Země policajtů

Cop Land

Krajina policajtov

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 104 min (Director's cut: 116 min)

70%. Podla hodnoteni na CSFD som bol k tomuto filmu pripraveny na najhorsie a zase az take slabe sa mi to nezdalo. Je pravda, ze pri takom pocte hollywoodskych hviezd, ake sa stretli v tomto filme by to chcelo pridat na pilu alebo mat este kvalitnejsi scenar, ale mna to celkom bavilo a nemozem povedat, ze by to bola doslova blbost, pretoze som uz videl aj horsie filmy. Stallone si skusil charakterovu postavu, nie je tu ziadny hrdina, ako ho pozname z inych filmov a s Robertom Patrickom, ktoreho poznam ako T1000 z TERMINATORA 2 (1991) si uz Stallone zahral aj vo filme D-TOX (2001). Harvey Keitel si pre zmenu s De Nirom zahral uz v slavnom TAXIKAROVI od Martina Scorseseho v roku 1976.... 24.09.2009 _____ Sylvester Stallone - (Serif Freddy Heflin) +++ Harvey Keitel - (Ray Donlan) +++ Ray Liotta - (Gary Figgis) +++ Robert De Niro - (Moe Tilden) +++ Robert Patrick - (Jack Rucker) +++ Peter Berg - (Joey Randone) +++ Michael Rapaport - (Murray Babitch "Superman") +++ Noah Emmerich - (Bill Geisler) +++ Cathy Moriarty - (Rose Donlan) +++ Produkcia: Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++ Hudba: Howard Shore +++(24.9.2009)

Vôbec nie zlé, dokonca som uvažoval aj o vyššom hodnotení. Prekážalo mi však naozaj príliš ťahavé tempo a za celý film sa len kecá a kecá. Ak by sa toho dialo za tú minutáž viac, bolo by to rozhodne plusom. Herecké výkony sú však veľmi dobré. Stallone sa nemá za čo hanbiť. 65%(1.4.2009)

• Malarkey

Neskutečně nudné a zdlouhavé drama ze světa zkorumpovaných sviňí, které zachraňuje na nejvýš pár hereckých jmen v čele s De Nirem a Slyem. Těm dvoum jakžtakž role sedly, i když jsou všichni nudní, šablonovití parchanti bez špetky cti. Zklamání jsem dostal i od Raye Liotty, který sice hraje tak, jak ho znám, ale nějak se mi to k němu vůbec nehodilo. Tenhle film se mi absolutně nelíbil. Byl nudný, dlouhý, plný špatně využitého potenciálu. Tipuju, že za nějakou dobu si na něj ani nevzpomenu, jelikož zde není ani na co dobrého vzpomínat. Prostě a jednodušše nuda, zaručující stoprocentní spánek bez zábran. --- Feťáci tě řemeslu policajta nenaučej.(19.10.2007)

• k212

Chudák Keitel, tak výborný herec a tak často se mu stává, že ujede v komerčních hovadinách, který nemají ani špetku za a) vkusu a za b) děje.(3.3.2003)

jednooký medzi slepými je kráľom - stallone so zlomeným nosom ako submisívny medveď, ktorému každý skáče po hlave - rola síce nie častá, no paradoxne mu vďaka jeho fyzike a očiam sadne; ja som to mangoldovi zhltol - číra polišská dráma s atmosférou hustou ako newyorskí skorumpovaní fízli.(21.10.2014)

• - Arthur J. Nascarella (Frank) byl v reálném životě důstojník NYPD. (Chatterer)

• - Joeyho motocykl je 900cc Hinckley Triumph Thunderbird. (Chatterer)

• - Sylvester Stallone kvůli filmu přibral 40 liber palačinkovou dietou. (Chatterer)