Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Canniosh2

Někde jsem tu zahlédl názor, že se jedná o vykrádačku top filmu SEVEN; osobně si myslím, že daleko více doočíbijící je vykrádačka filmu Vraždy podle Jidáše s Ch. Lambertem. Ale to je teď asi vedlejší, i tak se jedná o skvělý film, který má svou hutnou atmosféru, brutální záběry na těla obětí i komentář o způsobu vraždění, z toho všeho jde opravdu hrůza a děs (a přitom se nejedná o horor, naštěstí). Za mě určitě parádní film, ke kterému se vždycky rád vrátím. ()

moshe

Krátce a jasně - zklamání ... Na to, co jsem o filmu četl a slyšel, prostě zklamání. Film má výbornou, tajemnou a napínavou atmosféru, ale tím to tak končí. Začátek a první polovina (možná ani ne celá) se vyvíjí jako solidní psycho-krimoška, pak se ale začnete ztrácet v ději, v postavách a hlavně v tom, kam vlastně tvůrci míří. A končí to, bohužel a odpusťte mi prosím ten termín, jako totální kravina, ve stylu béčkových hororů. Škoda. ()

hypnos11

Závěr je opravdu tak marný, jak se tu všude dočteme. Ale to, co mu předchází, je skvostně natočený thriller hlásící se k odkazu Fincherova klenotu Se7en (něco tak nudného jako obyčejná běžecká honička tu je natočeno napínavě jako cyp). Hutná a ponurá atmosféra (scény v dešti!), skvělí herci v hlavních rolích, výtečná hudba. Příběh se odvíjí pomalu a zdánlivě nesourodě, ale čím víc se spojuje a divák se toho dozvídá, tím je jasnější, že právě tady tkví nejvýraznější slabina. ()

Fujin

Pěkně natočená francouzká detektivka, které vévodí fajn dvojka vyšetřovatelů které k dokonalosti chybí jen pořádný protivník. ()