AdamesWWE

[6/10] Po skvelom štvrtom dieli výrazný pokles kvality. Priemerný príbeh, úvodné minúty ešte ktoré ukazovali Rockyho v šatni po zápase s Rockym, ale po návrate Rockyho do rodnej zemi sa začne rozvíjať príbeh ktorý je zameraný na neho dosť, ale nieje nijak lepšie napísaný a v konečnom dôsledku je málo zaujímavý, aj ked´ to nieje nuda ale zároveň ani nič výnimočné. Dialógy sa dajú počúvať, je to celkom zaujímavé sledovať Rockyho problémy, následne problémy jeho syna ale hlavný problém je v tom, že sa to všetko iba ťahá a nemá to žiadne lepšie tempo. Pribudne aj nová dosť podstatná postava v podaní dobré Tommyho Morrisona. Vo filme je dosť zaujímavých scén, najmä situácia okolo Rockyho syna je veľmi zaujímavá ale škoda že najzaujímavejšia z celého filmu, Rocky je odstavený na vedľajšiu kolaj, všetko sa točí okolo Morrisona až film dôjde finále, ale dosť slabému finálne, nič výnimočné zakončenie, iba priemerná bitka na ulici s žiadnym lepším momentom. Obrovská škoda. ROCKY 5 mal väčší potenciál, aj ked´ príbeh na prvý pohľad nieje najzaujímavejší ale spracovaný nieje najhrošie, no stále tomu chýba dobrá atmosféra/tempo. A je škoda, že film je dosť dlhý, má až 100 minút a v poslednej polhodine začne aj mierne nudiť, ale aspoň sa na plátne stále niečo deje takže nejaké chyby v scenári a nudné momenty sa dajú prehliadnuť. Najmenej zaujímavý film z celej série. ()

Stružák

Tradičně špatně zahranej jinak docela dobrej díl (asi třetí nejlepší ze série). Narozdíl od většiny si myslím, že proti čtyřce je pětka jednoznačně lepší. Rocky (film) se vrátil do starých kolejí, opustil box jako takový a najednou je tu zase mnohem víc dramatičtějších scén, na které jsme byli zvyklí v prvních dvou dílech. Víceméně je to díl o vzpomínkách: jak Mickey trénoval Rockyho, jak Rocky běhal do schodů a jak s boxem začínal. Přestože potenciál má, pátý díl je nakonec pouze průměr. Škoda, že film není provázán nějakým zajímavějším soundtrackem a škoda, že Rockyho žena a syn jsou jako herci fakt nesnesitelní. Kromě Rockyho samotného je jediný, kdo snese příšnější měřítko, snad už jenom Paulie. A to je zkrátka málo. ()

FiliPP

Po úžasné čtyřce jsem čekal stejný nářez, ale opět jsem dostal naprostou sračku, která je ještě horší než trojka. Nechápu proč je jeden díl skvělý a druhý stojí za hovno jako zrovna tento. Opravdu obrovské zklamání. . ()

Káronoš

Nostalgické a komorní pokračování skvělého boxera, ale i otce, manžela a muže - rockyho (na což se v tomto díle snažil poukázat). Rocky se vrací zpátky na ulici (kde podle mého zářil nejvíce) a povolání profesionálního boxera věší na hřebík. Začíná pěkně od podlahy a připomene si svůj život, než se dostal na špici (což mi přišlo skvělé), netrvá to dlouho a italský hřebec se vydá na dráhu managera s outsiderem Tommym, který mu připomíná sebe před 20 lety. Nesouhlasím se zdejší kritikou typu: „odpad, vůbec se to nemělo točit", protože tento díl má něco do sebe, je to pořád ten Rocky, akorát o pár let starší. Už to však nemá ostrý říz jako předešlé díly, ale on se ani tak netváří (snímek si nehraje na nějaký velký comeback), jedná se o hodně komorní "ukončení" a dojezd starého, zlámaného boxera. Konečný streetfight je velice slušný, ale ve srovnání se všemi předešlími zápasy je to "nic". Solidní příběh, ale jinak žádná sláva (hudba je taková více z ulice, ale to mi taky nějak nesedělo). Hodnocení: 6/10. ()

Foxhound#1

Sám Sly tento díl nemá v oblibě a považuje ho za nejslabší. Ano, z hlediska série je to opravdu nejslabší díl a oproti ostatním to je bída s nouzí. Když ale zapomeneme na ostatní díly tak dostaneme průměrný film. ()

Hyb_rid

Ono to nebylo zase až tak špatné, ale jsem rozmlsaný z výborného předchozího dílu a tento film ve mně evokuje jedno slovo ... patetický. Přišlo mi, že Sly chtěl nějak ještě nějak ukončit předchozí film a jedním vrzem uložit Rockyho k ledu, ale někde se musela stát chyba. Bylo to bohužel dost slabé. ()

Hanes88

Velice ale opravdu velice těžké zklamání. Rozhodně nejhorší díl z celé série. Tohle se radši ani nemělo natočit. Člověk pomalu nechápe jak někdo může natočit 4 skvělé díly a pak pátý takhle pokazit. No radši už to dál nebudu rozebírat. 10%. ()

Lefty86

Zpět na začátku !! Milionář Rocky po návratu ze sovětského svazu zjistí že se dostal na mizinu vinou podvodnického učetního. Všechen jeho majetek se rozprodá v aukcích a Rocky se vrací do čtvrtě Philadelphie kde s Adrian začínali protože boxovat už kvůli zdravotním trablům nemůže. znovu otevře Mickyho bývalou tělocvičnu kterou s Pauliem vede. Objeví se tam talentovaný mladík Tommy Gun kterému se Rocky začne věnovat individuálně a vytáhne ho na vrchol. Tommy už chce bojovat o titul ale Rocky ho brzdí s tím že má čas a že se brzy do toho pustí. Promotér Duke nakonec Tommyho Rockymu přetáhne, zprostředkuje mu zápas s umělě vytvořeným šampionem po odchodu Rockyho. Tommy jasně vyhraje a je světový šampion, na tiskové konferenci ho však novináři zesměšnují že je žabař že není pravý šampion protože neporazil Balbou. Rozlícený Tommy se vydá Rockyho hledat a chce ho vyzvat na zápas, Rocky odmítá a naštvaný Tommy udeří Paulieho . "srazil jsi ho na zem, zkusíš ted srazit mě?? pronese Rocky a začne bitka na ulici.kterou natáčí tv která pronásledovala nového šamiona Tommyho Guna. Balboa rvačku vyhraje a ukáže že je šampion at už v ringu nebo v pouliční bitce Ve filmu hraje Rockyho syna Roberta juniora, Stalloneho pravý syn Sage Stallone. ()

J*A*M*A*L

Pěkně zkažená akční série.Na tři hvězdičky to dalo, ale byl to hodně velký podprůměr u kterého už se hodně nudí.Zde už ani nic nestojí za zmínku, zkrátka hodně suchý film......a to se k Rockymu moc nehodí. ()

Paldiny

Rockyho po víťazstve nad Ivanom Dragom čakajú ťažké časy, najskôr príde kvôli účtovníkovi o celý majetok a hneď na to pre trvalé zranenia stratí boxerskú licenciu. S rodinou sa presťahuje späť do Philadelphie, kde sa mu naskytne príležitosť skúsiť šťastie ako tréner. Piaty diel sa snaží atmosférou prihopsať k tomu prvému čo je po akčnej fazóne 80-tych rokov zaujímavá zmena. Vo filme sa objavuje viacero dramatických momentov či už pošramoteného vzťahu otca a syna, alebo Rockyho trápenia s nevyrovnaným osudom. Komorne ladený pokus o záverečnú bodku za sériou nebol obecenstvom príliš pochopený a dokonca sám Stallone ho odsúdil do zatratenia. Ide však o typ filmu na aký hľadím iba v pozitívnom svetle. Sylvester je rovnako ako Rocky unavený ťažkou sezónou a zároveň plný skúseností aké by rád odovzdal ďalšej generácii. Často spomína na príjemné chvíle s blízkymi, ale zároveň ho minulosť presviedča, že nie je šťastným dňom koniec. Soundtrack, ten by som ako prvý nepoužil v MP3 prehrávači, evokuje síce príchuť ulice, ale s výnimkou skladby od Eltona Johna mu chýba akákoľvek ľúbivá melódia. A možno zato môže vkus aký si s rapom nikdy nepotykal. V každom prípade hanbu nerobí, to isté ani piata kapitola v Rockyho ságe, v ktorej zastáva pevné miesto. ()

Prochy38

No, přijít to muselo. Dvojka čerpala z úsěchu jedničky. 3ka si šla svou cestou a narazila. Sérii zachránila perfektní 4ka, kterou s naprosto opačnou tendencí likviduje tento film. Jasné, Sly chtěl dostat Rockyho tam, kde kdysi začal. Povedlo se mu to, ale příběhově to skřípe. Kousnout se to dalo, ale dá se tento snímek opravdu považovat naprosto za zbytečný.... ()

willis

Kromě jedničky a čtyřky jsou všechny ostatní díly zbytečné a kvalitativně na stejné úrovni. Čtyřka stojí taky za prd, ale v současnosti vyznívá jako bizarní komedie. ()

Damielka

Tenhle film jsem narozdíl od čtvrtého (19x) viděla jen jednou a už to vícekrát neudělám. Protože pro mě série o Rockym končí právě tím čtvrtým, a nejlepším dílem, ve kterém odchází Rocky jako absolutní vítěz. Pětka už je nejen o smutném konci jednoho boxera, ale je to i smutný konec jedné série. Chybí tomu grády, atmosféra...nelíbilo se mi to ani trochu. TO si mohli odpustit. ()

Yardie

Lepších 70%. Musím říct, že se mi tento díl velice líbil. Je odlišný od předchozích, ještě více komornější, obyčejnější, přirozenější. Je nádhera sledovat pořád toho stejného chlapa, se stejnýma zásadama, stejnýma postojema, stejný chováním, ať už je nahoře nebo dole. Nebyly zde žádné velké souboje. Spíše se top zaměřovalo na rodinný život. Žádné přehnané hluboké rodinné drama, nicméně má to své kouzlo díky té komornosti a přirozenosti. A finální bitka je taky docela překvapivá a dobře natočená a je to změna. Mi se tento díl velice líbil. Howgh! ()

jarmik

Jasně nejslabší díl, ale nějak se to strávit dalo, kvůli Slyovi, ale těžce, těžce, po předchozích dílech, po čtyřce!!! :) ()