poster

Interstellar

 • anglický

  Interstellar

 • slovenský

  Interstellar

Sci-Fi / Dobrodružný / Mysteriózní

USA / Velká Británie, 2014, 169 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  *****

  Nolan je prostě jinde. A zase mě uchvátil tak jako letos žádný filmař. Jeho sci-fi Interstellar je mohutnou podívanou, a to jak co se týče vtahujícího audiovizuálu a perfektního trikového podání, tak i v rámci šíře svého vyprávění, kdy prolítáváme skrze dlouhé roky, neznámé galaxie i různé dimenze. Je to fascinující podívaná, která důmyslně pracuje s tím, co důvěrně známe a vynáší to do sfér za horizontem našeho každodenního uvažování tady dole, na Zemi. Na oko ne-až-tak-vděčná pozemská linie pracuje perfektně ve prospěch vyprávění, které je na Nolana nezvykle procítěné, emocionální a intimní, přestože jsou na plátně zároveň vidět monumentální věci a hrdinové se vydávají na výpravu jak ze Star Treku. Dokonalá vesmírná podívaná, která překvapuje i dojímá - nakonec ale strhe tím, jak komplexní obraz dokáže poskytnout o slabostech i síle člověka. Film roku.(3.11.2014)

 • pan Hnědý
  *****

  ************* Stanley Kubrick by určitě chtěl tohle filmové zpracování vidět. Škoda, že to přišlo až tak pozdě, moc bych mu to přál. ************************* Tam kde skončil filmový vizionář Stanley Kubrick, může jen jeden filmař pokračovat - Christopher Nolan. ------- Nolan již před premiérou zmiňoval velkou inspiraci 2001: A Space Odyssey a velmi se chtěl přiblížit (a dokázal to). Kubrickova nadčasová Odysea má rozsáhlý dopad na diváka stejně jako Interstellar. Obsahuje dokonalou vášeň obrazů, myšlenek, procítění lidského organismu, nadvlády umělé inteligence, osobnosti, vzniku lidstva, přírody a posunu lidské inteligence - která mění všechno kolem nás. Během sledování se divák dotkne hvězd, cítí tajemnou až drtivě tísnivou klaustrofobickou atmosféru a vesmírného ticha. Hrůzu z mezihvězdné prázdnoty. Divák v doprovodu pomalých záběrů a komorné hudby pečlivě zkoumá záběr po záběru - dialog po dialogu - práci filmového jazyka. Nekonečnou myšlenku cítí i po skončení filmu (i po desítkách let). ------- Interstellar je dokonalé zrcadlo Kubrickova podpisu - zpomalené záběry na vesmírnou lod' v doprovodu krásné hudby, záběry točivého modulu ve vesmíru a nabourání do časoprostoru je uchvacující a Nolan tvoří nejdokonalejší sci-fi v dějinách filmu ------- Hluboká myšlenka (nekontaktují nás "oni" ale my sami) nepochází z našeho světa a dodnes nemůžu pochopit jak to Nolan dokázal, hudební složka Hanse Zimmera vyvolává během filmu husí kůži po celém těle, vodní planeta a blížící se vlna je dech beroucí (při téhle scéně jsem se dvakrát nadechl), dokonalá vizuální stránka nolanovských rozměrů, která sahá daleko za naší galaxií. _______ Po prvním zhlédnutí mírné nejistoty jsem v duchu stále viděl 2001: Space Odyssey jako number 1. Po druhém jsem viděl film, který v kinematografii nemá obdoby, film který posunul hranice představivosti na takovou vzdálenost, že mě mrazí po celém těle pokaždé když ho vidím. Po třetím se Interstellar stává nejdokonalejší, nejdojímavější emocionální film, jaký jsem kdy viděl na filmovém plátně. Po jedenáctém zhlédnutí si stále opakuji: "tuhle myšlenku nemohl natočit člověk z tohohle světa". Ale natočil.(8.11.2014)

 • KarelR
  *****

  Zážitkový level? Nekonečno. Mindfuck level? Zhruba stejně. Jestli se vám zamotala hlava u Počátku, vězte, že to byla jen neškodná rozcvička před Nolanovým nejepičtějším dílem. V Interstellaru se snoubí ty nejryzejší spielbergovské emoce s abramsovským adrenalinem a neustávajícím tempem Temného rytíře. Zároveň ale jde o jasnou poctu Kubrickovi, jíž by testovací publika zřejmě nerozdýchala a producenti by vzali do ruky velké nůžky. Nolan má ale naštěstí takovou moc, aby tyhle nástrahy ladně přeskákal. A mohl si natočit všeobjímající (zároveň však vítaně komorní) výpravu za hranice známého i neznámého, která každé zakroucení hlavou okamžitě rozdrtí silou té nejoslnivější filmařiny. Interstellar tak dokáže napnout, dojmout i šokovat, kdykoliv se mu zachce. Hlavně vás ale tři hodiny nenechá sundat oči z plátna, a kdyby někdo začal tvrdit, že IMAX sály vznikly jen kvůli němu, nebyl by problém tomu uvěřit! (9/10)(3.11.2014)

 • Malarkey
  *****

  Ten film je, jak kdyby mi Nikola Tesla otevřel jednu ze svých pandořiných skřínek. Vůbec bych tomu nerozuměl, ale neuvěřitelně by mě to fascinovalo. A teď mě prosím omluvte, zřejmě po zbytek svého života budu studovat veškeré teorie o vesmíru, černých dírách a pátých dimenzích.(6.11.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Pokud bude někdy příležitost a já budu Centrálním mozkem lidstva vybrán jako nejvhodnější adept pro hledání obyvatelné planety, tak poslušně hlásím, že se vám na to vyseru. Pošlete si tam kapitána Ameriku, Jamese Bonda či Křemílka s Vochomůrkou, ale já zůstanu doma. Já se totiž nechci ztratit v časoprostoru za knihovnou, protože se raději bavím při sledování skvělých filmů a tento by takový mohl být. Tedy mohl, kdyby se v něm brečelo asi tak o hodinu méně, ale víc vad na kráse bych v něm nehledal.(28.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace