Čtyři oběti. Čtyři bolestivá tajemství. Aidan Breslin je zkušený detektiv, který se stále nevzpamatoval ze smrti své manželky. Zatímco vyšetřuje případ nezvykle brutálních masových vražd, zjišťuje, že existuje nějaké děsivé spojení mezi ním a vrahem. Klíčem se zdají být biblická proroctví spojená se čtyřmi jezdci Apokalypsy: Válkou, Hladem, Morem a Smrtí... (oficiální text distributora)

SOLOM.

Film mě zaujal svým námětem, nikoliv však už dějem samotným. Čekal jsem pořádnou apokalypsu, ale dočkal jsem se jen slabého odvaru. Přitom tenhle thriller vypadal ze začátku opravdu slibně. Oběti propícháné háčky, krví napsané zdělení z bible. Jenže jakmile se přiznal první jezdec začal film ztrácet napětí. Čím dále se děj ubíral, tím jsem se začal víc nudit. Vraždy ustaly a stala se z toho jen nudná detektivka. Přesto bych chtěl pochválit Denise Quaida za jeho výkon. Jako herce ho mám rád a ani tady mě nezklamal a držel kvalitu nad odpadní vodou. Režisér si mohl víc vyhrát se samotnými jezdci, ale nakonec z nich udělal jen zdrogované děcka toužící po pozornosti. ()

eraserhead666

Jezdce apokalypsy by šlo jednoduše odstřelit jako další vylouhovaný čaj původně uvařený Fincherovým Sedm. To by však zřejmě udělal někdo, kdo považuje Sedm za vynikající film. Já ho za něj nepovažuji (jsem milec spíše Vražd podle Jidáše), takže to nemíním nějak srovnávat a kvůli tomu tenhle film hned odstřelovat. Ono totiž, a to nijak nezastírám, zápletkové vezení se na vlně vyvolané právě Sedm je na filmu to nejlepší. Že to nebude nic kulervoucího mi bylo jasné v okamžiku, kdy se v úvodních titulcích mihlo jméno Michaela Baye coby producenta. Bay je prznitel všeho hororového a tady mu nepomůže ani to, že jsou Jezdci apokalypsy spíše temnějším krvavějším thrillerem než hororem. Film sráží na kolena strašně nevyvážený scénář, který neví, jestli chce být krvákem nebo rodinným dramatem, navíc to podstatné vykecá poměrně brzo a až přílišná jednotvárnost jednotlivých vražd, vymyslet přece čtyři originální (nebo alespoň sobě navzájem ne tak strašně podobné) vraždy by přece nemělo být něco těžkého.... Co film naopak zachraňuje je do role přesně padnoucí Dennis Quaid a snad překvapivě obsazená Zhang Ziyi, jejíž proměna je výborná. Přeslazený konec v emo stylu (už jsem jen čekal, že se ten kluk začne litovat) tomu moc nepomáhá. Jen tak tak průměr hlavně pro dobré zapojení náboženské mytologie, to já ve filmu rád. 2,5* ()

kajda.l

Jedinou, zato hodně důležitou věc, kterou bych filmu vytkl je, že snad i dub pozná pointu(identitu bílého jezdce) zhruba v polovině filmu. Ovšem tento styl filmů mám rád a nenudil jsem se a proto tentokrát zaokrouhluji směrem nahoru, jinak 3,5 hvězdy. ()

Morholt

Tak tohle opravdu ne. Těšil jsem se na povedenou vykrádačku ze Sedm (něco jako Vraždy podle Jidáše) se solidním hereckým obsazením a nafasoval jsem rozplizlou nicneříkající nudu s náboženským motivem, který tam neměl co dělat a kde mi bylo v půlce jasné, kdo je ten hlavní jezdec, což mělo být zřejmě šokující zjištění na konci. Dennis Quaid byl hroznej a k smíchu, když docházelo na scény, v nichž neohrabaně svíral pistoli a Peter Stormare, na kterého jsem se těšil, se tam mihnul snad na dvě minuty. Ziyi Zhang toho prostoru taky moc neměla, ale já mam zkrátka pro tuhle Číňanku slabost, takže těch 15% patří jí. ()

Shaqualyck

Zpočátku to vypadá na obstojně okopírovanou Sedmičku maestra Finchera, navíc Quaid hraje tradičně na výbornou. Jenže s první pointou (Ziyi Zhang) začne atmosféra propadat sítem logických děr a místo vyvrcholení předkládá zkušený klipař Åkerlund nevěrohodné emo drama o dysfunkční rodině. ()

Terva

.....zavěšování patří k subkultuře vycházející z náboženských rituálů, stupínek vývoje od tetování k piercingu. Jezdec zvaný Smrt byl nejlepší....a peklo šlo za ním. Film se rozvíjel v docela dobré drama, leč od půlky až do samého konce, se děj pomalu táhnul a poznání bylo otřepané a nudné. ()

moviesfan

Jezdci Apokalypsy je vydařený thiller, který má notnou dávku napětí a akce, které šlapou poměrně dobře. Film nemá žádnou slabší stránku, což je velkým plusem. Mnohé scény nejsou pro slabší povahy, ale děj je především detektivka, která dychtí po odpovědi. Odpověď pro mě byla překvapující. ()

Marek1991

Keď som videl, že jazdci apokalypsy, čakal som nejaký alternatívny výklad tej časti Biblie, kde sa toto spomína. Prišiel však jeden nemastný a neslaný príbeh zo života ľudí, ktorý okrem riadnej dávky mysterióznosti ničím nezaujal. Podľa mňa to boli do väčšej časti vyhodené peniaze. ()

Ajinka126

Měla jsem pro to velká očekávání, která se nenaplnila. Jezdci apokalypsy nejsou tím, čím by být chtěli a sic kvalitním trhákem. Příběh je nudný a nepoutavý s občasným náznakem násilí a lidské odpornosti.. to má jako stačit?? ()

corpsy

Pekne sa to buduje, má to dobré herecké obsadenie, spád, švih. A potom príde koniec. WTF? Prečo? Nedalo sa to dotiahnuť na divácky spokojenejšie finále? Tým pádom sa roja na povrch nezrovnalosti v scenári a je to fatality. V tomto prípade je krátka minutáž negatívum. ()

mysiak

Slušná kriminálka, ktorá síce trochu parazituje na Sedem a podobných kriminálkach..ale je vcelku originálna a krátka...Dennis Quaid je ako detektív fajn...oplatí sa vidieť..raz ()

GodComplex

Dalsi slaby klon Se7en? Totalne! Slibne tema jezdcu apokalypsy, slibne herecke obsazeni, ale ve vysledku naprosto zbytecny a nudny film. Zajimalo by me jak dlouho je jeste bude bavit natacet podprumerne detektivky o chytani vraha vrazdiciho podle bible uprostred spinave americke metropole. Skoro bych dal 1 hvezdicku, ale vzhledem k me slabosti pro asiatky pridavam dalsi bonusovou za Ziyi Zhang. 3/10 ()

Riddick77

Hodně povedená a svižná "vykrádačka" Sedmičky a Vražd podle Jidáše, která má docela aktuální apokalyptický podtext. Tudíž komu se nic neodhalilo (zjevilo), ten asi nedával pozor, přičemž by měl honem rychle otevřít oči... ;-) 7/10! ()

Lum3n

Jezdci apokalypsy jsou podle mě lepší, než jejich zdejší hodnocení. Samozřejmě, zápletka není nijak originální (se7en a spousta dalších), nicméně v žánru tajemných nábožensko-filozoficko-psycho-sériových zabijáků, jsou Jezdci apokalypsy určitě to lepší, co můžeme vidět. Dennis Quaid podal stabilně slušný výkon, Ziyi Zhang je čím dál krásnější a byla tu velkým oživením. Závěr (filmu, ne komentáře) - z hlediska pointy velice dobrý, ovšem z hlediska závěru jako takového nic moc a to je asi důvod proč nakonec dávám jen 3* a ne 4*. 70% ()

blackrain

Podle názvu jsem čekala, že to bude brutální divočina. Názvy někdy klamou. Mají nalákat diváka. Nápad to taky není zrovna originální. Vraždy podle biblických odkazů už jsme tu měli. Ale abych nehledala jen mouchy, pointa nebyla úplně jednoznačná. Místy je to zajímavá atmosferická podívaná. ()

stration

No žádná sláva to teda nebyla. Pár zajímavých míst, celkem zajímavá pointa a to je všechno. Všechno takové nedotažené. Ani konec tam v podstatě žádný není. Jednou stačilo. ()

grogodil

Na jeden z najznámejších citátov z Biblie našróbovaná dosť nedotiahnutá akože drsná kriminálna zápletka, pointu ktorej prekuknete zhruba v polovici a ktorá toho dosť dlží Fincherovmu Se7ven, aleo Purpurovým riekam. A nenechajte sa ako ja zlákať menami v titulkách ako Peter Stormare alebo Zhang Ziyi - pre tých pár štekov, čo tam odvrknú sa to neoplatí sledovať. ()