Redakce

Česko, (2004–2006), 32 h 32 min (Minutáž: 50–52 min)

David Matásek, Milan Šteindler, Zuzana Zlatohlávková, Barbora Kodetová, Bořivoj Navrátil, Martina Preissová, Dana Batulková, Pavla Vitázková, Roman Zach (více)

Série(3) / Epizody(39)

Žijí životy druhých, vlastní nestíhají. Seriál TV Nova z novinářského prostředí. (oficiální text distributora)

made1

Po odchodu Barbory Kodetové, navíc z tak absolutně nesmyslného důvodu, jsem se přestala dívat. Nic proti Martině Válkové, spíš proti rozhodnutí vyšších míst. ()

Zemi11

Seriál drží nad vodou charismatický Viktor Seidl (David Matásek) a fotograf Kamil (Roman Zach), který použitím vtipných hlášek a satyrických trefných komentářů dokáže pobavit. Divák alespoň na chvíli zapomene, že jde o laciný seriál z produkce TV NOVA. Oba herce hodnotím půl hvězdičkou, a protože Redakce jiné plusové stránky nemá, hodnocení je jednoznačné - 1 hvězdička! Bohužel jsem se nikdy nedokázal vžít do rolí ostatních redaktorů. Spíš přemýšlím, proč všechno hrají tak kýčovitě a strojeně. Vrcholem všeho je výkon Milana Šteindlera alias novináře Lubora. Těžko něco vyčítat tomuto chlapci, on je totiž trapnej všude, kde vystupuje a když má nasadit vážnější tvář vypadá ještě trapněji. Svým "výkonem" Šteindler strhl i ostatní kolegy z redakce včetně manželky Veroniky (Zuzana Onufráková), malinkaté Anny (Dana Batulková) a v neposlední řadě Lindu, přítelkyni tlustého stážisty, v podání Ireny Máchové, které věnuji poslední řádky mé kritiky. Hraje hlavní roli v zatraceně amatérské scénce. Fotograf Kamil nepřijde ráno do práce, ona vytuší že se mu něco stalo, a tak mu jede na pomoc. Náhodou objeví silnici v lese, kde je Kamil usmrcován plyny z výfuku v autě jednoho podvodníka. Další čirou náhodou jede kolem policie, která chce nejdřív vysolit pokutu za parkování na úzké silničce, ale prioritně zachrání Kamila. (Inu snažit se zabít člověka u silnice, kde jezdí policie a pokutuje drobné dopravní přestupky, to chce mít vlastnost, jež museli mít režiséři Redakce, - Krejčí a Vejdělek - aby tento paskvil protlačili do televize - odvahu.) http://www.youtube.com/watch?v=Vf0YKZvApGU ()

Cejny

Občas jsem to viděl a některé díly nebyly zas až tak hrozné, ale česká filmová tvorba prostě na seriály "se západními tématy" zatím rozhodně nemá. ()

blueskin odpad!

Dost ubohá telenovela z novinářského prostředí. Slabý scénář + mizerné herecké výkony = jeden z nejhorších seriálů, které jsem kdy viděl na obrazovce televize. ()

Lukoboss

Viděl jsem dva díly a naprosto mně to stačilo. Celé je to kýčovité (znělky mezi každým střihem jsou jako z telenovely), křečovité a naprosto stupidní a prvoplánovité (když už se blíží nějaký ten problém, zazvoní telefon nebo někdo přiběhne, že už je vše v pořádku - to je ale náhoda že!?). Jestli nemáme na lepší seriály, tak ať je raději nikdo netočí. ()

velkyvezir

Čtvrtá * za to, že ze seriálů, které točí Nova, patří mezi ty, které sice nejsou velká filmařina, ale na oddech po práci je to ideální. ()

DocBrown

Proc se da Redakce I a dalsi pokracovani pouze hodnotit dohromady ? Vzdyt to vubec nejde. Prvni dily me opravdu prekvapily, ze je Nova jeste schopna vyprodukovat neco rozumneho. A pak prisela druha serie, stupidni dil s jadernou elektrarnou a prostitutkama, Kodetova ochazi .. prakticky z dilu na dil klesl serial do odpadu. Nekdo se musel v produkci zblaznit. ()

Slimak

Tak špatný to není....kolikrát je to i zábava...řekl bych klasický pořad pro odpoledne...ale jinak mě novináři pěkně štvou. ()

Burdock

Možná se někomu zdá 1 hvězdička málo, ale podle mě je to na český seriál z poslední doby úspěch. "Redakce" mezi tou vší permanentní křečí opravdu vyniká. Ale třeba jsem jen náhodou viděl ty lepší díly, s minimem retardů na metr čtvereční.. ()

I.AM.NOT odpad!

Nesnáším Matáska a to tím nejstrašnějším způsobem, proto všechno, kde učínkuje v mých očích padá a jelikož tady to nebylo s hodnocením ani předím valné, tak to dopadlo jak to dopadlo... ()