Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Vodny

Toto hodnocení je zatím platné pouze pro první sérii, víc jsem neviděl. Ikdyž se jedná podle některých o průměrný seriál s použitými nápady, předvídatelnými scénami a celkově jednoduchým přístupem, jak je možné, že mě neskutečně baví? Když si vzpomenu na seriál Ztraceni, musím se smát. Ze začátku sice vpadal slibně, ale po pár dílech se příběh a děj zasekl na jednom místě a nic kloudného se nedělo. Většinou to byla nuda. Prison Break je ale jiný. V každém dílu se dovíme něco nového, nezbytně nutného pro další vývoj a hlavně, je to napínavé a zábavné. Bude to také nejspíš tím, v jakém prostředí se celý seriál odehrává (zatím) - vězeňské cely spolu s jejich "majiteli" jsou nezvyklým místem a divák jakoby sleduje život vyvrhelů v jiném světě. Výborní herci, včetně několika známých tváří, parádní hudba, spousta nervy drásajících překvapení a mnohem více. Jednoznačně nejlepší seriál od dob McGuyvera ! ()

merigieren

po třetí nebo čtvrtý řadě můžu říct, že prison break nevěděl kdy skončit, moje hodnocení platí pouze pro první sérii a u toho zbytku budu dělat že neexistuje :-) ()

optimus0s

Hodnocení POUZE 1. serie. Ta byla originální jak filmy od Pixaru. Napětí z ní číšilo, stejně jako různá překvapení. Pak se to ale zvrtlo v blbost... ()

Radek.SCH

V hodnocení tu budu sám, asi jako černoch na sjezdu Ku-Klux-Klanu, ale většině z vás stačí ke spokojenosti hezké tvářičky a nálepka "Made in USA". Mně ne. ()

Skiwalker

Niektoré zvraty a komplikácie pri úteku sa mi zdali až príliš. Videl som len prvú sériu, na ďalšie sa nechystám. Rozhodne ide o ten z lepších seriálov. ()

DHDV

První řada je originální a nadprůměrná. Potom se seriál zbytečně „orbitkuje“ a jen akční scény a odhalení to zachraňují. V celkovém hodnocení dobrý nadprůměr. Některým hercům účast v seriálu silně pomohla. ()

Raziel_cz

3* za druhou sérii, když jsem sem tam chytil nějaký ten díl. Na rozdíl od první řady se konečně něco začalo dít. P.S.: Ten plakát ve sty Země mrtvých je fakt dokonalý... ()

kacirek_

Za první sérii, která opravdu ale opravdu nemá chybu. Samozřejmě, že taky za Michaela, který je dokonalý:-). Druhá série je slabší, ovšem napraví to třetí, leč čtvrtá to celé pos...a už neměla být snad ani dotočena. Jo, abych pravdu přiznala, tak sem to ani nedokoukala do konce, páč to už se prostě nedalo. Ovšem za tu první sérii si Prison Break 5* zaslouží. ()

t0ny

Kdyby show skončila první sérií (u dalších se hodnocení postupně snižuje až ke **), mohlo jít o legendární příběh, který staví na parádním nápadu a téměř dokonalém provedení. Příběhy mezi zdmi Fox River a za nimi se dynamicky proplétaly, krve teklo jako na výroční zabíjačce, ale až na několik výjimek, v mezích "seriálové" uvěřitelnosti. A tou jsem byl tak unešen. Všichni až na Dominica Purcella herecky excelovali, a bylo proč s nervózně svrbivým prstem na myši čekat na další epizodu._____ Druhá série si svou dynamičnost zachovala, ale stávalo se tak poněkud účelově, a i když si Prison Break stále držel svůj cool, naděje oddaných fandů byly chladokrevně umlčeny (jako tolik hlavních postav v seriálu) koncem druhé a přerodem v hloupoučkou třetí sérii. Ale jak už jsem naznačil, pro mě žije jen ta první. ()

char_t

První série bomba, napínavé, promyšlené, takřka geniální. Čtyři a půl hvězdičky, čekání na nové díly tehdy bylo fakt nesnesitelné. Druhá série trochu polevila, ale pořád ještě bylo na co se těšit, slabší čtyři. Třetí série se vrátila do kolejí první, přidala trochu exotiky a nových nápadů, ale sešup už se nedal zastavit, tři hvězdičky. Čtvrtá série pak poslala celý seriál do kytek, takřka do odpadu. Naprosto dementní nastavovaná kaše, zřejmě ve snaze vyrýžovat z přeživších hrdinů další sledovanost, totální FAIL. Dokoukal jsem to jen ze sympatií k předchozím sériím, hooodně bych zvažoval i jednu hvězdu. ()

Wolvie

Seriál,jehož kultovní potenciál byl brutálně projebán všemi řadami,které následovaly po naprosto dokonalé první.Je to smutné,ale je to tak. ()

studo

Prvá séria absolútne nebo. Hltali sme so spolužiakmi časti a len sa rozprávali čo a ako. Druhá séria nás však vrátila do reality a tretiu som už ani nedopozeral. Premárnená možnosť vytvoriť seriálovú obdobu veznice Shawshank, no bohužiaľ, neúspešne. ()

MikeeTheory

Od vrcholu až k naprostému odpadu. To se nepovede jen tak někomu. Ale hezky postupně. Prison Break má naprosto famózní první sérii, která si diváka doslova podmaní. Scénáristé si svůj příběh krásně budovali, promýšleli každičký detail a stejně šikovně pracovali i s charaktery postav. S tím samozřejmě souvisí i sympatické herecké výkony v čele s charismatickým Wentworhem Millerem. Skvělou práci nicméně také odvádí Robert Knepper, přímo stvořený pro zapeklité záporáky, a celá řada dalších. Kvalita bohužel každou sérii upadává a čtvrtá to mu nasazuje korunu. Do dneška si nedovedu vysvětlit, kam až tvůrci byli schopni zajít. Dělejme tak, že existují jen tři série. V tom případě ty čtyři hvězdičky odpovídají. ()

Larsis

Skvostná první a druhá řada, postavy se postupně vyvýjí a seriál nepustí od prvního dílu. Bohužel se nedržel známého ''v nejlepším přestat'' a přes nudnou třetí řadu a fantas magor řadu čtvrtou musím místo 5* jen čtyři. ()

Toka

Něco, co tu dlouho nebylo a něco, co tu taky dlouho nebude. Detektivky ty já rád, jen je pravda, že od půlky 4. série už to šlo do kytek. ()

Ladicz3k

Rozhodně jeden z nejnapínavějších, nejkvalitnějších a velice chytrých seriálů který má můj velký obdiv. Obzvlášť 1.série je nadmíru dokonalá ! Scénář je u všech sérií, možná mimo 4.sérii, která nemusela vzniknout ale která také vrcholí závěreční epizodou která tuhle dokonalost ukončuje, je až bláznivě dokonalý a scénáristé si dali opravdu záležet aby do sebe vše zapadlo tak jak má. 5* ! ()

Wargoo

Vynikajúci seriál, s mnohými sériami a ja sa priznám, už si tú tretiu a štvrtú sériu moc nepamätám... Ale prvá séria bola dokonalosť vo svete seriálu !!! Napokon, hodnotím maximom 5*****, nikdy nezabudnem na tú nervozitu a napätie pri jednotlivých epizódach. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye