Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Remielia

u mna je prva seria za 5 hviezd druha za 4 a tak si pockam na tretiu a urbim vazeny priemer len duuufam ze to ebdue mat klesajucu tendenciu dost by ma to mrzelo:(inak je to pecka serial jeden z mala z ktoreho som bola schopna za sebou napozerat aj 5 dielov, miller ma charizmu o velkosti energie atomovej elektrarne a moja srdce zaplesalo ked uvidelo petra stormare:) ()

hiro14

Vynikajuci napinavy serial Celu prvu seriu ste napty ,vzdy sa stane nieco neocakavane, plan uteku je spracovany do posledneho detialu. druha seria oproi prvej je o cosi horsia,ale da sa pozriet ()

HH47

Útek z väzenia (môže obsahovať spoilery). Povolenie natočiť ho a vysielať dostal až po úspechu Lost a preto každý čakal niečo podobne veľké. V prvej sérií sa toho aj dočkal. Skvelé napätie, nápady, Michaelov premyslený plán. Ale ako vieme, lietadlo ušlo a hrdinovia ostali na nohách. 5/5. S druhou sériou prišli po pár mesiacoch. Čakal som o čom to teraz bude ale prekvapilo ma to, stále si to udržalo to napätie, spád a nápaditosť. Aj tak som ale jeden z tých ktorí by tomu želali koniec po druhej sérií lebo to čo prišlo potom bola už katastrofa 5/5. Tretia séria priniesla také trapasy ako napr. Sáru na fotke, pohľad na ňu od chrbta, jej hlas a na milisekundu jej hlavu v krabici. O to lepšie bolo keď sa v štvrtej sérií vrátila ako keby sa nič nestalo a ona bola na dobrých prázdninách. Tretia a štvrtá séria boli TO varenie z vody, ale do tej vody by som pridal ešte taký ocot aby to bolo ešte "chutnejšie". Prison Breaku nechávam ale 4*, za skvelé 2 série, pre mňa to skončilo tým že im prezidentka dala milosť. Final break to trochu zachránil ale ten som ohodnotil zvlášť. PB si ale nezaslúži byť v TOP 200. ()

MAST3R

Ukázkový příklad jak se dá dokurvit výborný seriál. Po úžasné první sérii přišla druhá o něco málo horší, ale pořád výborná. Třetí série vrací děj zpět do vězení, děj už není tak napínavý a přibývající(hloupé) problémy tomu moc nepomáhají, ale pořád je to dobrý nadstandard, kterým měl seriál skončit. Bohužel čtvrtá série, kterou jsem kvůli debilitě scénáristů ani nedokoukal poslala seriál do kytek, alespoň pro mě. Děj zamotaný, místo jednoduchosti a logiky zbytečná složitost. Z nepřátel se najednou staly přátelé, z přátel nepřátelé a posléze opět přátelé a tak různě jak se to "nejspíše" hodilo. No prostě hrůůůza! ------- Seriálu i tak dávám 5* za první 3 série, 4 sérii bych musel dát odpad! a to si seriál prostě nezaslouží. ()

MartCT

Tak první serie má ode mě jasně 5*, ale druhá a třetí třetí ta už bohužel podstatně ztrácí dech. Doporučuji koukat na první serii a pak si konec domyslet..ale kdo to udělá že?:) ()

Jamall

Prison Break je seriál s jedním nej - nejvíce zvratů na epizodu. Ze začátku vás to baví, po čase vás to nudí a nakonec vám to přijde absurdní. Prison Break je ukázkou toho, jak seriál může po vynikajícím rozjezdu upadnout do scénáristického odpadu. Jednu věc ovšem nesmím opomenout. I přes třetí a hlavně nechutnou čtvrtou sérii, které jeli vlastně víceméně na setrvačník, tak se tento seriál dočkal slušného a důstojného zakončení, které mi místy připomnělo skvělé okamžiky z první série. Jinak více méně pro klid mojí duše skončil Prison Break ve finále druhé sezóny (s tím, že nezastřelili toho vietnamčíka, či co, ale v klídku s penězi odpluli na lodi a žili štastně až do smrti) a poté už to byl pouze sen...Krátký dovětek po přídavku v podobě 5.série: Potěšující návrat, obrovskou výhodou ale i nevýhodou je její délka - 9.dílů. Na jednu stranu tvůrci neměli moc času na neustálý twistový skopičoviny a děj letí kupředu neuvěřitelným tempem, občas právě až moc a rozhodně by se nad tím nemělo moc do hloubky přemýšlet. Tahle série krásně zapadne do čtyřhvězdičkového hodnocení :) ()

JHappy

Super seriál který vás chytne a už nepustí. Návykovost je zaručena. Za první sérii 100%, Druhá série je trošku slabší ale jen úvodních pár dílů. 90% Třetí série se opět vrací do kolejí jedničky 98% ()

Danielitto

PODLE MÉHO, NEJLEPŠÍ SERIÁL V HISTORII. Žádný jiný není tak napínavý, nabytý v každé epizodě, plný překvapní, komplikací a zvratů. Navíc k tomu všemu ještě UNIKÁTNÍ POSTAVY. Prostě dokonalost, který se zrodila v hlavě génia. Když někdo řekne "seriál", nejdřív se mi vybaví Prison break. Děkuju za to. ()

kedluben

vůbec nevím kudy do toho. první série výborná. občas trochu natahovaná, ale jinak jsem nevydechnul. užil jsem si to. druhá série tak trochu byla nastavenou kaší. někdy to opravdu bilo do očí. ale na druhou stranu jsem se nenudil. no a ta třetí? tu nevím jestli chci vidět. ale asi nakonec jo. ()

winniefred

Já jsem Prison Break hltala dávno před „Útěkem z vězení“ a musím se přiznat, že mě český dabing a vůbec komentáře k jednotlivým dílům v televizi trošičku vadí a snažím se to nevnímat. Jinak první série byla úžasná, byla napínavá od začátku až do konce. Postupně však seriál upadá, ale stejně jsem zvědavá, co se stane dál. ()

fferdas

75% - Po výborné první sérii, následují série slabší. Pravda je, že si seriál mou pozornost udržel po celou dobu. Ovšem také je pravda, že Michael Scofield byl až příliš dokonalý. ()

*Dosis*

Michaelova inteligence mě unáší k šílenství a možnosti označení nejlepšího seriálu, který sem kdy spatřil. 100% absolutně právem. ()

kishi_SO

urcite jeden s mojich najoblubenejsich a podla mna i najlepsich akcnych krimi-serialov SEASON 1 -- fakt ma priputavala ku kreslu, napätie a Vas strach o hlavnych hrdinov. Doslova som to prezival s nimi a kazdy naznak ich odhalenia som prezival ako keby islo o moj krk SEASON 2 -- do deja vstupilo prilis vela novych postav, ktore sa navzajom az prilis casto kontroluju a tak po chvili stracate prehlad o co vlastne ide. A mozno aj trochu prilis "necakanych" zvratov. Inak stale napinave no prvu seriu nedobieha SEASON 3 -- rapidny upadok kvality. Prilis prekombinovane a nezaujimave. Same vyhrazky a necakane zvraty, ktore prestanu bavit po 2 castiach. Jedine plus vidim v Robertovi Knepperovi alias najlepsi serialovy zaporak a neuveritelny sympatak SEASON 4 -- velke wtf??! stracam slova. Nechapem. Ak to bolo myslene vazne, odpad na 2. Ak to bola parodia sama na seba ocenujem tvorcov za odvahu. Nic, ziadne vyvrcholenie, zaver napisany na kolene, postavy asi nedostali poriadne zaplatene, lebo este aj podnapity gurmani v 4 cenovej by to dali lepsie. Taky to strasny zaver vynikajuceho serialu som veru necakal ()

HorstFuchs

První dvě série byli opravdu dobré, potom to šlo s kvalitou dolů a bylo to poměrně stereotipní... Začátek byl skoro i na 5*, ale konec tak na 2* :) takze celkove *** ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye