• slovenský

Sci-Fi / Dobrodružný / Mysteriózní

USA / Velká Británie, 2014, 169 min

Velkolepá cesta za novými světy, která skrze moderní vědecké poznatky bere vše od nejspodnější podlahy až po nečekaně fantaskní rozuzlení. Není třeba dodávat, že Nolan velkolepostí a uhrančivostí svého vyprávění předčí zbytek světa, takže když se k tomu přidají vynikající herci, hravě zapomenete na trošku nezvykle vysoký tlak na emoce... Po dalších dvou zhlédnutích upravuji názor i na ty emoce, najednou mi přijde, že k filmu patří. Interstellar se mi jeví jako neskutečně krásný film a jsem rád, že i přes počáteční cynismus jsem si našel cestu k tomu spatřit v něm - stejně jako v ostatních filmech Nolana - dokonalost. 10/10(8.11.2014)

Pro mě nejlepší Nolan od Dokonalého triku.(6.11.2014)

Ohromenie z rozkošne staromódnej objaviteľskej sci-fi s prevratným zobrazením niektorých vesmírnych javov kazí scenár pôsobiaci dojmom nasilu pozošívanej zlátaniny. Dejová línia so zlým kozmonautom sa do príbehu zúfalo nehodí, dialógy nekonzistentne miešajú osobné veci a vzletné frázy o budúcnosti ľudstva, koniec je predvídateľný, doslovný a nedáva veľmi zmysel. Škoda.(16.11.2014)

Nevim nic, ale dobrý.(9.12.2014)

• dobytek

Bratři Nolenové museli hulit asi slušnej matroš, když vymejšleli scénář. Takový šílený teorie o cestování časem a X-rozměrnejch prostorech snad nemůže v normálnim stavu člověk vymyslet. Možná pod vlivem něčeho by mě to bavilo víc, ale za střízliva mi to teda nějak nesedlo. Dlouho je to takový nudný rodinný drama, pak nastane trochu akčnější pasáž, když začnou přistávat na ty planety, tak jsem myslel, že nakonec to zase až tak špatný nebude, ale pohřbila to úplně ujetá poslední třetina.(1.2.2015)

• - Režisér Christopher Nolan se s Hansem Zimmerem domluvili na spolupráci ještě před tím, než se začal psát scénář. Hans neměl ponětí o tom, o jaký film má jít a neznal dokonce ani žánr. Dostal jen krátký ovšem důležitý úryvek, který mu předložil Chris, jenž řekl: „Dělej na tom jeden den. Zítra mi ukážeš, co jsi udělal, a přesně to bude soundtrackem k filmu.“ A opravdu se tak stalo. Během následujících dvou let byl soundtrack hotový. (Zdroj: Tisková konference v Londýně 30.10.2014) (Borrtex)

• - Mladá dívka na korbě nákladního vozu, kterou lze zahlédnout v krátkém záběru během jedné z písečných bouří, je dcera režiséra Nolana Flora. (oje)

• - V ani jedné scéně z téměř 3hodinového filmu Christopher Nolan nevyužil zeleného plátna, které se dnes při natáčení používá již v téměř všech filmech zahrnujících efekty počítačových animací. (Num3roO)