Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Mikino00

To je škody, ze začátku je pěkný thriller se zástěrkou tajemna, postupně jsem ale začínal mít divný pocit, že je to nějak moc jednoduché a přehnané a na konci, to už jsem se jenom smál. ()

mosnak

Super biják :-) Jean Reno ve svém jednoznačně nejlepším filmu. Vincent Cassel mu skvěle sekunduje a já Purpurové řeky považuji za jednu z nejlepších krimi co jsem kdy viděl. I díky perfektnímu prostředí - 80% ()

Movie Gourmet

To je aspoň mysteriózní krimi thriller. Nejlepší na filmu je sama atmosféra, no a Jean Reno a Vincent Cassel ji už jen skvěle dokreslují. Verdikt: 4* a 80 %. ()

Milky.

Je poznat, že je to podle předlohy a scénář se musel upravit aby se to vešlo do filmu. Napětí super, chemie mezi detektivy super. Jen občas jakoby chybělo pár scén, prostě najednou se něco děje a nikdo vám neřekne jak k tomu detektivové došli. A nebo to prostě skončilo na podlaze střižny. Každopádně jsem pořád nepochopil jak to s těmi dvojčaty vlastně bylo. Možná moje chyba, kdoví. Asi vyzkouším knihu. ()

mira007

Francouzská temná kriminálka z hor s Jeanem Reno a Vincentem Casselem na vrcholu. Když jsem to viděl poprvý, tak jsem byl unešen, že tyhle strašidelný detektivky točí i někdo jiný než Američaní. Škoda, že to neudrželo stejnou laťku vysoko až do konce. ()

Oxymoron

Nebýt toho konce, bylo by to čistých pět. Ale tohle vážně ne. Proč musí tak skvělý thriller, který si buduje a udržuje výtečnou atmosféru od první minuty, skončit tímhle způsobem? Způsobem, který používají nejlacinější braky denodenně? To vážně netuším. No koukněte se sami, nic Vám neprozradím... ()

Emzet

Poměrně solidní film (ač podobnost se 7 je nepřehlédnutelná), který ale poněkud sráží závěrečná pointa. Tak trochu jako u Saw - docela mi vadí, když film takto přechytračí sám sebe, ač to vůbec není nutné. Ale jinak zajímavý thriller. ()

kubyno

Ano vykradené, vykradené, ovšem když jsem se na film díval, tak mi to nijak nevadilo a nemyslel jsem na to (asi také díky pěkné atmosféře), takže celkem zdařilý snímek, navíc s pěknou krajinou. Závěr budu dělat, že jsem neviděl a díky Jeanovi a Vincentovi můžu dát i ty 4*. ()

xxxvodnikxxx

Výbornej krimi film, nejsou zde žádný brutální scény, až na pár záběrů je to vcelku koukatelný i pro lehčí povahy, jinak Reno & Cassel výborná dvojka, která si semtam zajede do vlasů, ale jinak se celkem doplňujou. Film se zdá někdy tak trochu nudným, vše se točí stále dokola, samá místa, podobné způsoby, a rozuzlení vyjde na jevo během chvilky, ale všechno to kolem je myslim potřeba, aby bylo vše pochopeno. I to to napětí neni nouze, no docela bomba :) ()

Santino7

Solídny francúzsky krimi thriller od Kassovitza, navyše s dvomi výbornými hercami. Jean Reno je samozrejmosť, u neho som menej ani nečakal. Lenže Vincent Cassel, ten ma veľmi príjemne prekvapil - skutočne má charizmu, podľa mňa tu zažiaril najviac. Veľa ľudí vraví, že Purpurové rieky sa až nápadne podobajú na Sedem, niektorí to dokonca pokladajú za kopírku. S týmto tvrdením nesúhlasím, obidva filmy majú svoje osobité čaro, i keď samozrejme Sedem je ešte o level vyššie. Ja by som to dokonca trochu prirovnal možno aj k Insomnii, obidva filmy považujem za pomerne vydarené a narozdiel od Sedem sa môžu oprieť aj o výborné prostredie. Tentokrát Alpy a malé vysokohorské prostredie s uznávanou fakultou, to je veľké plus, dá sa na tom stavať. Film sa pekne stupňoval, bol pomerne napínavý a temná atmosféra sa taktiež viacmenej vydarila. Možno si mohli odpustiť zopár zbytočných scén (ako napríklad Casselov súboj v prvej polovici, ktorý bol čisto iba pre efekt) a spraviť trošku inak záver, lenže každý si nájde to svoje. Medzi krimi thrillermi aj tak rozhodne patrí k tým lepším. 3/5 ()

Greg25

Skvělá atmosféra se skvělým Jeanem Reno a Vincentem Casselem. Jenže ke konci to začne skřípat, ta závěrečná "americká" scéna mi tolik nevadila, jako spíš to, že s vysvětlením přišly i nesrovnalosti a otázky. Protože ve filmu je toho dost naznačeno, ale rozhodně ne všechno vysvětleno. Takže si můžu myslet, že autoři by pro to měli dobré vysvětlení, ale na druhou stranu, kdyby ho měli, tak by jim nevadilo věnovat tomu další minutu ze stopáže. Nebo si asi budu muset sehnat knižní předlohu a uvdíme. Každopádně nadprůměr svého žánru. 80% ()

Caine

Skoro každýmu se tady zdá, že film vykrádá Sedm. Mě Purpurové řeky naopak chvílemi připomínají hrozně Mlčení jehňátek. A konec skousnu v pohodě - už jsem viděl víc zmršený finale... :-) ()

Šmoula

Ze začátku jsem si vyšetřování užíval, ale postupem času a hlavně ke konci filmu, jsem musel připustit, že jsem se v tomhle filmu velmi zmýlil. Hlavní zápletka s univerzitou a záměnou dětí, které se zde rodí, mi přišla amatérská a směšná. Závěrečná scéna musela pobavit jistě každého, kde pod hrůzostrašnou lavinou přežijí jen ti "dobří". Bohužel jsme se dočkali i pokračování u kterého by mě zajímalo jakou další neuvěřitelnou zápletku si opět vymysleli. ()

Hadati

Mohl to být i lepší film. Policisté, kteří porušují zákon jako na běžícím pásu a kteří nejsou schopní udržet svoji agresi na uzdě? Tací by asi moc dlouho u policie nevydrželi. Navíc si od případu nedokázali ani udržet žádný odstup. Navíc pointa filmu byla neočekávaná tím, že bych ji očekával od daleko hůře natočeného filmu. Je to škoda, protože jinak to byla pěkná a zajímavá detektivka. ()

Petrus1

Když jsem to viděla poprvé, pamatuju si, že se mi to hodně líbilo. Znetvořený mrtvoly a pátrání po vrahovi, to já ráda. Akorát, že jsem si zas pamatoval jen, kdo byl vrah a jak to dopadne, ale motiv se mi z paměti vytratil (u mě nic neobvyklého). Taky jsem vlastně nevěděla, pro Purpurové řeky. Teď jsem chytřejší. Znamená to krev dokonalých lidí. Taky se mi líbí to, že hlavní postavy (teda policajti) se potkávají až za půlkou filmu. Většinou to bývá tak, že spolu vyšetřujou od začátku a jeden z nich zařve. Cassela obdivuju, protože já bych za postavou v kápi tak dlouho běžet nevydržela. Odpadla bych asi po tom, co bych opustila ten barák. Taky jsem se nedozvěděla, proč má Reno panickej strach ze psů. Asi: „Když byl malej, kous ho pes“ (jestlipak víte, z čeho ta hláška je?). Tak ještěže jeho kolega Cassel nebyl Rex. A je vidět, že policajci v uniformách nikdy nežili v Československu: „Jak se to píše – Lada?“ Já to vím, my měli Ladu Žiguli. To byl panečku stroj! ()

ashtangi

Film postrádá originalitu. Druhá polovina je tragicky nudná, kdy prostě víte, co přijde a jak to skončí. Chybí tomu větší tajemství. ()