Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Dejte na me

Před 10ti lety jsem začal koukat na Prison Break a doteď si pamatuju den, den kdy jsem se o seriálu dozvěděl. Měl za sebou první sérii, kterou jsem zkouknul prakticky v kuse a pak jsem čekal na díly jako na Vánoce. Tento seriál byl tehdy ve stínu Lost, ale ve skutečnosti neměl konkurenci a doteď je pro mě No.1. Jde o to, že takový drama seriál, který vás nenechá jít spát, pokud máte na hadru další díl, už se od té doby prakticky neobjevil :( Když jsem teď slyšel, že bude pokračování, šel jsem do toho znovu. Trochu jsem se bál, že to po takový době bude kýč/retro/whatever, ale opět jsem to hltal a úplně mě to vrátilo o 10let zpět v mém životě. Ten seriál je prostě skvělej a dneska jsem ho znovu dokoukal. Nic není dokonalý, ale hledat násilně chyby v 1.a 2. sérii, což se tady někdy objevuje, je hloupost, byla to pecka = 100%! 3. série těžko mohla někam gradovat, ale pořád byla originální, skvělá a bavila a 90% určitě zaslouší. 4. série je bohužel už jen parodie a je to strašná škoda :( Na pokračování se těším, doufám, že nepůjde ve stopách poslední série, každopádně pokud někdo tenhle seriál neviděl a přemýšlí o tom, tak: 1) zavidím 2) jen do toho 3) v poslední sérii doporučuji shlédnout jen 1. a 22. díl + Final break - tenhle postup vám zachrání celkové vnímání seriálu a vůbec o nic nepřijdete! ()

PanIncognito

Chvályhodné a originální! Charismatické postavy, společně s napínavým a překvapivým dějem určují, že divák musí vidět každou epizodu. Těším se proto z toho, že se letos, po devíti letech tento hit vrací na obrazovky. Prima Cool s říjnovou premiérou zbrusu nových dílů však jistě těší nejen mě. :D (viděno s dabingem) ()

C_REAM

Nedokázal jsem vydržet sledovat dále, díly šly stále dolů. Za mě 55%. Možná se časem vrátím a budu pokračovat, pro mě ale průměrný seroš. ()

SNCIS

1.Série: Bráchové (Génius a Bouchač) na život a na smrt v jednom lapáku. Po celou dobu se řeší, jak utéct + kdo a proč to na Lincolna ušil? Z kriminálníků je nejvýraznější Theodore Bagwell. Ať se herec objeví kdekoli jinde, tak v něm stále vidím postavu, co hrál zde. Jinak je to zdlouhavé a poslední 2 epizody, kde se prchá jsou nejlepší v této sérii. Jinak poměrně nuda, takový slabší průměr. - 50%. 2.Série: Celou sérii se prakticky jen utíká, takže epizody jsou téměř stejné. Herecké obsazení je nezměněné... Přibyl jen mazaný policajt Alex Mahone. No, toho jsem si hned oblíbil, ale jinak je to stále slabší průměr. - 50%. 3.Série: A je to znovu to samé, co v 1.série. Znovu se plánuje útěk a na konci se znovu prchá. Je tu jen jeden rozdíl a to ten, že se to odehrává v jiném prostředí. - 50%. 4.Série: Postavy, kterým usekly hlavy jsou živé. Scylla je blbost, tak jako vše okolo ní. Já nemůžu... Scénář byl tragický! Jediné, co mně bavilo byla Mahoneho msta. Slabší než předchozí 3 série a celkově mi přijde, že je tu seriál nadhodnocený. - 30%. ()

Thundeus

Do třetí série to byla závislost, poté už to bylo velmi zbytečně natahované, přesto jsem to viděl několikrát a vždy se na to se zájmem podívám znovu. Plný počet dávám za výborné herce a napětí, které nás provází téměř každou epizodou. ()

hupicek

Tak jsem se znovu zase po 12 letech koukla a musím říct, že mně to zase neskutečně bavilo.Plus přidaná nová série..Zase jsem měla infarktové stavy😀.I ti záporaci měli své kouzlo..T bag, Abruzzi,Bellick.Z každé série si člověk něco vezme.Pro mně pořád jeden z nejlepších seriálů .100% ()

Tom007

1. séria 100% // 2. séria 90 % // 3. séria 70% // 4. séria 65% // 5. séria 80% Obľúbené postavy : Michael, Sara, T- Bag, LJ, Lincoln, Kellerman ()

T1000

Kdyby seriál měl pouze první sérii tak tady máme možná nejlepším seriál všech dob. Druhá série byla sice lehce slabší, ale taky výborná. Jenže pak se to úplně P*****O. A po pár dílech čtvrté už jsem skončil, hold někdy popularita (prachy) udělá z 22 dílového seriálu natahující HOVADINU. ()

TaToten

Prvé dve série sú výborné a je vidno, že príbeh takto plánovali od začiatku. A presne tam, na konci druhej série to malo aj skončiť, pekne happy endom... a nie že ich zasa zatiahnu do ďalších konšpirácií a blbostí. Tretia séria nebola nebola až taká zlá ale jednoducho to už zbehlo k takým tým lacným epizodickým seriálom s tímom hrdinov a hlavným záporákom a o tom predsa Prison Break byť nemá. Štvrtú sériu, ktorá tento koncept dokonale rozvinula, som skončil po asi dvoch dieloch. Film som tak isto nevidel. Piata séria vyzerala, že bude zasa pozerateľná... teda aspoň prvé dva diely tak vyzerali. Potom sa zrazu pointa celého - teda útek z vezenia - vytratil a už to išlo len dolu vodou. //SPOILER// A pre kristove rany ten záver. Ako zápletka o tom, že týpek chce poj***ť Scofieldovu ženu tak na neho ušije búdu, jednoducho nieje tým, čo od Prison Breaku čakám. ()

JC_Gucci

Skvělý a napínavý scénář napsaný na 12 dílů začal trpět syndromem nastavované kaše už v první sérii, když se na úspěchu prvních pár dílů začaly pořádně rejžovat prachy protáhnutím na 22 dílů. Poslední náznak jakékoliv zábavy zmizel uprostřed druhé série. Pak se ze seriálu o útěku z vězení stává scifi o celosvětové konspiraci, kde celá první série byla zinscenovaná, aby se hlavní hrdina po útěku z vězení dostal do jiného vězení, ze kterého mohl utéct, aby se mohl vloupat do sejfu, aby se pak mohl vloupat do vězení, aby tam zemřel, ale vlastně přežil a mohl opět utéct z vězení. Nevím, proč jsem tenhle seriál chtěl mermomocí dokoukat, ale dodnes toho lituji a je to čas, který mi už nikdo nevrátí. Vyhněte se tomu obloukem! ()

Estadra

Tento seriál je úžasný ve všech směrech. Příběh o Michaelovi, který je vysoce inteligentní a pro svého bratra který sedí neprávem ve vězení je ochotný udělat všechno. Třeba i vytvořit dokonalý plán útěku, nechat si ho vytetovat na své tělo a falešně přepadnout banku aby po té byl uvězněn ve stejné věznici jako jeho bratr Lincoln. Příběh upoutá od začátku, když Michael jde přepadnout banku. Během 5ti minut už vchází do vězení a záchrana může začít. Michael myslel na všechno, prověřil lidi kteří ve vězení sedí, i lidi kteří tam pracují. S čím ale nepočítal, že chování lidí není vždy takové jak on očekává. V každém díle na konci je vždy nějaký šokující zvrat a tak to člověka donutí podívat se na další a další díly. Každá sezona je o něčem jiném, ale prakticky hlavní téma zůstává., jak utéct z vězení. Dávám tomuto seriálu plných 5* ()

JarinDL7

1. série: Jedna z nejlepších sérií čehokoli, co kdy vzniklo. 10/10 2. série: Mahone je naprosto neuvěřitelná postava. 9/10 3. série: Téhle sérii ublížila stávka scénáristů, ale je to furt skvělé. 9/10 4. série: Dřív jsem to nesnášel mnohem víc, ale nějak se mi to zalíbilo. 5/10 Závěrečný film: Sára měla dostat milost snad od všeho, co provedla, ne? Tenhle film vůbec neměl vzniknout. 4/10 Vzkříšení: To se moc nepovedlo. 4/10 První tři série jsou naprosto skvělé, zbytek to však táhne hodně dolů. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye