Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

yurnero

Výborný seriál s úchvatnou první sérií. Napětí by se dalo krájet a shlédnout celou první sérii mi trvalo necelé dva dny. Ale jak to u většiny dnešních seriálů bývá, v dalších sériích šlo napětí i dynamika děje značně dolů. Ale přesto mi celý seriál dal spousty hodin zábavy a vřele ho všem mohu doporučit. ()

Dommie

Podľa mňa bola najlepšia prvá séria. Nechýbalo mi tam napätie, nevedela som sa dočkať ďalšieho dielu a sledovala som to všetko poctivo. Ďalšie série boli podľa mňa trochu slabšie, najmä štvrtá, ktorá skončila absolútne šokujúco, ale je pravda, že aspoň sa netreba báť, že príde niečo horšie v podobe piatej. Wentworth Miller sa svojej roly zhostil absolútne výborne, ale aj tak najviac hviezdil T-Bag, samozrejme. ()

bezdiakritiky

jak už tady bylo napsáno - hodnotím pouze do třetí série. první serie je nápaditá. napínavá cesta a drsná cílevědomost hlavního hrdiny je strhující. chtěla bych taky takového sourozence. teda kdyby mě zavřeli. neprávem obvinili. a tak dál... a na Millera s těma pronikavýma očima - radost pohledět. pěkná kamera a dialogy mají spád, william fichtner v roli rozzuřeného honícího psa hraje rovnoceného soupeře té trestanecké chátře. má úcta... ()

Carles

Seriál Útěk z vězení jsem začal sledovat na přelomu tohoto roku a loňského. Stačily mi 3 měsíce, abych se dodíval na 4. řadu. 1. řada je suverénně nejlepší z celého seriálu. Geniální scénář plný zápletek, zvratů a nečekaného vývoje a to všechno v mém oblíbeném vězeňském prostředí, ve kterém nekompromisně šéfuje hlavní bachař Brad Bellick, zevnitř Peter Stormare alias John Abruzzi a samozřejmě Michael Scofield, který s pomocí některých spoluvězňů nakonec dostane bratra z vězení. 2. řada byla také famózní – hlavně v podání Williama Fichtnera. Fichtner roli drogově závislého agenta FBI Alexe Mahoneho hrál fantasticky, ale Michael, Linc a jejich parta tvořili silné protivníky a proto se misky vah přelévaly z jedné strany na druhou. 3. řada byla pro mě změna k lepšímu – ale pouze ze začátku. Posléze se z toho vyvinul mnou předpokládaný děj – Michael si po příchodu do Sony po čase zvykne na zdejší podmínky, svými vědomostmi zapůsobí na vůdce vězení a bude v klidu ,,pod ochranou“ plánovat svůj útěk. Od 4. řady jsem čekal propad, ale po zhlédnutí několika prvních dílů jsem začínal být mile překvapen. Bohužel, po odhalení toho, co je ,,Scylla“ skutečně zač, se mé předpovědi naplnily. Příběh mě sice bavil a zaujal, až sem byl překvapený, ale ke konci mně to chvílemi přicházelo jako ,,nekonečný seriál Ulice. ()

Ivulla

Ze začátku hodně zajímavé, sympatičtí herci, napínavý, strhující příběh, který bohužel včas neskončil. A to je největší problém tohoto seriálu. ()

Desmi

S každou další sérií se dle mého názoru seriál zhoršuje (viděl jsem první 3), ale je to možná také tím, že první série je nepřekonatelná a skutečně dechberoucí. Klobouk dolu před scénáristy, připravili nám jedinečný zážitek. Asi si nedokážu vzpomenout na něco, co by mi v seriálu chybělo. Jasné nejvyšší hodnocení. ()

RealHonza

Perfektní seriál z vězeňského prostředí (teda jak v které sérii). Bohužel zde opět působí vidina výdělku za další série. Tam se zbytečně spěchalo respektive se už nemělo dál pokračovat. První série je naprosto skvělá, druhá na ní důstojně navazuje, ale třetí už začíná klesat na kvalitě, čtvrtá trochu kazí celkový dojem, který ale stejně ponechávám na 5°. ()

Braga

Miluji útěk z vězení,pořád se na to dívám,nejlepší byla 1 a 2 série... od třetí série už to bylo slabší .Série byly poměrně dlouhé, ale ve finále to i přes některá drobná zaváhání stálo za to. Vyjmečný seriál, vyjmečné herecké výkony.Doporučuji shlédnout! ()

Mathyen

první sezóny, to je čistý adernalin a napětí se dá krájet... takový seriál tu chyběl a je brilantní... je to ale seriál, diváci ho stále chtějí a tak i z bravurního nápadu začnou čpět hloupé vaty a překombinovávání... to ale hodnotit nebudu... pro mě je prison break ten nadupaný začátek se vším všudy, u kterého jsem si okousal nechty až na loket... paráda a i z celkového hlediska jeden z nejlepších seriálů vůbec! 10/10 ()

Czexx

Jsem rád, že jsem vydržel utíkat až do konce, protože - ačkoli to mělo svoje "ups and downs" - to stálo za to. ()

HOMOerectus

První dvě série naprosto excelentní. Třetí si vypomohla tím, že měla méně dílu a poslední série už beru jako úplně jiný seriál, protože nic otřesnějšího jsem fakt neviděl. Jen s velkým úsilím jsem čtvrtou sérii dokoukal. 1-3. série 90%, 4. sérii raději nehodnotím. ()

misiaq

Hodnotenie je za prvu seriu, potom to islo dole kopcom na *** za 2. seriu, ** za 3. seriu a co sa tyka 4.serie, tak som nedokazal uz trpiet a preto nemoze byt hodnotena inak ako odpad. ()

Kizermen

Tenhle serial mě fakt strašně bavil ,byl jsem do něj zažranej jak malej kluk ,neuvěřitelná chytrost a plánovaní Michael Scofilda byla opravdu fantastická, ale bohužel má tento serial i slabší stránky což je podle mého názoru 3- serie -60%, která se jaksi snažila replikovat tu první -85% ,Nejlepší a nejvíc akční , velké drama byla 2 serie -95% no a 4. ta taky nebyla k zahození 80% ovšem zklamal mě konec proto (* * * *) ()

Pikou

Jak zde píše mnoho lidí, se seriálem to jde s každou sérií z kopce. Každopádně pokud máte rádi pořádně napínavé drama s vychytralostí hlavního hrdiny, je Prison Brake právě pro vás. Zaručuji, že po každém dílu první série budete toužit po dalším dílu. 1-4.série (95%, 75%, 65%, hrůza - 20%) ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye