střílej oběma rukama (TV film)

 

Zlaté pometlo (TV film)

 

Čas lásky a naděje

1975

Hamernická povídačka (TV film)

 

Když Praha povstala (TV film)

 

Krejčí Šajtle Dobrodruh (TV film)

 

Narozeniny (TV film)

 

O princezně Solimánské (TV film)

 

Stěhovaví ptáci (TV film)

 

Tři vstupenky na Strahov (TV film)

1974

Dlouhá cesta (TV film)

 

Generál chudých (TV film)

 

Hrst plná kopřiv (TV film)

 

Kolečkáři (TV film)

 

Muž z Londýna

 

Poslední ples na rožnovské plovárně

 

Prášilové (TV film)

 

Případ mrtvého muže

 

Sám proti městu (TV film)

 

V každém pokoji žena

1973

Adam a Gabriel (TV film)

 

Agent (TV film)

 

Loňský sníh (TV film)

 

Měsíční kámen (TV film)

 

Poklad krále Davida (TV film)

 

Tři chlapi na cestách

 

Větrné moře

 

Zatykač na královnu

 

Země zlatých plodů (TV film)

 

Zvony pana Mlácena (TV film)

 

Čekání (TV film)

1972

Bitva o Hedviku

 

Chlap pravdu unese (TV film)

 

Lev je v ulicích (TV film)

 

Lupič Legenda

 

Muž, který chtěl být bohem (TV film)

 

Slepé střevo (TV film)

 

Smrt si vybírá

 

Ukradená bitva

1971

Babička

 

Bečička (TV film)

 

Chléb a písně (TV film)

 

Kat nepočká (TV film)

 

Klícka (TV film)

 

Král, kejklíř a hvězdář (TV film)

 

Princ a chuďas (TV film)

 

Smrt černého krále

 

Vím, že jsi vrah...

 

Zajatec šílenství (TV film)

 

Zlatá hvězda na cestách (TV film)

 

Zvláštní případ (TV film)

1970

Byly noci májové (TV film)

 

Chvojka (TV film)

 

Dlouhá bílá nit (TV film)

 

Dáma v jezeře (TV film)

 

Jeden z nich je vrah

 

Na kolejích čeká vrah

 

Návštěvy

 

Pinocchiova dobrodružství II. (TV film)

 

Pěnička a Paraplíčko

 

Rapotínská tragédie (TV film)

 

Svatby pana Voka

 

Ucho

 

Čert a Káča (TV film)

 

Ďábelské líbánky

 

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

1969

Dlouhé dopoledne (TV film)

 

Dvě Cecilky (TV film)

 

Maryla (TV film)

 

O chytrém Ondrovi (TV film)

 

Obžalovaná (TV film)

 

Odvážná slečna

 

Panenství a kriminál

 

Přehlídce velím já!

 

Smuteční slavnost

 

Světáci

 

Tchýně (TV film)

 

Trapasy (TV film)

1968

Farářův konec

 

Jak chodí babičky spát (TV film)

 

Maratón

 

Raport (TV film)

 

Řeč o Puškinovi (TV film)

1967

Amatér (TV film)

 

Dívka s třemi velbloudy

 

Inzerát (TV film)

 

Marketa Lazarová

 

Noc nevěsty

 

Obrácení Ferdyše Pištory (TV film)

 

Pinocchiova dobrodružství (TV film)

 

Rozmarýnkův zlatý klíček (TV film)

 

Věštba z ruky (TV film)

1966

Ukradená vzducholoď

 

Vrah skrývá tvář

1965

Hra o životě a smrti (TV film)

 

Hrdina má strach

 

Konečná stanice (TV film)

 

Lysistrata (TV film)

 

Polka jede do světa (TV film)

 

Ztroskotání lodi Kapermeulen (TV film)

1964

Atentát

 

Darounická poudačka (TV film)

 

Komedie s Klikou

 

Marťanská kronika (TV film)

 

První den mého syna

 

Pět hříšníků

 

Tři chlapi po roce (TV film)

 

Čintamani & podvodník

1963

Bez svatozáře

 

Cesta hlubokým lesem

 

Handlíři

 

Hlídač dynamitu

 

Lucie

 

Na laně

 

Romance štědrovečerní (TV film)

 

Smrt si říká Engelchen

 

Začít znova

1962

Kolo štěstí (TV film)

 

Objev na Střapaté hůrce

 

S nimi přichází smrt (TV film)

 

Tarzanova smrt

 

Černá dynastie

1961

Kde řeky mají slunce

 

Malý Bobeš

 

Noční host

 

Tažní ptáci

 

Červnové dny

 

Ďáblova past

1960

Fučík (TV film)

 

Rok života (TV film)

 

Smyk

 

V těžkých dnech (TV film)

 

Černá sobota

1959

Dařbuján a Pandrhola

 

Vlk (TV film)

1958

Kluci z Pavelské ulice (TV film)

 

Matušovci (TV film)

 

Nepřítel lidu (TV film)

 

Píseň o Čapajevu (TV film)

 

Vesnice Mladá (TV film)

 

Zimní pohádka (TV film)

1957

Bezejmenná hvězda (TV film)

 

Přijde čas (TV film)

1956

Blázinec v prvním poschodí (TV film)

 

Fučík (TV film)

 

Kádrový případ (TV film)

 

Mordová rokle (TV film)

 

Zaostřit, prosím!

1950

Případ Dr. Kováře

TV seriály
1999

Z pekla štěstí

1998

Život na zámku

 

Veselka (S02E26)

 

Konečná diagnóza (S02E25)

 

Nejasné příznaky (S02E24)

  více epizod (8)
1997

Život na zámku

 

Kolaudace (S02E13)

 

Primář (S02E12)

 

Období dešťů (S02E11)

  více epizod (6)
1995

Život na zámku

 

Host do domu (S01E24)

 

Přemysl Otakar II. (S01E23)

 

Neposkvrněné početí (S01E22)

  více epizod (5)
1989

Roky prelomu

 

Bez výstrelu (E05)

 

Kto je kto (E01)

1988

Chlapci a chlapi

 

Povolanci (E01)

1987

Panoptikum Města pražského

 

Potkat Anděla (E05)

1986

Bylo nás šest

 

Píseň pro májovou Prahu (E05)

 

Málo štědré Vánoce (E03)

 

Loučení (E01)

 

Chobotnice z II. patra

 

Všechno napůl! (E03)

 

Blesky nad Čertovkou (E02)

 

Gottwald

 

Únor (E05)

 

Za většinu národa (E04)

 

Za svobodu! (E03)

  více epizod (2)
 

Hvězdy nad Syslím údolím

 

Zvláštní případ Josefa Satrana (E03)

 

Zlá krev

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 5 (E05)

 

Epizoda 4 (E04)

  více epizod (2)
1985

Synové a dcery Jakuba skláře

 

V novém domě (E04)

 

Návrat (E03)

 

Huťmistr (E02)

 

Vandrovník (E01)

1984

Bambinot

 

Příjemná ztráta (E06)

 

Génius se vrací (E03)

 

Ďábelský úkol (E02)

 

Moje srdcová sedma

 

Rozchody (E03)

 

My všichni školou povinní

 

Třídní učitel (E07)

 

Podnájem (E04)

 

Rozpaky kuchaře Svatopluka

 

Neděle (E04)

 

Omáčka (E02)

 

Kuřátko (E01)

 

Slané pohádky

 

O botách se žralokem (E05)

1982

Dynastie Nováků

 

Výbuch (E10)

 

Malý pitaval z velkého města

 

Milenec (E02)

 

Tři spory

 

Spor dramaturga Stroupežnického (E03)

1981

Nemocnice na kraji města

 

Odečítání (S02E07)

 

Okres na severu

 

Setkání (E13)

 

Řeka (E12)

 

Nebezpečí (E11)

  více epizod (10)
1980

Dnes v jednom domě

 

Obtíže sicilské obrany (E08)

 

Chybujícím neodpouštěti (E07)

1979

Plechová kavalérie

 

Dožínky (E07)

 

Svah (E06)

 

Černá jízda (E02)

 

Rostlino - lékař (E01)

1977

Nemocnice na kraji města

 

Srážka (S01E12)

 

Únos (S01E06)

 

Rozvod (S01E05)

  více epizod (2)
 

Tajemství proutěného košíku

 

Tajemství proutěného košíku (E13)

 

Nový malý přítel (E07)

 

Zmije (E04)

1976

30 případů majora Zemana

 

Prokleté dědictví (S02E07)

 

Muž na radnici

 

Setkání (E11)

 

Křížové tažení (E09)

 

Syn (E07)

  více epizod (6)
1975

Chalupáři

 

Svatba (E11)

 

Kapřín (E10)

 

Režisér (E08)

  více epizod (5)
 

Matka

 

Čin (E07)

 

Požár (E04)

 

Před požárem (E03)

  více epizod (2)
 

Nejmladší z rodu Hamrů

 

Zvednutý kámen (E05)

 

Z bouřného času (E04)

 

Hospodář (E03)

  více epizod (2)
1974

Byl jednou jeden dům

 

Jízda do tunelu (E03)

 

Stěhovavá trafika (E01)

1972

Byli jednou dva písaři

 

Svatba (E10)

 

Lebkozpyt (E09)

 

Tělocvik (E08)

  více epizod (5)
 

Pan Tau

 

Pan Tau a taxikář (S02E05)

1971

F. L. Věk

 

Naděje (E13)

 

Slovař český (E10)

 

Úspěšný kupec (E08)

 

Klec plná opic

 

Každý jdeme svou cestou (E03)

 

Strašidýlko Fanfulínek

 

Taková normální rodinka

 

Před svatbou (E02)

1970

Alexandr Dumas starší

 

Marnotratný otec (E02)

 

F. L. Věk

 

Divadlo (E05)

1969

Hříšní lidé města pražského

 

Případ lichého střevíce (E06)

 

Záhada hlavolamu

 

Epizoda 9 (E09)

 

Epizoda 8 (E08)

 

Epizoda 7 (E07)

  více epizod (6)
1968

Andersenovy pohádky

 

Co dělá táta, je vždycky správné (E02)

 

Sňatky z rozumu

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 2 (E02)

1967

Pinocchiova dobrodružství

1965

Pohádkový zeměpis

1962

Tři chlapi v chalupě

Dokumentární
1978

Zrcadlo doby (studentský film)

Divadelní záznam
1972

Mnoho povyku pro nic

1969

Alchymista

1961

Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert

Krátkometrážní
1989

O hloupém peciválovi

1984

Bakaláři (TV seriál)

 

Hubertus (S13E39)

 

Štěstí (S13E09)

1980

Bakaláři (TV seriál)

 

Zabijačka (S09E05)

1978

Bakaláři (TV seriál)

 

Jožin (S07E12)

1977

Strašení čmeláků

1976

Bakaláři (TV seriál)

 

Světlík (S05E30)

1975

Bakaláři (TV seriál)

 

Zlodějka (S04E30)

1974

Bakaláři (TV seriál)

 

Krádež (S03E13)

1971

Poslední výstřel Davida Sandela

1969

Hrozné děti (TV film)

1968

Talisman (TV film)

1964

Návraty

 

Vajíčko

1963

Tátova škola (studentský film)

1961

Poslední bohém (studentský film)

1960

Hlídač dynamitu (studentský film)

Host

Ovládací panel

Fanklub

(69)

Reklama

Reklama