Daniel Auteuil jako policista, který poznal příliš zla... Thriller podle skutečné události je zahalen do temného roucha kruté beznaděje a bezpráví. Kriminální policista Louis Schneider řeší těžkou havárii své ženy alkoholem. V opilosti unese autobus, je zatčen a je mu odebráno vyšetřování zločinů sériového vraha. Zbaven policejní hodnosti, nezbývá mu nic jiného, než se s problémy vyrovnat po svém… Originální název filmu MR73 byl zvolen podle typu revolveru Manhurin MR 73, který byl vyroben společností Manhurin na objednávku pro francouzskou policii a četnictvo, právě v roce 1973. Režisérem a scenáristou filmu je Olivier Marchal, zajímavá postava francouzského filmového a televizního kriminálního žánru. Začínal jako policista a každý jeho scénáristický a režijní počin odráží nejen jeho vlastní zkušenosti z praxe, ale i zklamání, traumata a frustrace z policejní práce. Kdysi prohlásil, že to všechno chtěl v sobě uzavřít, ale kdyby to ve svých filmech znovu neotevřel, možná by skončil jako mnozí z jeho hrdinů. Leitmotivem jeho filmů je marný boj policistů se systémovou policejní a polickou garniturou, jeho hrdinové jsou poznamenáni prací u kriminálky a tímto nerovným bojem, a končí s krutými šrámy a zničenými životy, pokud to ovšem přežijí. Ti, kteří si nyní připomínají kdysi tak oblíbený seriál Komisař Moulin, objeví Oliviera Marchala v jeho začátcích, jako scenáristu, herce i režiséra. (Česká televize)

BarVo

Ak masového vraha vie vypátrať len ten, kto má vkuse nad 3 promile, tak je to pruser. Po dvoch hodinách, čo Auteuil nezliezol z obrazu, som mala kocovinu z neho aj ja. Inak slušná krimi, ktorá sa až moc pitvorila v depkách hlavného hrdinu a strácala tým grády. Pocitová minutáž tak bola o pol hodinu dlhšia. ()

WUTEN

První polovina filmu mě opravdu nudila a kromě zchlastaného poldy který se vrací pořád zpátky myšlenkami do minulosti a zapíjí tak tím svoje hořké okamžiky. Druhá polovina už byla o něco akčnější už začal méně chlastat, začne řešit na vlastní pěst. Nechápu koho napadlo vybírat místa pro natáčení kriminálního oddělení, spíše to vypadalo jako překladiště drog, zbraní, mrtvol ale rozhodně to nebyla stanice. Tím chtěl režisér navodit depresivní atmosféru? A to vězení ? To vybrali nějakou kopku z dob inkvizice, to je odraz dnešní doby? A co je to za nesmysl když, nějaký maniak přepadne dospělou ženu která má dvě děti, a teď to vidí dcera jak je mlácena a první co udělá je to, že...... jde vzbudit bratra, tak na tohle už jsem neměl patrony. Opravdu to je co vás napadne, vzbudit mladšího bratříčka, a co takhle telefon zavolat švestky ty krávo pochcaná! Co je tedy z toho inspirováno skutečnou událostí? Nějaká fakta potřebuji, jediné co mě napadlo co bylo inspirováno je věčně zmatlaný policista který unesl autobus, jasně jeho žena má havárii a já jsem policajt tak se jdu vyřádit na autobusu s cestujícíma, bravo...... PARÁDA. Ještě že to ten konec zachránil jinak bych dal jednu hvězdu. ()

chozze008 odpad!

ja bych to natah na tri hodiny a dal tam jeste vic zpomalenejch zaberu a dojemnych scen, ten zaver byl fakt vrchol picovitosti, vona furt rodi a von do toho (konecne po 2 hodinach) voddela dva grazly, manzelku a sebe. Tendle film bych moh videt jeste 5x, ne 10x! Ale myslim ze se tvurcum povedlo nastolit dulezitou filozofickou otazku "Co delaj holky kdyz si chtej podrbat koule?" ()

PTuranyi

Výborná noirový kriminálny thriller o neortodoxnom policajtovi vyšetrujúcom sériu vrážd. Daniel Auteuil výborné hrá túto ľudskú trosku naloženú v alkohole odkedy jeho manželka utrpela nehodu, ktorá ju pripútala na lôžko. Produkcia je výborná a noirová atmosféra je dostatočne hustá. Policajti tu nie sú žiadni anjeli, ale banda rôzne skorumpovaných hoviad. Takže Luis musí bojovať nie len so zločincami ale aj s protivníkmi vo vlastných radoch. Druhú stranu príbehu tvorí Justine so sestrou, ktorých rodičia boli tiež obeťami sériového vraha. Tvorcovi nestavili na šťastný koniec a záverečný masaker je očistný. Snaha kompenzovať to zrodom nového života a kvázi prevtelením je už tak trocha zbytočná nadpráca. ()

frenkie

Tak toto byla paráda! Francouzký film je díky současné generaci tvůrců tzv. "v laufu". Což ovšem neznamená, že by se ve Francii netočily totální kraviny. Točí, jako všude jinde. To ovšem není případ tohoto snímku. Režisér O.Marchal nám předkládá příběh pěkně syrový, nijak nepřikrášlený, s různě pokřivenými lidskými charaktery, tragédiemi, špínou, deziluzí, korupcí a bezmocností. Čekal jsem celý film, že se hlavní hrdina(ve výtečném podání D.Auteila) zvedne ode dna, vyrovná se se svojí tragédií a začne zase žít. Hmm, ba ne, místo toho přichází přímé, brutální rozhřešení, které je ovšem logickou tečkou velmi dobře napsaného příběhu, inspirujícího se skutečným případem. No prostě velká spokojenost. Jasných pět *. ()

moorks

Po snímku "Polda" je to další takto laděný snímek. Kombinace Marchal - Auteil je zárukou kvality.Snímek mě zaujal i širokým rozměrem a lze jem také přemýšlet o duších vrahů,obětí,policistů...Marchal jako bývalý policisty to umí skvěle vykreslit a ukazát,jak to v takové branži chodí.Tento snímek mě chytil a zaujal...těším se na další jeho snímky. ()

Spike86

Toto je pro mě film dvou tváří. Je to pekně ponurá krimi, ale třeba do Se7en má pro mě hodně daleko a to hlavně z následujících důvodů. První scénou to začíná hodně slibně. Potom se to ale začne komplikovat - 2 různí vrahové a tím pádem 2 linie vražd v různých časových pásmech, flashbacky atd. Nevím jestli mi nějaké věci unikly, ale první půlka byla pro mě dost zmatená a nechápal jsem některé souvislosti a provázanosti - kdo, co, s kým, jak... No druhá půlka pak již není tak komplikovaná, člověk si domyslí některé věci a už si může naplno užít atmosféru. Herecký výkon zejména aktéra v hlavní roli je velmi dobrý. Během sledování jsem přemýšlel o hodnocení za 3*, ale ke konci to již bylo dostatečně dobré, takže za 4*. 70% ()

naytsirk

Jak už tady někdo asi určitě napsal... drsné, ponuré, francouzské.... někdy na to mám opravdu náladu a pak si to užiju.... ()

Agnostik

Dobrá novější temně laděná francouzská krimi.Hned v uvodních chvílích vás dokáže napjatě vtáhnout do děje.Výborně atmosferická a napínavá odpověd na hollywoodské perly stříbrného plátna o masových vrazích s typickou francouzskou originalitou a rukopisem. ()

Film2

Sorry ale zaspal som a to som tento film pozeral poobede a to som nebol vôbec unavený. Strašne únavný film ()

chytri

Mám slabost pro francouzský film a tento kousek se vážně povedl. Je vidět, že spolupráce Oliviera Marchala a Daniela Auteuila je zárukou kvality. Skvěle udržovaná atmosféra filmu strhne do deprese snad i největšího optimistu. Zasloužené 4 hvězdy. ()

mahatma

Nelze dodat pseudokomentář a zdejší banda pseudokritiků, kteří hodnotí zpracování, mi příjde jako skupinka fracků, kteří jakoby klackem umlátí kočku a pak se nad mrtvolou ze všech stran zamýšlejí, jestli jí ubili dostatečně sofistikovaně. Co jiného může tak dobře posadit do reality, jako tahle věc? Pro mne naprosto obohacující a s velkou pokorou Marchalovi a výbornému Auteuilovi díky. ()

Sa.sa

Hodně dobrý film, který krásně ukazuje beznaděj i rozpoložení člověka co je na konci a čeká až na tu pomyslnou tečku... Ten konec se dal očekávat a naštěstí to dopadlo tak jak to dopadlo... ()