Neúplatní

• slovenský

Nepodplatiteľní

Krimi / Drama / Thriller / Historický

USA, 1987, 119 min

De Palma pomocí promyšlené režie dociluje tak naakumulovaného napětí, že jsem to málem nepřežil. Jinak se jedná o úžasný snímek, jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. De Niro je ukázkový padouch, výkon Conneryho je po právu oceněn Oscarem a Costner byl tehdy ještě pořádně ve formě!(11.1.2003)

De Palma si v gangsterkách ide vlastnou cestou a táto caponeovka šliape na päty aj mojej srdcovke, môjmu mafiánskemu filmovému prvenstvu, ktoré drží 'Scarface'. Skvelo natočené prestrelky, nielen so zbraňami ale aj tie slovné, veľa kultových scén (baseballka, nádražie, sklad) a mohol by som pokračovať, skončil by som pri perfektnom hereckom obsadení a hrajúcom nasadení. 100%.(14.3.2008)

Povedená gangsterka, která je podepřena skvělým obsazením, hlavně Connery s Costnerem se mi líbili a samozřejmě, kdo jiný si mohl střihnout roli Al Caponeho než "největší mafián" mezi herci Robert De Niro. Určitě jeden z nejlepších filmů Briana De Palmy, který společně s Coppolou, Leonem a Scorsesem vytvořili ty nejlepší mafiánské snímky. Ve svém žánru se stoprocentně neztratí. Na závěr bych ještě vyzdvihl hudbu, která je přenádherná a pěkné dobové kostýmy. Ať už jste či nějste fanoušek mafiánských filmů, tak vřele doporučuji........(3.11.2007)

Další z řady výborných gangsterek. ,,Dostaneš se dál s vlídným slovem a zbraní, než jen s vlídným slovem".... . Nezapomenutelná scéna v hale vlakového nádraží, výborné herecké výkony, režie, scénář a hudba, dávají filmu punc vyjímečného komplexního balení, při jehož sledování je od počátku každému jasné, kdo za koho kope - vlastně střílí.(15.6.2007)

Oscar 1 : Herec VR - Sean Connery + 3 nominace: Výprava, Kostýmy, Hudba(24.2.2004)