Neúplatní

• slovenský

Nepodplatiteľní

Krimi / Drama / Thriller / Historický

USA, 1987, 119 min

De Palma si v gangsterkách ide vlastnou cestou a táto caponeovka šliape na päty aj mojej srdcovke, môjmu mafiánskemu filmovému prvenstvu, ktoré drží 'Scarface'. Skvelo natočené prestrelky, nielen so zbraňami ale aj tie slovné, veľa kultových scén (baseballka, nádražie, sklad) a mohol by som pokračovať, skončil by som pri perfektnom hereckom obsadení a hrajúcom nasadení. 100%.(14.3.2008)

De Palmova exhibice, ve které filmové fandy potěší různými odkazy na slavná díla minulosti (např.Křižník Potěmkin a jiná). Největší hvězdou není oscarový Connery, ale rozsahem nevelká postava Al Caponeho ve fenomenálním podání Roberta De Nira.(11.5.2003)

Zážitek z herecky dost nadstandardního filmu mi rušily odbočky z krváku do komedie a zpět. I když někdy se dalo -- nesmrtelná hláška "bring a knife to a gunfight" je dobrá, ale např. neskutečně stupidní žertování o J. Edgarovi (4 roky před vznikem FBI) bylo fakt moc. Celý film je v mile pozitivně Foglarovském (jakože Mirek Dušín) tónu, ale každou chvíli je do vší té milé legrace někdo v krvi hnusně vražděn... No nevím. A parodie s kočárkem na schodech s námořníky vše dokonala. Čímž jsem došel k závěrečnému silnému dojmu, že se jedná o studentský film s velkým rozpočtem a dobrými herci. Ani tímto filmem mi De Palma nepředvedl něco skvělého.(24.9.2012)

rozpočet : ? tžby americke : $76,270,454(15.12.2006)

De Palma pomocí promyšlené režie dociluje tak naakumulovaného napětí, že jsem to málem nepřežil. Jinak se jedná o úžasný snímek, jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. De Niro je ukázkový padouch, výkon Conneryho je po právu oceněn Oscarem a Costner byl tehdy ještě pořádně ve formě!(11.1.2003)

• - Kostyméra dělal Giorgio Armani. (smack)

• - Brian De Palma našel ideu pro vlakovou stanici ve filmu Křižník Potěmkin z roku 1925. Námořníci, kteří naletěli do křížové palby v Nedotknutelných jsou ódou na Křižník Potěmkin. (Kulmon)

• - Navzdory závěrečné soudní scéně se Al Capone a Eliot Ness nikdy tváří v tvář nesetkali. (Kulmon)