Daniel Auteuil jako policista, který poznal příliš zla... Thriller podle skutečné události je zahalen do temného roucha kruté beznaděje a bezpráví. Kriminální policista Louis Schneider řeší těžkou havárii své ženy alkoholem. V opilosti unese autobus, je zatčen a je mu odebráno vyšetřování zločinů sériového vraha. Zbaven policejní hodnosti, nezbývá mu nic jiného, než se s problémy vyrovnat po svém… Originální název filmu MR73 byl zvolen podle typu revolveru Manhurin MR 73, který byl vyroben společností Manhurin na objednávku pro francouzskou policii a četnictvo, právě v roce 1973. Režisérem a scenáristou filmu je Olivier Marchal, zajímavá postava francouzského filmového a televizního kriminálního žánru. Začínal jako policista a každý jeho scénáristický a režijní počin odráží nejen jeho vlastní zkušenosti z praxe, ale i zklamání, traumata a frustrace z policejní práce. Kdysi prohlásil, že to všechno chtěl v sobě uzavřít, ale kdyby to ve svých filmech znovu neotevřel, možná by skončil jako mnozí z jeho hrdinů. Leitmotivem jeho filmů je marný boj policistů se systémovou policejní a polickou garniturou, jeho hrdinové jsou poznamenáni prací u kriminálky a tímto nerovným bojem, a končí s krutými šrámy a zničenými životy, pokud to ovšem přežijí. Ti, kteří si nyní připomínají kdysi tak oblíbený seriál Komisař Moulin, objeví Oliviera Marchala v jeho začátcích, jako scenáristu, herce i režiséra. (Česká televize)

Chosef76

Beznaděj, temnota, nečas, zápach cigaretového kouře a otevřená lahev kořalky..vytvoří atmosféru, kterou je možno v celku popsat jako ďáběl odděný do filmového hávu. Daniel Auteuil vyšvihl roli zlomeného člověka a suspendovaného policajta, který bez zbytečných gest a bouřlivých akčních scén řeší bezpráví po svém. MR 73 je hezčí než ženská ! ()

kwaicheng

K filmu mám výhrady. Dlouhé, chvílemi nesrozumitelné a nudné. Atmosféra skvělá, asi v takových barvách jako má člověk v té nejtěžší depresi. Silný dojem bezmocnosti. Chtělo by se říct, že hlavní hrdina je šmejd. Jenže. Kdo může hodnotit? Děláme chyby. Říká se, že z chyb bychom se měli poučit a jít dál. Jenže. Co když jsou to takové chyby, že život vypadá jako ponurý svět tohohle filmu? Co zbývá člověku, který udělal v životě strašlivou chybu..? Litovat? Napravit ji? Doufat v odpuštění? Uvnitř hlavy dokáže vzniknout opravdové peklo. Je vůbec možná změna? Chyby, které děláme, za nás mluví. Zřejmě je třeba naučit se s některými chybami žít. Možná proto lidem šediví vlasy a dělají se vrásky. Že by mi tenhle film zvedl náladu se rozhodně říct nedá. Za chyby se tvrdě platí. ()

E lan

Průměrná nadmíru temná podívaná, která z počátku neví kam kráčet a ke konci se nádherně propojí. Navíc francouzský rukopis spolu s výbroným Auteuilem stojí za dvě hodiny času. ()

Petulka88

Zajímavý krimithriller, který táhne hlavně Daniel Auteuil coby totálně zničený polda. Jen škoda, že to není trošku kratší, ke konci mi to přišlo zbytečně natahované. ()

forkys

Hodně depresivní, ale férový. "Poctivej" polda se skrze deprese utápí v chlastu a všichni ho chtějí vyšachovat, jak už to dneska bývá. Atmosféra byla hodně monotónní a melancholická, takže snímek zaujme pouze určitou sortu diváků. ()

Rawar

Asi nemám dostatečné expresionistické cítění, ale moc noir mi to opravdu nepřišlo. Asi jsem jen další pokrytec, co má za to, že noir je buď černobílý a nebo není noir...na druhou stranu, Ti co to tak vidí, mají možná vadu zraku, či jsou majitelé starších televizorů euroasijských koncernů. Navzdory politování hodnému faktu, že vlastně nevím, jestli mužů oprávněně komentář otevřít větou kvalitní noir film a nebo naopak kvalitní nenoir film, ho jistojistě mohu uzavřít tvrzením, že to byl film kurevsky dobrý a moc vydařené skloubení detektivky, depresivního dramatu a napínavého thrilleru. Hudební doprovod famózní. ()

deLaFere

Označení noir kriminálka snad ano, ale ty měly skutečný detektivní děj. Tohle je jasně snímek, kde forma vítězí nad obsahem. Několikrát se tu v komentářích vyskytlo slovo nihilismus, možná. Po řemeslné stránce nelze nic vytknout, bohužel jde jen o tu řemeslnou stránku, která je doplněná dost ubohým dějem. Snímek působí účelově, jde mu jen o ten nihilismus a proto mu nevěřím ani ten. Závěr to trochu vylepšuje, ale záběr na zkrvavený krucifix je ryze účelový, stejně jako detailní zobrazení porodu. Je to škoda, mám rád snímky s temnou atmosférou, ale musí mít aspoň trochu smysl, tady jsem ho dost postrádal, byť výkon Daniela Auteuila je skvělý. ()

altaica

PRO MUŽE: Osamělý polda. Rodinná tragédie. Nalomený svědomím. V žilách J&B s malou stopou krve. S vysokou hladinkou a bouchačkou v ruce je hovězí nápad měnit trasu MHD, na to jsou kucí z URNy dost hákliví. Sešup dolů. Kolikátý už? Sériový vrah. Prohnilí kolegové. Chlast. Vzpomínky. Manželka mimózní ležák. Dnem flašky je svět snesitelnější. Na pár chvil. Jede už jen na poslední výpary své vůle. Boj s chlastem, se zločinem, s policií. Sám se sebou a s osudem. Nevzdá se pátrání. Viděl už příliš mnoho. Jednou polda, navždy polda. Kdykoliv je na plátně, barevný film začne temnět. To co má v sobě, to, co nese světu je tma. Září jen dvě hvězdy – beznaděj a smrt. I takový může být život. Takový je. Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Snímek je tak ponurý a místy depresivní, že se až bojím, madame, vám ho doporučit. Přesto je to jeden z nejsilnějších filmů a nejpůsobivějších krimi, které je schopná francouzská škola vypotit. Tady je odvrácená strana života, zločinu a policie ukázána s brutální surovostí v celé své nahotě a ubohosti. Pomalejší tempo, kdy se zdá, že excelentní Daniel Auteuil pouze klesá hlouběji do bažiny sr*ček vlastních démonů, tak graduje postupně a neodvratně až do šíleného, tragického vyvrcholení. ()

Marty7CZ

Francouz točit umí, Auteuil je můj velkej oblíbenec, příběh je temnej až za hrob, ale PŘIPADALO MI TO JAK REKLAMA NA WHISKY A CIGÁRA, prostě mě to tentokrát nebavilo... ()

celticek

Podívejte se na to prosím v originálním znění..viděl jsem poté v češtině a musím říct, že náš dabing to hodně moc srazil dolů.. ()

Shitonit

Velmi velmi pomalý děj, nenápadně se stupňující a zahalující se do šatnoárové francouzské ponurosti, ze které se postupem nekonečně vlekoucího času vylihuje děj, točící se kolem Lujsovejch depresí promíchanejch se zákrutami vnitrofízláckejch špinavostí a to celý je mírně mixnuto průběžným dovražďováním, kterýžto barvitě, až téměř Sevenovským Hanibalismem dokonalovává pocit z tohoto. Nu, proč je to MR 73 jsem odhalil během prvního koltího záblesku, závěr je dostatečně závěrečnej, takže co víc si přát :-) ()

Amonasr

Skvěle vystavěná francouzská kriminálka, která má na rozdíl od většiny těch hollywoodských duši. Naturalistické záběry porodu v závěru dávají zapomenout na případnou kýčovitost, kterou by mohl podobný dovětek (jeden uzavřený a nový rodící se život) jinak evokovat. Mistrovský kousek. ()