Vraždy v Midsomeru

• Velká Británie Midsomer Murders (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Předloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (více)

Série(24) / Epizody(140)

Recenze uživatele Jezinka.Jezinka k tomuto seriálu (60)

Tajemný sklep (2005) (S08E06)

Vidět Joyce Barnabyovou trsat na večírku je pohled, který si nepotřebuji zopakovat. V rámci všech souvislostí vrah ztrací sympatie až v okamžiku, kdy se kouká na video se záznamem vraždy a královsky se u toho baví. Jinak byly oběti vcelku velcí hajzlové. ()

Rodinná firma (2005) (S08E07)

Slovo šmakuláda mi problesklo hlavou pokaždé, když se tovar vyráběný v rodinné firmě dostal do záběru. ()

Rapsodie z Midsomeru (2005) (S08E08)

Vykládat manželce, jak úžasná byla její sestra a jak ji obdivoval a miloval je od manžela nápad za dolary. Kandidát na odchod ze života brutálním způsobem byl někdo úplně jiný než ti, kdo se s dírou v hlavě, zcela bez hlavy či vodou na plicích ocitli v Georgově pitevně. ()

Láska až za hrob (2006) (S09E02)

Příběh o zmařené dávné lásce je v jádru smutný,  na pozadí tragédie tak o to víc vynikne několik brilantních ukázek britského humoru. Opětovné objevení pohřebáka z prvních midsomerských vražd (Smrt staré dámy) a jeho šílené matky, kdy stejní herci hrají bratrance a sestru jmenovaných, mě jako milovníka pitoreskních figur potěšilo. ()

Hon na lišku (2006) (S09E03)

Jeden z těch případů, kdy zabité litujete, s vrahem sympatizujete a říkáte si, že na jeho místě se vrahem stanete taky (jen by vás chytli mnohem dřív) a zároveň si říkáte, že na zabití tam je ještě tak 4-5 dalších postav. ()

Na nesprávné stopě (2006) (S09E04)

Kleptomanské staré dámy, co do všeho strkají nos, jsou roztomilé jen ve filmu. ()

Čtyři pohřby a jedna svatba (2006) (S09E05)

K jedné motivaci z minula či dávné vině. V domě hoří a smrt hrozí vám a všem v domě, včetně vašeho dítěte a cizího ditěte, které máte na starost. Zachránit můžete (nebo zemřít při pokusu o jeho záchranu) jen jedno z dětí. Vlastní dítě máte ve svém pokoji, cizí je v hořící jiné místnosti. Jak se rozhodnete a může volba v takové situaci zatížit svědomí? ()

Andělský chór (2006) (S09E07)

Barnabyho manželka, kromě toho, že neumí vařit, při své společenské angažovanosti nedokáže pro večeři s přáteli nakoupit suroviny, uvařit jídlo a obstarat víno, pročež zaangažuje toho líného pacholka, za kterého se provdala a který momentálně jen vyšetřuje dvojnásobnou vraždu. Budiž té dobré ženě ke cti aspoň to, že umí zpívat. ()

Smrt a prach (2007) (S10E05)

Banda důchodců běhá po kopcích jako jojo a jednomu z nich jde o život nikoli z důvodu infarktu myokardu hrozícího z nezvyklé fyzické námahy. ()

Nevinnost sama (2007) (S10E06)

Proti Barnabymu se spiklo všechno včetně náhody. A k vyřešeni opět jen tak mimochodem přispěje inspektorova žena, která šťastnou nahodou ignoruje dopravní značky, například ty o parkování. ()

Smrt na gilotině (2008) (S10E07)

Gilotina je skvělý dekorativní předmět, ostatně taky jednu mám, ale po čertech nebezpečná rekvizita. ()

Výstřel nad ránem (2008) (S11E01)

Staré křivdy, staré spory, zapšklí starci a krevní msta. To chce doma každej. ()

Krvavá svatba (2008) (S11E02)

Takže si tu lekci o rodinných vztazích zopakujeme. Máte-li společné oba rodiče, jste plnorodí sourozenci, přívlastek se neuvádí. Máte-li společneho jednoho rodiče, jste polorodí sourozenci. Nemáte-li společneho ani jednoho rodiče a ti jsou manželé, jste nevlastní sourozenci. Máte-li společného jednoho rodiče  a váš sourozenec se narodil ze vztahu vašeho rodiče s osobou, s níž nebyl sezdán, je váš sourozenec nemanželský, nicméně je to stále váš vlastní polorodý sourozenec. To platí, i pokud jste potomkem staré anglické rodiny. Doufám, ze už to pochopili úplně všichni, včetně šlechtických degenerátů. ()

Stíny minulosti (2008) (S11E03)

Duchové ožívají a když jim zboříte dům, nebudou se mít kam vrátit a pak běda. Zejména pokud jste v telecích letech nebyli ani tak telata, jako sadistické amorální zrůdy. Smutný evergreen detektivních seriálů, kdy vrah probouzí soucit a jeho oběti byste nechali v pekle jejich svědomí smažit na věky. ()

Midsomer Life (2008) (S11E04)

Je fajn, když paní Barnabyová dělá kulový, že za manžela vše vyřeší. I když její působení na lidi vychází ze scénáře a ne její osobnosti, je to roztomilé. ()

Čarodějův synovec (2008) (S11E05)

Proč tolik lidí tak snadno uvěří tomu, že vládnou nějakou nadpřirozenou silou? Osobně mám tezi, že pro většinu lidí je neúnosný fakt, že mimořadných jedinců je v populaci pár a většina jsou jen křoví pro těch pár výjimečných. A na závěr už jen - všechno je marnost. Kvák ()

Dny bezvládí (2008) (S11E06)

"Hned po narození začal byt sobecký ...", to jsou všechny děti, dělit a vnímat potřeby okolí se člověk učí, ale naštěstí z většiny původně sobeckých miminek nevyrostou sobečtí dospělí. Jen škoda, že ty,  u nichž se to pokazí, nejde nějak eliminovat. ()

Duchové mrtvých (2009) (S11E07)

Místní děsivá legenda se dá dobře využít turisticky i k maskovaní majetkové trestné činnosti. Zkrátka les plný strašidel je čistá komerce. Barnaby v tomto díle přímo perlí. ()

Černá kniha (2009) (S12E02)

Můj oblíbený díl, kdy se u pohledu na Beatles kráčející po pastvině Anglii 18. století, vždycky znovu směju. ()

Chybná teorie (2009) (S12E04)

Sport utužuje zdraví až do okamžiku, než se cyklista dostane pod kola auta. ()