Země policajtů

Cop Land

Krajina policajtov

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 104 min (Director's cut: 116 min)

• Chrustyn

Na první pohled rozmáchlé (hlavně co se týká obsazení) ve skutečnosti však obyčejné krimi drama o "malém" poldovi, který se rozhodne jít proti zkorumpovaným kolegům. Film je vyjímečný jen výkonem Sylvestra Stallona v neobvyklé civilní roli.(20.5.2007)

Za vším hledej policajta aneb L.A. - Přísně tajné. Svému slavnějšímu bratříčkovi se film přibližuje ve slušném hereckém obsazení, ve všech ostatních faktorech to však jasně prohrává, vlastně až na jeden. Úvod má grády a donutí diváka vydržet až do konce. Navíc role dobrosrdečného šerifa Slyovi skvěle sedla.(2.10.2010)

Keď je na prvom mieste žáner krimi, tak nečakám nejaké zbesilé tempo plné zvratov a ja neviem čoho. Vidno, že svetové publikum to chápe. Stallone mohol byť dobrý reklamný ťahák, no ukázalo sa, že na pľaci herecky aj čo-to si odkrútil a nemám k nemu takmer žiadne výhrady. A Mangold dokázal celkom slušne zvládnuť aj takých velikánov ako Liotta, Keitel, De Niro a ďalší. Ja som z toho celého potešený a prekvapený. 75%.(31.12.2007)

• tron

„Moje konanie je neetické.“ – „Ale sympatické.“ Stallone sa odjakživa snažil zaujať niečím iným, než len svojimi svalmi. Trocha ma škrie, že si z neho niektorí robia posmešky a pritom ani nevedia, že bol nominovaný na Oscara za najlepší scenár a herecký výkon v hlavnej úlohe. Ale áno, priznávam: občas sa zbytočne spustil a nerozumne ládoval do fanúšikov nekonečné série ROCKY a RAMBO. Lenže, ako 80. roky odchádzali, začal sa upokojovať a keďže ako akčný hrdina už porazil Sovietov a neoficiálne vyhral vojnu o Vietnam, začal pokukovať po „vyzretejších“ žánroch. Hral v komédiách (OSKAR), prikývol na buddy movie (TANGO A CASH) a k tradičnej akcii sa vrátil už len zriedka (CLIFFHANGER). KRAJINA POLICAJTOV je mimoriadnym filmom. Nie, že by bola aj filmom dobrým. Tým nebola v roku 1997 a už asi ani nikdy nebude, nech sa režisér a scenárista Mangold (neskôr IDENTITA či WALK THE LINE) akokoľvek snaží tvoriť príjemne ospalú melancholickú náladu. Je však obdivuhodné, ako si Sly išiel za svojím: vyhliadol si „nejednoznačný“ scenár a držal sa ho ako jazdec koňa na parkúre. Kvôli úlohe pribral a sklopil zrak pred slávnejšími kolegami (De Niro a Keitel - prvý raz sa stretli v ŠPINAVÝCH ULICIACH). Nápad s policajným mestečkom, kde priestupky robia ibapolicajti, je výborný. Takisto zaujímavé herecké obsadenie (Liotta, Patrick, Spencer, Berg) má niečo do seba. Kvalitný film to nie je, je skrátka príliš nudný a rozpačitý. Napriek tomu to nie je úplne premárnená možnosť a Stalloneho si vždy rád, neviem prečo, pozriem ako nahluchlého šerifa Freddyho Heflina. Samotára, trpiaceho s trpiteľským úsmevom uštipačné poznámky svojich "lepších" kolegov, medzi ktorých nikdy nebude patriť.(20.11.2004)

Vôbec nie zlé, dokonca som uvažoval aj o vyššom hodnotení. Prekážalo mi však naozaj príliš ťahavé tempo a za celý film sa len kecá a kecá. Ak by sa toho dialo za tú minutáž viac, bolo by to rozhodne plusom. Herecké výkony sú však veľmi dobré. Stallone sa nemá za čo hanbiť. 65%(1.4.2009)