Píše se rok 1930, v USA panuje prohibice a Chicago ovládá gang Al Caponeho. V boji o miliardy dolarů plynoucích z nelegálního prodeje alkoholu korumpuje úplatky představitele města a policie a likviduje obchodníky, kteří od něj alkohol odmítnou koupit. Jeho heslem je, že s dobrým slovem a pistolí dojde dál než jen s dobrým slovem. Do Chicaga je vyslán zvláštní zmocněnec ministerstva financí Eliot Ness, který má řídit vládní akci proti distribuci lihovin a proti násilí. Dozví se o velké zásilce whisky a ve spolupráci se zvláštní policejní jednotkou vykoná razii ve skladu. V bednách však alkohol není. Al Capone, tisk i zkorumpovaní policisté se mu vysmívají. Setkání s poctivým pochůzkářem Jimem Malonem ho přivede k myšlence vytvořit malý neúplatný tým. Spolu s Malonem vyberou na policejní střelnici nejlepšího střelce, Itala Georga Stonea, původním jménem Guiseppa Petriho. Čtvrtým mužem se stane policejní účetní Oscar Wallace, kterého Nessovi poslali z Washingtonu. Ness prohlašuje, že chce využít všechny zákonné prostředky k tomu, aby Al Caponeho dostal do vězení… (TV Prima)

JohnMiller

Vynikajúcim gangsterkám ťažkého kalibru proste sadne produkcia osemdesiatich rokov.Tá vizuálna stránka je jednoducho dokonalá a dneska sa jej už nič nevyrovná. De Palma, hoci nepatrí k mojim obľúbencom, to má v krvi. Tridsiate roky plnej mafie alkoholu tu boli znázornené dokonale, éj, veru lepšie ako u Leonovho ONCE UPON A TIME IN AMERICA. S takouto skvelou partiou hercov ako sa nám tu predviedlo, Kevin Costner, Sean Connery a Robert De Niro sa nedalo nič pokaziť. Hudba od mocného Morriconeho hovorí za svoje. Chladný príbeh zo sarkastickým názvom neprikrášľoval rozprávkovo dej a ani sa nehral na vymyslenú rozprávku a keby nebolo toho nečakane sladkého happy endu, dal by som aj plní počet. Paradoxne ma na tom najviac nezaujal ani príbeh ani hudba ale herec Robert De Niro.. Tá jeho premena, fyzická aj psychická, ma doslova položila na kolená.. Bezpochyby ide o jedného s najlepších hercov ktorý kedy žili. Jeho zmena mi na moment položila chrobáka do hlavy... Ide o Nira ? alebo nie ? Niečo podobné som zažil pri Ragging Bullovi. ()

major.warren

Výtečná akční gangsterka, s humorem, i litry krve. Neúplatní jsou vynikající gangsterkou. Brian De Palma má svůj žánr jasný. Pro mě velmi nezvyklý typ gangsterky, který zprvu vypadá velmi jednoduše, ba dokonce komediálně, ale později se z něj vyklube napínavý krvavý thriller. Kevin Costner, Sean Connery, Andy Garcia a Charles Martin Smith zde předvedli nezapomenutelné herecké výkony a myslím, že Connery zde překonal Bonda i snímek Jméno růže. Robert De Niro jako Al Capone byl skvělý a je vidět, že je to opravdu profesionál. Za měsíc nabrat o 14 kilo navíc, to je něco. Vypadal přesvědčivě a odporně. Caponemu dodal hrůznou tvář a odporná gesta. Kamera nádherná. Především při přestřelce na mostě a scéně s kočárkem na nádraží, jež je natočena vskutku přenádherně. Kostýmy a výprava krásné. Chicago 30. let bylo uděláno perfektně. Ennio Morricone a jeho hudba, co k tomu dodat. Od první chvíle filmu, který začíná úvodní strašidelnou znělkou, přes akční rozsáhlou skladbu policejního pochodu, přes téma Al Caponeho, až k dojemnému tématu smrti a finálním titulkům. Nebýt Posledního císaře, kterého chtěl pro zajímavost Morricone také skládat, by byl jasným oscarovým vítězem. Jak říkal Leone, obraz a hudba je jedna z nejdůležitějších věcí u filmu a hudba leckdy nahradí scénář. Nemohu nic než souhlasit. Costner byl jako Eliot Ness výborný. Connery jako Malone podle mě předvedl jeden z nejlepších vedlejších výkonů historie a Andy Garcia jako George Stone a Charles Martin Smith jako účetní Wallace byli též fantastičtí. Jedna z nejlepších gangsterek všech dob. De Palma a scenárista David Mamet jsou skvělí. Nejlepší scény jsou s hledáním "neúplatných," první setkání Costnera s Connerym, přestřelka na mostě, Conneryho metody, a scéna s kočárkem. Zpomalený záběr na kudrnatého usmívajícího se chlapce řítícího se po schodech v kočárku dolů za pochodu výstřelů je legendární. Nejsilnější byla scéna finální a nejsmutnější zabití Wallace a Malonea. Jeden Oscar pro nejlepšího vedlejšího herce. Super film!!! ()

Colonist

Vynikající gangsterka se skvělým hereckým obsazením (Sean Connery si svého Oscara skutečně zasloužil). Silných okamžiků se ve filmu najde dost. Je to rozhodně kvalitní snímek, ale plné hodnocení přeci jen dát nemůžu. Některé věci mi tak úplně nesedly a první polovina byla jaksi rozvláčná (ta druhá byla naopak výborná). Je dobře, že se nejedná o žádné typické tříhodinové mafiánské dílo, to by tentokrát De Palma asi neutáhnul. ()

TominoLa

Nejlepší Brian De Palma co jsem mohl zatím vidět. Budu se opakovat, ale skvělý Sean Connery a ještě lepší přestřelka na schodech. Také velké díky Olomouc City, že jsem si mohl tenhle zážitek z opakovat i na plátně. ()

Dont

Tohle je pro mě absolutní šlápnutí vedle. Tolik vychvalovaná scéna na schodech byla pro mě obrovským zklamáním. Byla tolik předvídatelná a závěrečný „skluz“ byl až trapný. Bylo to spíše jak scénka vystřižená z grotesky. Sean Connery jako příkladný pochůzkář, který umí ve všem zatraceně dobře chodit, mě dvakrát nenadchnul. A když do vás někdo nakropí celý zásobník ze samopalu, tak bych nečekal, že budete ještě nějakou dobu dožívat na podlaze v agónii. Kevin Costner mě nezklamal, ale ani na mě nijak zvlášť nezapůsobil, jeho výkony mi až na pár výjimek přijdou pokaždé stejně nemastné a neslané. Morriconeho hudba mi do tohohle snímku nepasovala. Komickou postavu účetního (čtvrtého do party) bych oželel, vůbec veškeré rádoby komické výstupy si De Palma mohl odpustit, protože do filmu nepřinášely nic přínosného, naopak mu škodily a srážely ho dolů. Naprosto tuctový a průměrný film. ()

Aleee89

Jeden z must see filmů, jenž mi až doposud unikal, protože nepatří mezi ty, které bych musela vidět primárně (z hlediska žánru apod.). Ovšem lákadel má i tak více než dost. A jsou to právě ona lákadla, která nezklamou a uspokojí divákovo oko. Jedním z nich je herecké obsazení. Druhým je Morriconeho hudba. Dalším samotný příběh a jakási pověst filmu. Pak jméno režiséra. Možnost vidět legendární kočárkovou scénu poté, co znáte originál. Mohla bych asi ještě pokračovat, ale nemělo by to cenu. Neúplatní u mě dostáli své pověsti, potěšili mě, zaujali. Film hodnotím veskrze kladně, má příjemnou atmosféru a je tak nějak precizní ve všech ohledech. ()

L_O_U_S

Když se dá Brian De Palma dohromady s Robertem De Niro, Kevinem Costnerem, Seanem Connerym a Andy Garcíou, nemůže to dopadnout špatně. Příjemný mafiánský film tentokrát s jasně definovaným rozdělením na dobré a zlé, přičemž hrdiny zde nejsou mafiáni, ale muži zákona, což v rámci žánru rozhodně není pravidlem. Potěší taky pohled na tehdejší Chicago, protože většina mafiánských filmů, se kterými jsem měl čest, se odehrává v New Yorku. (1 002., 2. X. 2014) ()

Trevor

4.000 hodnotenie na tejto databáze som sa rozhodol venovať hereckému koncertu Kevina Costnera, Seana Conneryho, Roberta De Nira či Andyho Garciu v gangsterke z roku 1987, ktorá zachytáva boj Eliotta Nessa proti slavnému Al Pacinovi v období prohibície v 30-rokoch 20 storočia. Nielen po hereckej stránke výborne zvládnutý film mal niekoľko slabších momentov ale celkovo ho možno hodnotiť veľmi pozitívne. Napriek tomu že scéna z vlakovej stanice pri zadržaní účtovníka slávneho Al Pacina vykradla Krížnik Potemkin zanechala spolu s úvodným výbuchom nálože v obchode veľmi silný dojem, neboli to však iba tieto dva momenty ktoré spravili film výnimočným. V čase svojho vzniku určite patril k jedným z najlepších filmov a rozhodne nesklamal ani po 32 rokoch od svojho uvedenia do kín. Dlho som váhal nad tým akému filmu priradiť okrúhle 4k hodnotenie ale voľba bola celkom dobrá a najbližšia dilema bude asi až pri 2.000 komentári či 4.444 hodnotení... ()

radektejkal

Čtyři Neúplatní, či spíše Nedotknutelní, postřílí celou gangsterskou bandu jako hliněné holuby a zničí chicagskou společenskou strukturu, ve které byli Úplatní všichni. Snad jediné, co by mě po shlédnutí tohoto filmu zajímalo je, kolik lidí si Al Capone držel "ve zbrani", kolik politiků mu jedlo z ruky a kolik policistů bylo na jeho výplatní listině. Zkrátka by to chtělo nějaká data, protože na filmová se sotva můžeme spoléhat (Eliot Ness také nebyl starostlivý otec na němž se jeho filmový profil zakládal, nýbrž starý mládenec). Navíc De Nirovi grimasy a úsklebky známe i z jiných filmů, v nichž hrál jiné kmotry. Brian De Palma je neobyčejně hravým režisérem. Vyzdvihnul bych např. "hru s kočárkem a přerostlým dítětem" na nádraží a "hru na padání" (méně originální), při níž se padající ze střechy musí trefit na střed přistaveného auta. Na druhé straně se Tvrdohlavovi (Capone) z jeho her nedaří, až na pár výhružek a brutálních gest, vůbec nic, kdežto Nepodplatitelní snadno přesvědčí Podplatitelné o tom, že nechat se podplácet není hezké. Ale opět, to zajímavé nás míjí až do konce: výměna porot, ke které skutečně došlo. Existoval tu již nějaký precendens? ()

kinderman

Kontrolní otázka: kdo viděl Neúplatné v kině? Dobře. A kdo je viděl v kině třikrát? Tady je několik důvodů, proč je to pětihvězdičkový film. 1/Brian De Palma samoúčelně neexhibuje, ale řemeslně dokonale přivádí k životu silný scénář (D.Mamet) o tom, že kdo se pustí do boje se svinstvem, nemůže na konci zůstat čistý 2/Ennio Morricone složil vynikající hudbu a zejména vítězné fanfáry překonávají dokonce mistra velkolepých fanfár, Johna Williamse 3/Kevin Costner poprvé hraje ztělesnění amerických ideálů a Sean Connery je báječný v roli jeho mentora (oblíbená C. poloha od poloviny 80.let) 4/Robert De Niro je padouchem přesně na té hraně odpudivosti a fascinace, kdy netrpělivě čekáte na jeho další proslov 5/Samozřejmě ty dobové „hadry“ od Armaniho. If you walk through this door, you´re walking into a world of top movies. There´s no turning back. Do you understand?! ()

Kopik

Tak toto je má srdeční záležitost. Výborná gangsterka z dob prohibice, který stojí především na parádním scénáři a excelentních výkonech herců Seana Conneryho, Kevina Costnera či Roberta de Nira. Výtečné přestřelky, výtečné zobrazení prostředí své doby v Americe, krásné filmové kulisy a k tomu navíc geniální soundtrack. Pro mě jasně 5 hvězdiček. ()

GILLWANDER

Skvelý film o časoch, kde vládla nekompromisná gangsterská ruka. Práva americká záležitosť stvárnená excelentnými hereckými výkonmi, ktoré skvele podržali film. Réžia viac než dobrá, no na Zjazvenú tvár alebo Carlitovú cestu to rozhodne nemá. Ku koncu musím ešte vyzdvihnúť výkon Seana Conneryho, ktorý poctivo zahral svoju jednoduchú rolu bežného policajta. 85% ()

Had6

Nesporně parádní dílko. Ovšem k tomu, abych ho ohodnotil plnou sazbou mu trochu schází. Já mám gangsterky velmi rád a tak jsem na ně i trochu přísný v hodnocení. Holt mám jeden nedotknutelný vzor v této filmové oblasti a stále marně čekám, že by se mu někdo mohl alespoň vyrovnat. Tento film tomu byl bezesporu nejblíž, ale nepovedlo se mu to. Nemohl jsem si totiž pomoci, ale některé pasáže ve filmu byly poněkud komické, ač tak zřejmě působit neměly. A taky ta báječná atmosféra Chicaga z let třicátých ke mně doléhala nějak velmi vlažně. Takže stále čekám na snímek, který by mi dokázal učarovat jako Kmotr. ()

Jigy

Tenhle film mám moc rád. Úžasné herecké obsazení, skvělá atmosféra a pořádná gangsterka. Jeden z nejlepších Costnerových filmů a jeden z mích nejoblíbenějších vůbec. ()

Fíla

V poslední době jednoznačně nejlepší film, co jsem viděl. Není to gangsterka, ale je to o mafii. Nejvíc se mi líbilo, jak vypadaly střechy budov. Připomnělo mi to hru Mafia! :) Nejlepší je Sir Sean Connery, kterého výborně doplňují ostatní herci v čele s Kevinem Costnerem. 95! :)) ()

Katarine

Tak jsem se konečně dostala i k této klasice a musím uznat, že ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Právě naopak jsem přesvědčená, že s čím větším časovým odstupem od skutečné události odehrávající se ve filmu i samotného uvedení na plátna kin či televizní obrazovky se na to člověk dívá, tím více získává tento snímek na své kvalitě. Ennia Morriconeho už snad není třeba ani vychvalovat, totéž platí pro všechny zúčastněné herce (o neskutečném charismatu Andyho Garcii se mi bude určitě ještě několikrát zdát), nezapomenutelné zpomalené scény na schodech nádraží a skvělé hlášky Seana Conneryho, to vše jsou excelentně zpracovaní Neúplatní. Jediné, co mi kazilo dojem, byl naprosto otřesný český dabing, za ten však film nemůže, tudíž mu nemohu srazit z plného hodnocení ani kousek hvězdičky. ()

/Pablo

Na Briana De Palmu si nijak nepotrpím, nicméně tímhle dílem mě nečekaně potěšil, zejména pak výborným scénářem, stylovou atmosférou a příjemnou reminiscencí na Křižník Potěmkin v podobě scény kočárku na schodech. Z hereckého obsazení vyzdvihnu výkon Seana Conneryho, jemuž po boku zdatně sekunduje Kevin Costner. Za Morriconeho "trefnou" hudbu a jako vždy fenomenálního Roberta De Nira, který se snad pro role mafiánů přímo narodil, dávám 5 hvězdiček. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery