Redakce

Česko, (2004–2006), 32 h 32 min (Minutáž: 50–52 min)

David Matásek, Milan Šteindler, Zuzana Zlatohlávková, Barbora Kodetová, Bořivoj Navrátil, Martina Preissová, Dana Batulková, Pavla Vitázková, Roman Zach (více)

Série(3) / Epizody(39)

Žijí životy druhých, vlastní nestíhají. Seriál TV Nova z novinářského prostředí. (oficiální text distributora)

Dement

Viděl jsem jeden díl a nebylo to tak strašný. Myslím, že jsem se i párkrát zasmál. V dnešní záplavě brakoidních českých seriálu určitě to lepší... ()

#47

První sérii jsem sledoval pravidelně a dal jsem tenkrát Redakci dokonce 4 hvězdičky, ale pak úroveň seriálu už pouze klesala. Často to byla trapnost nad trapnost, děj až moc přitažený za vlasy, navíc šílené a naprosto zbytečné VIP role finalistů Superstár, L. Něrgešové a dalších...takže když dám 2 hvězdičky budu ještě hodně shovívavý. ()

Ydrosten

Jako menšího mne tento seriál zaujal. Všechno v něm bylo tak krásně čisté, nablýskané... mělo to i happy-endy (tedy aspoň první série). Děj byl zábavný, neotřelý, prostředí také (nebo snad to nebyl první seriál z novinářského prostředí?), dialogy se mi zdály vtipné, občas až se skrytým významem... Pak jsem ale vyrostl a z vychvalovaného dítka se stal tak trochu spratek. S odstupem času si uvědomuji, že to, co bylo dříve vtipné, je dnes bezduché, to co bylo neotřelé, je dnes pokulhávající. Happy-endy se změnily na nucené závěry, a i když pořád neoceňuji rozchod Veroniky a Lubora, tak mi přijde, že šlo o jeden z mála světlejších momentů seriálu. Samozřejmě prostředí a děj v něm je značně idealizovaný. Skutečné noviny takto nefungují, ať už hledíme na "ranní porady", věčné pití kávy a minerálky v kuchyňce, přehrabování se v archivu, vztah šéfů v pracovní době a tak dále, a tak dále. Co mi na snaze scénáristů vyloženě vadí, je snažit se udělat děj, za každou cenu. Díky tomu byla podle mého názoru obětován vztah Veroniky a Lubora, byl zde uveden příchod Hynka, vztah Anny a Lubora, byla vyšachována příjemná a sympatická Alice a nahrazená chladnou, až ledovou Kateřinou. A samozřejmě odchod charismatického Vincenta a nahrazení ho nudným a ospalým Ludvíkem bylo šlápnutí vedle jako hrom. K hercům žádné velké výtky nemám. Potěšila mě dvojice Roman Zach a Pavla Ptáčková, kteří byli známí už z několika dřívějších seriálů (a v případě Pavly i pohádek), a mezi nimi to opravdu celou první a i část druhé řady jiskřilo. Jenže bohužel, nevím z jakého důvodu tato akvizice vyšuměla do ztracena, a proto závěrečná katarze působila kopanec do bolestivého žaludku. Na druhou stranu, herci si seriál vyloženě užívají a nelze jim moc co vytknout. Snad jen Ireně Máchové, která zřejmě neprošla tolika rolemi, aby se dokázala úplně vžít do postavy (i když to možná bude i tím, že jí scénáristé napsali postavu poměrně nezajímavou a plochou) a Markétu Frösslovou, jejíž nepříjemný afektovaný hlas a snaha udělat ze sebe teenku, i když jí dávno nejsem, mě bude strašit po nocích ještě hodně dlouho. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Jiřího Ployhara, představitele Mrázka, který prosvětlil celý seriál a přidal mu hodně plusových bodů. Já osobně mám nejradši první sérii, po odchodu Alice mi zbytek seriálu přišel zbytečně natahovaný a uvadající. Když to ale shrnu, tak celkově jde o to lepší v dnešní české seriálové nabídce. Nemohu si stěžovat, a proto dávám to, co si seriál zaslouží - 50 %. ()

kocourMour

Křečovité, nepřirozenými dialgy nabité a ze Španělska či odkud koupené, naroubované na české poměry. Jako sitcomu bych tomu dal klidně dvě *, ale v reakci na ostatní přispěvky musím být tvrdší.. ()

raelz

Dobře, dobře, změna komentáře :) Je to blbost, ale viděl sem pár dílů, které byly tak blbé, že mě fakt bavily - viz například díl zmiňovaný kleopatrou :) ()

NiaWolf

Na to, že se jedná o produkt Novy, jde o velmi dobrý počin. Sympatičtí herci, zajímavé zápletky, nemůžu si pomoc, ale na příjemné pokoukání mi tento seriál příjde mnohem lepší než Ordinace nebo Helena.. ()

Schlierkamp

Český televizní seriál odehrávající se v novinářském prostředí, přesněji řečeno v redakci Denních listů. Seriál se věnuje jak novinářským kauzám, běžnému pracovnímu dni žurnalisty i pohledu do soukromého života jednotlivých postav. Mezi nejvýraznější postavy patřil vedoucí přílohy Denních listů Viktor Seidl v podání D. Matáska a v první sérii také B. Kodetová, představující Seidlovu nadřízenou, mezi nimiž po počátečních neshodách propukne vášnivý milostný vztah. Bohužel paní Kodetová byla ve druhé a třetí sérii vystřídána M. Preissovou, jež zdaleka nedisponovala takovým hereckým nadáním jako její předchůdkyně a hlavně se jí vůbec nepodařilo plynule herecky zapadnout mezi kolektiv. Herci coby zaměstnanci Denních listů byli vybráni velmi dobře a bavilo mě sledovat jejich pracovní i soukromé příběhy. Jednalo se především o fotografa a sukničkáře R. Zacha, redaktora M. Steindlera s nepříliš přívětivou vizáží a zanedbaným zevnějškem neustále řešící problémy se svou hysterickou partnerkou Z. Onufrákovou. Dále mohu zmínit redaktorku D. Batulkovou, fotografku P. Vitázkovou či stážistu M. Novotného a mladou redaktorku I. Máchovou, jež mě velmi mile překvapila svým neobyčejně příjemným vystupováním a také svým těžko uvěřitelným vztahem se zmíněným M. Novotným. Pozici šéfredaktora zaujímal B. Navrátil, jenž se však neobjevoval příliš často. Vedlejší a okrajové postavy představoval informátor Mrázek v podání J. Ployhara, jenž dostal hereckého prostoru snad až příliš a jeho herectví často působilo přehnaně až otravně. Dále se v redakci nárazově objevoval recepční K. Urbánek a seriálová matka B. Kodetové Z. Hadrbolcová. Možná bych zmínil ještě barmana v redaktory oblíbené hospodě U Vincenta, jehož jméno neznám, a který byl také ve druhé a třetí sérii vystřídán mnohem méně zajímavým hercem, jehož jméno mi také není známé. Obecné hodnocení seriálu není vysoké, přesto mě sledování tohoto seriálu bavilo. Navazující série rozhodně nevykazovaly úpadek kvality, jak naznačuje hodnocení zdejších odborníků, dle mého názoru byly dějově na stejné úrovni jako nejkvalitnější první série. Problematickým se ukázalo pouze přeobsazení B. Kodetové a v závěrečných dílech i divoké milostné veletoče mezi redaktory. ()

BDMarty007

Tězce váhám mezi 1 a "odpad". Neuvěřitelně syntetické. Postavy říkají věty, které by skutečná bytost žijící mimo léčebnu nemohla vypustit z úst. Děj je místy až cimrmanovský. Koukám a pořád čekám, kdy herci začnou spiklenecky pomrkávat a propuknou v hurónský smích. Čekám kdy Milan Šteindler demaskuje, že jde o Českou sodu.... Ale ono je to bohužel myšleno vážně! Přitom námět dával prostor pro zajímavý seriál. Trapnost, trapnost, trapnost. Zejména u Milana Šteindlera si kladu otázku, zda mu toho skutečně bylo třeba. ()

ChickenPate odpad!

Zlé, velmi zlé. Především díl kde je koncert "neonacistů" a vyhrává tam na playback Operace Artaban a Začiatok konca, být někým z jedné z kapel tak to nenechám jen tak. Ať žije lidská hloupost a omezenost. ()

ZnalecH

Jak je vidět podle komentářů, tak jsem asi viděl jen ty dobré díly. Přestože si nepamatuju, že bych nějaké vynechal... Líbil se mi obsah i herci a doteď vzpomínám na Mrázka. ()