Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Rousse

Ať už některé scény vykrádají Se7en sebevíc, tohle už jsem viděla minimálně desetkrát, ale Sedm jen jednou a stačilo. Purpurové řeky (i přes svůj uvalený konec) jsou mi daleko sympatičtější a snesitelnější. Kdo ví, kdo za to může? Jestli Kassovitz, coby rejža, Reno, coby Niemans, Cassel, coby Kerkerian anebo prostě to, že se jedná o francouzský film. Reno i Cassel jsou fakt dobří a celý příběh (opět až na ten konec) se svou tajemnou atmosférou je vážně dobrý. Opravdu stojí za shlédnutí. ()

Arius

Opäť len ďalší bežný pokus o mysterióznu detektívku ktorá je silno potuchnutá Amerikou, jasné je však, že nech sa už hocikto v tejto dobe pokusí o detektívku, nebude mať takú atmosféru a taký úžasný nádych ako kedysi. Ale ináč celkom pohoda a skvelý Reno. ()

ArdathBay

Rozpaky, to je asi nejčastější pocit po skončení Purpurových řek. Na jedné straně skvěle budovaná atmosféra ( za pomoci velmi plného zvuku), děj, který nenechá vydechnout, kvalitní herce, zajímavý případ a skvělý soundtrack. Na straně druhé podpásovou pointu. Je to škoda. Nicméně do této pointy se jedná o francouzskou nadprůměrnou krimi. To mi nikdo nevymluví. ()

ranp

Asi bych se opakoval.. vše již bylo řečeno, ten konec celý film sráží někam, kam by minimálně prvními 3/4 vůbec neměl patřit, je to tak sotva na 70%, když člověk přivře obě oči. Když si člověk vezme, kam až sklouzl konec filmu, kde kolem vraha byla taková aura.. s napětím jsem čekal na rozuzlení a pak přišlo tohle :-( ()

Cejny

Po prvním zhlédnutí to bylo pro mě velké překvapení, nic tak geniálního jsem přeci jen nečekal. Díky propletenému příběhu a dobře zmáknutému scénaři a trochu nečekaném závěru, si dovoluji tento krimi film nazvat tím nejlepším z počátku nového století. ()

upson

Je to na 4 hvězdičky díky zprzněnosti konce ale pátá je za Jeana Renoa.Takže jsem byl nucen velkého kompromisu! ()

kenkaku

Na filmu mě upřímně zamrzel jen konec (tak pointa a rozuzlení), protože tak geniálně budované napětí a zápletka si zasluhovala trochu víc než tohle (za to je ta hvězdička dole). Film si mě také získal realistickým pojetím (když se dva perou, teče krev tak jak má když dostanete pěstí do nosu...) a dvojka Cassel/Reno je také více než příjemná. ()

herr_carter

Jako kriminálka dobrá, ale vadily mi osobně dvě zásadní věci: jednak že ústřední vrahoun byl vypointován už hodně brzo a chyběl ten zásadní moment překvapení a spadlé huby (takže nesouhlasím s místními názory, že se jedná o francouzskou obdobu brilantního thrilleru Sedm) a jednak účast pana Cassela, který zase tradičně přehrává a to jeho floutkovství se dá brát jenom chvilku, postupem času začne poměrně solidně otravovat. U mě tedy průměr, nic víc, nic míň.....................moje hodnocení = 6 z 10. ()

rozbris

Tak to se snad jediný film co se mi hodně líbil s Jeanem Reno. A ten konec to jsem fakt nečekal - dvojačata. Napětí až do konce. ()

Rudinsky

Predstavte si, že prídete do erotického salóna. Pozeráte sa na všetky tie krásne dievčatá, ovenčený skvelou atmosférou sa pomaly vzrušujete. Potom príde jedna z tých najkrajších a povie Vám, aby ste ju počkali v izbe, a že má pre Vás prekvapenie. Usadí Vás na posteľ, nežne pobozká a odíde. Celý natešený čakáte, a keď sa pomaly hýbe kľučka na dverách ste celý bez seba. No v tom sa vo dverách miesto tej kočky zjaví Andzer s Košic a povie vám vtip! Ak ste tento pocit nezažili, pozrite si tento film. Solídna atmosféra a slušné rozloženie kariet deklasuje záver. Odporúčam počkať si, až to budú dávať v telke. ()

Wally

Tenhle film má všechno, co podle mne mysteriózní thriller má mít, tj. napětí, akce, záhadu a nečekané zvraty. Jean Reno se mi v této roli velice líbil a poprvé jsem zde výrazněji zaznamenal V. Cassela, který svoji kvalitu následně potvrdil v dalších filmech. Moc dobrý film! ()

casioa....

Skvelý Cassel, dobrý Reno...a podľa mňa výborný námet (ale beriem, že sa z neho dalo isto vytrieskať i viac). Podľa väčšiny zrejme priehľadne a jasné - pre mňa však strhujúce a zamotané. Ako to už často býva, číslo dva už bolo hodne poslabšie. ()

Mistickzz

Spočiatku sa Purpurové rieky vyvíjali ako skvelý thriller s hustou atmosférou a so správnou dávkou napätia. K tomu Jean Reno a Vincent Cassel v hlavných úlohách a Mathieu Kassovitz za kamerou a ja som sa tešil na výborný thriller. No bohužiaľ film stroskotal tak rýchlo ako aj začal, pozorný divák si nemohol nevšimnúť zreteľné vykrádačky z kultového SE7EN, občasné nelogické chovanie postáv a záver by som zaradil k tým menej podareným. 63% ()

kikakrystof

Po celou dobu to je svižně a líbilo se mi to. Atmosféru to mělo místy opravdu dobrou, ale tak blbej konec ... no prostě konec mohl být více uvěřitelný. ()

iXtr3m3

Slušný francúzsky krimi triler s vtedy na vrchole hrajúcim Jeanom Renom a Vincentom Casselom vystrkujúcim rožky. Ale je pravda, že málo originálne. ()

Hopper

Skvelý francúzsky thriller, ktorý zhadzuje až finále, ktoré je jemne povedané pritiahnuté za vlasy a nedôveryhodné. Inak atmošku filmu určite nemožno uprieť a Reno je ako vždy - boží. ()