Daniel Auteuil jako policista, který poznal příliš zla... Thriller podle skutečné události je zahalen do temného roucha kruté beznaděje a bezpráví. Kriminální policista Louis Schneider řeší těžkou havárii své ženy alkoholem. V opilosti unese autobus, je zatčen a je mu odebráno vyšetřování zločinů sériového vraha. Zbaven policejní hodnosti, nezbývá mu nic jiného, než se s problémy vyrovnat po svém… Originální název filmu MR73 byl zvolen podle typu revolveru Manhurin MR 73, který byl vyroben společností Manhurin na objednávku pro francouzskou policii a četnictvo, právě v roce 1973. Režisérem a scenáristou filmu je Olivier Marchal, zajímavá postava francouzského filmového a televizního kriminálního žánru. Začínal jako policista a každý jeho scénáristický a režijní počin odráží nejen jeho vlastní zkušenosti z praxe, ale i zklamání, traumata a frustrace z policejní práce. Kdysi prohlásil, že to všechno chtěl v sobě uzavřít, ale kdyby to ve svých filmech znovu neotevřel, možná by skončil jako mnozí z jeho hrdinů. Leitmotivem jeho filmů je marný boj policistů se systémovou policejní a polickou garniturou, jeho hrdinové jsou poznamenáni prací u kriminálky a tímto nerovným bojem, a končí s krutými šrámy a zničenými životy, pokud to ovšem přežijí. Ti, kteří si nyní připomínají kdysi tak oblíbený seriál Komisař Moulin, objeví Oliviera Marchala v jeho začátcích, jako scenáristu, herce i režiséra. (Česká televize)

pekas

Bezesporu velice depresivní film. Do čtyř hvězd mi cosi chybělo a něco přebývalo. Totiž k uzoufání mi vadí ta berlička s kouřením a chlastem. Tak za tři. ()

DJ Kritik

Typicky francúzske, bez pátosu, bez dokonalého hrdinu, bez prihlúplych hlášok ale zato čisto naturalistické, ubíjajúce až priam desivé. Ale pritom to je až veľmi uveriteľné. Akcia: **** Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** Hudba: *** ()

Něrpa

Pouhé dva dny po shlédnutí a já netuším o čem to vlastně bylo. Pouze hlavní hrdina byl slabčák a pořád chlastal, ale nepamatuji si, co vlastně řešil. Ale v podstatě to nenudilo a dalo se na to dívat. ()

Plastík

Nepochopil jsem hodnocení. 77 %. Za co? Za co, přátelé, za co? Za převádění vzpomínek? hm. Za závěr? No to mě tedy posel. Kovalsky - to byla role a zaplétající postava. No tedy! To Šmekám. Jen jestli se nenecháte ovlivňovat - co kdybyste napsali svůj názor. Jděte do postele - tedy někteří. ()

jafuska

tento film není můj oblíbený a ani jako žánr, v tomto filmu jsem se ztrácela od prvních okamžiků, kdy jsem ho začala sledovat, zdá se mi, že někdy Francouzy natočí docela slibný film a vzápětí další, který je těžko koukatelný, natož ještě vybral režisér nesympatické herce, což je základ pro prospěch filmu, když je tomu pravý opak je pak těžké uvěřit v co se ve filmu odehrává natož ještě o něm přemýšlet, no budiž pro fanoušky Francouzských filmů bude tento film super, pro ostatní, asi ne, ()

blacktomas

Opravdu velmi vyvážená, ponurá krimi francouzské školy. Shnilé stěny promáčené litry alkoholu. Ztracené iluze a poldové, které by jste nejradši ani nevolali. Něco pozitivního by jste v MR 73 hledali jen těžko, přesto jsem nadšený a to velmi... ()

mirkath1

Začínám přicházet na chuť francouzským filmům, jsou mnohem syrovější než americké. Chvílemi mi přecházel mráz po zádech a Louse mi bylo líto i jsem ho nenáviděla pro jeho slabost. Kdo tohle nezašil asi nepochopí, ale věřím, že člověk se ode dna už někdy neodrazí a vzdá to :( ()

GoustDog

Místy naprosto omračující thriller. Výjimečně temný a atmosferický. Bohužel, jindy také - střed filmu - velmi roztahaný thriller. Pomalé tempo, pokud má nějakou výpovědní hodnotu, je v pořádku, ale tady se mnohdy trošku ztrácí v překladu. Kdyby bylo vyprávění ve stylu začátku filmu a poslední třetiny, vznikl by snad až nadpozemsky dobrý film. I tak nám však Olivier Marchal naservíroval zážitek, na který se nezapomíná. A po letech si to pustíte znovu. ()

gicous

Film, jehož síla netkví v jednotlivostech, ale naopak v celku. Nejsou tam scény, které by nějak zvlášť zůstaly v paměti, ale když si film zpětně přehrávám, zanechává neobyčejně silný dopad. Zpočátku trochu nejednotné vyprávění se postupně sjednocuje, aby se nakonci uzavřelo ve smutném ale i tak logickém finále. Při závěrečných titulcích se ukáže, že celý film byl velice osobní výpovědí režiséra, který ji věnoval svým blízkým. Pocit viny, který hlavního hrdinu celý film provází jako temný stín a nedá mu vydechnout, je hlavním motivem celého filmu.Ve finále už nemá jinou volbu. Jeho špatná rozhodnutí zahalená alkoholovým oparem desítek lahví, které vypil, ho dostaly do bezvychodné situace nasobené pocitem viny z osobního selhání. Vsadí všechno na jednu kartu, vykoná poslední dobrou věc a společně se svou ženou odchází. Nový život, který se nakonci rodí, zřejmě symbolizuje novou naději a zároveń vykoupení hlavního hrdiny. MR73 je temné a smutné policejní drama, které otvírá několik zásadních životních témat a nebojí se na ně dát jasnou odpověď. ()

subic

Nejbarevnější na celém filmu jsou oranžová skla slunečních brýlí kriminalisty Louise Schneidera (Daniel Auteuil). Ani krev není tak barevná. Celé je to natočené v Low key nádechu, což jistě dodává na dramatičnosti. Chtěl jsem dát 4 hvězdy, nakonec dávám 3, protože je tam několik rozvleklých scén, které film zbytečně prodlužují a ubírají mu z už tak ne příliš velkého tempa. 2022: MR73 je Revolver Manurhin MR73. Ale od začátku, chlastal, vožral se, pochcal se a v autobuse vytáhl kvér a chtěl hodit dom, tak mu vzali kvér i hodnost a dali ho do kanclu. Ale... vzal si MR73 a šel to řešit sám... věnováno 4 ženám jeho života. 6.5/10 ()

XXXXXXXX

Nikdo neumí vykreslit omšelé, zaplivané prostředí noční Paříže, tak jako Francouzi. Navíc zde nemáme jednoho sériového vraha, ale rovnou dva. Problémem je ovšem režisérovo podání příběhu. Tak dlouhou dobu, jsem se naposledy nudil u Marťana. Přišlo mi, že vraha odhalili pomocí převařování už jednou vařené vody, a ona ústřední linka s druhým násilníkem, by chtěla taky trochu víc propracovat. Když si vezmu, že chlap je z fleku schopen odstranit nepohodlného spoluvězně, a nakonec se dá Louiem nachytat v nedbalkách. No nevím, no. Dále, když už je zde kladen takový důraz na Louiovu postavu, mohli rovnou tvůrci taky přidat důvod, proč byla třeba jeho žena v osudnou chvíli na onom místě? Nebo proč se na konci Luis zachoval tak, jak se zachoval. Mít to tak o 2 hodiny víc. Nebo o 30min zato nabitých vysvětlením motivace postav méně. I přes všechno výše zmíněné, stojí Pan 73 za pokoukání, ale šance, že byste jej někdy třeba chtěli vidět podruhé, je však víc než mizivá... ()

unique

Scénář ani jeho zpracování si neudržel mou pozornost. Otřesně nesympatické obsazení, naprosto nepřesvědčivý Daniel Auteuil v hl. roli a plejáda dalších vypelichaných rádoby playboyů coby policistů (ano, obzvlášť mi vadil Francis Renaud a Gérald Laroche). Chvílemi jsem si myslel, že se jedná o parodii. * za příběh, který se skutečně stal, za kameru a za roli Philippa Nahona, který byl asi jediná uvěřitelná postava a kvalitní záporák. ()

Mamlas

Nudná a vleklé drama o ochlastovi, pak chvíli pomalá detektivka a konec zase o ochlastovi s jeho problémy a jeho nápadem, jak je řešit. ()

mac000

Jaký je rozdíl mezi dobrem a zlem ? Kde je hranice toho, dokdy jedinec svým jednáním koná dobro, a odkdy páchá zlo ? A kdo může jednoznačně určit, co je dobro a co je zlo ?  Takové otázky nepochybně napadají (nejen) milovníka  francouzských kriminálek po shlédnutí tohoto drsného filmu (a vlastně už v průběhu jeho sledování). Přestože D. Auteuila mám jako herce rád, tady jsem se nedokázal vcítit do způsobu jeho uvažování jako poldy, motivace k tomu, co dělá a naléhavé potřebě sebedestrukce. Ale dokázal jsem dokoukat až do konce! ()

ostravak30

MR 73 je jakýsi drsnější pokus o návrat ke staré a osvědčené klasice francouzských kriminálek. Tady bych vypíchl Daniela Auteuila, kterému rezignovanost a drsnost sedla. Jenže vedle dobrých momentů se střídají ty hluché a film, ač podle skutečné události, postupně tak zajímavý není. A kdo má tak rád staré klasiky tak jako já tak nemůže jít výš. ()

jack_scott

Vynikající film,jehož prakticky jedinou slabinou je productplacement chrysleru, jež evokuje že jde stále o film, protože ač by to chtěl chrysler změnit,zas tak často jako ve filmu ve francii nejezdí ;-) Ale jistě, někde se peníze vzít musí, a je fakt že dostatek financí zabezpečil mistrné provedení, což je moc dobře. Filmu není co vytkout, naopak, třeba i hudba je těžce vynikající a drží plně krok. O režíii, scénáři a hereckých výkonech nemá cenu psát, tady už prostě prostor pro zlepšení není, nedá se nic dělat. Takže - jednoznačně 100%, něco takového se vidí bohužel snad stále méně... ()

EVIM

Nechápu jak může někdo srovnávat tento film se skvostem jménem SEVEN. Tento film mu nesahá ani po kotníky. Jinak samozřejmě samotný film není špatný. Ale víc jak 3 * nedám, ikdyž závěr byl velice solidní a celkový dojem to u mě zvedlo. Bylo zde spoustu pasáží, kde jsem si mohl skočit zapálit a o nic bych nepřišel... a to je špatně ne? ()