Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Peyio

Ak by som hodnotil iba prvú sériu je to dokonalý počin. Väzenské prostredie kde nie vždy najhoršími sú odsúdení... Michaela pre jeho genialitu jednoducho zbožňujem no zároveň nemusím pre jeho slabosť pomáhať všetkým a vždy. Ďalšie postavy mi tiež sedia exceluje predovšetkým psychopat T-Bag ten sa nedá nenávidieť. V druhej sérii má dôstojného súpera v agentovi, ktorý neváhal zobrať zodpovednosť do svojich rúk a zabiť v minulosti utečenca aby ho súdy nemohli oslobodiť. Trojka je slabšou kópiou prvej série a vlastne sme ju už videli akurát sa odohráva v drsnejšom prostredí v Paname. Štvrtá séria je už príliš pritiahnutá za vlasy. Takže show má klesajúcu tendenciu ale vcelku si udrží slušnú kvalitu. 1.100% 2.90% 3.80% 4.70% ()

Trucker

Kdyby seriál nebyl bezúčelně zprzněn hloupou "politicko-konspirační" dějovou linií, v níž jde především o otravnou neustálou komunikaci přes mobily a jejímž jediným praktickým důsledkem je to, že na útěk je méně času, dal bych výrazně vyšší hodnocení. Hlavní dějová linie je totiž propracována velice dobře (až na několik zvratů nacpaných do scénáře zřejmě na poslední chvíli, když se tvůrcům zdálo, že by to vydalo na málo dílů) od plánu útěku až po jeho realizaci včetně technických detailů (kterým tedy občas je co vytknout, protože každý, kdo někdy v ruce držel nějaké nářadí, ví, že v praxi by některé postupy byly reálně naprosto nepoužitelné). Když se tedy přes mobilně-komunikačně-konspiračně-stupidní dějovou linii použije záchranná metoda fast forward (jejíž absence hlavní linii nijak neuškodí - ověřil jsem si to sám při druhém sledování), je seriál (přesněji tedy pouze jeho první série) dobrý. Následující série mi totiž připadaly jako kdyby už jen recyklovaly to, co bylo v první sérii dobré, a obsahovaly čím dál více toho, co bylo nezajímavé anebo přímo otravné, tj. "politicko-konspirační" dějová linie se rozjíždí naplno a útěk z dalších vězení je už vcelku o ničem, přičemž nesmyslných zvratů neustále přibývá. Ohledně postav, co mi fakt vadily, bych shrnul, že se tam vyskytuje přiblblý otravný puberťák (LJ junior), nesympatická právnička, která zřejmě nikdy neumí zavřít hubu, neboť stále ukazuje zuby, slizounský agent jakési tajné služby, který když se objeví v záběru, tak je jasné, že nastala konspirační dějová linie a že tudíž dalších deset minut budou jen kecy přes mobily, a ještě ten na drsného rappera si hrající blbeček (s výrazem vyjadřujícím něco jako já jsem fakt hustej gengsta a kdo mi nevyhoví, na toho se budu děsně ublíženě dívat tak otravným způsobem, že si to příště nedovolí), jehož jméno jsem raději zapomněl. Naproti tomu postavy Mikea Scofielda a Lincolna Burrowse jsou propracovány zajímavě, úchylák T-Bag je vytvořen a zahrán přímo geniálně a dalším vězňům zapojeným do útěku (kromě výše zmíněného rapujícího blbečka) by taky člověk proti tomu hajzlíkovi Bellickovi fandil. Ultimátní hláška celého seriálu (pronesená na adresu T-Baga): "Tví rodiče na tebe musej bejt fakt pyšný, trefit hned první tři místa šuntu: rasista, pedofil a debil." ()

zimi

Zbytečně natahované. Ak se zde píše první série, vás nutí sledovat další a další díly, ale potom je to již plácání hlíny a snad něco vzznikne, první ůtěk je celku promyšlený plán kde se musí improvizovat, ale ten druhý je výsměch, to jsem nepochopil a hlavně obrázek na peklo ve věznici č. 2 se začne rozpadat a najednou jsou tam, jak na letním táboře, je to škoda, protože od počátku, úžasné! Od herců, napětí nápadu, vše až neuvěřitelně!!!! ()

Krastom

Útěk je jeden z mých oblíbených seriálů. První a druhá série byla výborná, ale třetí a čtvrtá už mi přišla trochu přetažená. Vždycky jsem měl raději záporné hrdiny a ''herec'' v roli Teodora Begwela byl mou oblíbenou postavou, zahrál padoucha naprosto mistrovsky. ()

Ipkiss12

Každou sérii ohodntoim jen pár slovy..... První naprosto vynikající...Druhá o malinko horší než první...Třetí série stejně dobrá jak ta první...A nakonec čtvrtá,no co k ní říct,asi jen to že byla naprosto zbytečná ()

Dhanill

První série je bezesporu 100%, vynikající, propracovené s dokonalým hlavním hrdinou i záporákem (TBag). Další série šly dolů, snad jen SONA by se alespoň atmosférou dostala na 80%. Konec je nehodnotitelný - škoda ho:) ()

DavidAAAA

Hodnotím pouze první sérii - excellentní seriál plný zvratů, výborně vypointovaný a promyšlený. Solidní a sympatičtí herci, fajn muzika, první řadě není moc co vytknout. Druhá séria byla tak brutálním sešupem dolů, že jsem po cca čtyřech dílech přestal sledovat a do hodnocení nezahrnuju. ()

Brumo

Kdyby udělali jen TŘI série, udělali by mnohem líp. Určitě to šlo vymyslet i jinak, ale za první dvě série 5*, třetí 3*. Čtvrtá neměla v první řadě ani vzniknout.. a když už teda vznikla, tak se dá snad pochválit jen ,, ne tak hrozné ukončení". Při skončení posledního dílu mi hlavou běželi pouze vzpomínky na první a druhou sérii, což vypovídá o všem. Hodnocení tedy 5*, protože prvním dvoum sériím se nadá za mě nic vytknout.. ()

Kejxx

Propracovaný seriál od prvního dílu. Charismatický Wentworth mi do role sedí, zatímco Domicnic naopak. První série 90%, druhá 85%, třetí 85% a čtvrtá, jak píše KevSpa, budu dělat, jakože ani nevznikla (příšerná blbost). Těším se, co zajímavého přinese pokračování po více jak 10ti letech. ()

theblackswan

Budu muset souhlasit s ostatními komentujícími. 1. série = bomba, geniální Michael jdoucí na pomoc svému bratrovi, děj skvělý a strhující, herci výborní, akce, napětí, prostě vše, co takový seriál má mít. Ještě se mi nikdy nestalo, aby mě nějaký seriál natolik upoutal. 2. série byla ještě dobrá, zajímalo mě, jak se bude děj vyvíjet po zdařilém útěku. Ovšem 3. sérii už jsem sledovala jen tak "z povinnosti" a "úcty" k oblíbeným postavám. A série 4.? Mám pocit, že tu ani nedokoukám. Děj už se zbytečně moc natahuje a zkrátka podle mě to měli utnout u té 3. série. Oblíbené postavy: Michael, Sara, Fernando, T-Bag. ()

dranesy

Každou další sérií kvalita seriálu klesala a seriál byl čím dál méně zajímaví. V podstatě lze říci, že jediné pořádné série byly první a druhá. Dávám čtyry hvězdy hlavně za první sérii, která mě neskutečně bavila. ()

daetoxx

Tak už je tomu tak, konečně - skutečně >> Konečně jsem tenhle seriál dokončil. HURÁ - můžeme odpálit šampus, zapnout disko a rozjet Sucre Tektonik STYL Dance, Havana teče proudem a já mám hlavu pod čoko-fontánou, kterou se dávím jak smyslů zbavený. Takovou dobu jsme se spolu plácali. Když jsem začínal, byl jsem jen malé dítě, které hodili do vody. Zprvu to bylo obtížné, neměl jsem dostatečně vyvinuté svaly abych se dokázal udržet na hladině. Často jsem se topil a bývaly tady chvíle, kdy už jsem se dokonce nadechoval jen z posledního vypětí sil. Postupně jsem se však naučil plavat, můj pud sebezáchovy byl natolik silný, že jsem přemohl sám sebe a postavil se tomu silo-proudu čelem. I přes odpor vln a do morku kostí ubíjející slanosti vody, jsem dokázal najít cestu na souš, kde jsem bezpečně rozdýchaval, ten šílenej, andrenalinovej, místy až úžasnej zážitek. Z mé relaxace mě už k pomalu blížícímu konci vytrhával jen příliv, který mě mnohdy nepříjemně ošplíchl, až jsem se opět topil, ale přežil jsem a to je hlavní. Zážitky tady budou do konce života a teď si pojďme ten příběh postupně rozfázovat. Vezmeme to krátce, protože si s tím dalo práci už hodně lidí přede mnou. 1.série To je jasnej nadprůměr. Nejúchvatnější část seriálu, zkrátka totál. Dávám 100% a nazdar. 2.série Trošku pomalejší, ale neméně úžasná. V prvních dílech sem míval mndloby a klepali se mi kolena, až tak moc jsem prožíval ten útěk s ostatními. Navíc přibil MAHONE, takže super. Zajímavý nápady a pomalé odkrývání celé té "podivné" kauzy. 95%. 3.série Takový divný odskočení si do Panamy, které se zdá až nepochopné, ale v celkovém součtu do toho zapadá. I když už tady začíná takovej ten styl, že v poslední vteřince vždycky zazvoní telefon. 80%. 4.série Nemožné se stalo skutečností, jsme zase na začátku, ale příběh začíná nabývat zcela jiného formátu. Je to opět zábavná týmovka, ovšem až do chvíle kdy se všechno zvrtne. Série a tán celý seriál měl/a skončit na 13. dílu jako ta série třetí, což se nakonec tvůrcům vymstilo, protože pak už to byl záhadný návrat postavy za postavou a celkem nepochopitelné zvraty - když jí - ale zhodnotím jako celek dávám 70%.////////////////////////////////////////Celkově hodnotím seriál na těch 87%. Velmi mě bavili zvraty (během prvních sérií), kdy jich během jednoho dílu přistálo třeba pět. Nikdy do předu nebylo nic ztracené (a jasné), i když už to tak mnohdy dávno vypadalo. Jak jsem ale psal, ke konci 4.série byly ty zvraty už fakt MOC......jeden z těch lepších seriálů, s opravdu skvělýma postavama (některýma). Čus ()

Tomiss13

1. série: 5*; 2. série: 3*; 3. série: 4*; 4. série: odpad. Čtvrtá série je poměrně trapná a celý seriál kvůli ní trpí a zanechá pachuť v ústech. Laciné zápletky, laciné zvraty, vše je nucené, křečovité a chabě se to snaží zapůsobit na průměrného amerického konzumenta... "Méně je někdy více" je očividně pro scénáristy cizí pojem. Vše korunují přestřelky, které jsou už opravdu absolutním vrcholem trapnosti, což ještě podporuje svým hereckým "uměním" (nejen) ta černovlasá kráva. A o old schoolových úchopech zbraní raději pomlčím. Neskutečně dojebaný seriál. Fox River a Sona byly naprosto parádní, ale tento paskvil mi zkazil dojem. A zrovna Sona má jen 13 dílů, ale 4. série, která mohla skončit v půlce, se trapně natahuje. A vlastně akorát do té poloviny (získáváni karet) to ještě koukatelné bylo. Potom už jen nastavovaná kaše, aby každý druhý pablb nebrečel, že k hamburgerům dostal zase jen 13 dílů. A co se dá ještě vytknout? Ta připosranost celé té komedie nechat zemřít pár hlavních postav. A v některých případech naprostý chaos v postavách, kdy si jednotlivci v širším úhlu pohledu svým chováním až příliš okatě odporují. Ne, zkrátka druhá polovina 4. série byla ten největší omyl. 2* je vzhledem k předchozím sériím možná nefér, ale za takové zakončení nemohu jinak. SPOILER! V 1. sérii byl o Lincově nevině důkaz jako kráva fakt, že v té kamerové nahrávce nebyl ani náznak zpětného rázu. Na tom začali stavět obhajobu a dokazovali, že nahrávka je podvrh. Vše ještě korunovali rozhovorem, že i silný chlap plně nepotlačí zpětný ráz zbraně. A ve 4. sérii odsoudí doktorku za vraždu báby na základě nahrávky, kde na záběru osamocená padesátikilová ženská střílí, a ani sebou neškubne. (I když ona střílela doopravdy.) ()

souza72

Hodně rozporuplný seriál, na němž mi asi nejvíc vadil Scofield, jehož vrhání drsňáckých pohledů do kamery možná zabírá na ženské, ale mně osobně to iritovalo, stejně jako podprůměrné herecké výkony většiny účinkujících.Kupodivu nejzajímavější postavou se ukázal být Teddy Bear-the prothetic killer.Počínaje 4.sérií se to nakonec celé zvrhlo v pel-mel"a lá Ztracení", kdy už člověk neví, která bije.Je to škoda, protože seriál měl silný potenciál. ()

althinka

prvá séria za 5* , to s pokojným svedomím ... a celý seriál každou ďalšou sériou u mňa minimálne po hviezdičke klesá ... v tretej som na troch hviezdičkách ... a mám chuť klesať ďalej ... okresať to, zhrnúť prvú a druhú ... dať prípadne dramatický epilóg a zazvoniť ... takto v neustálej "honbe za chvostom" uštvali scénaristi potkana, logiku a mňa čoby dosť tolerantného diváka ... ale áno ... omieľaním osudovosti jednej hry o moc ... možno natočiť aj 20 sérii ... čo na tom, že ani čaj nemožno luhovať donekonečna, lebo potom pijeme niečo, čo pripomína kaluž moču .... presne takú chuť mám po dopozerani ... a je to škoda ... z 5 klesnúť skoro k odpadu ... tri to zachránili ... ale len preto, že nápad prvej to podržal ... ach jaj ((po dopozeraní, keď som sa gro 4.série tak nechutne nudila, že len túžba môcť povedať "zvládla som to" ma donútila to pozrieť do konca ... preto 1. séria 5*, 2. séria 3,5* , 3. séria 2,5 * a štvrtá? Váhala som nad odpadom, potom dostala jednu čestnú väzenskú hviezdu na počesť pochovanej legendy ... takto si u mňa seriál udržal slabé tri hviezdičky ... ale aj po aktualizácii viem jedno "vzdajme minútou ticha hold zmrzačenej a ubitej kedysi brilantne poňatej zápletke ... nech jej je zem ľahká. Tá 4. séria je pre mňa ako ošťatý hrob ... a presne to z toho vzklíčilo. Nikdy viac si toto nepozriem opäť)) ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye