poster

Neúplatní

 • český

  Nedotknutelní

 • anglický

  The Untouchables

 • slovenský

  Nepodplatiteľní

Krimi / Drama / Thriller / Historický

USA, 1987, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ****

  Scénář: David Mamet .. Alfonso Capone * 17. ledna 1899 New York - 25.ledna 1947. Al Capone je v USA dodnes považován za symbol organizovaného zločinu. Obrovské bohatství získal hlavně pašováním alkoholu a jeho nelegálním prodejem. Kromě toho ovládl prostituci a hazard. Pověstná byla i jeho schopnost v uplácení kohokoli, zejména policie, politiků a právníků. ..(21.12.2005)

 • tron
  *****

  „Ja neschvaľujem vaše metódy.“ – „To preto, že nie ste z Chicaga.“ Brian De Palma je ďábel. Ostré tempo mu vydrží od začiatku po koniec. Na tom má rovnaký diel „viny“ vynikajúce herecké obsadenie (De Niro je „štandardný“, no Costner, Connery, Garcia a účtovník Smith nemajú chybu), výborne vystihnutá „dobová atmosféra“ (kostýmy, účesy, správanie postáv, autá, masky, výprava, rekvizity), rozkošne silácke hlášky, ktoré som filmárom žral z ruky („TAKÉTO kvičanie si mal na mysli?“; „A čo si TERAZ ochotný podstúpiť?“; „Tak toto je ale riadna fušerina.“) a kultové scény. Kvôli niektorým sa vo vás Michael Myers krvi nedoreže: ak by vám nestačila nezabudnuteľná scéna vo výťahu, potom vás akiste dostane majstrovská pasáž v Conneryho dome. Tento film odsýpa, ale je to taká „poriadne chlapská záležitosť“ (asi som úchylný, ale tak dobre a „včas a na správnom mieste“ použité krvavé detaily ma takmer dojali), že si skutočne nie som istý, nakoľko sa snímka (napriek prítomnosti dvoch mužských sex symbolov) môže páčiť ženám. Ak vás rozosmeje hrdinova odpoveď „V aute.“ na otázku „Kde je Nitti?“, päť minút po tom, čo ho zhodil na auto zo siedmeho poschodia, vpustite si toto vybíjacieho komando k sebe domov. P.S. Sranda je, že De Niro v tom čase mal na konte KRSTNÉHO OTCA II a Andy Garcia sa chystal na tretieho. P.S. 2 Nech to znie akokoľvek čudne a rozprávkovo, neslávne slávny mafiánsky boss Al Capone nakoniec skutočne išiel do basy za „obyčajné“ dane.(26.10.2004)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Gangster Squad se mi líbilo více díky modernějšímu zpracování, avšak i tohle je velice kvalitní gangsterka, která zabaví po několika letech i dnes. Potěší slušný herecký cásting, nadměrná smršť krvavých a štavnatých scén, příjemné tempo a zajímavý příběh. 80%(21.1.2015)

 • H34D
  *****

  Teprve po opakovaném zhlédnutí plně doceňuji De Palmovu brilantní režii - v mysli si rozbíjím film na jednotlivé scény a nepřestávám žasnout, jak skvěle fungují i vytržené z kontextu, natož zakomponované do jednoho hollywoodsky příkladného díla. Costnerovo budování odhodlání, Conneryho výslech, první velký střet s mafií, legendární přestřelka na schodech, vyvrcholení na střeše - vše má jakýsi náboj nezapomenutelnosti a skvěle vybudovaný emocionální nádech, který obepíná každý kličový moment filmu přesně tak, aby se více vryl diváku pod kůži, ale zároveň nepřerůstal v patos a nestavěl se na první místo. Klasika první třídy! 9/10(30.8.2011)

 • Lima
  ****

  De Palmova exhibice, ve které filmové fandy potěší různými odkazy na slavná díla minulosti (např.Křižník Potěmkin a jiná). Největší hvězdou není oscarový Connery, ale rozsahem nevelká postava Al Caponeho ve fenomenálním podání Roberta De Nira.(11.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace