Daniel Auteuil jako policista, který poznal příliš zla... Thriller podle skutečné události je zahalen do temného roucha kruté beznaděje a bezpráví. Kriminální policista Louis Schneider řeší těžkou havárii své ženy alkoholem. V opilosti unese autobus, je zatčen a je mu odebráno vyšetřování zločinů sériového vraha. Zbaven policejní hodnosti, nezbývá mu nic jiného, než se s problémy vyrovnat po svém… Originální název filmu MR73 byl zvolen podle typu revolveru Manhurin MR 73, který byl vyroben společností Manhurin na objednávku pro francouzskou policii a četnictvo, právě v roce 1973. Režisérem a scenáristou filmu je Olivier Marchal, zajímavá postava francouzského filmového a televizního kriminálního žánru. Začínal jako policista a každý jeho scénáristický a režijní počin odráží nejen jeho vlastní zkušenosti z praxe, ale i zklamání, traumata a frustrace z policejní práce. Kdysi prohlásil, že to všechno chtěl v sobě uzavřít, ale kdyby to ve svých filmech znovu neotevřel, možná by skončil jako mnozí z jeho hrdinů. Leitmotivem jeho filmů je marný boj policistů se systémovou policejní a polickou garniturou, jeho hrdinové jsou poznamenáni prací u kriminálky a tímto nerovným bojem, a končí s krutými šrámy a zničenými životy, pokud to ovšem přežijí. Ti, kteří si nyní připomínají kdysi tak oblíbený seriál Komisař Moulin, objeví Oliviera Marchala v jeho začátcích, jako scenáristu, herce i režiséra. (Česká televize)

Xmarc

Perfektně ponuré a syrové drama o policistovi, který skončl na dně, a z onoho dna už se nedostal. Bez servítek. K dokonalosti chybělo málo. ()

elgato

film začíná dialogem: - "Věříte v boha, doktorko?" - "Ano, jinak bych tu nebyla." - "Bůh je zkurvysyn. Jednoho dne ho zabiju." ... a ve stejném duchu pokračuje. Hutné, bezbarvé, studené ale výborné drama. ()

Miskindoma

Není nad pořádně temnou kriminálku. Z klišé, že polda své deprese řeší chlastem jsem měl nejdříve strach,ale Olivier to ani trošku nezku....kazil. Jako bývalý polda umí ze svých herců ,,vymáčknout,, maximum. Po Válce policajtů jsem Gérarda nemohl ani vidět, jakou z něj udělal svini. Nebudu hodnotit, který z těchto dvou filmů je o něco lepší nebo horší, ale doufám, že od Oliviera uvidím něco dalšího než jen seriál, který se k jeho filmům moc nepřiblížil. ()

babuca

90% výborný francúzsky kriminálny film podľa skutočných udalostí. Film bez zbytočných fráz s fantastickou atmosférou. Aký to rozdiel od amerických filmov.Skvelý výkon Daniela Auteuila !!! ()

dogzila

Škoda koženkových kabátov a veľkolitrážnych amerických áut. Ak to bolo myslené ako umelecký počin , tak to bol krok do ničoho. Inak by si táto čistá opustenosť vyžiadala nekompromisne 5*. Každý máme svojich démonov , ale ak to bolo naozaj podľa skutočnej udalosti tak to boli jedny z najhorších. ()

KcarlosK

Kdyby byl celý film takový, jako posledních deset minut (že jsou beze slov je třešničkou na dortu), slintal bych blahem. Ale bohužel neustálé flashbacky naprosto zbytečně prodlužují film o asi 20 minut a tím berou tempo a spád. ()

Jannine

Film, který mě nijak zvlášť neohromil. Asi tenhle typ filmů nebudu vyhledávat, protože celá ta ponurá atmosféra opravdu není nic pro mě. Některé momenty ve filmu byly navíc tak nepravděpodobný a nelogický, že jsem si říkala, to už fakt trošku přehání. Takže když to shrnu, nejvíc mi na celým filmu zaujaly asi vlasy hlavní hrdinky :D ()

klukcz

pocitově příjemě ponurá, leč zbytečně dlouhá detektivka.docela dlouho mi trvalo, než jsem se ve filmu vůbec zorientoval, ale ani pak pocit ze sledování nebyl lepší a vlastně to byla celkem nuda.pokud by film měl spád jako poslední půlhodina měl by alespoň o hvězdu víc. ()

hajner

Drsná Francúzska kriminálka s ojedinelým koncom a dosť drastickým pôrodom. Ale inak to bolo celé také ponuré a hlavný hrdina pôsobil ustarane :-) ()

to08.net

Když zklame zákon a jeho vykonavatelé, jen člověk, který nemá co ztratit, může sjednat pořádek. A ten necouvne. Čistě a profesionálně se vypořádá s tím nejhorším, aby po sobě zanechal svět o něco málo lepší. ()

kecal

Prý noir. Leda prd, film o sebe lítostivým kreténovy, v kterém se režisérovi nepodařila navodit žádná atmosféra. S tou hudbou co k tomu je se ani moc nedivím. Někdo to tu dokonce přirovnával k 7. Ten člověk musí byt jednoznačně na drogách. Scénář je k pláči. Postavy se chovají nelogicky a jsou až přehnaně sebedestruktivní. U scény, kdy jdou dva vytrénovaní detektivové zatknout člověka o kterém si myslí, že je mnohonásobný brutální vrah sem se musel už vyloženě smát. ()

quido.morava

Geniálně sugestivní film s perfektně vykreslenou neradostnou atmosférou prostředí, ve kterém se hlavní hrdina pohybuje. Přestože tempo děje je hodně pomalé, tak to není nuda k celému příběhu tak nějak patří. Skvělá hudba. A nebýt jen drobných absurdit a slabšího střihačského umění, které za ostatním trošku pokulhává, dal bych plný počet. ()

JollyJOKER

Zatím jsem v žánru nic lepšího a šilenějšího neviděl.Tak hudná , beznadějná atmosféra ten kontrast života a smrti, no klobouk dolů, chvílemi bylo těžké ten nával emocí zvládnout. One man schow Daniela Auteuila. Fakt síla.... ()

mdf

Mám docelá rád francouzské kriminálky a takhle zase tak špatná nebyla.Sice zdlouhavé,někdy z napínavé linky to spadává do tuctového klišé,ale ke konci to zase dostává tempo a vyustí to v převratný konec. ()

Lothar

Bol to silný film, pre mna ho vystihuje veta Louisa Schneidera "Nevedel som ze muzi su taki zlí" - Je to otrasne, ake nasilie dokazu pachat niektori ludia, ako su mentalne pošahaní. Toto nasilie bolo velmi dobre zobrazene. Daniel Auteuil je skvely herec, ktory to opat v tomto filme potvrdzuje. ()

milos.bradik

To je můj styl, pravdivé a drsné až do krajnosti navíc výborně zahrané. Jediné, co nechápu je to, že lidé často "řeší" problémy alkoholem, ale to není chyba tohoto filmu, to je obecně známý fakt. Alkohol je výborný likvidátor, likviduje přátelství, rodiny, práci, játra i mozek. Pouze problémy mu odolají. ()