Neúplatní

• slovenský

Nepodplatiteľní

Krimi / Drama / Thriller / Historický

USA, 1987, 119 min

Stručně řečeno - nejlepší gangsterka z dob prohibice jakou jsem kdy viděl (kam se hrabe Dick Tracy:))). Výborná od úvodních titulků (věčná sláva Enniovi Morriconemu) až po ty závěrečné, a kromě toho, že jsem měl to potěšení sledovat perfektní režijní a herecké výkony a poslouchat nádhernou hudbu, jsem konečně pochopil o čem vlastně ten baseball je...(4.8.2003)

De Palma pomocí promyšlené režie dociluje tak naakumulovaného napětí, že jsem to málem nepřežil. Jinak se jedná o úžasný snímek, jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl. De Niro je ukázkový padouch, výkon Conneryho je po právu oceněn Oscarem a Costner byl tehdy ještě pořádně ve formě!(11.1.2003)

Tento skvost by měl patřit do filmového dědictví!!! Především výkony Conneryho, Costnera a De Nira dělají tenhle film takovým dílem.(30.7.2007)

Nejlepší film De Palmy. Výborné herecké obsazení. Morricone v plné formě (nejlepší úvodní titulky). Vřele doporučuji!(7.6.2003)

Bravurní gangsterka ve skvělé režii De Palmy. Mělo to takový "Kmotrovský" styl, ale na rozdíl od svého předchůdce to bylo sice ne tak monumentální, ale mnohem kompaktnější a dynamičtější.(18.4.2004)