Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Petrus1

Když jsem to viděla poprvé, pamatuju si, že se mi to hodně líbilo. Znetvořený mrtvoly a pátrání po vrahovi, to já ráda. Akorát, že jsem si zas pamatoval jen, kdo byl vrah a jak to dopadne, ale motiv se mi z paměti vytratil (u mě nic neobvyklého). Taky jsem vlastně nevěděla, pro Purpurové řeky. Teď jsem chytřejší. Znamená to krev dokonalých lidí. Taky se mi líbí to, že hlavní postavy (teda policajti) se potkávají až za půlkou filmu. Většinou to bývá tak, že spolu vyšetřujou od začátku a jeden z nich zařve. Cassela obdivuju, protože já bych za postavou v kápi tak dlouho běžet nevydržela. Odpadla bych asi po tom, co bych opustila ten barák. Taky jsem se nedozvěděla, proč má Reno panickej strach ze psů. Asi: „Když byl malej, kous ho pes“ (jestlipak víte, z čeho ta hláška je?). Tak ještěže jeho kolega Cassel nebyl Rex. A je vidět, že policajci v uniformách nikdy nežili v Československu: „Jak se to píše – Lada?“ Já to vím, my měli Ladu Žiguli. To byl panečku stroj! ()

ashtangi

Film postrádá originalitu. Druhá polovina je tragicky nudná, kdy prostě víte, co přijde a jak to skončí. Chybí tomu větší tajemství. ()

Flagg

Tak atmosféru má snímek určitě pěknou, Reno a Cassel hrají výtečně, ale to sprosté vykrádání SE7EN nepřekousnu. Závěr filmu a pointa jsou pak k smíchu. ()

jandula00

Vždycky když koukam na film po tom, co jsem četla knížku, přijde mi ten film něco jako trailer ke knize. Tentokrát se mi docela líbila prví část filmu, kde jsem cítila podobně mrazivou a napjatou atmosféru jako v knížce. Myslím, že Jean Reno se zhostil svojí role výborně a moc se mi líbil. To už bohužel nemůžu říct o Vincentu Casselovi, který podle mě nevystlihl charakter své knižní postavy. Ani mi tak nejde o vzezření nepodobající se arabovi, ale působil na mě dost nesympaticky a zmateně...I to bych filmu klidně prominula, ale výkon Judith/Fany (Nadia Fares) mě vyloženě zklamal. Hlavně v závěru, kdy podle mě neskutečně přehrává. Kdyby ten konec nebyl tak odfláknutej, asi bych dala 5*, takhle pouze 3*. ()

adriane9

Další z těch hodně povedených filmů, které jsou super a já je nechci vidět znova. Už sem si vytvořila takový žebříček tohoto typu filmů co bez okolků doporučím ale protože jsem poseroutka znovu to nezkouknu. Ne pro určité scény ve filmu ale pro ten pocit, to přemýšlení coby kdyby, absolutní vžití se do děje, ta surovost k lidem ( viz. Musíme si promluvit o Kevinovi, Dar, Sedm a další ). Oblíbenec Cassel, solidní Reno a neskutečně dobrý námět. Jděte do toho! ()

mh.mail

50% — Pozor, může obsahovat spoilery! Leckdo českým filmům vyčítá kdejaké chyby a nelogičnosti (viz např. u Rapla apod.), ale tady jich byla taky pěkná kupa. Například místní policajt vyšetřuje zhanobení hrobu a případ ho svede dohromady s pařížským kriminalistou vyšetřujícím rituální vraždy. No a ti dva se jen tak mimochodem dohodnou, že na tom budou dělat spolu. On ten místní polda asi nemá žádné nadřízené a nějaké služební postupy. Další příklad (dnes už se to dá považovat za klišé): Policajtovi klekne auto, tak si vezme na benzínce první, na které natrefí (shodou okolností mnohem luxusnější). Sice nevidíme, jestli ho „pouze“ ukradnul, nebo se s majitelem dohodnul na zápůjčce, v každém případě v něm ale všichni vesele jezdí po zbytek vyšetřování, jako by se nechumelilo, i když už si můžou dávno opatřit jiné z policejních zdrojů. A nakonec, jak velí šablona, je auto zmasakrováno. Dále mě zklamalo použití „rekvizity“, která by se páteru Knoxovi nelíbila, a i zde logika trochu kulhá (myslím, že i dvojčata mají různé otisky prstů). No a závěrečná scéna byla vrcholem trapnosti. Proč na ně pouštím lavinu, když je chci nechat přežít?! Fuj, velebnosti. Takže nakonec jen průměr za to, že film dokázal udržet jakés takés napětí po celou dobu. Ale až zas někdo bude chtít českým filmům vyčítat rozpory oproti realitě, podívejte se sem a koukněte, jaké má tento film hodnocení. ()

drozdy1

Lepší začátek snad tento film nemohl mít, protože byl přesně takový jaký jsem si představoval. Jean Reno v roli tichého a zarputilého detektiva, který vypadá unaveně, ale je velmi chytrý a charismatický stejně jako jeho kolega Vincent Cassel, který je naopak mladý a průbojný. A tato kombinace je skvělá a vyvážená ! Příběh jsem si ze začátku nemohl vynachválit, ale nějak cca po hodině ztrácel dech a vám začíná až snadno rychle docházet kdo stojí za těmi hrůznými činy a konec je jeden velký odfláklý kýč. Je to škoda, protože jinak bych dal filmu asi 5* . Takto musím dát jen 4* s odřenýma ušima. Hodnocení: 79%. ()

vito_corle

Reno a Cassel se sešli ve skvělém mysteriozním thrilleru. Je napínavý od samého začátku až do konce, něco z nedávné historie, něco úchylné nadřazenosti. Úžasná temná atmosféra dodává filmu to správné napětí a pochmurnost. Reno a Cassel utvořili skvělou dvojici ve vyšetřování. Starý policejní pardál, kterému někdy dojde dech, ale má čich. A jeho mladý akční kolega, který jde do všeho po hlavě.Film je super, takové filmy se vždycky líbí! ()

mls

Áno, je to francúzsky Seven, ale kedže som tento film videl skôr ako jeho slávnejšieho "brata" bol som ním celkom nadšený, dokonca sa po všetkom tom napätí dokážem zmieriť aj s tým strašným koncom. Jean Reno, no hlavne Vincent Cassel podávajú vynikajúce výkony a film je dosť temný a skoro by som uveril, že niečo také na svete naozaj môže existovať. ()

Dement

Ten konec byl trochu přestřelenej, ale jinak jsem se celej film celkem slušně bavil. Vincentu Casselovi role sedla jako ušitá a Jean Reno předvádí svůj hereckej standard. ()

gumbo

Vynikající atmosféra, které je však ve filmu jen občas. Celkově mi to připadá, jako by se z původní verze (jestli nějaká byla, ale asi ne :) vystříhala třetina scén (prostě tam něco chybí) a naproti tomu se tam jedna scéna přidala, snad aby to vypadala víc akčně (myslím poslední scénu,souboj, a-la specialista). ()

Prolog

Asi už nikdy nepochopím co na tomhle filmu všichni vidí. Celou dobu jsem myslel, že jde o nějaký televizní snímek (režie/kamera...). Navíc film průhledný zhruba tak po 20ti minutách. Nějak se mi nechce spoilerovat, ale to nikdo z vás nečekal, že to dopadne takhle??? Vždyt tam žádná jiná ženská nebyla. Ten film by končil hodně podivně kdyby se nakonec ukázala, že za vraždami stojí nějaký zedník z Horní dolní, který se v celém filmu ani neobjevil. To mi přišlo hodně podivnééé. A to přinejmenším. Thrillery u nichž vím jak doupadnou mě nějak výrazně nebaví... ()

Andronikos

Film s majestátnou prírodou, podmanivo pochmúrnou atmosférou, zaujímavými detailami (výsluch mladých nacistov; scéna, v ktorej sa Reno a Cassel navzájom zatýkajú) a trúfalou pointou (podstata univerzity). Zo záveru mám rozpačitý dojem, hoci to nedokážem racionálne vysvetliť (a ako tak čítam, nie som jediný). Vcelku zdarilé európske krimi / thriller. ()

DHDV

Jedno z nejlepších co muže současná Franci nabídnout. Ale není to dokonalé, jen zajímavě mysteriózní. ()