Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

kyrysar

Americká komixová ikona. Bál jsem se toho, ale nakonec jsem se toho nemohl nabažit. Nechápu CSFD lidi, za tak nízký hodnocení. Teď už to možná všichni ví jak to je. Ale čekat na Buckyho (ne)konec bylo dost nervy drásající, když člověk věděl, že to přijít musí... ()

TesterX

Dalsi figurka v elastacich na platne. Tahle si s vama moc rada pohraje s frisbee, udela palacinky a jeste zazpiva americkou hymnu. ////////// TECH: *** / FILM: ** / DOJEM: ** /// Celkem: **+ ////////// ()

jojto

Pokiaľ ste nikdy nelistovali komiks, tak netušíte do čoho idete. Ak vám vadí americká propaganda, naozaj so všetkým čo k tomu patrí a nemáte radi blonďavých, nabúchaným, hopsajúcich fešákov, tak pozor na to a ruky preč. Ak očakávate marvelov a tému záchrany sveta od zloducha, jednoduchý dej a akčné scény, tak klíďo píďo si sadnite, urobte si popcorn a po skončení filmu tvrdo a s prázdnou hlavou zaspite :) ()

pursuer

Neuvěřitelná ptákárna. Jako bych se vrátil o deset let nazpět, když jsem to samé tvrdil o Lize výjimečných. Nevím, proč jsem si na to vzpomněl... Aby příběh dával aspoň jakýsi smysl, byl scénárista svolný k leckterým psím kusům. Nechybí samozřejmě dorostenecké vtípky (z úst třicetiletých nezní tak zajímavě) a lekce absurdní fyziky. Musím pochválit režiséra, že odhlédnu-li od použité patriotské hudby, není film tak bezduše prosáklý americkým nacionalismem, jak jsem se obával. Nakonec je to prostě jen volovina, která mrhá potenciálem Huga Weavinga. ()

Dvorka96

Největší symbol amerického vlastenectví (alespoň v komicsu) se konečně dostal na stříbrné plátno. Pokud máte aspoň trochu rádi 2. Světovou válku tak vás tento film bude bavit od začátku až dokonce. Herecké obsazení je dobré. Chris Evans by mi do role Kapitána i seděl, kdyby předtím nehrál toho fracka Human Torche (tímhle si to u mě vyžehlil). Hugo Weaving zde hraje záporáka, kterého nemůže mít rád nikdo a vše doplňuje Tommy Lee Jones. Děj je zajímavý, jde přece o vznik supervojáka, ale přece jenom je to jen most k Avengers, na které tento film navazuje (jako většina filmů od Marvelu). Žasnul jsem nad tím co dokázali autoři (a doktor Zola) vymyslet za výzbroj pro Hydru (Hi-tech tanky, Laser guny). Film je výborný a trochu převyšuje i druhý díl se Zimním vojákem, takže super zábava pro celou rodinu. ()

vika.evil

Docela slušný filmík na večer.Odehrává se behěm druhé světové války což je docela super.Efekty jsou dobré a obsazení jěště lepší.Dočkali jsme se už i druhého dílu tak uvidíme co ten..No shrnu to...Dobrý akční (vojenský) film se superhrdinou co má schopnosti díky vojenskému pokusu.Bojuje proti německé Hydře,která hledá ničivou zbran a on je musí zastavit.Potka i lásku atd.Prostě musíte zkouknout abyste pochopily...Proto dávám 5*... ()

JoeSO

Malinko průměrný začátek do série Kapitána Emériky. Ten Hugo se mi tam ale moc líbil, prvotřídní parchant :) ()

axel01

Odvolávám, že jsem si u druhého dílu stěžovala na přebytek akčních scén, které jsou tak nějak nahrané každým coulem. Pořád jsou lépe a efektněji udělané, než tady. Tady máme dějovou linii propracovanější, ale na úkor dobrých scének. Dokonalý není ani jeden z filmů, ale dvojka mě aspoň těmi efekty uchvátila daleko víc. Pro mě v žádném případě není nezbytně nutné vidět tento film. Snad jedině pro kontext, nicméně dalším svým pokračováním se rovnat nemůže. ()

Ace.A.T.L.

Skvělá adaptace komiksu. rozhodně si s tím tvůrci pohráli, tak jak si to zasloužilo a vytvořili počin, plnej akce, efektů, správných Marvelovských podtextů, ale i vtipů. Bál jsem se toho, ale VELICE mě to překvapilo v kladným slova smyslu. Za mě skálopevných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Goumen

Celkový dojem z filmu u mě dost ovlivnilo to, že nemám obecně moc rád přehnané akční scény s nesmrtelnými hrdiny a mnohdy nefungujícími fyzikálními zákony. Chápu, že jde o film dle komiksu, ale chvílema to bylo na mě moc. Každopádně některé scény jsou povedené a velkolepé a líbil se mi i ten retro-futuristický styl kostýmů, motorek atd. ()

Optical

Captain America zasazen do doby svého vzniku, kdy na stránkách komiksu rozdával pěsti i samotnému Hitlerovi. Captain America je staromódní moralizující skautík, tedy přesná Marvelovská kopie tehdejšího Supermana, akorát bez všech těch super schopností. ()

LencaN

(Malé SPOILERY) Bylo to fajn, ale takové zvláštní. Možná kdyby to nebylo v rámci komiksů, ale jen nějaký reálný příběh bez toho zázračného séra, bylo by to přijatelnější. Ale takhle to je nedotažené. Akce super, triky taky. Zmenšení Evanse na začátku bylo drastické a povedené. Ten rozdíl když pak "nabobtnal" byl markantní. Evans je sympaťák a na hodného slušného hocha se hodil s tím jeho spořádaným účesem. Jen mi vadilo, že není dané, co vlastně umí. Co mu ublíží, zabije ho něco, jaké schopnosti vlastně má, jestli nějaké vůbec má kromě narostlých svalů? A co ten štít? To se jako všichni strefovali jen do něj a do nohy nebo někam jinam se z tolika střel, které na něho mířily, netrefila ani jedna? A tu jednu hvězdu musím strhnout i za ten zvláštní konec. Zvládl strhnout letadlo níž, ale zabočit s ním, aby nenarazil do ledovce, ale do vody, z které by mohl vyplavat už nezvládl? A jakto, že 70 let spal? To ta jeho regenerace byla taková zázračná, že po tolika letech byl živý a navíc stejně starý? No prostě jsem našla spoustu nejasností a ty mi celkem vadí. Ale vizuelně to vypadalo nádherně, hlavně na začátku to vypadalo jako obrázky vytažené přímo ze stránky nějakého komiksu a Red Skull byl dobrý záporák. ()

klara.leb

Dala bych 4 hvězdy, protože film se mi velmi líbil, Chris byl úžasný a bylo to i vtipné, ALE oproti dvojce, kterou jsem - bohužel/bohudík - viděla hned po shlédnutí jedničky, avšak, opět je tu ALE a to ta hvězda navíc. Ta je za to, že film se hodně držel komiksu, za což velký dík a uznání..! :) ()

silvusaak

Johnston se nad Jumanji neprekona. Tohle bylo sice fajn jako sci-fi no kazdopadne ta kamera byla asi tak kvalitni jako tocit to s Gopro na selfie tycce. Johnson cislo 2 je lepsi v televizi nez na platne. Cekam co dalsi dil, v jinych rukach to mozna bude kvalitnejsi podivana. ()

Chaloupek

Na druhe zhlednuti pridavam hvezdicku - ne ze by to bylo mene blbe, jen jsem od toho uz nic necekal a jen tupe ziral. A cas to zabilo spolehlive. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)